• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talaj növényesítés(füvesítés)

Tigris

Új regisztrált
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy ha az aki talaját befüvesítem vagy más hasonló növénnyel fedem akkor tudok beletenni talajlakókat páncélosharcsa stb.?
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy ha az aki talaját befüvesítem vagy más hasonló növénnyel fedem akkor tudok beletenni talajlakókat páncélosharcsa stb.?
Beletenni tudsz, csan nem érdemes. A páncélos a talajt túrja, pik-pak átrendezné az ültetvényt. De talán a törpe páncélos, nem olyan agresszív e téren. Bár nem tartok ilyet, így megerősíteni se tudom.
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy ha az aki talaját befüvesítem vagy más hasonló növénnyel fedem akkor tudok beletenni talajlakókat páncélosharcsa stb.?
Ők a Te halaid:

Nagyon jópofa kis halak. Miután "begyökeresedett" a gyep, biztosan nem fogják széttúrni, tapasztalatom szerint.
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy ha az aki talaját befüvesítem vagy más hasonló növénnyel fedem akkor tudok beletenni talajlakókat páncélosharcsa stb.?
A Panda Cory sem csinál nagy káoszt. Viszont érdemes kialakítani olyan részt az akváriumban, ami homokos, ahol eteted őket és ők is tudnak túrni.
 
15 db Corydoras pygmaeusom van. Még így is nagyon félénkek, ritkán látni őket. Éjszaka aktívak, világítás mellett elbújnak. Nem nagyon turkálnak, inkább a középső vízrétegben úsznak (mint a szokványos halak). Kis méretükből adódóan nem tudják kitúrni a növényeket. Tényleg jópofák, bár nem igazán látványosak.
 
15 db Corydoras pygmaeusom van. Még így is nagyon félénkek, ritkán látni őket. Éjszaka aktívak, világítás mellett elbújnak. Nem nagyon turkálnak, inkább a középső vízrétegben úsznak (mint a szokványos halak). Kis méretükből adódóan nem tudják kitúrni a növényeket. Tényleg jópofák, bár nem igazán látványosak.
Szia!
Még fejben tervezett, de már 90%-ban lefixált akváriumba 45x30x45 (hxszxm) elgondolkoztam egy ilyen kis mini Cory csapaton /6db/. Előtérbe majd fű ( eleocharis pusilla van tervben és kérdés hogy ők tényleg nem okoznak problémát a növényekben? Nem tudják kitúrni? Másik hogy a garnikkal vajon milyen a viszony? Ok egy Amano gondolom nem téma, de ha kisebb, szaporodni képes fajta lenne az üvegben, az ivadékokat nem vadásszák le?
 
40x20cm aljzatot szeretnék beültetni Eleocharis sp. Mini-vel. hány dobozzel kéne rendelnem belőle?
mögéje pedig Hemianthus callitrichoides-t. áthőhetik idővel egymást, vagy békésen meglesznek??
 
40x20cm aljzatot szeretnék beültetni Eleocharis sp. Mini-vel. hány dobozzel kéne rendelnem belőle?
mögéje pedig Hemianthus callitrichoides-t. áthőhetik idővel egymást, vagy békésen meglesznek??
általában egy tégely egy tenyérnyi felületnek felel meg, azzal számólható. A cuba viszont fény igényes és sok co2-kell neki, ha nincs co2, akkor nem ajánlatos. Egyébként úgy terjeszkedik mint a montecarlo
 
Back
Oldal tetejére