• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sinkor LED lámpák

Körülnézek akkor pár LED-es webshop-ban :)
Mivel több topicban is érdeklődtél és összességében nézed az akváriumprojekted és próbálsz mindennek utánajárni, ezért a fenti gondolatmenetemet még kiegészíteném.
Az akvárium összerakás és működtetés során akkor vered magad a legnagyobb költségbe, ha megpróbálsz valamin spórolni vagy "megoldani okosba". Ezzel nem azt mondom, hogy mindenből vedd a legdrágábbat, hanem járd körül jól az adott témát és olvass el minél több topicot itt. Nem a legolcsóbb hobby, de akkor igazán drága, ha a megfelelő cuccok helyett minden szir-sz@rt összevásárol az ember.
Azt hiszem sokunk nevében mondhatom, hogy fele/harmadannyiból megúszhattam volna, ha rögtön azt veszem, amit ajánlanak.
Irgalmatlan mennyiségű tudás halmozódott fel ezen a fórumon (világítás, szűrés, növények, állatok...bármi), olvass át minél többet az adott témákban.
 
Én nem ajánlom a diy-et. A legolcsóbban a chihiros aII MAX lámpával jössz ki.
Köszönöm, jól hangzik. Melyik chihiros széria képes arra hogy adott időben fokozatosan növeli illetve csökkenti a fényerőt? Az összes “max”? Illetve egy 120 liter körüli 80 cm széles akvárium fölé hány wattos sál érdemes “szóba állni”? :)
 
Nem találkoztam még ilyen lámpával, de annyi mindent olvastam itt róla, hogy kíváncsi lettem :) Az biztos, hogy nem egy Chihiros vagy Twinstar, de az ára sem annyi. Ha kettő kell belőle, akkor is olcsóbb valamivel.
Számomra pozitív, hogy európai termék (a kínaiakkal kapcsolatban nekem nincsenek jó tapasztalataim). Valószínűleg ez is kínai alkatrészekből áll, ahogy a nevesebb gyártók lámpái is. Sajnos ez van.
Negatív dolog, hogy én sem találtam konkrét specifikációt. Így viszont a gyártó nem állít semmi olyat, amit nem tart be :) Sajnos nem ritka, hogy a gyártók marketing okokból "tévednek", nem csak akvarisztikai vonalon.
Szóval szerintem sem alternatívája a Chihirosnak, de valószínűleg nem is akvakertészeknek készült. Egy halas akváriumba, egyszerű növények mellé viszont reális választás lehet.

Teljesen egyetértek @Tommi -val. A tanulópénzt sajnos meg kell fizetni. Nem érdemes nagyon olcsó eszközöket vásárolni, mert kidobott pénz lehet belőlük :)

A DIY lámpával kapcsolatban:
Árban nem biztos, hogy jobb. Akkor érdemes ilyet csinálni, ha egyedi igényeid vannak, mondjuk nem standard méretű akváriumra szeretnéd rakni, esetleg speciális színvilágot akarsz. Én például a következő DIY lámpámba tervezek UV szalagot is. Egy gyári lámpát nem lehet személyre szabni.
Ha szeretsz barkácsolni, nem nagy dolog összerakni. Nehéz otthoni szerszámokkal esztétikusan megcsinálni. Olyan anyagokat kell hozzá használni, amik nem akvarisztikai célra készültek: alusín, led szalag, tápegység.
 
Köszönöm, jól hangzik. Melyik chihiros széria képes arra hogy adott időben fokozatosan növeli illetve csökkenti a fényerőt? Az összes “max”? Illetve egy 120 liter körüli 80 cm széles akvárium fölé hány wattos sál érdemes “szóba állni”? :)

Nemrég készült ez a bejegyzésünk. Esetleg olvasd át ezt is: https://greenaqua.hu/hu/blog/post/chihiros-akvarium-vilagitasok-melyik-lampat-valasszam
Tényleg jobb lenne egy saját napló, akár agyalás szintjén is, mert így pl ezt a topikot is más termékekkel szórjuk tele.
 
Nem találkoztam még ilyen lámpával, de annyi mindent olvastam itt róla, hogy kíváncsi lettem :) Az biztos, hogy nem egy Chihiros vagy Twinstar, de az ára sem annyi. Ha kettő kell belőle, akkor is olcsóbb valamivel.
Számomra pozitív, hogy európai termék (a kínaiakkal kapcsolatban nekem nincsenek jó tapasztalataim). Valószínűleg ez is kínai alkatrészekből áll, ahogy a nevesebb gyártók lámpái is. Sajnos ez van.
Negatív dolog, hogy én sem találtam konkrét specifikációt. Így viszont a gyártó nem állít semmi olyat, amit nem tart be :) Sajnos nem ritka, hogy a gyártók marketing okokból "tévednek", nem csak akvarisztikai vonalon.
Szóval szerintem sem alternatívája a Chihirosnak, de valószínűleg nem is akvakertészeknek készült. Egy halas akváriumba, egyszerű növények mellé viszont reális választás lehet.

Teljesen egyetértek @Tommi -val. A tanulópénzt sajnos meg kell fizetni. Nem érdemes nagyon olcsó eszközöket vásárolni, mert kidobott pénz lehet belőlük :)

A DIY lámpával kapcsolatban:
Árban nem biztos, hogy jobb. Akkor érdemes ilyet csinálni, ha egyedi igényeid vannak, mondjuk nem standard méretű akváriumra szeretnéd rakni, esetleg speciális színvilágot akarsz. Én például a következő DIY lámpámba tervezek UV szalagot is. Egy gyári lámpát nem lehet személyre szabni.
Ha szeretsz barkácsolni, nem nagy dolog összerakni. Nehéz otthoni szerszámokkal esztétikusan megcsinálni. Olyan anyagokat kell hozzá használni, amik nem akvarisztikai célra készültek: alusín, led szalag, tápegység.
Mi a célod az UV szalaggal? Eddig nem sok pozitív dolgot olvastam az UV-val kapcsolatban. Az uborka és paradicsom tenyészetban jól jöhet (a termelőnek), de az fogyasztó számára, az eredmény siralmas.
 
Utoljára módosított:
Mi a célod az UV szalaggal? Eddig nem sok pozitív dolgot olvastam az UV-val kapcsolatban. Az uborka és paradocsom tenyészetban jól jöhet (a termelőnek), de az fogyasztó számára, az eredmény siralmas.
Az emberi szem az elektromágneses sugárzás 380-750 nm közötti tartományát érzékeli. Úgy tudom, a növényeknek szükségük van a számunkra láthatatlan 300-380 nm közötti spektrumra is. Palántaneveléshez használják. Személyes tapasztalattal is alátámaszthatom a növények számára kedvező élettani hatását. Miután tavasszal otthon a palántákat, szobanövényeket hozzászoktatom a természetes fényhez, látványos fejlődésnek indulnak. Akváriumban nem tudom, ez mennyit segítene, de talán nem véletlenül vannak UV-A tartományban sugárzó lámpák is. Szerintem egy próbát megérne, hogy gazdagítsam a világítás spektrumát. Természetesen nem egy nagy energiájú UV-C germicid lámpát akarok, mert az nem csak az élővilágot pusztítaná el az akváriumban, hanem a látásomat is :)
Ez még csak egy ötlet számomra, a megvalósítás előtt alapos információgyűjtésre van szükség. Csak példaként hoztam a DIY világításra. Talán nem kellett volna felvetnem, mert félreviszi ezt a topicot :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére