• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rózsa avagy káka csomókkal

Szia!
A szűrőcsere és a talajcsere szerintem mehetne egyszerre. Ha minden O.K. akkor folytatnám a növényekkel.
Miért akarsz gyári töltetes cuccot? Én biztosan inkább üresen venném, és tennék bele 2l Matrixot, minőségi cucc és nem fogja le a szűrődet. Igaz, ez így 4,200 pénzzel többe kerül, de ha belefér a költségvetésbe, akkor megéri. ;)
 
2. A barna alga már igen szépen belepte a növények levelét, sőt, helyenként már az üvegen is megjelent. Az üvegről viszonylag könnyű volt eltávolítani, de a növények (főleg az Anubias Barteri) már nem ilyen egyszerű. Kicsit félek, hogy megsértem a leveleket is.

Ezen egy jó szűrés általában segít, de ettől függetlenül érdemes lenne betelepíteni egy csapat Otocinclus-t és 1 vagy 2 Neritina csigut, akik folyamatosan segítenének az ilyen problémán. Ők a szűrő upgrade után sem válnak haszontalanná. Folyamatosan házmesterként őrködnek majd az akváriumod felett.
 
Én megvárnám, míg egy picit beáll a szűrőm és akkor esnék neki a talajcserének. A talajban is sok lebontó baci van, az új szűrő innen is képes "befertőződni" velük. ;)

Úgy érted, hogy a mostani talajomban is vannak bacik? Először nem volt világos, hogy miért is baj az, ha az új talajból "befertőződik" a szűrő, de aztán jött a fény.. Kösz a tippet, logikusnak tűnik.

Szia!
A szűrőcsere és a talajcsere szerintem mehetne egyszerre. Ha minden O.K. akkor folytatnám a növényekkel.

Egy másik megközelítés.:) Hiába, színesen szép a világ.

Miért akarsz gyári töltetes cuccot? Én biztosan inkább üresen venném, és tennék bele 2l Matrixot, minőségi cucc és nem fogja le a szűrődet. Igaz, ez így 4,200 pénzzel többe kerül, de ha belefér a költségvetésbe, akkor megéri. ;)

A Substrat Pro-ról egész jókat olvastam. Vagy a "lefogja" az Ehfimech-re vonatkozott? A 2l alapján az előbbire gondoltál. Ennyivel jobb lenne a Matrix? A 4,200 Ft nekem nem akar kijönni. Ha üresen veszem a szűrőt, akkor a dupla csapokat és a Martix-ot számolva pluszba: 14,200 + 6,580 + 9,900= 30680 Ft, ha szivaccsal és dupla csapokkal szerelt szűrőt veszem, akkor 18,900 + 9,900 = 28,800 Ft. Ezzel szemben a Substrat Pro-s csomag 19,900 Ft. Akkor látom értelmét ennyivel többet kiadni, ha tényleg fényévekkel szuperebb a Matrix. :)

Köszönöm a válaszaitokat.
 
Ezen egy jó szűrés általában segít, de ettől függetlenül érdemes lenne betelepíteni egy csapat Otocinclus-t és 1 vagy 2 Neritina csigut, akik folyamatosan segítenének az ilyen problémán. Ők a szűrő upgrade után sem válnak haszontalanná. Folyamatosan házmesterként őrködnek majd az akváriumod felett.

Szia!
Ez is felmerült lehetőségként, a gondot az akvárium mérete jelenti. Ez nettó kb. 17l. Korábban szóba került, hogy tennék bele egy kis csapat Boraras-t, de a méretből fakadóan voltak kontra érvek. Amikor nálatok jártam, váltottunk pár szót erről, és akkor Neked is az volta véleményed, hogy ekkora akváriuma halat inkább ne tegyek. Ugyanakkor talán Nigro blogjában olvastam (de lehet, hogy éppen a Tiédben), hogy addig tartotta az Otocinclus-okat, amíg meg nem nőttek annyira, hogy már "kényelmetlenné" vált az akvárium számukra.
A csiga ötlet tetszik. Gondolom, hogy garnélákkal is simán tartható együtt. Ez persze kérdés volt.:)
Üdv
 
Szia!
Tényleg nem rossz a Substrat pro, de a Matrix még sokkal jobb. Mindkettőt próbáltam már, így saját tapasztalat alapján mertem ajánlani. Különösen, hogy nem olyan nagy a szűrő térfogata, akkor legalább a töltet legyen a lehető legjobb. Tudod, nálam okosabbak szokták mondani, hogy túlszűrt aki nem létezik, és milyen igazuk van! (y)
Nekem úgy jött ki a különbség, hogy a biológiai töltetes 19,900 a töltet nélküli meg most 14,200 - igaz, a dupla csap eltérést nem néztem. Az árkülönbözetet vontam le a Matrix árából. Ha figyelembe veszem a dupla csapokat is, akkor tényleg más jön ki. Ezt nem vettem észre - bocsi. :shy:
 
Szia!
Tényleg nem rossz a Substrat pro, de a Matrix még sokkal jobb. Mindkettőt próbáltam már, így saját tapasztalat alapján mertem ajánlani. Különösen, hogy nem olyan nagy a szűrő térfogata, akkor legalább a töltet legyen a lehető legjobb. Tudod, nálam okosabbak szokták mondani, hogy túlszűrt aki nem létezik, és milyen igazuk van! (y)
Nekem úgy jött ki a különbség, hogy a biológiai töltetes 19,900 a töltet nélküli meg most 14,200 - igaz, a dupla csap eltérést nem néztem. Az árkülönbözetet vontam le a Matrix árából. Ha figyelembe veszem a dupla csapokat is, akkor tényleg más jön ki. Ezt nem vettem észre - bocsi. :shy:

Értem. Akkor - tekintve a kb. 30%-os árkülönbséget - valószínűleg az lesz, hogy egyelőre marad a Substrat Pro-s, és később, amikor a komolyabb tételeken túl leszünk, rámegyünk a töltet cseréjére. Mondjuk szülinapomra kérek majd egy Matrix-os tortát. :)
 
Szia!
Ez is felmerült lehetőségként, a gondot az akvárium mérete jelenti. Ez nettó kb. 17l. Korábban szóba került, hogy tennék bele egy kis csapat Boraras-t, de a méretből fakadóan voltak kontra érvek. Amikor nálatok jártam, váltottunk pár szót erről, és akkor Neked is az volta véleményed, hogy ekkora akváriuma halat inkább ne tegyek. Ugyanakkor talán Nigro blogjában olvastam (de lehet, hogy éppen a Tiédben), hogy addig tartotta az Otocinclus-okat, amíg meg nem nőttek annyira, hogy már "kényelmetlenné" vált az akvárium számukra.
A csiga ötlet tetszik. Gondolom, hogy garnélákkal is simán tartható együtt. Ez persze kérdés volt.:)
Üdv

ops jogos. ha ilyen kicsi az élettér akkor inkább ne sanyargassuk az otokat. csiguk közül a Clithon mehet Neritina nagy és el is szökik majd a méret miatt.
garnélák sokat segítenek majd ha lesznek. De az akvárium első pár hetében a barna alga természetesnek mondható. A szűrő sokat segít majd, hogy ne legyen állandó vendég.
 
ops jogos. ha ilyen kicsi az élettér akkor inkább ne sanyargassuk az otokat. csiguk közül a Clithon mehet Neritina nagy és el is szökik majd a méret miatt.
garnélák sokat segítenek majd ha lesznek. De az akvárium első pár hetében a barna alga természetesnek mondható. A szűrő sokat segít majd, hogy ne legyen állandó vendég.

Nagy duzzogva a Clithon-t is elfogadnám. :) Gyönyörű jószág.
Btw, tudom, hogy nem ide való kérdés, de sejthető már, hogy mikor lesz nálatok újra kapható az Eheim 2213 csapos-biotöltetes változata? Nem akarom máshol megvenni. ;)
 
Szia!
Most lapoztam végig a naplódat. Azóta mi sikerült? Megvan a külső szűrő? Jöttek halak?

Szia!

Igen, kaptam szülinapomra egy külső szűrőt. Elég jól szuperál. Eheim 2213.
Sajnos az akváriumra jóval kevesebb idő jut, mint amennyit szeretnék, vagy amennyi kéne. Van, hogy kimarad vagy sokat csúszik a vízcsere és előfordul, hogy egy-egy nap tápozás is kimarad. Volt egy elég becsületes barna alga támadás (ami azért időnként megjelenik még most is) és (talán) fonalalga is meglátogatott. Azért kezelhető a helyzet. A növények közül az Anubias és a Microsorum gyarapodott valamennyit, a többi inkább csak vegetál. Főleg a Crypto-val nem vagyok kibékülve. Az mintha inkább fogyott volna. Pedig tápozok...már amikor.
Jószág még mindig nincs benne.:) Éppen azon gondolkodtunk feleséggel, hogy már kéne bele venni valamilyen garnélát.
Nagyjából ennyi. Azért újonnan szebb volt.:) Ha otthon leszek és nem felejtem el, lefotózom és feldobom.
Köszönöm az érdeklődést! Neked is van medansziéd?
 
