• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Sziasztok, 2 Stiphodonom van - a hím amíg 1 hétig távol voltam a súlyának a felét elveszítette és nagyon inaktívvá is vált, alig látni és ez így már van 1 hónapja. A nőstény aktív és tartja is a súlyát. Tapasztalt már valaki közületek ilyen gyors fogyást algázó gébnél?
 
Sziasztok [emoji4] Mit gondoltok ? Tarthatom őket Oto.-k és üveggarnikkal + galaxy-kkal? Bevallom nagyon furi jószágoknak tűnnek és szerintem még nem tudunk róluk annyit mint a "mezei kék" neonokról [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Sziasztok [emoji4] Mit gondoltok ? Tarthatom őket Oto.-k és üveggarnikkal + galaxy-kkal? Bevallom nagyon furi jószágoknak tűnnek és szerintem még nem tudunk róluk annyit mint a "mezei kék" neonokról [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
Nálunk otokkal, nem galaxyval, de más kis testű dániókkal jól megvannak. Az üveggarnéla viszont milyen, az ugyanis piszkálhatja mindkét-három halfajt, főképpen pihenésük közben. A styphodon pedig vízminőségra érzékeny, azon kívül viszonylag egyszerűen tartható tapasztalataim szerint.
 
Tetszik, de nem merem kipróbálni, mert az hírlik, hogy talajtúró fajta.
En úgy tapasztaltam hogy ha megszokta az akváriumot es van neki állandó barlangja, buvohelye akkor lemond a turasi szenvedélyrol. Két hím közül viszont a domináns kergeti a másikat. Mindenképpen ellenkező nemut vegyél. Egyébként nekem a kedvenceim az akvaban, életét hoznak az unalmas rajhalak közé.
Látszik ahogy figyel téged az üvegen túlról.
Nálam szeret rendezkedni: kövek közé befészkeli magát és odút "épít" magának. Kitartó ráadásul...


Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
En úgy tapasztaltam hogy ha megszokta az akváriumot es van neki állandó barlangja, buvohelye akkor lemond a turasi szenvedélyrol.
Hát, akkor azt kell mondjam, hogy valószínűleg egyedfüggő lehet a dolog.
Nálam egy ~250 literes akvában van egy görgeteg kövekből épített "falba" kvártélyozta el magát és az ADA Africana talajt kitartóan bágerolja kifele.
Van elég sok növény és csak kistestű pontylazacok, meg guppik vannak benne, őkelme is már kb féléve itt lakik.
Amúgy aranyosak, én is szeretem őket.:)
 
Valakinek van tapasztalat vele: stiphodon elegans? Szinte semmit nem talaltam rola, a lenyeg igazabol az hogy o is algaevo-e (remelem a kedvence a bba)?
 
Sziasztok!
Ki mivel eteti őket? Nálam zöld pont alga van meg egy két ecset csomó. De két hete rá sem néz. Nem eszik semmit nagyon le van már fogyva. Semmit nem sikerült a kedvére valót adni neki. Mi lehet a gond szerintetek?
 
Próbáld meg azt,hogy lámpa lekapcsoláskor dobsz be neki valamilyen kaját. Lehet akkor eszik,amikor a többi hal már pihen,és este jön elő kaját keresni. A garnéla kajára nálam minden hal rámozdul: Sera Shrimps Natural.
 
Se a zöld pontot, se az ecsetet nem eszik.

Alga tabit próbáltál adni nekik?

Nálam 2 hím és 4 nőstény versenyt zabálnak mindenkivel (amanók, pandák, helenák) a következőkből:

http://www.greenaqua.hu/hu/tetra-wafer-mix-100-ml.html
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-cookies-special-menu-100ml-38g.html

Etetésen kívül rágnak mindent az akváriumban, bár a zöld pontalgás frontüvegen ez nem látszik de azt is szokták.

Evés közben annyira hevesen kergetik a hímek a nőstényeket és a domináns hím a nagyobb hímet(?!), hogy inkább szétszedem őket 1 hím+ 2 nőstény triókra.
Nem bántják egymást komolyan de a többi lakó állandóan szétrebben, amikor fogócska közben átsuhannak közöttük.
Igaz őket sem bántják, de ki nem szeret nyugodtan vacsorázni.
 
Én nem tudtam életben tartani. Ez most olyan mintha valami full hozza nem értő lennék. De semmire nem ment rá. Fura volt. Csak egyhelyben várt ha az orra élet tettem a kaját akkor is csak nézte ahogy a garnélák kajáznak. Lehet beteg volt vagy pszichiátriai eset.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem tudja valaki, hogy hol a túróbuciban lehet kapni most? Már 8 boltot kerestem pesten és környékén és sehol sincs :(
 
Back
Oldal tetejére