• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Szerintem szerencse kérdése, hogy milyen beállítottságú halat kapsz... Én még sose láttam földet ásni az enyémet. Pedig nincs kifejezetten bujkáló neki. Amikor ég a lámpa, akkor is sokszor látom az üveget tisztogatni, tehát nem félős..
 
Nekem egy kő alá rendezkedett be, de attól még körülötte turkál, bár messzebb nem bánt semmit. Lehet ha kifejezett bujkálója van abbahagyja. Egyébként jópofa. :)
 
Szerintem szerencse kérdése, hogy milyen beállítottságú halat kapsz... Én még sose láttam földet ásni az enyémet. Pedig nincs kifejezetten bujkáló neki. Amikor ég a lámpa, akkor is sokszor látom az üveget tisztogatni, tehát nem félős..

Csatlakozom! ;) Nekem 6 darab van jelenleg 160 literben és nem turkál egyik sem. Nap közben pedig vagy a növények levelein pihennek vagy pedig a frontüvegen lógnak sokszor egy csoportban. :)
 
Sziasztok!
A hétvégén én is beszereztem egy jószágot. Az első nap kikapcsolt CO2-val szoktattam az akihoz, másnaptól aztán ment/megy a CO2 rendesen. Azóta azt vettem észre, hogy mire hazaérek a géb az üvegre tapadva a vízfelszínen pipál :( Minden más lakó (neonok és otók) vígan elvannak, rajtuk nem látszik semmi szokatlan.

Létezik, hogy a géb ennyire érzékeny lenne, vagy valami egyéb dolog lehet?
 
Nekem is van 3 darabom 360-asban és azt tapasztaltam hogy annak ellenére hogy berendezték maguknak hol szikla alá hol fa alá a kis éjszakai odújukat, néha latom kavicsot túrni az egyiket. Előszór azt hittem hogy valamit épít, mert a föld darabkákat szájába veszi és arrébb viszi, nagy kavics darabkát orrával arrébb megpróbál túrni, aztán úgy beleugrik a kavicsba, mintha megmosakodna benne :D De földet nem bántanak egyáltalán. Létezik hogy ezzel tényleg amolyan "fürdőt" vesz?? Vagy csak kukacot látott és megpróbálta kiásni? :D
Ágrészívek csak akkor szoktak lenni, ha már nagyon éhesek, de kart nem láttam tenni Otokban sem, sem magukban, legalábbis eddig, más halam még nincs ugyanis csak most lett 4 hetes az akváriumom. Garnélákkal meg egyáltalán nem foglalkoznak, van 2 db sepregető garnim meg pár darab kék. Növényeket sem bántanak nagyon, még megvan mind a 2 fele mohám is meg ricciám is :D Habár olykor szoktak csipkedni...
Összességben nagyon elégedett vagyok velük, náluk jobb fonalalgázó sztem nincs és emellett még nagyon jópofák is :D
 
Sziasztok! A különböző színváltozatoknál csak a szín tér el vagy viselkedésükben is mások?
 
Azt sajnos nemtom, nekem csak 1 fajtám van.
Viszont a "sima" algán kívül nem csak fonalalgát képes megenni de még Spirogyra algát is!! :D Tegnap ugyanis figyeltem meg este kaja osztásnál, hogy szegénynek valami baja van.... hátrafelé úszik örült módra tátott szájjal... meg is ijedtem hogy mi baja lett hirtelen, aztán vettem észre vagy 10 centis Spirogyra darabot szájából kilógni :D Azt hittem hogy szegény nem fogja megbirkózni vele és majd segítenem kell "kioperálni" azt a cérnát de hallistennek felülkerekedett a durvább algán is és a nagy csodálkozásomra, amilyen mohók ezek, a kajával nem is igazan foglalkozott és inkább csak folytatta letépni Spirogyrát a Microsorum Pteropus Tridentemrol :3 Úgy néz ki hogy számukra alga a legjobb lakoma amiért meg spirulinás tabikat is képesek ignorálni :D
Úgy hogy amilyen kicsi ez a halacska, olyannyira hasznos és szinte minden fajta algát képes megenni. Már csak rá kell venni valahogy hogy az ádáz fekete algával is foglalkozzon és akkor szobrot lehet neki állítani! (y)
 
Sziasztok,
nekem kettő volt, de elég jól túrtak. Volt olyan rész ahol a parvulát kidolgozták.
Először csak egy tűnt el, aztán egy hét múlva a másik, mindkettőt a kanapé és a szekrény között találtam meg összeszáradva.
Pedig jó pofák, vicces ahogy mozognak, de nyitott akiba nem valók.
 
Nekem 3 van 360 literben, sziklával és gyökérrel kavicsos, valamint táptalajon is. Egyáltalán nem túrnak, náluk sokkal jobban fekete páncélosaim túrnak, azok meg az igazi buldózerek :D
Gébek meg egyszerűén meg-megkóstolnak egy-egy táptalaj szemcsét és ennyi.
Viszont észrevételeim alapján nagyon fontos számukra egyetlen egy dolog, meg pedig északra való búvóhely! Mégpedig nem a semmi középen, hanem szikla, legfeljebb gyökér alatt és remélhetőleg kavicsos talajban.
Nekem úgy van kialakítva, hogy mind a 2 fajta talaj jelen van, bár lehet hogy egyszerűén szerencsés vagyok és nyugodt egyedeket kaptam, na meg fedve van az akím. :)
Lehet hogy azért ugrottak ki, mert szoktak kergetőzni és ilyenkor nagy sebességet érnek el rövid időn belül és ha nyitott az akvárium, akkor akár ki is ugorhatnak.
Végezetül legyen róluk, íme csodás halakról, pár kép :)

DSC_0681.jpg


DSC_0106.jpg


DSC_0630.jpg
 
A képeket nézve, nagyon hasonló volt nálam a talaj, dekor és a növények is. Lehet, hogy az ingadozó Co2 is közre játszott, mert élesztősöm volt.
Nagyon szépek a halaid, vigyázz rájuk.
 
A képeket nézve, nagyon hasonló volt nálam a talaj, dekor és a növények is. Lehet, hogy az ingadozó Co2 is közre játszott, mert élesztősöm volt.
Nagyon szépek a halaid, vigyázz rájuk.
Köszönöm szépen! :)
Imádom őket magam is! :love:
Nekem nincs CO2, csak LED világítás meg GA wellness csomag.
 
De az elején ne tudd meg!! Azt hittem hogy visszaviszem őket!! :D
Kaja osztásnál nagyon kergettek nem csak egymást, de még szegény otokat is! Ha nem mentettek volna meg az akváriumomat alga ellen, akkor már rég nem lennének... :)
Így viszont hálával tartozok nekik (y)
Viszont most sokkal nyugodtabbak lettek, lehet hogy hozzászoktak a nyugalomhoz és az állandó élelemhez :D
 
Sziasztok. Valaki tartott ilyen gébet garnikkal? Ezek megeszik a kicsi garnikat, vagy teljesen nyugton hagyják az ivadékokat?!
 
Sziasztok. Valaki tartott ilyen gébet garnikkal? Ezek megeszik a kicsi garnikat, vagy teljesen nyugton hagyják az ivadékokat?!
Ahogy a neve is utál rá - algázok, így nem, még véletlenségből sem, érdeklődnek az ivadékokra, sem.
Nálam nagy akváriumban RC/Sakura -kal van most már 4 gébem és pont most láttam friss, 1 mm, kis garnélát matatni a semmi közepén teljes biztonságban :)
Magyarul szólva simán tarthatod :)
 
Nem tudom lehet írtam már, de pl a boltban alig kajálnak valamit az algán kívül. Aztán amikor elkezdtek jönni a Dennerle kajcsik találtunk egyet amit az Otocinclusok, Coryk és a Stiphodon is nagyon szeret. Ő lenne az:

Dennerle haltáp - Cookies Special Menu fenéklakó halak számára 100 ml 2 240,00 Ft Green Aqua

Rengeteg mintát szétosztogattunk az elmúlt 2 hónapban, így a boltban már csak venni lehet, de aki nem próbálta még ajánlom!
Úgy úgy, nem csak a fekete páncélosaim kedvenc sütije, de a gébek is szívesen mennek rá! (y)
 
Eduard barátom ajánlására én is beszereztem 1 Géb-et. Íme őfelsége. Egyenlőre még csak ismerkedik a többiekkel, de lesz munkája. +találós kérdés, milyen növényen fekszik, mert nem tudom a nevét. (n)
SAM_1834.jpg
 
Ráadásul hím, ha jól látom :)
Én sajnos két nőstényt kaptam, abból az egyik pár nap múlva ki is ugrott. A másikat meg nagyon ritkán látom,
 
Back
Oldal tetejére