• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scotia Minor (20l, iwagumi)

Ha ilyen fáid vannak, akkor nem értem, miért akarnál iwagumizni. Innen úgy látszik, mintha beleszülettek volna ebbe az akváriumba. Már csak az a kérdés, hogy hova és milyen növény fog még beleférni? :)
 
Gondolom a fák mögötti rész a lehetőségekhez képest jó magasan fel lesz töltve talajjal. Én megvettem(y)
Csak egy dologba tudnék belekötni, a fekete szilóba.

Örülök, hogy újra itt Rob mester, már hiányoztál;)
 
Köszönöm a visszajelzéseket! Örülök azért, hogy nem felejtettetek el! :)(y)

A fekete sziló valóban "pontlevonás", de örültem neki, hogy egyáltalán akkora és olyan mélységű akváriumot tudtam venni, amilyet szerettem volna. Egyébként a nagy is fekete szilóval van ragasztva, úgy tűnik ez valami német dili...!

A növénylista most nem lesz túl hosszú. Elatine, HC, acicularis (ez utóbbi a fák mögé) a kicsik, meg eléjük. Ez egy kvázi "minimál ryuboku". :D

Üdv: Robi
 
Tetszik, Leccgó? Aki, illetve akik olyan akváriumot dobnak össze egy workshopon, tőle/tőlük dicséret még ez a pár szó is! ;) :)
nekem nagyon!! kíváncsi vagyok, hogy melyik utat választod majd -- a minimált (ez a scape simán megállna még így is, egy kis homokkal az alján meg pár kolibrihallal) vagy ráhúzol még lapokat erre, nézni fogom :)
Bocs: mekkora ez?
 
nekem nagyon!! kíváncsi vagyok, hogy melyik utat választod majd -- a minimált (ez a scape simán megállna még így is, egy kis homokkal az alján meg pár kolibrihallal) vagy ráhúzol még lapokat erre, nézni fogom :)
Bocs: mekkora ez?


Na ezzel a "homoktémával" jól elültetted a bogarat a fülembe! A mérete egyébkét kicsit rendhagyó, 40x25x25 (cm); a német bajtársak az mondanák, hogy "sondergröße". A mélysége volt a legfontosabb a kiválasztáskor, mert a polc, amire kerül 28 cm mély. Egyébként szélesebb is lehetne (pl. 45-48 cm), meg vagy 5 cm-vel magasabb, de hát ez van, most ebben építkezek.

Robi
 
Na ezzel a "homoktémával" jól elültetted a bogarat a fülembe! A mérete egyébkét kicsit rendhagyó, 40x25x25 (cm); a német bajtársak az mondanák, hogy "sondergröße". A mélysége volt a legfontosabb a kiválasztáskor, mert a polc, amire kerül 28 cm mély. Egyébként szélesebb is lehetne (pl. 45-48 cm), meg vagy 5 cm-vel magasabb, de hát ez van, most ebben építkezek.

Robi
aha, jó, a kolibrihalat visszavonom akkor :D
 
Sziasztok!

A Scotia nevű akvárium befejezte pályafutását. A HC felszakadt, ide, azaz ebbe a scape-be már nem telepítem újra. Megpróbálom a maradék elatine-t (amit a HC nem szorított ki) megmenteni, valamint vele együtt a HC szebb részeit és egyúttal valami újba szeretnék kezdeni. Igen nagy hatással volt az új projektre a "Scaper's day" és a 3 csapat által összeállított akváriumok. Innen is gratulálnék a kreatív akvakertész sporiknak!!! (y) A lényeg, hogy megint kedvet kaptam egy kis "rendezkedéshez", na. :)

Tehát, az új scape kezd formát ölteni, természetesen talaj nélkül nehéz a végleges, vagy az ahhoz közeli állapotot lemodellezni, de nagyjából egy hasonló akvárium lesz a következő:

12936619593_7d87cd9e68_z.jpg


(megj.: a világítás függesztett lesz, a kicsi lámpa a képen csak az iménti fotózáshoz kellett fényforrásnak)

Tiszta iwagumit szerettem volna, de egyfelől nem vagyok eléggé "advanced" egy klassz, tetszetős iwagumi összeállításához, valamint lehet, hogy a köveim sem elég szépek, strukturáltak egy frankó scape-hez... :rolleyes:

Üdv: Robi

Tetszik, bár én megnézném a jobb oldali kő és fa nélkül is. Nagyon szépek ezek a fák... :)
 
Srácok, lányok, köszönöm a feedback-et! :)

Megpróbálom a Letsgo féle homokos előteret - "minimal ryuboku", a kövek mögött, ahogy Zoli is említette táptalajjal lesz feltöltve és ültetve. Növényválasztás terén viszont elbizonytalanodtam. Lehet, hogy az acicularis egymaga túl unalmas lenne. Milyen finom struktúrájú, leveles, kellemes közép és/vagy háttérnövény jöhetne szerintetek szóba?

Apropó, emers rész. Rengeteg (vagy 2-3 teljes tenyérnyi) HC szakadt fel nálam. A submers HC-t át lehet nevelni valahogy emers HC-vá? Továbbá emers kertnek jó lehetne-e egy adag hydrocotyle a fára rögzítve? Ez esetleg nem lenne túl nagy egy ekkor akváriumba? Akár az emers HC, akár az emers Hydrocotyle hogyan él meg a fára kötözve, ha a gyökere nincs talajba ültetve?

Üdv: Robi
 
A submers HC-t át lehet nevelni valahogy emers HC-vá?
át --egyszerűen ültesd a vizfelszínhez, hogy lefelé és felfelé is tudjon menni ha akar. Alapvetően felfelé fog akarni menni, ott könnyebb az élet, akár csak nálunk, embereknél.

az aci szerintem is simán elég lehet -- kéne szerezni a piros változatából :D

viszont a hydro japánt elkerülném, sok volna ide -- szerintem jogos az aggodalmad, annak nagyobb tér dukálna, itt túlságosan sok volna szerintem is
 
Robi újra akcióban! Hajrá hajrá. Jó lesz ez. Köves fás elrendezés mindig jöhet én vevő vagyok rá. Egyébként én is többször eldöntöttem már hogy Iwagumi lesz a következő, de valahogy mindig maradtam a fáknál... :) Na majd talán a következő! ;):whistle: Aztán ha végre jobb lesz az idő akkor igazán bedobhatnánk egy sört valahol Brema meg Hamburg között. :D (y)
 
Aztán ha végre jobb lesz az idő akkor igazán bedobhatnánk egy sört valahol Brema meg Hamburg között. :D (y)

Vagy egyenesen Hamburgban, pl. a Jungfernstieg-en! ;) Összehozzuk azt a találkozót még a tavasszal! (y)

Üdv: Robi
 
át --egyszerűen ültesd a vizfelszínhez, hogy lefelé és felfelé is tudjon menni ha akar. Alapvetően felfelé fog akarni menni, ott könnyebb az élet, akár csak nálunk, embereknél.

A nem visszadugdosott pamacsokat leszámítva az "átnevelés" már meg is kezdődött a többieknek egy tálban... Meglátjuk majd, hogy mi lesz. :) A hydro akkor a mérete miatt storno!

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Március 8. óta nem történt sem bejegyzés, de újdonság sem - scape fronton. :( Ma viszont végre megembereltem magam és összeraktam a hardscape-et. Sok részlettel nem untatnálak titeket, mivel majd naplót nyitok neki a teljes berendezés/növényesítés után.

Tehát, a Power Sand, Bacter 100, Amazonia, La Plata Sand, redmoor fák és 3 seiryu már bent van. Kedden kapom a növényeket... Ja, és a lámpa nem ez lesz. ;)

14203908501_8ccb8a7018_z.jpg


Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére