• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Köszi. Géllel ragasztani érdemes szerinted?
Minden gond nélkül. Bár ahogy itt korábban írtam, én a mazochista verzió híve vagyok. Az első megragadt darabhoz tépőzárazárazom a többit, aztán gyorsan megragad a fán.
(A legfelső darabot most viszont gumiztam egy hétig, mert folyton leszakadt)

Tapatalk-kal küldve...
 
Kipórbálom, ennyit megér.

CO2 tuti nem lesz, lágyvíz igen, és ha nekidurálom magam valami komplex táp is talán (Profito kategória, micmacot nem adagolok az ágyúval verébre).

Bocs az offért.
 
Sziasztok!

Megérintett a politika szele, így a héten 16 bevándorló Uropthaimedest fogadtam be a @Jopet sújtotta övezetből.
Mivel az éjszaka közepén sikerült csak velük hazaérni, így a kissé ijedt halakat nem mertem sötétben a kissé vérmes természetű Amanoim közé engedni, hanem beüzemeltem nekik egy az otthoni viszonyokra jobban emlékeztető barátságos karantént:
33769297661_a74809504b_c.jpg
Aztán kiderült, hogy nem is őket kellett volna féltenem, mert a betelepítésüket követően mindjárt leszámoltak a kóter egyik vezérrákjával, a másikat pedig ma találtam meg a kerítésen kívüli halál zónában.
A víztesztek nem mutattak semmiféle mérget, de a Breaking Bad óta tudom, hogy ez nem igazán nem jelent semmit, a vízcsere meg az akvakertész legjobb barátja. :p
A jövevények egyébként igyekeznek mindent meg(t)enni a sikeres integráció érdekében, de egyelőre még könnyű felismerni őket az őslakosok színfokozó adta narancs színének hiányában:
33085328783_1d75c5b22c_c.jpg
Az akvárium egyébként köszöni jól van. Gyorsan fel is posztolok ide egy képet:
33879971235_53b90c96f7_c.jpgIMG_5492_1 by Sándor Ferencz, on Flickr
meg még kettőt:
33769189841_3275e2ff5b_c.jpg
33769190041_6ef041766b_c.jpg
 

Attachments

  • 33879971235_53b90c96f7_c.jpg
    33879971235_53b90c96f7_c.jpg
    128.9 KB · Megtekintések: 0
De.... ezek szerint akkor tényleg ekkora garnifaló a társaság? (n):(

Jaj dehogy. Nagyon szép szaporulat van mellettük.
Az Amanoim közül hullott el kettő két év után, csak mindig olyan bénán fogalmazok. Szerencse, hogy nem én hanem a gyerekek járnak iskolába... :p

Greg Filth said: ↑
Mindig kellemes látvány ez a salátáskert.
Ezt viszont nem győzöm eléggé hangsúlyozni.

Teljesen megértelek. :) Én is szeretem a salátát. :ROFLMAO:
 
A víztesztek nem mutattak semmiféle mérget, de a Breaking Bad óta tudom, hogy ez nem igazán nem jelent semmit, a vízcsere meg az akvakertész legjobb barátja.
Nem csak az akvakertészé, hanem Walter Whiteé is, csak ő 5%-ot cserél (nem 50-et) és a kínaiakra fogja a rossz tápanyagtartalmat ;) :D

Remélem, jó kis csapat lesz az urókból (y). Bár az első szabad képen még elég nagy a széthúzás :) De mondtam, hogy hiába fested be őket, sípszóra hazajönnek.

Szuperek a fotók is, na meg jól elszaporodott a riccardia, @Molnár Béla biztos dörzsöli a markát :) ;)
 
A fenébe már, hogy mindig akárhányszor átformálod az akvárium képét, mindig még ez előzőnél is jobban tetszik... :) (y):rolleyes:

Köszi! Szerintem olyan ez, mint mikor egy lakatlan szigeten egyedül maradsz a szomszéd Bözsi nénivel. Ahogy nézegeted, napról-napra egyre szebb! :D

Esetleg riccardiat küldesz postán utanvéttel? ;)

Neked csak akkor, ha előre fizetsz, és akkor sem biztos. :D
Mondtam, válassz ki egy szimpatikus bokrot... ;)

