• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rózsa avagy káka csomókkal

Az állatvédelmi törvény miatt van, a mi kimondja hogy 30l alatt gerinctelenek nem tarthatóak akváriumban!
Már mint gerincesek

Ez a törvény azután jött be ha jól tudom amikor az a telefonreklám volt a fekete aranyhallal egy gömb akváriumban.
Mivel ennyire nyomták ezt a dolgot sok embernek megtetszett és mindenki ilyet akart.
De egy természet szerető és tisztelő állatbarát/akvarista eleve se tenne ilyet.
Mondjuk ez a törvény ott sántít hogy általános megközelítést alkalmaznak. És mint a topikban is említett borarasok kisebb helyen is tarthatóak szerintem, persze az alapvető szükségletek biztosításával.
És ezenfelül jó hogy van ez a törvény, de még mindig látni pl nem egy helyen bettákat kb 2dl vízben. Azokat nem ellenőrzi senki?
 
Szia Tamás! Helyes kis ékszerdobozka lesz ez! Csak azzal a böszme nagy fűtővel kellene valamit csinálni, az eléggé belerondít az összhatásba. Esetleg kisebbre cserélni, vagy elfektetni nem sokkal a talaj felett - bár tudom, hogy ez nem "szabályos".
Lányom nanojában yellow fire csapat és moszkitó razbórák vannak. Jól kijönnek egymással, a garnélák szépen szaporpdnak is.
Sok sikert!
 
Már mint gerincesek

Ez a törvény azután jött be ha jól tudom amikor az a telefonreklám volt a fekete aranyhallal egy gömb akváriumban.
Most is megy valami idétlen reklám, aminek az elején egy gombakvárium van egy szerencsétlen aranyhallal. Nem tanulnak a birkák. :)
 
Szia Tamás! Helyes kis ékszerdobozka lesz ez! Csak azzal a böszme nagy fűtővel kellene valamit csinálni, az eléggé belerondít az összhatásba. Esetleg kisebbre cserélni, vagy elfektetni nem sokkal a talaj felett - bár tudom, hogy ez nem "szabályos".
Lányom nanojában yellow fire csapat és moszkitó razbórák vannak. Jól kijönnek egymással, a garnélák szépen szaporpdnak is.
Sok sikert!
Szia!
Köszi szépen. Nem egy csoda, de mi szeretjük. A böszme fűtő engem is nagyon zavar, csak az a probléma, hogy ez nem meríthető teljesen víz alá. Legalábbis van rajta egy min. és egy max. vízszint jelölve. Így is elég necces, mert a döntés miatt az egyik oldalon kicsit a max. fölött, a másik oldalon a min. alatt van a vízszint. A helyzet az, hogy néztem a Hagen Elite-t és a Hydor Thermo 25W-osát, csak azért nem vettem meg egyiket sem, mert úgy gondoltam, hogy ha lesz küldő szűrő, akkor majd egy külső fűtőt is beszerzünk.
BTW, végül úgy döntöttünk, hogy nem veszünk akasztós szűrőt, inkább etetjük a malacperselyt még egy hónapig és beruházunk egy egyszerűbb külsőbe (Eheim Classic v. Tetratec EX). Persze pár napon keresztül félóránként néztem az aprókat, hátha tudok "olcsón" használt, de még garanciális szűrőt venni, de nem jártam sikerrel. Vagy nincs garancia és akkor egész normális az ár, vagy van, akkor viszont érthető módon elég drága. De mindkettőre igaz, hogy ha azt a felszereltséget szeretném, amit egy újonnan vásároltnál kapok, kb. annyit kellett volna a használtakra költeni, hogy egy-két ezer Ft-tal lett volna csak olcsóbb, mint egy originál.

Nem tudom, hogy megnéztétek e kicsit közelebbről a képeket. Ugye jól gondoltam, és a Tenellusok tényleg azok? Egy-kettő tőnél tapasztaltam, hogy pár levele elkezdett elszíntelenedni és foszlani. Remélem, hogy ez csak azért van, mert ezeknél megsérült a gyökérzet vagy valami egyéb, nem általános dolog áll a háttérben. Egy óra múlva kezemben lesz a gyökértáp golyó, bízom benne, hogy az is segít. Tényleg, van arról tapasztalat, hogy lehet/érdemes kettévágni ezeket a golyókat? Csak mert pont a Tenellusoknál gondolnám, hogy nem kell egy egész golyó minden tőhöz. Vagy az a jó, ha három-négy tő közé nyomok le egy golyót?

Köszi mindenkinek, aki eddig hozzászólt vagy csak körbenézett.
 
viccelsz? komolyan van ilyen szabály? Planáriához 50 liter a minium? Tubifex száz liter alatt felejtős?

EDIT: ja, oké, látom
Off: De ki az az Edit? És én mért nem látom?:D

On: Nem tudom, milyen lakásban/házban laksz, de szerintem, ha fűtő nélkül tartja az aki a min 21-22 fokot, már simán ki is veheted. Én panelban lakom sajnos és télen is "felforr" a víz az akimban, de a szüleim kertesházában sem kellett soha fűteni. A növények meg imádják a hűvös vizet! Kérdezd meg a Green Akvás srácokat, vagy csak nézz be a G.A. Fotóözön topikba. Ők sem fűtenek külön, és nem rossz a látvány.;)
 
Nem tudom, milyen lakásban/házban laksz, de szerintem, ha fűtő nélkül tartja az aki a min 21-22 fokot, már simán ki is veheted. Én panelban lakom sajnos és télen is "felforr" a víz az akimban, de a szüleim kertesházában sem kellett soha fűteni. A növények meg imádják a hűvös vizet! Kérdezd meg a Green Akvás srácokat, vagy csak nézz be a G.A. Fotóözön topikba. Ők sem fűtenek külön, és nem rossz a látvány.;)
Társasház, ahol saját fűtésünk van, amit így télen reggel és este 20 fokra lövünk be, napközben és éjjel nem megy, akkor lehet olyan 18-19 fok. Szóval kell a fűtő sajnos.
Viszont nem kaptam tápgolyót...:(
 
Tenellusok tényleg azok?
Nekem inkább parvának tűnik
Cryptocoryne parva most csak 2 100 Ft - Green Aqua

Ültetés után a cryptok szoktak így rohadni. vágd le az ilyen leveleket és majd hoz újat.

A tápgolyókat nyugodtan felezheted.

Off a rendeletben az van hogy a kifejlett gerinces egyedet tilos 30l alatt. Tehát ez lehet akár még kiskapu is
De a gömb akvárium egyértelműen tilos

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet
14. § 4,5,11,16 pontok amik érdekesek számunkra
 
Nekem inkább parvának tűnik
Cryptocoryne parva most csak 2 100 Ft - Green Aqua
Én a "pázsitra" gondoltam az első vonalban. De érdekes, amit mondasz, én azt hittem, hogy nevilii.

Ültetés után a cryptok szoktak így rohadni. vágd le az ilyen leveleket és majd hoz újat.
A Crypto jó állapotban van, de a jövőre nézve ez hasznos tanács, köszönöm.

A tápgolyókat nyugodtan felezheted.
Ok, akkor amint sikerült beszereznem, darabolás jön.
 
Sziasztok!
Lilaeopsis brasiliensis az a "tenellus".
A.ttila
Sziasztok!
Köszönöm. Ez azért nem olyan hű de szuper, mert ahogy nézem, ennek az igényeit jelen pillanatban nem igazán tudom kielégíteni (leginkább a CO2). TerraPlaza-n vettem, és azt hittem, hogy Tenellus. No de mindegy is, megpróbáljuk. :)
 
Szia.
Örülök hogy meghívtál a blogodba.
Annyit magamról, hogy én még egy nagyon lelkes kezdő vagyok. Kb egy éve próbálkozom. Ide is nem régen regisztráltam. Azóta is olvasgatok inkább. Naplóm még nincs, de képekben rögzítettem a folyamatokat.
Sokat kinlódtam. Jelenleg beállni látszik a rendszerem.

