• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shape of the Peaceful Zenith 80x40x45

Sziasztok!

Azt hiszem apróbb finomításokat leszámítva megvan a hard és hát nem tudom skacok... nem vagyok elégedett. Elég sokat melóztam vele és párszor majdnem ki is dobtam az ablakon, de mára elég volt. Akármi is lesz belőle megtartom, mert már nagyon hiányzik a vízi világ. Majd holnap friss aggyal ránézek, hogy úgy mit látok.
 
Sziasztok!

Azt hiszem apróbb finomításokat leszámítva megvan a hard és hát nem tudom skacok... nem vagyok elégedett. Elég sokat melóztam vele és párszor majdnem ki is dobtam az ablakon, de mára elég volt. Akármi is lesz belőle megtartom, mert már nagyon hiányzik a vízi világ. Majd holnap friss aggyal ránézek, hogy úgy mit látok.
Akartam szólni hogy ha segítség kell nyugodtan szólj,mert ha esetleg hétvégén építesz és nem zavarok és éppen rá is érek,szívesen elmegyek segédkezni több szem többet lát alapon,na meg a móka kedvéért is [emoji39]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Szia Tamás!

Hadd lássuk!
A kartondobozos verzió elég ígéretesre sikeredett!
Pár apró finomítás kell csak rajta : van néhány párhuzamos ág jobb fent ami kicsit 2D-s hatást kölcsönöz a képnek, meg az utolsó variációhoz képest a bal oldali hasadékon átdőlt két fa korábban jobban mutatott (mikor ellentétes irányba lejtettek), reméljük még nem ragasztottál mindent össze!

A következő berendezésünkbe mi is hasonlót csinálunk, már áznak a fák!

AmegA
 
Akartam szólni hogy ha segítség kell nyugodtan szólj,mert ha esetleg hétvégén építesz és nem zavarok és éppen rá is érek,szívesen elmegyek segédkezni több szem többet lát alapon,na meg a móka kedvéért is [emoji39]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Köszönöm Vik, de én is egyedül építős vagyok, mellesleg teljesen kiszámíthatatlan volt mikor tudok hozzányúlni.

Szia Tamás!

Hadd lássuk!
A kartondobozos verzió elég ígéretesre sikeredett!
Pár apró finomítás kell csak rajta : van néhány párhuzamos ág jobb fent ami kicsit 2D-s hatást kölcsönöz a képnek, meg az utolsó variációhoz képest a bal oldali hasadékon átdőlt két fa korábban jobban mutatott (mikor ellentétes irányba lejtettek), reméljük még nem ragasztottál mindent össze!

A következő berendezésünkbe mi is hasonlót csinálunk, már áznak a fák!

AmegA
Nemsokára tolok fel képet. A ragasztás már megvolt, de igyekeztem figyelni a párhuzamok és a szimmetria kerülésére.

Szerk.: Ahol mégis csúnyább, vagy szimmetrikus valami azt még tudom korrigálni a növényesítésnél (ezel nyugtattam magam):)
 
Ennek az állapotnak ülök ma neki friss aggyal, hogy mit tudnék még csiszolni. Persze a munka nagy része bizonyára felesleges volt mivel nem biztos, hogy tudom majd úgy nevelni a növényzetet, hogy aztán ne takarjanak el mindent.
View attachment 38876
Miért ne tudnád. A részletek szabadon hagyása fontosabb tényező mint a növények helyzete, mivel a növényeket bármikor bárhonnan elveheted, visszateheted, nyírhatod, stb. Mindig visszanyerik az eredeti alakjukat.
Szerk: Jah és brutál jó vagy
 
Miért ne tudnád. A részletek szabadon hagyása fontosabb tényező mint a növények helyzete, mivel a növényeket bármikor bárhonnan elveheted, visszateheted, nyírhatod, stb. Mindig visszanyerik az eredeti alakjukat.
Szerk: Jah és brutál jó vagy
Köszi Henrik, remélem elégedetten ülök le elé mikor beindul:)
 
Indulunk! Tegnap kezdtem el aztán nem tudtam befejezni, mert behívtak melózni.:banghead: Örültem, mivel az eddig nevelgetett bacitelepnek lőttek. Sebaj... sikerült befejezni a mai nap. Kiváncsi leszek milyen lesz ha elkezdenek éledni a gazaim.:rolleyes:
A kínai skimmer nem hozta a remélt teljesítményt. Elkezd "rugózni" a víz felszínén és ennek az az eredménye, hogy beszívja ezt a mozgó részt és megszűnik skimmer lenni. Ha visszaveszem a teljesítményt akkor is rugózik, de legalább fent marad. Ja meg elkezdett kerregni.(n) Ebből Eheim rendelés lesz...:happy:
Kelleni fog még egy kis amazonia is, mert középen nagyon kevésnek bizonyult, utána ültetek majd oda is.
uwXVD29-32ugu2zY34ehWf_dXzQPK1BDO-rghghPS2GVs9CAFB7QzSzIKk4Q?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Köszi, hogy benéztél!:)
 
Lőttek a baciknak? Vízzel feltölt (ameddig szükséges) szűrőt járat, másnap vizet leereszt, szűrőt megállít... Legközelebb csináld így. Higgy nekem, sokkal többször megcsináltam már ezt, mint indokolt volt, vagy mint ahány akváriumom volt :D De kívánom, hogy ne legyen többé ilyen helyzeted, vagy legfeljebb azért, mert annyira komoly lesz a növényesités, hogy nem lehet egy nap alatt megcsinálni (y) Még csak piciben nézem a képet, de baba.

Szerk: ja, a skimmer... Próbáltad azt, hogy maxra nyitod alul a "csapot"? Nálam ez vált be, amúgy ugyanaz volt mint nálad.
Ha ez is kevés, akkor vedd ki a felső részt, állítsd le a szűrőt és így helyezd vissza (nyomd a víz alá, majd engedd fel), eztán indítsd csak újra a gépet.
 
Utoljára módosított:
Szia Tomi !
Savazok egy kicsit de csak építő jelleggel :LOL:
Nekem furik ezek a kisebb kiegészítő kövek elöl a kis szigetnél még nem zavaró de két oldalt mindenképpen cserélném valami a színekhez jobban illő vagy méretben illeszkedőre.A két oldalt megemlítve ott gyepesíthetnél,lehet hogy cél csak még nem tartasz ott.Illetve a hátsó részen majd az ösvények vonalát hátul is ki tudod alakítani kővel és ott ne is ültesd be,mert a mélységérzet csökken.
A jobb fa tövénél majd játszani kell a fénnyel mert ott nagyon nagy az árnyék,ezt a hibát Én is elkövettem a Yakushima-nál.
És igen ha kellene jó kis Myrio M akkor gyere bátran adok nő mint a gomba :)
És nem izgulok félre ne értsd az előző mondataimat mert a végeredmény tudom hogy nagyon ott lesz ! (y)
 
Lőttek a baciknak? Vízzel feltölt (ameddig szükséges) szűrőt járat, másnap vizet leereszt, szűrőt megállít... Legközelebb csináld így. Higgy nekem, sokkal többször megcsináltam már ezt, mint indokolt volt, vagy mint ahány akváriumom volt :D De kívánom, hogy ne legyen többé ilyen helyzeted, vagy legfeljebb azért, mert annyira komoly lesz a növényesités, hogy nem lehet egy nap alatt megcsinálni (y) Még csak piciben nézem a képet, de baba.

Szerk: ja, a skimmer... Próbáltad azt, hogy maxra nyitod alul a "csapot"? Nálam ez vált be, amúgy ugyanaz volt mint nálad.
Ha ez is kevés, akkor vedd ki a felső részt, állítsd le a szűrőt és így helyezd vissza, majd utána indítsd csak újra a gépet.
Sajnos azonnal menni kellett. Annyit tudtam csinálni, hogy gyorsan lefoliáztam a tetejét ne száradjanak el a növények.:banghead: Utáltam a szitut nagyon.
A skimmer maxon szívja be a felső részt, próbálgattam már mindenhogy... Mivel nem tudok a berregésétől aludni időkapcsolóra raktam és a bekapcsolásával szív egy akkorát a tetején, hogy megint csak leragad. Folytás után meg annyira semmi az egész.:shifty: Azért próbálkozom még hátha jön valamilyen megoldás mielőtt vennék másikat. Köszi a tippeket és ha bármi észrevételed van ne tartsd magadban.:)

Szia Tomi !
Savazok egy kicsit de csak építő jelleggel :LOL:
Nekem furik ezek a kisebb kiegészítő kövek elöl a kis szigetnél még nem zavaró de két oldalt mindenképpen cserélném valami a színekhez jobban illő vagy méretben illeszkedőre.A két oldalt megemlítve ott gyepesíthetnél,lehet hogy cél csak még nem tartasz ott.Illetve a hátsó részen majd az ösvények vonalát hátul is ki tudod alakítani kővel és ott ne is ültesd be,mert a mélységérzet csökken.
A jobb fa tövénél majd játszani kell a fénnyel mert ott nagyon nagy az árnyék,ezt a hibát Én is elkövettem a Yakushima-nál.
És igen ha kellene jó kis Myrio M akkor gyere bátran adok nő mint a gomba :)
És nem izgulok félre ne értsd az előző mondataimat mert a végeredmény tudom hogy nagyon ott lesz ! (y)
Köszönöm az észrevételeidet, hasznos gondolatok. Bajban vagyok a két oldalával, mert nem csak árnyékos lett, de a hely is gyatra:facepalm: Nem merem gyepesíteni, mert nem férnék oda ollóval, pedig jól álna neki. Köszi a Myrio már bent van, csak még nem látszik (balról jobbra kb kétharmad részen):) Nekifekszek az agyalásnak megint, ha lesz idő és ismét zen állapotba kerülök :)
 
A skimmer maxon szívja be a felső részt, próbálgattam már mindenhogy... Mivel nem tudok a berregésétől aludni időkapcsolóra raktam és a bekapcsolásával szív egy akkorát a tetején, hogy megint csak leragad. Folytás után meg annyira semmi az egész. Azért próbálkozom még hátha jön valamilyen megoldás mielőtt vennék másikat. Köszi a tippeket és ha bármi észrevételed van ne tartsd magadban.
Bocsánat, nagyon benéztem. Valamiért üveg skimmerre gondoltam pedig hát ott van a képen is a szerkezet. Így tárgytalan a fenti hozzászólásom. Mentségemre váljon, hogy mondtam hogy piciben néztem :)
 
Bocsánat, nagyon benéztem. Valamiért üveg skimmerre gondoltam pedig hát ott van a képen is a szerkezet. Így tárgytalan a fenti hozzászólásom. Mentségemre váljon, hogy mondtam hogy piciben néztem :)
Na akkor most tessék jól megnézni, és nyilatkozni. Én meg megyek vacsizni.:joyful:
 
Szia Tamás!

Indulunk! Tegnap kezdtem el aztán nem tudtam befejezni, mert behívtak melózni.:banghead: Örültem, mivel az eddig nevelgetett bacitelepnek lőttek. Sebaj... sikerült befejezni a mai nap. Kiváncsi leszek milyen lesz ha elkezdenek éledni a gazaim.:rolleyes:
A kínai skimmer nem hozta a remélt teljesítményt. Elkezd "rugózni" a víz felszínén és ennek az az eredménye, hogy beszívja ezt a mozgó részt és megszűnik skimmer lenni. Ha visszaveszem a teljesítményt akkor is rugózik, de legalább fent marad. Ja meg elkezdett kerregni.(n) Ebből Eheim rendelés lesz...:happy:
Kelleni fog még egy kis amazonia is, mert középen nagyon kevésnek bizonyult, utána ültetek majd oda is.
View attachment 39397

Köszi, hogy benéztél!:)

Feltöltve egész másként néz ki!
Jó a homok színe, a vékony gyökerek.
Viszont több dolog is van ami így első ránézésre korrigálásra szorul (hogy igazi mindent verő medence legyen)!
A kavicsok méretét, és az elől lévő fa megvilágítását Viktor írta.
Tudjuk hogy sok minden össze van ragasztva, de... kicsit alacsony hátul a talaj, nagyon sok a függőleges fa és nem elég magasak (vízfelszín közeléig kéne érniük, vagy még lesz águk, lombjuk?), a bal oldali ösvény egyenes (a jobb oldali természetes lett), az átdőlt bal oldali fa úgy néz ki mintha a jobb oldali fekvő gyökér fúrta volna át átlósan a középső sziklát.
Kicsit messzebbről tudod fotózni (az előtéri fa melletti tükröződés eltüntetése miatt)?

AmegA
 
Na akkor most tessék jól megnézni, és nyilatkozni. Én meg megyek vacsizni.:joyful:
Nem nagyon tudok építő jellegű kritikát írni. Persze van több dolog, amit én másképp gondolnék, de ezek inkább ízlésbeli különbségek lehetnek. Inkább néhány kérdés merült fel bennem, illetve egy furcsaságot találtam, amik összefüggnek. Mi a terved a vékony fákkal? Kiszáradt/kiégett fák maradnak, vagy próbálsz beléjük majd életet vinni? Alakjuk miatt az előbbire tippelnék és voksolnék is. A jobboldali magas fa nincs túlságosan hátul ahhoz, hogy ilyen magas lehessen?
Az előtéri kétoldali gyep nekem annyira nem hiányzik, bár aztán a fene se tudja. Ha gyepesítesz, az hátrébb tolja a képet, az ösvények perspektívájának/kialakításának köszönhetően viszont talán nem túl sokkal. @matrai Sanyinak nagyon jó tippje van számodra alig növő gyepnövényre...

Szerk: most láttam Attila írását és átgondoltam a magas fát. Lehet, jobban nézne ki az aki magas fákkal, de azt gondolom, nem egy ilyen közeli erdőrészlet a cél, legalábbis a hátrafelé csökkenő méretek, majd leghátul az alacsony gallyak nem erre engedtek következtetni. Ezért írtam a magas fáról, amit és most ezt gondoltam tovább, ezért írok hozzá az előzőhöz. Ha jól sejtem, hogy az ott hátul már egy nagyon távoli messzeség, akkor az ösvényeknek (patakoknak?) is jobban össze kellene kissé tartaniuk, vagy elkanyarodni, különben domb hatását fogja kelteni a kép, ahol az ösvények beláthatóságáig emelkedik a terep, majd hirtelen lejteni kezd. Persze ez nem baj, sőt, csak megállapítottam :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére