• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scotia Minor (20l, iwagumi)

Érdekes így, tudom, hogy nagy az emelkedő, mégsem látszik - inkább mintha marha messzire érne és felülről nézném.
 
Sziasztok!

Rövid helyzetjelentés a kicsi akiról: Minden OK! De tényleg. :) Amolyan "ultraminimállá" változtattam, lehet, hogy már a Scotia Minor név sem állja meg a helyét, inkább lett amolyan "Silent Hill". Vagy esetleg "Csendes dögunalom" a.k.a. "Silent Dullness". :D

A lényeg, hogy nagyon klassz tiszta, szép minden. Majd kicsattannak a növények, nevezetesen az Elatine, HC és a Parvula mini. A korai örökös scum már a múlté, és mára már csak a gyönyörű, tiszta vízfelszín maradt. (y)

Íme két részletfotó a zöld mezőről:

9110983384_71c7693987_z.jpg


9108759857_3815e5b4b1_z.jpg


Mennek a heti vízcserék, tápozok naponta és nem adagolok Carbo-t kb. 4 hete.

Ahogy mondtam/írtam, annak ellenére, hogy a scape maga igen hitvány és minimalista, de az aki egészsége és üdesége mindenképp nagyon kellemesen hat itt a nappaliban. Sokat mérgelődtem és csalódtam az elején, de mostanra megszerettem ezt a kertecskét. :)

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Kicsit rendezkedtem a nanoban. Betettem két követ azok közül, amiket még egy pár hete termeltem ki. Fel kellett szedni egy helyen az Elatine-t, de remélem majd befutja azt a helyet, ahova most került a visszaültetés után. Remélem, hogy a mostani alakítással kicsit "izgisebb" lesz az aki.

A végére pedig két gyors kép, hogy mit sikerült alkotni:

9168925742_159376b6b2_z.jpg


9168924866_3803d5a161_z.jpg


Egyelőre ennyi, mert épp büfiztetnem kell. :dummy: ;)

Üdv: Robi
 
Üdv!

Itt tart ma az elatine meg a többiek a nanoban. Az öregebb, algásabb parvulaszálakat lenyisszantottam, meg a hc is kapott itt-ott egy kis trimmelést.

9234688638_f54f8ba56d_z.jpg


9231908107_9465b15d61_z.jpg


9231909055_6d2eae32e7_z.jpg


9234691512_d3213882e8_z.jpg


És, hát igen. A zöld befolyót igazán lecserélhetném végre egy szép üvegre... :) :rolleyes:

Robi
Végigmentem a naplón,(y) ez a kép a legjobb (nekem).
Most legózok egy 50lityis sziklással, lehet még magasabbra viszem a hátfalat (kicsit másképp) nagy sziklákkal.
Végigolvastam a másik naplódat is. Hasonlóan sokat variálok én is a berendezésen, csak nem naplózom :censored:
 
Végigolvastam a másik naplódat is. Hasonlóan sokat variálok én is a berendezésen, csak nem naplózom :censored:

Üdv Kopikon!

Naplózd csak bátran, mert hasznos lehet neked, másoknak a jövöben, hogy mi, mikor, hogyan történt az akiban. ;) A másik dolog, hogy igen "vicces" visszanézni fél év, egy év távlatából a történéseket. Nekem a Shalllow Creek hatalmasra duzzadt naplójában az tetszik a legjobban, hogy az aki elsö pillanatától kezdve dokumentálva volt minden állapot, minden átrendezés - fotókkal is, és most csak vigyorgok magamon, hogy milyen esetlen volt az egész akkor (a mostani aktuális állapot is messze van egy igazi versenyakitól, de véleményem szerint sokkal letisztultabb lett legalább az egész koncepció)... A lényeg, hogy mindig tudjuk és legyünk vele tisztában: van hova fejlödni. :);) Egyébként a Creek legnagyobb eredményének és érdemének az algamentes, hatalmas mennyiségü növénytömeget tartottam mindig is (az alagamentesség sajna mostanra "kicsit" megváltozott :().

Üdv: Robi
 
Pöpecül néz ez ki! Jól látom hogy csak garnélák lakják? Halakat nem is tervezel semmiképp?
 
Üdv Mindenkinek!

Ebben az akiban sincs sok változás (utalok itt a nagy aki eseménytelenségére), legfeljebb annyi, hogy teljesen befutotta az elatine és a HC a terepet. Aranyos ez a kis nano, kedves kis zöld sziget, és elérkeztem végre arra a pontra, hogy alig van vele gondom. Heti 50% vízcsere (kb. 8 liter :ROFLMAO: ), max. fél óra meló "cakkumpakk".

9488805504_cb53314dce_z.jpg


Üdv: Robi
 
Pofás kis domboldal (y), nekem tetszik a fekete háttér, olyan mélységérzetet ad, mintha a domb tető után folytatódna hátul egy lejtő.
 
Sziasztok!

Nahát, nahát ide is jó régen nem kanyarítottam egyetlen posztot sem... :oops: Mea culpa.

Az az igazság, hogy nem is nagyon történik benne semmi. A HC Cuba roppant invazívnak bizonyult, a mini parvulámat már majdnem lenyomta, de az elatine is küzd ezerrel az életben maradásért. Hogy ezt elősegítsem, pár hete - volt az már hónapja is - tarra vágtam a HC-t, de nem hatotta meg. Pár hét után felállt, megrázta magát és folytatja a "most majd jól benövök minden egyes négyzetmilliméter helyet az akiban" játékát. ;)

A nagy nemzeti derbi miatt most nem tolok full képet, viszont megmutatok egyet azokból, amik estéről estére nőnek a gyepen. ;):)

10843500674_353bb1bc6f_o.jpg


Üdv: Robi
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A Scotia nevű akvárium befejezte pályafutását. A HC felszakadt, ide, azaz ebbe a scape-be már nem telepítem újra. Megpróbálom a maradék elatine-t (amit a HC nem szorított ki) megmenteni, valamint vele együtt a HC szebb részeit és egyúttal valami újba szeretnék kezdeni. Igen nagy hatással volt az új projektre a "Scaper's day" és a 3 csapat által összeállított akváriumok. Innen is gratulálnék a kreatív akvakertész sporiknak!!! (y) A lényeg, hogy megint kedvet kaptam egy kis "rendezkedéshez", na. :)

Tehát, az új scape kezd formát ölteni, természetesen talaj nélkül nehéz a végleges, vagy az ahhoz közeli állapotot lemodellezni, de nagyjából egy hasonló akvárium lesz a következő:

12936619593_7d87cd9e68_z.jpg


(megj.: a világítás függesztett lesz, a kicsi lámpa a képen csak az iménti fotózáshoz kellett fényforrásnak)

Tiszta iwagumit szerettem volna, de egyfelől nem vagyok eléggé "advanced" egy klassz, tetszetős iwagumi összeállításához, valamint lehet, hogy a köveim sem elég szépek, strukturáltak egy frankó scape-hez... :rolleyes:

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére