• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

A Buce továbbra is töretlenül virágzik, de mégse túl boldog bejegyzés ez most.
Kissé elhanyagoltam mostanában az akváriumot, minek következtében először a jobb oldalon lévő fissi bokor, majd a már nagyon-nagyon időszerű nyíráskor a jobb oldal fele is felszakadt. :(
A hatalom legalábbis ezen a részen így ismét a köveké. Át is nevezem az akváriumot Rocktopusra. :p

35031329641_eb3df03600_c.jpg

35121974296_ab6efe23cb_c.jpg

Egyébként csak a kép vágásakor vettem észre a DC színén, hogy a CO2 palack ma kifogyott. :rolleyes:
Azért szépen teljesített. 2 kilós tűzoltó palack. Töltve 2016 július végén. ;)
Mondhatnám, bírta, mint Oto az uszonyon állást... :D

35162120235_803439bee5_c.jpg
 
CO2 palack csere: 2017. 06. 11.
Nem tervezett szűrőtisztítás: 2017. 06. 17.

Ma reggel párom azzal várt, hogy lehet, valamit elrontott az éjjel.
Nagyon csobogott a skimmer, ezért meg akarta igazítani, és azóta a teteje lent van a vízben.
Mivel az úszó csövébe tett szivacsot nem régen eltávolítottam, csak reménykedni tudtam, hogy azóta túl sok élőlényt nem szívott be a szűrő, így gyorsan neki is estem a takarításnak.
Sajnos az egyik otot, már az ülepítőkosár takarítása közben megtaláltam elpusztulva, ugyanakkor a többi élőlény, egy Uropthalmoides, és számos Sakura szerencsére élve került elő.
Mellesleg ez volt az első szűrőtakarításom, ahol nem a korábbi gyakorlatnak megfelelően a leeresztett akváriumvízben öblítettem át a szűrőanyagokat, hanem @Molroth javaslata alapján gyorsan lecsapattam őket zuhannyal.
Gyorsabbnak mindenképpen gyorsabb megoldás, de azért remélem tényleg nem túl sok baktériumot nem nyírunk ki ilyenkor a klóros vízzel.
Azért biztos, ami biztos, most a stability mellé 2 ml prime is került a szűrő vizébe. :)
 
CO2 palack csere: 2017. 06. 11.
Nem tervezett szűrőtisztítás: 2017. 06. 17.

Ma reggel párom azzal várt, hogy lehet, valamit elrontott az éjjel.
Nagyon csobogott a skimmer, ezért meg akarta igazítani, és azóta a teteje lent van a vízben.
Mivel az úszó csövébe tett szivacsot nem régen eltávolítottam, csak reménykedni tudtam, hogy azóta túl sok élőlényt nem szívott be a szűrő, így gyorsan neki is estem a takarításnak.
Sajnos az egyik otot, már az ülepítőkosár takarítása közben megtaláltam elpusztulva, ugyanakkor a többi élőlény, egy Uropthalmoides, és számos Sakura szerencsére élve került elő.
Mellesleg ez volt az első szűrőtakarításom, ahol nem a korábbi gyakorlatnak megfelelően a leeresztett akváriumvízben öblítettem át a szűrőanyagokat, hanem @Molroth javaslata alapján gyorsan lecsapattam őket zuhannyal.
Gyorsabbnak mindenképpen gyorsabb megoldás, de azért remélem tényleg nem túl sok baktériumot nem nyírunk ki ilyenkor a klóros vízzel.
Azért biztos, ami biztos, most a stability mellé 2 ml prime is került a szűrő vizébe. :)
@viktorlantos is így csinálja. :) Ha teljesen haza is vágja a szűrő baciállományát a dolog, hamar visszaáll, mert az agyagos aljzat és a víz is tele van velük. ;)
Annyi, hogy én ilyenkor starter baciból egy adagot rá szoktam nyomni a szűrőanyagokra, feltöltés előtt.
 
@viktorlantos is így csinálja.

Amelyik baktérium nem éli túl, az nem érdemli meg, hogy a szűrőben lakjon pfff :)

Kezdőknek azért inkább nem javaslom. Ott ezer sebből vérzik a rendszer. Aki meg már a sokadik akváriumot építi ott nem ez lesz az egyetlen kanyar kiegyenesítés :) (hétvégi kimaradt tápok, elhagyott vízcserék, 2x annyi carbo, CO2 napok nélkül.... soroljam? ) :)
 
Sziasztok!

Az elmúlt két hétben már csak egy 50-60%-os lámpával üzemel a polip, de azon kívül, hogy a piros színek kezdenek kiveszni, továbbra sincs semmi baj az akváriummal.
Szépen csendesen folynak napjaink... :)
35391264416_2e15442a77_c.jpg

A Deep Purple egy hónappal ezelőtti virága még mindig virít, de idő közben elkezdett hozni még egyet. (y)
35391264346_8f86bc14af_c.jpg

Ők meg egy hét Tejfölösdobozóniában tett utazás után kerültek vissza az akváriumba:
35264359162_eb8f57586f_c.jpg
Szégyen gyalázat, de teljesen kimentek a fejemből. :rolleyes:
 
Sziasztok!

Egy év nálunk töltött kényszer vendégeskedést követően, július 14-én, visszaszállítottuk Horvátországba Vöröskét.
Itt van egy kép az utolsók közül ami róla készült, immár a tengerben:
35289243054_40babec241_c.jpg
Ma ennek köszönhetően felszámolom a low-tengeri akváriumot. Érdekes kísérlet volt, de talán jobb egy remeteráknak a tengerben. :)

Aztán tegnap hazaérve, ez a kép fogadott minket:
36130862755_4681d5ae1b_c.jpg

Tudom nem túl szép már, de a rendszerbe állított UH érzékelős vízutántöltőmnek köszönhetően elég markáns a különbség a tavalyi képpel összehasonlítva: ;)
upload_2016-7-31_0-24-50-png.png
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Találtam két az elengedés előtt készült képet vöröskéről különböző nadrágokban.
Remélem most is valami ilyesmiben van, és nem valami ragadozó gyomrában. :rolleyes:
36131869060_8239752300_c.jpg

36390903791_09eaeed6be_c.jpg

Deep Purple. 3 hónap, három virág, megszakítás nélkül.
Ő az egyik fő ok, ami miatt fáj a szívem bontani az akváriumot, de most már tényleg meg kell történnie.

36481906196_708325247b_c.jpg

Már kissé ápolatlanul és csapzottan, de még mindig hihetetlen egészségesen:

36390903511_56366feaf4_c.jpg
 
Megtörtént a bontás.
Itt egy kép azoknak, akik kételkednek a csapdázás sikerességében:
(fél óra)
upload_2017-8-17_22-36-36.png

Itt meg a festés (és azt követő új scape) miatt percek alatt mobilizálhatóvá alakítható akvárium:
35827078363_dcdec7344d_c.jpg
Tudom, hogy kis idő ráfordítással normálisan is össze lehetett volna rakni, de egy élőlények tárolására szánt üvegnél hajnal egykor ez már nem volt cél... :p
 
Utoljára módosított:
Itt egy kép azoknak, akik kételkednek a csapdázás sikerességében:
Így nem kihívás! Az igazán kemények csontsötétben puszta kézzel fogják meg a halakat....:D

Gyönyörű textúrája van annak a mohás fácskának. Isteni.
Nem öntesz alá 1-2mm kvarchomokot? Egész pofásan mutatna úgy.
 
Így nem kihívás! Az igazán kemények csontsötétben puszta kézzel fogják meg a halakat....:D

Volt azért arra is alkalom. A bébigarnélák kifogása a velük egyező, vagy nagyobb méretű törmelék közül még hamupipőkének is feladná a leckét... :D

Nem öntesz alá 1-2mm kvarchomokot? Egész pofásan mutatna úgy.

Nem, köszi. Nekem is eszembe jutott, de aztán elvetettem. Pont a kívánt 5 perces mobilitást veszteném ezzel el a Rocktopusban.
(lenne az onnantól tíz is :p)
 
Back
Oldal tetejére