• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shape of the Peaceful Zenith 80x40x45

Rövidebb volt leírni a nevem, mint, hogy elatin hydropiper? :) Rövidebb.
A mondatnál viszont nem :) De nem jutott eszembe, hogy melyik is az, és a gondolkodásnál, vagy lapozgatásnál mindenképp kényelmesebb :D Meg hát nem néztem, hogy ilyen "későn" még aktív vagy :p
 
Sziasztok! Először is örülök, hogy ennyien megtiszteltek a segítségetekkel. Nagyon jó ötleteket látok. Sajna tapasztalatlanságomból kifolyólag csak azt érzem, hogy még nem az igazi és mikor leírjátok akkor hasít belém: ja tééényleg!:)

nagyon sok a függőleges fa és nem elég magasak (vízfelszín közeléig kéne érniük, vagy még lesz águk, lombjuk?)
Ezeknek a fáknak nagy része terveim szerint el fog tűnni és egy része épp kandikál majd a stemek közül, ezért nem fordítottam rá nagyobb figyelmet. Néhány kósza fatörzset hivatottak imitálni, tehát nem lesz lombjuk... pontosabban a stemek lesznek a lomb. Inkább hajlok a tájkép felé, mint a közeli erdőrészlet felé, ezért nem érnek a vízfelszínig. Úgy is mondhatnám, hogy az alapanyag miatt erre ment az építés.

a bal oldali ösvény egyenes
Igen, ezt később korrigálom.

Kicsit messzebbről tudod fotózni
Igen, van még helyem. Lehet majd variálni a fotózáskor, amihez majd fotós ismerős jön a megfelelő eredmény érdekében.

Mi a terved a vékony fákkal?
Igen, marad kiégett, ahogy fentebb írtam. Már ha sikerül megóvni őket a növénymasszától.

akkor az ösvényeknek (patakoknak?) is jobban össze kellene kissé tartaniuk, vagy elkanyarodni
Na igen az ösvény korrigálásra szorul. A bal oldali kanyarodik, a jobb meg kanyarog. Bár ez most nem látszik, de majd igyekszem. A garneszek biztos szétzilálják így is.

Kár, hogy nem akkor derült ki amikor nálunk jártál - tudnánk adni!
Írom is a privit.
 
Yes-yes-yes!!! Óriási öröm és bodottá!:D Vese eladás nélkül sikerült mindent elintézni és Édesapámmal valamint Bátyámmal szeptember végén megyünk Poriba megsasolni az Ocenáriumot is. Nekik dupla élmény, mert még nem repültek. Ez amolyan "dream come true":love: Bemegyek és mint az ancik rátapadok az üvegre vagy 3 órára:D
 
Sziasztok!

Most másztam ki az akvából...:) Kis igazítás, vágás és visszaültetés, új vendég a Hirsuta a Monosolenium és már majd elfeledtem a zselés Macrandát, ami már elkezdett penészedni így a fele kuka a maradéknak meg drukkoljunk együtt.:nailbiting:
Baloldalt volt pár szál Palustris, ami elmállott egy hét alatt viszont jobb oldalt meg egészséges. Talán a fényt takarja ott a láva...
A skimer pattogását megoldotta, hogy döntöttem rajta és így nem jár olyan könnyen a teteje, viszont a berregése miatt mennie kell. Meg is van az utódja.(y)
mwdPK1qWum5Ug57bjxU9WkT0EnrSUKGsKpHNRoSUmhZ49wvH7bXi7TvzpA6g?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Köszi, hogy benéztél!:)
 
Ez megint egy jó és szép akvárium lesz! :) Szurkolok hozzá.
A jobb oldal nekem elég sötétnek tűnik, nem lesz ez gond a növényeknek alul? Vagy csak optikai csalódás? :)
 
Szia Tomi!

Szépen alakul a medence! Jól megcsináltad a bal oldali ösvényt (medret) is, így már természetes!
A nagyobb világos kavicsokat szerintem szedd ki (nagyon világítanak az előtérben), a többit pedig kicsit nyomd a homokba, hogy ne egy ponton találkozzon az aljzattal, mert a természetben is be vannak kicsit ágyazódva.
Vagy ha meder és nem ösvény, akkor a hullám térben (a meder felső szélén) apró kavics van, a mélyebb részeken elszórva a nagyobbak, különböző mértékig besüppedve.

A.ttila
 
Köszi srácok! Igaz, alakítok még.(y) Remélem egy-két hónap múlva már olyasmi látszik belőle, amit szeretnék.:happy:
 
Sziasztok!

Időm, mint a tenger csak tükörképben:D El is borította a zöld, barna és agancs az akvát... teljesen gatya. Az ok egyszerű: rendszertelen és kevés vízcsere, csökkent áramlás, algaevők hiánya. Közel sincs annyi időm, mint gondoltam. Hogy is van @AmegA A.tti? Nem félek!:cigar: Felveszem a harcot. Képet nem érdemel a napló, mert szégyenletes a helyzet. Majd jelentkezem.;)
 
Sziasztok!

Időm, mint a tenger csak tükörképben:D El is borította a zöld, barna és agancs az akvát... teljesen gatya. Az ok egyszerű: rendszertelen és kevés vízcsere, csökkent áramlás, algaevők hiánya. Közel sincs annyi időm, mint gondoltam. Hogy is van @AmegA A.tti? Nem félek!:cigar: Felveszem a harcot. Képet nem érdemel a napló, mert szégyenletes a helyzet. Majd jelentkezem.;)
Azért csak nyugodtan, mint én anno Mr Hopkins kezdeti botladozásainál -ha jól emlékszem- először a rhizoclonium, majd a cladophora támadásnál ahogy megmutattam honnan szép nyerni:);)
 
Sziasztok!

Sziasztok!

Időm, mint a tenger csak tükörképben:D El is borította a zöld, barna és agancs az akvát... teljesen gatya. Az ok egyszerű: rendszertelen és kevés vízcsere, csökkent áramlás, algaevők hiánya. Közel sincs annyi időm, mint gondoltam. Hogy is van @AmegA A.tti? Nem félek!:cigar: Felveszem a harcot. Képet nem érdemel a napló, mert szégyenletes a helyzet. Majd jelentkezem.;)

Ha végigpörgeted a naplónkat, több algás képet találsz, mint nem algásat.
Hozzá tartozik a hobbihoz az is hogy megéljük és megmutassuk a nehézségeket is, mert aki most kezdi az első akváriumát összerakni és csak a csodás végeredményt látja a naplókban, elmegy a kedve az első 2-3 hónapban az algák elleni harc közben!
Tehát jöhetnek a képek!

Azért csak nyugodtan, mint én anno Mr Hopkins kezdeti botladozásainál -ha jól emlékszem- először a rhizoclonium, majd a cladophora támadásnál ahogy megmutattam honnan szép nyerni:);)
(y)

AmegA
 
Sziasztok!
Bocsánat... nem unatkozom mostanság, de most volt végre idő kicsit leülni a fórum elé.
Tehát jöhetnek a képek!
Már nem ilyen a helyzet, mert tudta az alga is, hogy nem félek. Javulás indult, de még nem 100-as.;)
JHrs5k-iY6EH_uuyJErpvhq8GxBc2O_8abPHYK1adFOYj4NLFQZLIvQDoHYQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
UnqtY-d6EjvaB7liMUTGqOk1FhPOg-wsmy-K9Edc__Z_42159o2jnGnS_g8A?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
4T2xjRCBOVZQMQNViQQceQvEdlSKXdQsDCNXq85XCKSB8H3943gdqR4LAiEw?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Jobb oldalon fent megégettem a mohát carbo permetezés közben.:shifty: Ott is kell egy kis idő. A takarítást jelenleg 2 róka, 4 molly, 6 oto, és két amano végzi. Az amano különítmény még 8 főt biztos befogad a későbbiekben, csak most nem volt több. Még agyalok a halakon, de mindig a gyémánt neonokra áll le az agyam. Na majd meglátjuk.:)
 
Sziasztok!

Aktuális állapot... Gyors visszavonulót fújt az alga minden változata. Az alapvető algaevők létszáma még mindig hibázik az amano garneszeknél. Párom megszerette a mini corykat és nagyon akart kettőt:) Na mondom legyen és vettem négyet (tán még az is kevés csapathalban) és valóban cukik:whistle: szerintem veszek még hatot:p. Tényleg picik, így simán elférnek és én is megszerettem őket.

Karbi előtt:
byBjtR8hO6cCN-JKX0IqFAW-tyMTKERqE2BK_GGgomEXjaj33h18aRqz10Gg?width=1024&height=601&cropmode=none.jpg

...és után:
tlUZDOpY-x3OREm_C_W02tYgnV-NAXmCx5BqtxOSidjSA-2QASJvoigMoc5Q?width=1024&height=609&cropmode=none.jpg

Köszi, hogy benéztél;)
 
Nálam a nagyban BO lesz mert annyira kimaradtak a szűrőpucevák, hogy ellepett az alga.
Én hibám, sajnos a carbo ecsetelés már kevés itt - bár lehet nem lenne, de minden nap kellene vagy fél óra egy jó ideig míg helyreállna a rend. Blackout meg elrendezi az egészet. És alig van időm sajna.
Lehet fel kellene számolni a nagy akvámat? :(
 
Sziasztok!

Aktuális állapot... Gyors visszavonulót fújt az alga minden változata. Az alapvető algaevők létszáma még mindig hibázik az amano garneszeknél. Párom megszerette a mini corykat és nagyon akart kettőt:) Na mondom legyen és vettem négyet (tán még az is kevés csapathalban) és valóban cukik:whistle: szerintem veszek még hatot:p. Tényleg picik, így simán elférnek és én is megszerettem őket.

Karbi előtt:
View attachment 42106

...és után:
View attachment 42107

Köszi, hogy benéztél;)
Jol fest, a vagas elötti foton gyönyörüek azok a zöld szinek.(y)
Hogy a fenebe szabadultal meg a zöld fonal es tarsaitol? Nalam most az etkezöben fut egy akva, de nem birok vele, folyamatosan tele vagyok zöld szalakkal, pedig szedegetem, vizet is cserelgetek, vagom a növenyeket, de szinte mindenhol terjed...:mad:
 
Jol fest, a vagas elötti foton gyönyörüek azok a zöld szinek.(y)
Hogy a fenebe szabadultal meg a zöld fonal es tarsaitol? Nalam most az etkezöben fut egy akva, de nem birok vele, folyamatosan tele vagyok zöld szalakkal, pedig szedegetem, vizet is cserelgetek, vagom a növenyeket, de szinte mindenhol terjed...:mad:
Annyi változás történt, hogy bevetettem az algaevőket (itt a Mollykat és a Rókákat helyezném előtérbe) elkezdtem foszfátot adagolni, carbo mennyiséget emeltem és én is ahogy tudtam szedtem kézzel. Egyébként ezek a változások durván egyszerre történtek és kb egy hetes lecsengése volt az egésznek.
 
Back
Oldal tetejére