• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Sok hozzáadott értéket nem fog képviselni a hozzászólásom, de ma sikerült 1 azaz egy darab algázó gébet vennem :)
Most bújkál az új helyén, úgyhogy nem is tudom fiú vagy lány, de örülök neki és gondoltam megosztom veletek. :rolleyes:
 
nekem is csak mázlim volt, mert csak megláttam egy akváriumban. nem is élőlényt akartam venni, csak mindig körbenézek ha már ilyen boltban járok. Ez volt az utolsó darab. Kérdeztem hogy nincs-e több de nem volt és megvígasztaltak hogy nagykerben sincs egy ideje.
Bolt nevet nem mondok, hogy ne reklámozzak, de mivel úgysincs nekik mindegy is.
Ha látok még valahol én is akarok venni még 1-2 darabot. Bár ahogy látom felvásárolhatom ha többet találok, azt lesz jelentkező aki átveszi...
 
Lehet hogy plázás boltokban van egy-két "beragadt" darab még, bár ott meg ilyen különlegesebb halakat nem nagyon tartanak...
Bár amilyen körülmények ott vannak, nem szívesen hoznék haza onnan halat. :(
 
Hát igen... de megelőztelek, pont ma ebédszünetben beugrottam a duna plaza-ba, de ott sincs.
Igazából jót teszel az ottani halakkal, ha megszabaditod onnan őket.
 
nekem jutott GA-ból egy fiú és egy lány. Köszönet @Luigi13 -nak aki elhozta őket a boltból! ;)
Az egyetlen bajom hogy persze egyből a friss scape-et kezdték átrendezni... néhány centi gyepet akartam csak de hol máshol ásnának... :confused::mad: Remélem csak az újdonság ereje miatt és leszoknak a dologról vagy kiszedem őket :)
 
Ha továbbra is ásnak és nem kellenek neked, akkor én vevő vagyok rájuk. :)

Nálam olyan gyepszőnyeg van, hogy ha kapnának egy fúrókalapácsot, akkor sem tudnának alá menni. :)
 
Ha továbbra is ásnak és nem kellenek neked, akkor én vevő vagyok rájuk. :)

Nálam olyan gyepszőnyeg van, hogy ha kapnának egy fúrókalapácsot, akkor sem tudnának alá menni. :)

hát reggelre is alkottak. Vagyis inkább a lány. A fiú elvolt az eredetileg tervezett 'barlangban', de a lány két kő között ügyesen befúrta magát az aljzatba és reggelre szép talajkupacot csinált a dekorkavics közé :(
Lehet túl korán raktam be őket, de hát indításnál akartam leginkább befogni őket az alga és a nyálka lekajálására.
Szép halak majd egyszer ha olyan scape lesz amit nem tudnak tönkrevágni, vagy már minden szépen benőtte az aljzatot újrapróbálkozok.
Luigi-éknak már felajánlottam őket, de ha nem kell nekik kereslek privátban és megbeszéljük hol és mikor tudom odaadni őket.
 
Valaki tudja, hogy kifejlett méretben van-e különbség a különböző színvariánsok között?
@ezsolt80 kollégától hozott két piros valóságos szörny, és van olyan kék színvariáns az akváriumban, ami szerintem már kifejlett de sokkal-sokkal kisebb... sőt, piros változatból is van egy párom kb. 4 hónapja, azok is kisebbek mint a mostani jövevények.
 
Valaki tudja, hogy kifejlett méretben van-e különbség a különböző színvariánsok között?
@ezsolt80 kollégától hozott két piros valóságos szörny, és van olyan kék színvariáns az akváriumban, ami szerintem már kifejlett de sokkal-sokkal kisebb... sőt, piros változatból is van egy párom kb. 4 hónapja, azok is kisebbek mint a mostani jövevények.


Tehetnél fel pár képet róluk, mert megnézném milyenek.:snaphappy::peeking:
 
Holnap lövök pár képet.
Nekem mondjuk a kék tetszik a legjobban (undio blue néven fut) csak abból minden ötödik csak hím amit rendelni lehet... a nőstények is kékesek, de ők nem mutatják úgy a színüket.)
A piros meg ugye általános itthon.
 
Olvasva ezt a sok èrdekes beszámolót erről a fajról, èn is kedvet kaptam ahhoz , hogy beszerezzek belőle majd nèhányat a kèszülő akváriumomba. Ezek a halakat valóban a termèszetes èlőhelyeikről hozzák be az orszàgba, ès nem hazai vagy európai tenyèszetekből származnak? Mert, ha ez így van azt mondom legyen inkàbb egy kis algàm, majd megoldom máskènt.
 
Olvasva ezt a sok èrdekes beszámolót erről a fajról, èn is kedvet kaptam ahhoz , hogy beszerezzek belőle majd nèhányat a kèszülő akváriumomba. Ezek a halakat valóban a termèszetes èlőhelyeikről hozzák be az orszàgba, ès nem hazai vagy európai tenyèszetekből származnak? Mert, ha ez így van azt mondom legyen inkàbb egy kis algàm, majd megoldom máskènt.

Vadonfogottak.
 
Back
Oldal tetejére