Válaszolva a kérdéseidre, a szűrők kapcsán, hogy elvileg valóban elégnek kellene lenni az eheim 2213-nak de nekem csak szenvedést okozott. Először egy 54literesbe tolta a vizet de ott is megbolondult a szűrés és mikor már azt gondoltam, hogy minden rendben van akkor egyik napról a másikra tönkrement szinte minden. Minden esetben a cyanobakteriummal küzdöttem. Mai napig nem tudom mi lehet a gond. A flow elvileg jó volt szűrőfelület is rendben van. Nincs megtömve sem aránytalanul, szóval... De megis elő jött ez a zöld dög és ez a flow és a megfelelő szűrés hiánya. Nem tudom.
De most, hogy beraktam ezt a kis olasz csodát mellé, egycsapásra megszűnt minden. A növenyeim folyamatosan elbarnultak ettől az algától, mert arra is sűrűn rátelepedett. Mindig ez volt a probléma. Tonnányi növényem ment a kukába.
Bár eleinte rossz volt a co2 beoldása, kevés volt a mennyisége is. Mérni nem mértem soha, hogy megfelelő-e. A fénnyel is az a gond, hogyha kevés, akkor növények terén korlátozva vagyok, hiszen amik tetszettek, azok igényeltek a minőségi törődést, de megfelelő technika nelkül ezt nem tudtam biztosítaní. Sokszor volt, hogy feladom. De vettem egy mély levegőt és olvasgattam tovább. A fény mennyisége arányban áll a co2-vel. Minél jobban tolod neki a fotonokat, annál jobban kell neki a co2.
Aztán a fénycső és az akvárium közötti magasságon is emeltem, mert szinte bele lógott a fénycső a vízbe. Pedig 25 literre csak 15 watt megy,mégis sok volt.
De elég a fény, mert a gyep úgy nő, mint soha még nálam. 4 napja kaszáltam és már semmi nem latszik abból hogy le lett volna vágva. Bár jelenleg egy olyan növény került bele ami igényes, pár napja, de az is jól érzi magát. Bár ez még nem feltétlen igaz, mivel friss. Majd pár hét múlva meglatom.

Szóval a tapasztalatom, hogy az akasztós bár kicsi, mégis szinte csodát tett nálam.
Remélem hogy ez így is marad, és rá jövök még egyszer, hogy mi is agáz ezzel.

Örülök hogy leírhattam a tapasztalataimat, és remélem segítségedre lesz. És másnak is :)
A blogomat pedig lassan pótolom.
Addig is...
 
Szia.
Örülök hogy meghívtál a blogodba.
Ne viccelj, én köszönöm, hogy benéztél és megosztod a tapasztalataidat. :)

Válaszolva a kérdéseidre, a szűrők kapcsán, hogy elvileg valóban elégnek kellene lenni az eheim 2213-nak de nekem csak szenvedést okozott. Először egy 54literesbe tolta a vizet de ott is megbolondult a szűrés és mikor már azt gondoltam, hogy minden rendben van akkor egyik napról a másikra tönkrement szinte minden. Minden esetben a cyanobakteriummal küzdöttem. Mai napig nem tudom mi lehet a gond. A flow elvileg jó volt szűrőfelület is rendben van. Nincs megtömve sem aránytalanul, szóval... De megis elő jött ez a zöld dög és ez a flow és a megfelelő szűrés hiánya. Nem tudom.
De most, hogy beraktam ezt a kis olasz csodát mellé, egycsapásra megszűnt minden. A növenyeim folyamatosan elbarnultak ettől az algától, mert arra is sűrűn rátelepedett. Mindig ez volt a probléma. Tonnányi növényem ment a kukába.
Így már értem, szóval együtt a két szűrő.
Mintha itt több "dög" is megrohamozott volna téged. Bár nem vagyok szaki a témában, de a cyano-k (régen kék algának hívták ezeket a jószágokat) tudtommal alapvetően melegkedvelők, tehát lehet, hogy érdemes ránézni a hőmérődre. Ezek lehetnek zöldek. A barna zsiványok meg talán kovaalgák. Vagy úgy értetted, hogy a cyano-któl lebetegedtek a növények és elkezdtek barnulni?