Hadd éljek a közhellyel, hogy élőben még ennél is jobban néz ki :) Már ha a gazdája hajlandó megmutatni világosban. :p

Köszi! Látom, elkeserít a tudat, hogy nincs hatalmad a nap, a természet erői, valamint az akváriumvezérlőm felett. :p
 
Poszt a Green Aqua Micro vízfestő hatásának hasznosságáról:

A ma villanygyújtás után a LOW tengeri vize szemmel láthatóan barnának tűnt.
Ilyenkor az ember agyán hirtelen sok minden átszalad, de az érthetően nem igazán, hogy a Green Aqua Micro tápjától.
Ugyanakkor mégis, mert a múlt heti vízcsere alkalmával a tápadagoló csőtartóját a takarítás kedvéért átakasztottam a tengeri üvegére, és természetesen ott is hagytam.
A beépített figyelmeztető színezésnek hála viszont láthatóan nagy baj nem történt, mindössze Vöröskét örvendeztettem meg egy idő előtti vízcserével. :p
 
Ha az ember elfeledkezik a "fája" első születésnapjáról, az szerintem egyáltalán nem gáz.
A CO2 az. :ROFLMAO:
Szóval múlt héten volt egy éves a Csúnya Polip.
Isten éltessen drága barátom! A pénztárcám meséljen eme mondatom őszinteségéről. :p
Közel három hónap alga nélkül. Kicsit kezd unalmas lenni ez a hobby. :D
A növények továbbra is igen jól érzik magukat, amit szerintem jól szemléltet a múlt héten (kevesebb mint egy hónappal az előző nagy vágás után) az ingyenes topikba felrakott, és a kollégák által elhordott ismét vödörnyi mennyiség. :)

A Chihiros süt, a kölyök Sakurák pedig gondtalanul rohangálnak a Montecarloval borított réten.
Gondolhatnánk most minden szép. De valahonnan a távoli jövőből már friss scape illatát hozza a szél... ;)

33891986003_3813f90fc1_c.jpg

34571001841_cac62605ed_c.jpg
 
Ha az ember elfeledkezik a "fája" első születésnapjáról, az szerintem egyáltalán nem gáz.
A CO2 az. :ROFLMAO:
Szóval múlt héten volt egy éves a Csúnya Polip.
Isten éltessen drága barátom! A pénztárcám meséljen eme mondatom őszinteségéről. :p
Közel három hónap alga nélkül. Kicsit kezd unalmas lenni ez a hobby. :D
A növények továbbra is igen jól érzik magukat, amit szerintem jól szemléltet a múlt héten (kevesebb mint egy hónappal az előző nagy vágás után) az ingyenes topikba felrakott, és a kollégák által elhordott ismét vödörnyi mennyiség. :)

A Chihiros süt, a kölyök Sakurák pedig gondtalanul rohangálnak a Montecarloval borított réten.
Gondolhatnánk most minden szép. De valahonnan a távoli jövőből már friss scape illatát hozza a szél... ;)

View attachment 31247

View attachment 31248
Mikor bontod Mester?
 
Még kicsit kóválygok az örömtől, de azért megosztom veletek:
Hála édes feleségem, és néhány akvakertész kolléga (@BlackOut @Jopet @TZ) több mint két hónapos összeesküvésének, ma a családom egy 89,2 literes (60x45x36 8mm) akváriummal örvendeztetett meg.
Ez nem elég, hogy másfélszer akkora, mint a jelenlegi akváriumom, de igazából a következő összeállításhoz semmit nem kell majd cserélnem.
A szekrény, a szűrő, a két lámpa mind-mind bőven kiszolgálja majd, én meg úgy kaptam nagyobb teret a hobbyhoz, hogy a lakásból egy plusz centit sem vonok el. ;):D
Ráadásul kicsit váratlanul is ért, mert bár Gergő szokta mondani, hogy nekem minden nap születésnap, de valójában majd csak két nap múlva vártam volna bármilyen köszöntést, akváriumot meg hát... :)
Készülj lábasfejű! Közeleg a vég!
upload_2017-5-25_23-16-17.png
 
Back
Oldal tetejére