Jó lesz az!
Én próbálom beiktatni a reggeli rutinba a táp-carbo-lámpa-etetés sorozatot. (Közvetlenül a kávé után.) :coffee:
10 literessel játszom, de rendszeresen történik valami, ami visszaveti az akváriumot. (Elromlott fűtő éjszakai forralása, kifolyó és befolyó tönkremenetele...) Zajlik az élet! Jelenleg a csillogó fűtő zavar a háttérben leginkább. Teljesen elmerítve, vízszintesen is kilátszik. :banghead:
Tényleg, naplót hogyan lehet indítani? Csak hogy ne mások leírásait offoljam.
 
Jó lesz az!
Én próbálom beiktatni a reggeli rutinba a táp-carbo-lámpa-etetés sorozatot. (Közvetlenül a kávé után.) :coffee:
10 literessel játszom, de rendszeresen történik valami, ami visszaveti az akváriumot. (Elromlott fűtő éjszakai forralása, kifolyó és befolyó tönkremenetele...) Zajlik az élet! Jelenleg a csillogó fűtő zavar a háttérben leginkább. Teljesen elmerítve, vízszintesen is kilátszik. :banghead:
Tényleg, naplót hogyan lehet indítani? Csak hogy ne mások leírásait offoljam.

Igen, ez egy jó kis reggeli program.:) A 10 literes az még izgalmasabb, mint az én kb. 17l-esem.Hajrá!
Szerencsére eddig elkerültek az efféle katasztrófák. Muszáj fűtőt betenned? Szerintem már elég meleg van. Nekem is azt mondták, hogy ha 21 fok van a lakásban, akkor az már elég.
Ha belépsz a Naplók fórumba, akkor a felső szürke sáv (ahol az elérési út van) mellett jobb oldalon van egy zöld link "Új Téma" címmel. Szerintem ott.
 
Tuti izgalmas. Már eltelt néhány hét a szűrős katasztrófa óta. Ha jól emlékszem egyik szombat reggelre lett zöldséges halászlé az akváriumból. Két nappal később megjött a tavasz és már nem is lett volna fontos a fűtés...
Van egy bettám is (tudom-tudom, kb. háromszor ekkorában érezné magát jó, de így alakult egyenlőre), neki fűtök. 24-25 fok alatt nagyon belassul.
 
Szia!
Gondoltam besegítek és bedobom legalább a februári képeid ide:) hátha kedvet kapsz és teszel fel újakat, hogy azóta mit változott. A pilácsot áttenném a jobb oldalra, hogy ne az anubiast pörkölje akkor nem lesz annyira algás;)
44077612IMG_6377_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6383_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6382_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6382_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Tuti izgalmas. Már eltelt néhány hét a szűrős katasztrófa óta. Ha jól emlékszem egyik szombat reggelre lett zöldséges halászlé az akváriumból. Két nappal később megjött a tavasz és már nem is lett volna fontos a fűtés...
Van egy bettám is (tudom-tudom, kb. háromszor ekkorában érezné magát jó, de így alakult egyenlőre), neki fűtök. 24-25 fok alatt nagyon belassul.

Nem is tudtam, hogy a betta ennyire szereti a meleg vizet. De gondolom, hogy ilyen hőmérséklet mellett gyorsabban is algásodik az akvárium..
 
Szia!
Gondoltam besegítek és bedobom legalább a februári képeid ide:) hátha kedvet kapsz és teszel fel újakat, hogy azóta mit változott. A pilácsot áttenném a jobb oldalra, hogy ne az anubiast pörkölje akkor nem lesz annyira algás;)

Szia!

Áá, köszi, ez jó ötlet. :) Erre a lámpás dologra nem is gondoltam. Most azért elgondolkodom, hogy tegyek e fel képet. Ahogy nézem, induláskor jobban nézett ki a kert.:( Mondjuk azért mindenképpen hasznos lenne, hogy esetleg lenne tanácsotok, hogy min kéne változtatni.
Köszi a látogatást! :)
 
Back
Oldal tetejére