• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staurogyne sp.

viktorlantos said:
Hívhatlak ezek után csak Stau bácsinak? :lol:
:lol: :lol: :lol: Ja, csak keménykalapos Ken babává nem tudom magam varázsolni, noha szeretnék ennyivel adózni a Csehszlovák filmipar korszakos remekének. :lol: :lol: :lol:
tibicuk said:
Kaze,nem fodormentát ültettél véletlen? ;) Csak előadod itt nekünk... :lolno: :thumbup:
:lol: Látom Mária, kifigyelted a turpisságot. Igazából a piacon vettem fodormentát vagy borsmentát, már én magam sem tudom, aztán szorgos méhként beporoztam.
Nem is lehet komolyan venni miattatok ezt a "szakmát". :) :wave:
 
Mostanában az alsó leveleit kezdte nálam eldobálni. Tápanyaghiány lehet(nitrát)?
 
N-emy said:
Mostanában az alsó leveleit kezdte nálam eldobálni. Tápanyaghiány lehet(nitrát)?

Tolj alá táptabit (pl. Sera Floreplus). Kb. 2 hét múlva rá se ismersz ;)
 
Ja, jó kis tabik, az 5 cm-es kis növényeimnek legalább 20 cm-es gyökérzetet kreált. Minden ültetésnél használtam.
 
Az ablakon beszűrődő fény valahogy pont ezt a részt világította meg, és nem hagyhattam ki. Szerintem egész jó lett.
100_2865.JPG
 
ket hete vettem Tropica Staurogyne sp minit.majdhogy nem szälakra szedtem,mar az elsö napokba szepen fejlödött de most Fantasztikus.a kedvencem.mi lesz kesöbb???
 
Én is vettem egy cseréppel. Szétszedtem, elültettem a kövek tövébe, nagyon bízom benne, hogy szép lesz. Egyelőre satnya, kifakult, és barnás foltok vannak rajta :(
Viszont ezek a képek felcsillantják a reményt előttem is, nagyon szép! :)
 
Én is vettem egy cseréppel. Szétszedtem, elültettem a kövek tövébe, nagyon bízom benne, hogy szép lesz. Egyelőre satnya, kifakult, és barnás foltok vannak rajta :(
Viszont ezek a képek felcsillantják a reményt előttem is, nagyon szép! :)

Valószínűleg a levelek tönkremennek, de pár hét és teljes pompájában díszeleg majd.
 
Én is vettem egy cseréppel. Szétszedtem, elültettem a kövek tövébe, nagyon bízom benne, hogy szép lesz. Egyelőre satnya, kifakult, és barnás foltok vannak rajta :(
Viszont ezek a képek felcsillantják a reményt előttem is, nagyon szép! :)
Én, amikor vettem, nyírásból kis maradékokat is elültettem, teljesen lowtech körülmények között jópár hét után már nyírni kellett őket, olyan "magasra" nőttek. Nagyon hálás növény. :)
 
Meglátásom szerint viszont az alacsony Mg-szintre nagyon háklis. Nálam teljesen visszavetette a fejlődését amint nagyobb mennyiségű RO-val toltam a vízcseréket. Gondolom a csapvizünkben is a Ca javára billen a mérleg, mivel a növény egyértelműen elkezdte a tipikusan magnézium-hiányra utaló jeleket produkálni. MgSo4 kúrával pár napon belül újraéledni látszik ;).
 
Meglátásom szerint viszont az alacsony Mg-szintre nagyon háklis. Nálam teljesen visszavetette a fejlődését amint nagyobb mennyiségű RO-val toltam a vízcseréket. Gondolom a csapvizünkben is a Ca javára billen a mérleg, mivel a növény egyértelműen elkezdte a tipikusan magnézium-hiányra utaló jeleket produkálni. MgSo4 kúrával pár napon belül újraéledni látszik ;).

Mik a magnézium hiány jelei a növényen?
 
Van egy olyan elmelet is hogy a stauro es crypoto levelei a nem megfelelo co2 miatt malnak el a beszoktatas idoszakaban. Ilyenkor sokkal tobb co2-re van szukseguk. Megfigyelni meg nem sikerult tartosan.


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Back
Oldal tetejére