• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Eduard barátom ajánlására én is beszereztem 1 Géb-et. Íme őfelsége. Egyenlőre még csak ismerkedik a többiekkel, de lesz munkája. +találós kérdés, milyen növényen fekszik, mert nem tudom a nevét. (n)
SAM_1834.jpg
Lobelia cardinalis szerintem.
 
Miből látod, hogy ez hím? Színesebb mint a lányok?
Kérdésedben a válasz;)
Sok színvariáció van belőlük:
fickók:
raibow_various001.jpg

csajszikról nincs ilyen tumultuózus kép, de valahogy így szoktak kinézni:
stiphodonsp10.jpg

Egy valami fix pont a megkülönböztetéshez: nézd meg a melluszony mintázatát.
 
szerencsére nincs ilyesmiről szó.
Lentipes sp. néven guglizva sok ilyen kép jön be és egy komolyabb fajtaleírás is.

Color in life Males (Figure 3a): Second dorsal fin and area between second dorsal bright red to purplish; upper lip and snout red to purplish; trunk with blackish blue bars present on ctenoid scales; basal half of anal fin reddish to purplish remainder bluish.

yoroi01.jpg
images?q=tbn:ANd9GcR7SzxAuEXf2-Vt5YHPkBHr3KR6xJhOhSfCh2HnR6fgEXCDZhSE.jpg
 
Mekkorára nőnek ezek?
Azt olvastam, hogy 8-10 centi, de mondjuk egy 10 centis sziámi algázóhoz képest mekkorának "tűnik"?
Mert elég vékony hal, tetszik is, de nem akarok 4 óriást a nano halakhoz, eleget szenvedtem anno a sziámi algázókkal, azok teljesen agyonnyomták az arányokat. :(

Írták itt többen, hogy CO2-t nem tolerálják, ez biztos? Mert akkor nálam kilőve.
 
Utoljára módosított:
Mekkorára nőnek ezek?
Azt olvastam, hogy 8-10 centi, de mondjuk egy 10 centis sziámi algázóhoz képest mekkorának "tűnik"?
Mert elég vékony hal, tetszik is, de nem akarok 4 óriást a nano halakhoz, eleget szenvedtem anno a sziámi algázókkal, azok teljesen agyonnyomták az arányokat. :(

Írták itt többen, hogy CO2-t nem tolerálják, ez biztos? Mert akkor nálam kilőve.

Nálam 5-6 centi körül vannak és elmúltak kb. 3 évesek. Nem tűnnek nagynak zöld neonok mellett.
Hightech aksiban vannak, CO2-t jól bírják. Beszoktatás kérdése szvsz.
Viszont szeretnek túrni, mikor a kis vackukat kialakítják. Dimbes-dombos elrendezésnél ez problémát okozhat.
 
Búvóhely a fák alatt van bőven, a parvula mini mezőt meg nem hiszem hogy fel tudnák túrni, bár, láttunk már csodát.

Akkor még óvatosabban kell a CO2-höz szoktatni őket mint az otokat? Ezt észben tartom, köszi.

2 fiú, 2 lány szerintetek jó párosítás?
Vagy legyen 1 fiú és három lány?
(A hímek azért sokkal szebbek... :) )
 
Breaking news!

Ma láttam az egyik gébet fonalalgát csipegetni!

:D :D

First time ever!

(Van két hím, három csajt meg még egy hímet akarok hozni, de három hete sehol sem lehet kapni, hiánycikk...)
 
Szia! Frissen kikelt garnélákat nem eszi meg a géb? Mert nekem azt mondták és eddig azért nem mertem venni. :)
Ha nagyon matatnak a fejénél akkor elhajtja őket, néha a kaját is bevédi tőlük, de nálam közvetlenül mellette flangáltak, és soha nem láttam hogy egyre is rámozdult volna. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Eh... újfent megerősítést nyert, hogy CO2-re nagyon érzékeny.
Éjjel bekapcsolva maradt a CO2, most értem haza, mindkét gébem kakukk. Más halak jól vannak.

Ja: egész Magyarországon beszerezhetetlen jelenleg az algázó géb, szóval Somogyban sincs. :)
 
Eh... újfent megerősítést nyert, hogy CO2-re nagyon érzékeny.
Éjjel bekapcsolva maradt a CO2, most értem haza, mindkét gébem kakukk. Más halak jól vannak.

Ja: egész Magyarországon beszerezhetetlen jelenleg az algázó géb, szóval Somogyban sincs. :)
Az gáz. :( Nagyon régóta akarok venni gébeket de sehol nem találtam eddig. Amugy staghorn és ecset algát is eszi? :)
 
Back
Oldal tetejére