Bár eleinte rossz volt a co2 beoldása, kevés volt a mennyisége is. Mérni nem mértem soha, hogy megfelelő-e. A fénnyel is az a gond, hogyha kevés, akkor növények terén korlátozva vagyok, hiszen amik tetszettek, azok igényeltek a minőségi törődést, de megfelelő technika nelkül ezt nem tudtam biztosítaní. Sokszor volt, hogy feladom. De vettem egy mély levegőt és olvasgattam tovább. A fény mennyisége arányban áll a co2-vel. Minél jobban tolod neki a fotonokat, annál jobban kell neki a co2.
Aztán a fénycső és az akvárium közötti magasságon is emeltem, mert szinte bele lógott a fénycső a vízbe. Pedig 25 literre csak 15 watt megy,mégis sok volt.
De elég a fény, mert a gyep úgy nő, mint soha még nálam. 4 napja kaszáltam és már semmi nem latszik abból hogy le lett volna vágva. Bár jelenleg egy olyan növény került bele ami igényes, pár napja, de az is jól érzi magát. Bár ez még nem feltétlen igaz, mivel friss. Majd pár hét múlva meglatom.
Akkor úgy látszik, hogy sikerül belőni a dolgot. Az ember nem is gondolná, hogy milyen apróságokkal lehet javítani vagy éppen ellenkezőleg, teljesen tönkretenni egy ilyen rendszert. Nálam a világítás helye többé-kevésbé adott, mert a lámpám (ahogy a képeken is látszik) az akvárium üvegére szerelhető, így legfeljebb a dőlésszögön tudok állítani. Viszont, ha feljebb döntöm, akkor pont az akváriumot szemlélő szemét égetem ki, ha meg lejjebb, akkor egyáltalán nem vízszintes a fénycső, ami biztosan nem jó. CO2-m meg egyelőre nincs, csak EasyCarbo-t adagolok, pedig a 13W a kb. 15l nettóhoz nem is olyan kevés. Meglátjuk, bár én is tartok a nem kívánt társbérlők megjelenésétől.

Szóval a tapasztalatom, hogy az akasztós bár kicsi, mégis szinte csodát tett nálam.
Remélem hogy ez így is marad, és rá jövök még egyszer, hogy mi is agáz ezzel.
Az az igazság, hogy még nem tudom, hogy mi lesz a végleges megoldás a szűrésre, egyelőre puhatolózok, hogy kinek mi vált be, mit ajánl, stb. Punkdraco kollégával már átrágtuk magunkat jó pár kérdésen (pontosabban ő adta a katonát és meg rágtam, de még nem nyeltem :)), de még mindig képlékeny a dolog. Az akváriumom kicsi, ezért valószínűleg tényleg elég lenne egy akasztós. Ugyanakkor lehet, hogy egy hónap múlva meggondolom magam, csinálok egy 40l-est, ahhoz meg már külső kéne. Lehet, hogy mégis ez marad, akkor viszont kár háromszor annyiért vennem egy külsőt. Másik kérdés: fűtés. A mostani fűtőszálam akkora, hogy csak ferdén tudom elhelyezni. Vegyek egy minit (belső fűtőt) vagy a külső szűrőhöz vegyek egy külső fűtőt? Na de lesz külső szűrő..stb... Szóval tudásomat már csak a határozottságom múlja fölül. :)

Örülök hogy leírhattam a tapasztalataimat, és remélem segítségedre lesz. És másnak is :)
A blogomat pedig lassan pótolom.
Addig is...
Még egyszer, én köszönöm, hogy mindezt leírtad. És várom a naplódat. Ha lesz, kérlek linkeld be ide, mert próbáltam a fórumozók nevére kattintva elérni a naplójukat, de úgy látszik láma vagyok hozzá, mert nem sikerült.[/quote]
 
Még egyszer, én köszönöm, hogy mindezt leírtad. És várom a naplódat. Ha lesz, kérlek linkeld be ide, mert próbáltam a fórumozók nevére kattintva elérni a naplójukat, de úgy látszik láma vagyok hozzá, mert nem sikerült.
Ha itt oldal a névre kattintasz akkor lesz egy kis ablak. Ott még egyszer a nickre kattintva behozza a profil oldalt. Hozzászólások fülre katt majd legörget.
Ott lesz egy ilyen szöveg: /nicknév/ összes topikjának keresése.
erre kattintva belistázza neked a felhasználó által nyitott topikokat.
De a legtöbben az aláírásunkba is belinkeljük, van akinél a kép a link van akinél csak a cím vagy egy kis felirat
Nálam is itt van lent a szaggatott vonal alatt egy picike Terre noire felirat az egyből a naplómba vezet.
 
Back
Oldal tetejére