• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shape of the Peaceful Zenith 80x40x45

xspirit

VIP kertész
Sziasztok!

Mindenek előtt szeretném megköszönni azt a rengeteg információt a GA csapatának, amihez hozzáférhettem eddig itt és az oldalukon. Valamint a fórumtársaknak a növényes adományokat és a segítséget. Plusz most is, hogy pénzügyi gebasz miatt bontottam mellettem álltatok. Jó ez a társaság... Köszönöm nektek!:notworthy: Az első akva sokat tanított nekem is és most valami számomra nehezebb és ismeretlen úton megyek tovább.

Látom azért már nem leszek megkövezve, ha ideje korán nyitom meg a naplót az új setup-nak. Sőt!:) Rendeződni látszanak az anyagiak, persze ezt lehet korán írom... reménykedem. Az új melóm nem köthető majd össze az unalommal, de ezt a jelek szerint honorálják is. Van még bőven ahol "rendet" kell raknom, viszont utána kilátásban van a tartály újra rendezése, amire nem is biztos, hogy lesz időm. :shifty: Na de az elvonási tünettel nem lehet packázni.:muted:
Áznak a család kertjéből likvidált fácskák gyökerei, amik az előző scape részét is képező lávakőzettel kerülnek majd egy helyre valami @keszalvo Vik specializálódásából is ismert erdős kinézetet fognak ölteni (legalább is igyekszem):pompous:
Ezt a naplót leginkább azért nyitottam, hogy addig is történjen valami ez ügyben, mert már nagyon utálom az üres üveget nézegetni. Kezdődik a meló, veszem a táp,- és általános talajt aztán indul a buli.:happy::stop: Ez egy hónap legalább, inkább kettő.
Természetesen szívesen veszem a Green Aqua felajánlásait, miszerint adnak egy bútort és egy Eheim szűrőt:whistle: Nem ám...:D Eladtam a lelkem az ördögnek. Már csak az asszonynak kell beadagolni, hogy innentől mennyit fogok költeni erre a hobbyra, amit észre sem vesz ha otthon sem vagyok.:confused: Már alig várom, hogy a "kitágított" korlátokkal nézhessek körül a bolti kínálatban. Annyi lesz itt a lóvé:wideyed: Végre vehetek halkaját:ROFLMAO:

Köszi, hogy benéztél! Ha írsz néhány bíztató-lélektartós szót, az jól esik!:shame:
 
Utoljára módosított:
Áááá tudtam Én hogy sokáig üres akváriumot nézni nem buli :p,
ezért is adják el sokan a felszámolásoknál, hogy még véletlenül se csábuljanak vissza.
Én nagyon örülök hogy megmarad és hogy újra tudod kezdeni meg hogy rendeződnek a dolgok annak még inkább.(y)
Amit Én fel tudok ajánlani az a korlátlan megkeresési lehetőség a "szaktudásnak" nevezett valami,na meg ha össze tudjuk hozni az időpontot, szívesen segédkezek az akvárium berendezésénél.:)
Szóval keress bátran ;)
 
Áááá tudtam Én hogy sokáig üres akváriumot nézni nem buli :p,
ezért is adják el sokan a felszámolásoknál, hogy még véletlenül se csábuljanak vissza.
Én nagyon örülök hogy megmarad és hogy újra tudod kezdeni meg hogy rendeződnek a dolgok annak még inkább.(y)
Amit Én fel tudok ajánlani az a korlátlan megkeresési lehetőség a "szaktudásnak" nevezett valami,na meg ha össze tudjuk hozni az időpontot, szívesen segédkezek az akvárium berendezésénél.:)
Szóval keress bátran ;)
Köszi Vik! Ami biztos, hogy kunyiznék majd némi nyesedéket ha itt az idő.:)
 
:) Tetszett a bejelentkezésed!

Két dolgot fűznék hozzá... kitartás! Én kicsit több, mint 1 éve csak lesem a restartra váró akváriumokat (összesen 6 db-ot), cserélem a vizet, meg éppen annyira tartom csak karban, hogy ne lepjen el mindent az alga/ne pusztuljanak a halak, garnélák, stb. "Majd költözés után..." mondom azóta is, de nem találok megfelelő ár/érték arányú házat. Azóta beszereztem egy 300 l-es akvát is, a világítás, a szűrő (DIY) 50-75%-os állapotban van. A táptalajt bekevertem hozzá, a dekorok kifőzve, beáztatva kb. fél éve. A falat kaparom néha, de tuti, hogy ha összeraknám egyiket-másikat, akkor azonnal találnék ingatlant és lehetne bontani és szállítani őket :/

A másik: asszonynak annyit kell mondani, hogy annak a pénznek a felét, amit az új munkával pluszban keresel, arra költöd, amire akarod, gondolom Te sem számoltatod el Őt ;)
 
Köszi! Na gondoltam én is a költözés utánra hagyom, mert a munka miatt nagy eséllyel költözünk is. Beszéltük is @Trappista szaktárssal, hogy várok, mert milyen szívás akvát költöztetni. Aztán a fenét várom, hogy minden tökéletes legyen körülöttem. Persze ahányan vagyunk, annyi körülmény. Remélem nálad is összejön most már gyorsan a költözés és bele csaphatsz a lecsó... mohába:D Persze nem számoltatjuk el egymást az asszonnyal. Na de tudjátok hogy van ez:whistle: forgatja a szemét, mert nem érzi át miért is kell még ez meg az:p Pedig mi tudjuk:D
 
Sziasztok!

Mindenek előtt szeretném megköszönni azt a rengeteg információt a GA csapatának, amihez hozzáférhettem eddig itt és az oldalukon. Valamint a fórumtársaknak a növényes adományokat és a segítséget. Plusz most is, hogy pénzügyi gebasz miatt bontottam mellettem álltatok. Jó ez a társaság... Köszönöm nektek!:notworthy: Az első akva sokat tanított nekem is és most valami számomra nehezebb és ismeretlen úton megyek tovább.

Látom azért már nem leszek megkövezve, ha ideje korán nyitom meg a naplót az új setup-nak. Sőt!:) Rendeződni látszanak az anyagiak, persze ezt lehet korán írom... reménykedem. Az új melóm nem köthető majd össze az unalommal, de ezt a jelek szerint honorálják is. Van még bőven ahol "rendet" kell raknom, viszont utána kilátásban van a tartály újra rendezése, amire nem is biztos, hogy lesz időm. :shifty: Na de az elvonási tünettel nem lehet packázni.:muted:
Áznak a család kertjéből likvidált fácskák gyökerei, amik az előző scape részét is képező lávakőzettel kerülnek majd egy helyre valami @keszalvo Vik specializálódásából is ismert erdős kinézetet fognak ölteni (legalább is igyekszem):pompous:
Ezt a naplót leginkább azért nyitottam, hogy addig is történjen valami ez ügyben, mert már nagyon utálom az üres üveget nézegetni. Kezdődik a meló, veszem a táp,- és általános talajt aztán indul a buli.:happy::stop: Ez egy hónap legalább, inkább kettő.
Természetesen szívesen veszem a Green Aqua felajánlásait, miszerint adnak egy bútort és egy Eheim szűrőt:whistle: Nem ám...:D Eladtam a lelkem az ördögnek. Már csak az asszonynak kell beadagolni, hogy innentől mennyit fogok költeni erre a hobbyra, amit észre sem vesz ha otthon sem vagyok.:confused: Már alig várom, hogy a "kitágított" korlátokkal nézhessek körül a bolti kínálatban. Annyi lesz itt a lóvé:wideyed: Végre vehetek halkaját:ROFLMAO:

Köszi, hogy benéztél! Ha írsz néhány bíztató-lélektartós szót, az jól esik!:shame:
Na vegre valami jo hir is van veled kapcsolatban. Örülök, hogy rendezödni latszanak a dolgaid, es, hogy anyagilag is sinen leszel, mint....(ezt inkabb nem irom le).
Ami viszont örömtelibb, hogy indul ujra a hobbi! Nagyon pöpec kis akvat dobtal a vegere össze, szerintem örömmel nezegette mindenki. Sok sikert, es elvarjuk!!!:), a rendszeres bejelentkezest itt a naplodban, hadd olvassunk mindenröl, hogy hogyan halad a kis projekted.
Csereben örömmel veszem, ha bekukkantasz az en naplomba is idönkent...
 
:D


Örömömre szolgál, hogy van akit érdekel. Naplózom, ahogy csak tőlem tellik.:)


Rendicsek. Szoktam egyébként, csak ritkán "fedem fel magam":)
Remenykedtem is, hogy benezel neha "hozzam" is, de igy mar mindjart mas, ha csak nem feded fel magad.:)
 
:) Tetszett a bejelentkezésed!

Két dolgot fűznék hozzá... kitartás! Én kicsit több, mint 1 éve csak lesem a restartra váró akváriumokat (összesen 6 db-ot), cserélem a vizet, meg éppen annyira tartom csak karban, hogy ne lepjen el mindent az alga/ne pusztuljanak a halak, garnélák, stb. "Majd költözés után..." mondom azóta is, de nem találok megfelelő ár/érték arányú házat. Azóta beszereztem egy 300 l-es akvát is, a világítás, a szűrő (DIY) 50-75%-os állapotban van. A táptalajt bekevertem hozzá, a dekorok kifőzve, beáztatva kb. fél éve. A falat kaparom néha, de tuti, hogy ha összeraknám egyiket-másikat, akkor azonnal találnék ingatlant és lehetne bontani és szállítani őket :/

A másik: asszonynak annyit kell mondani, hogy annak a pénznek a felét, amit az új munkával pluszban keresel, arra költöd, amire akarod, gondolom Te sem számoltatod el Őt ;)
Bocsi, telón írtam és nem válaszként ment a szöveg, hanem csak úgy. Szóval alatta látszik, amit reagáltam.:)
 
Mondanám, hogy üdv újra a pályán, de szerintem mindannyian láttuk, hogy agyban soha nem is álltál le. ;)
A növényekre szóló felajánlásom él még, szóval tessék időben szólni majd... :)
Üdv újra itt. Már hiányoltunk :) Ennél hosszabb kihagyásod sose legyen! És én is csatlakozom az előttem szólókhoz...
Köszönöm nektek.:) Én meg még vakargattam a fejem, hogy ennyi növényt megint össze szedni... Úgy látom ez lesz a legkönnyebb része hála nektek is.:joyful:
 
Szia! :)
Örülök, hogy hamar jóra fordultak a kilátások. (y)
Nálam nincs hatalmas növénymassza, de csatlakozom, és ha bármi megtetszik az akvámból, csak egy üzi az ára!(y);)
Hamarosan frissítem majd a naplómat képekkel, és akkor talán jobban is fognak látszódni a dolgok, de a növénylistát már közzétettem. ;) Southern Comfort néven találod a naplót. :)
Hajrá hajrá! (y)
 
Szia! :)
Örülök, hogy hamar jóra fordultak a kilátások. (y)
Nálam nincs hatalmas növénymassza, de csatlakozom, és ha bármi megtetszik az akvámból, csak egy üzi az ára!(y);)
Hamarosan frissítem majd a naplómat képekkel, és akkor talán jobban is fognak látszódni a dolgok, de a növénylistát már közzétettem. ;) Southern Comfort néven találod a naplót. :)
Hajrá hajrá! (y)
Szia! Köszönöm a kedvességed. Csekkolom:)
 
Sziasztok!

Kaptam ma ösztönzőt:joyful:... nem reklámozok, úgyis mindenki vágja, hogy a három fő tápról van szó, ennyi elég is. Persze mindenkinek nyugodt szívvel ajánlhatom a Green Aqua termékeit höhö:D
3yNqHHVG8hdPe9VFUSoegLn-RufMhgPdK0S0vOBc6D9xFCCai73q1l-WJltQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
Viszont a fáknak még mindig elég sötét a vize ezért a lego még várhat.
5FiIP1FPnbUq6ngpBx9_6VD72bxWzVJo2XpCDGfvcffDWpVekkjVNZ8M-HLA?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Utoljára módosított:
Kettes számú ösztönző: kínai barátaink is gondoltak rám és megérkezett a skimmer. Lesz bőven holttér az áramlásban így a skimmeres szívóág a polcra kerül, rendeltem egy simát. Ezzel a skimmerrel váltom le és gondoskodom az áramlásról is egyben.
2wOmu8gmoyAi3gW7nb2BvsYAMIX3yXvRs2QJrbUMtjIPYAAMBwy4EYOyNnFw?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Back
Oldal tetejére