• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

tegnap vettem egyet a Vadonban. a halat tegnap este óta nem láttam, de ma délutánra megjelentek a 2-3 cm mély meteorbecsapódások a talajban. nem vettem komolyan hogy a géb ilyen komoly lápberendező. sokat kínlódtam azzal, hogy ne keveredjen össze a manado az apró díszkaviccsal, gébünk áldásos tevékenysége révén már nincs ilyne problémám. összekeveredett. no para :)
 
tegnap vettem egyet a Vadonban. a halat tegnap este óta nem láttam, de ma délutánra megjelentek a 2-3 cm mély meteorbecsapódások a talajban. nem vettem komolyan hogy a géb ilyen komoly lápberendező. sokat kínlódtam azzal, hogy ne keveredjen össze a manado az apró díszkaviccsal, gébünk áldásos tevékenysége révén már nincs ilyne problémám. összekeveredett. no para :)
nekem a manado az apro diszkaviccsal a gébek nélkül is összekeveredett ,amig nem voltak de fél éve vannak ketten. igaz lány mind a kettö , öroluk azt mondják hogy nem annyira turják a talajt, de lehet látni amikor kidugják a fejüket a talajbol.
 
Én kettőt vettem, és reméltem, hogy néha átmozgatják a dekorhomokot :) , de még egyszer sem láttam, hogy akár egy kicsit is ástak volna...
 
biztos a személyiség kérdése. cseréljünk :) nekem nem hiányzik, hogy áttúrja a nanót :)

jelentem a túrást abbahagyta idővel. talált magának egy helyes kis állandó barlangot és azóta megnyugodott. nagyon kedvelem és mindenkinek ajánlom, nagyon jópofa kis hal. a pygmi harcsáim iránt kicsit túlságosan vonzódik, de ezt annak tudom be, hogy egyedül van és ők haosnlítanak rá a legjobban :)
 
Mostanra benépesült az akváriumom (180 l). Van benne 14 db Petitella, 6 pandaharcsa, 2 algázó géb és 11 amano garnéla. Sima Juwel belső szűrő van benne, hivatalosan 600l/h teljesítménnyel. 4 tő Cryptocoryne, 3 tő amazonasi kardfű és 3 tő valiznéria, valamint 4 db Anubias barterii nana a növényzet, illetve tervezem még, hogy telepítek Staurogyne repens-t is, ahogyan néztem, annak megfelelő lehet a meglévő világítás. Naponta 15:30-22:30 között megy a világítás, ami 2x45W T5-ös fénycső. Naponta 3 ml Easy Carbot és 3 csepp JBL Ferropol 24-et adagolok a világítási időszak elején, illetve JBL-es táptalaj van az aljzat alatt, illetve majd egy idő után tervezem a JBL tápgolyót alkalmazni. Hetente lecserélem a víz 40%-át csapvízzel, amit Seachem Prime-mal kezelek.
Megfigyeltem, hogy bár a Petitellák is új lakók és még viszonylag sokat vannak a Crypto-k levelei alatt, pláne ha megy is a világítás, de azért esznek az adott eleségből (JBL NovoTab). Az algázó gébekért viszont aggódom, mert őket hidegen hagyja...A 4 kis nana már gyönyűrű tiszta és látom, ahogyan a gépek rácuppannak az üvegre és lassan csúsznak lefelé...illetve lehet látni, ahogyan a leveleken rágcsálnak....remélem nem fognak éhen pusztulni :-( és lesz mindig mit enniük...esetleg próbáljam meg a Tetra ProAlga eleségét?
 
Mostanra benépesült az akváriumom (180 l). Van benne 14 db Petitella, 6 pandaharcsa, 2 algázó géb és 11 amano garnéla. Sima Juwel belső szűrő van benne, hivatalosan 600l/h teljesítménnyel. 4 tő Cryptocoryne, 3 tő amazonasi kardfű és 3 tő valiznéria, valamint 4 db Anubias barterii nana a növényzet, illetve tervezem még, hogy telepítek Staurogyne repens-t is, ahogyan néztem, annak megfelelő lehet a meglévő világítás. Naponta 15:30-22:30 között megy a világítás, ami 2x45W T5-ös fénycső. Naponta 3 ml Easy Carbot és 3 csepp JBL Ferropol 24-et adagolok a világítási időszak elején, illetve JBL-es táptalaj van az aljzat alatt, illetve majd egy idő után tervezem a JBL tápgolyót alkalmazni. Hetente lecserélem a víz 40%-át csapvízzel, amit Seachem Prime-mal kezelek.
Megfigyeltem, hogy bár a Petitellák is új lakók és még viszonylag sokat vannak a Crypto-k levelei alatt, pláne ha megy is a világítás, de azért esznek az adott eleségből (JBL NovoTab). Az algázó gébekért viszont aggódom, mert őket hidegen hagyja...A 4 kis nana már gyönyűrű tiszta és látom, ahogyan a gépek rácuppannak az üvegre és lassan csúsznak lefelé...illetve lehet látni, ahogyan a leveleken rágcsálnak....remélem nem fognak éhen pusztulni :-( és lesz mindig mit enniük...esetleg próbáljam meg a Tetra ProAlga eleségét?
nekem az algázo gébek is sokat vannak mostanában az aki üvegén.de algám nincs viszont a kékpajzsos páncélosharcsáknak adott sera vipachipset nagyon szeretik régen amig volt alga addig többször eltüntek a manadoba ezt a chipsszet az amano garnélák is szeretiktöbb mint .fél éve vannak itt és jo kis ducik lettek.ma például az amanokkal és a sziámi ormányos márnával a sütötökön nyalakodtak ,
 
Én mai nap folyamán szereztem be két ilyen csodát, ahogy bekerültek új otthonukba azonnal aktívak voltak, bejárták az egész medencét töviről hegyire, egyetlen félelmem hogy az amugy nagyon barátságos CPO-"m búvóhelyére vetett az egyik azonnal szemet. Remélem nem lesz probleléma.
 
Na már majdnem egy hét eltelt, valami megváltozott. Láthatóan különbséget lehet tenni a két hal közt, de nem tudom eldönteni hogy miért. Az egyik egy kicsivel kisseb, és "szintelenebb"
A másik valamivel nagyobb, és a hát, illetve farkúszója vörös.
Namármost. A problem az hogy nem tudom hogy ez vajon a nemek megkülönböztető jele, vagy csak egyedi elterőseg, de a nagyobb, színesebb, erőteljesen kergeti a másikat. Miért teheti? Ívni fognak, nem nagyon találtam erről semmit, sem a nemekröl, sem az ivásrol, vagy összeférhetetlenségükről!:/
Segitsetek, mit tegyek. Elkülönítsem őket, vagy hagyjam hogy folytatódjon. Esetleg csináljak tobb búvóhelyet, vagy szerezzek be még példányokat belőlük?
HELP.
 
Na már majdnem egy hét eltelt, valami megváltozott. Láthatóan különbséget lehet tenni a két hal közt, de nem tudom eldönteni hogy miért. Az egyik egy kicsivel kisseb, és "szintelenebb"
A másik valamivel nagyobb, és a hát, illetve farkúszója vörös.
Namármost. A problem az hogy nem tudom hogy ez vajon a nemek megkülönböztető jele, vagy csak egyedi elterőseg, de a nagyobb, színesebb, erőteljesen kergeti a másikat. Miért teheti? Ívni fognak, nem nagyon találtam erről semmit, sem a nemekröl, sem az ivásrol, vagy összeférhetetlenségükről!:/
Segitsetek, mit tegyek. Elkülönítsem őket, vagy hagyjam hogy folytatódjon. Esetleg csináljak tobb búvóhelyet, vagy szerezzek be még példányokat belőlük?
HELP.
Valoszinü két különbözö nemüek .szerintem hagyjad öket .mekkora az aki?Itt találsz róluk információthttp://akvaguru.hu/index.php?mit=99Akvaguru - MENÜ > HALAK > Algázó géb az enyémek megeszik a lemezes tápot is a vizben uszva kapják el a forrázott uborkát is szeretik de a spenotot nem . a vipachipszet a serát is eszik ha már nincs alga. az üvegre is tapadnak.
 
Az etetéssel már nincs gond. 100l az akvárium, 70x35cm alapterületű. Viszonylag sok a búvóhely. Vörös neonokkal vannak. Esznek rendesen. De szinte ha meglatja a nagy a kicsit, támad! :/
 
Lehet hogy nekem meg két himbilimbi. Mert csak arról olvastam hogy terrotoralisak. Szoval sanszos hogy ez a gond. De köszönöm a segítséget :) nem szeretnél egy part csinalni belőlük? Mondjuk ehy cserével? :))))
 
Nekem is van két szépem belőlük.

Néha murénának képzeli magát és bebujik a kövek közé és csak a feje van kint nyitott szájjal :)

Az egyik egy pózer

15952092941_27ee110dfb_b.jpg
 
Nekem is van két szépem belőlük.

Néha murénának képzeli magát és bebujik a kövek közé és csak a feje van kint nyitott szájjal :)

Az egyik egy pózer

15952092941_27ee110dfb_b.jpg

Na a kötekedős pontosan igy néz ki nálam is. És a viselkedés nem egyedi nálad. Mintha az enyémről írtál volna. :)
Neked nem balhéznak?
 
Beszereztem én is egyet, remélhetőleg dolgozik majd rendesen :) aranyos egyébként, jópofa mint egy miniatűr kígyó :)
 
Szerintetek, ha beszerzek ancinak árult bujkálót, beleköltözhet, és leszokik az akvárium átépítéséről? (Manado talajom van, de gondolkozom a halacska beszerzésén.)
 
Back
Oldal tetejére