• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szépek a műanyag növények csak lassan nőnek. A tápozás egyáltalán nem érdekli őket. Lakkal lefújva szép fényesek lesznek, és a hidrogén-peroxidos tisztítás után gyönyörűen bubiznak.
 
Ma reggel ezt kaptam a családomtól ajándékba névnapomra:
View attachment 28116
Szerintetek mennyire van itthon tisztelet a családfő hobbija iránt? :p
Persze lehet az Átokhínár, valamiféle célzás amit nem teljesen értek... :D
1. Boldog Névnapot kívánok! (bár a naptárban nem találom a Trappista neveto_O...)
2. Ha én kaptam volna, érteném a célzást: így kevesebbet akvakertészkednék és több idő maradna rájuk...:oops::lurking:
Mindenesetre be kell ültetned, mert különben megharagszanak! Tudod már minek a helyére teszed?:whistle: Az aranymetszésre figyelj!;):D
 
1. Boldog Névnapot kívánok! (bár a naptárban nem találom a Trappista neveto_O...)

Köszönöm! Pedig ott van az, közvetlenül az Stilton után... ;)

Az aranymetszésre figyelj!;):D

Amint kapok aranyat, azonnal metszem azt is. :D

Ja! Egyébként képzeljétek kaptam ám "normális" ajándékot is. Öt pöttöm Otocinculus Affinist, akik a jelenlegi egy darab mellé kerülnek majd legelni.
Azért valószínűleg kissé öncélú ajándék is, mert a párom kedvenc halai.
Jelenleg épp csöpögtetéssel szoknak az új környezethez.

upload_2017-3-18_16-6-9.png
 
Köszönöm! Pedig ott van az, közvetlenül az Stilton után... ;)



Amint kapok aranyat, azonnal metszem azt is. :D

Ja! Egyébként képzeljétek kaptam ám "normális" ajándékot is. Öt pöttöm Otocinculus Affinist, akik a jelenlegi egy darab mellé kerülnek majd legelni.
Azért valószínűleg kissé öncélú ajándék is, mert a párom kedvenc halai.
Jelenleg épp csöpögtetéssel szoknak az új környezethez.

View attachment 28141

Ezt így kell? :eek:
 
Ezt így kell? :eek:
Bizony, így szoktuk :)
Én kb olyan csepegési tempót szoktam beállítani, hogy min. 2 óra legyen, mire a keveredett víznek már több mint fele a saját víz. Mikor már ~3/4-e a saját, akkor emelem át a halakat az akváriumba.
Otoknál a maximalisták még arra is figyelnek, hogy aznap az akvárium vize ne legyen CO2-ben gazdag. Az még egy újabb kör a hozzászoktatásban, ahogy másnap a beoldás elkezdődik. Persze mindez szinte felesleges, ha teljesen hasonló vízből érkeznek az állatkák, de kereskedésből így érdemes. A szállítóvizet az akváriumunkba juttatni meg főleg nem ajánlott.
 
Bizony, így szoktuk :)
Én kb olyan csepegési tempót szoktam beállítani, hogy min. 2 óra legyen, mire a keveredett víznek már több mint fele a saját víz. Mikor már ~3/4-e a saját, akkor emelem át a halakat az akváriumba.
Otoknál a maximalisták még arra is figyelnek, hogy aznap az akvárium vize ne legyen CO2-ben gazdag. Az még egy újabb kör a hozzászoktatásban, ahogy másnap a beoldás elkezdődik. Persze mindez szinte felesleges, ha teljesen hasonló vízből érkeznek az állatkák, de kereskedésből így érdemes. A szállítóvizet az akváriumunkba juttatni meg főleg nem ajánlott.
Hibát hibára halmozok. Köszi az infót.
 
Ezt így kell? :eek:

Én kb olyan csepegési tempót szoktam beállítani, hogy min. 2 óra legyen, mire a keveredett víznek már több mint fele a saját víz. Mikor már ~3/4-e a saját, akkor emelem át a halakat az akváriumba.

Én a @TZ-től látott módon néha még ki is öntök a vízből, így tovább tudom keverni a vizeket, mint a szoktató tál kapacítása, ráadásul elvileg idővel elérhető lenne a 99,99% is.
Annak már Walter White is örülne. ;)
 
Sziasztok!

Tudom, ez a bejegyzésem nem fog sok tetszésre szert tenni, de nem is azért írom, hanem figyelmeztetésként minden kolléga számára, hogy
SOHA, de SOHA ne csapd be az akvárium szekrény ajtaját!
Persze gondolom ez amúgy is egyértelmű, hiszen az akvárium üvegből van, vízzel tele, és állatok lakják, akiket ráadásul kisebb sokként ér, ha alattuk becsapódik az ajtó.
Meg hát jó érzésű, nem elefánt a porcelánboltban ember egyébként sem tesz ugye ilyet... :rolleyes:
Sajnos nálunk egyik este mégis sikerült "kisebb" lendülettel csukni a szekrényajtót, melynek következményeivel csak másnap reggel szembesültem.
A névnapom köszöntésére érkezett Otok közül három közvetlenül egymás mellett fúrta magát közel farokuszonyig a talajba, és sajnos már egyikük sem volt életben. :(

33665656065_178fc9bfe2_c.jpg
 
Sziasztok!

Tudom, ez a bejegyzésem nem fog sok tetszésre szert tenni, de nem is azért írom, hanem figyelmeztetésként minden kolléga számára, hogy
SOHA, de SOHA ne csapd be az akvárium szekrény ajtaját!
Persze gondolom ez amúgy is egyértelmű, hiszen az akvárium üvegből van, vízzel tele, és állatok lakják, akiket ráadásul kisebb sokként ér, ha alattuk becsapódik az ajtó.
Meg hát jó érzésű, nem elefánt a porcelánboltban ember egyébként sem tesz ugye ilyet... :rolleyes:
Sajnos nálunk egyik este mégis sikerült "kisebb" lendülettel csukni a szekrényajtót, melynek következményeivel csak másnap reggel szembesültem.
A névnapom köszöntésére érkezett Otok közül három közvetlenül egymás mellett fúrta magát közel farokuszonyig a talajba, és sajnos már egyikük sem volt életben. :(

View attachment 28517
A hir szomoru. Az akvad nagyon pazar lett. Szep zold.
 
Ezzel majd akkor dicsekedj, ha te is tudsz mutatni egy ilyen képet [emoji14]
(a szűrő nem volt leállítva és mai fotó)

Nagysuvick után a kifolyóra ferrobondozott Otok?
Nem túl eredeti ötlet, de igen jól néz ki, ahogy a farkuk lebeg az áramlatban. :D
Írj te is az algát keresek topikba! ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Riccardia nagyon bejön... szerinted low-techben is ellenne a pinyóban az 50-es akvámban? :) 28 lumen/L.
@TZ-nél uszkve félhomályban nőtt, szóval biztos. Ugyanakkor nem lesz belőle ilyen tömör gyönyör, és a színe is sötétebb olyankor. Szerintem szereti a megfelelő mennyiségű fényt. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
@TZ-nél uszkve félhomályban nőtt, szóval biztos. Ugyanakkor nem lesz belőle ilyen tömör gyönyör, és a színe is sötétebb olyankor. Szerintem szereti a megfelelő mennyiségű fényt. ;)

Tapatalk-kal küldve...

Köszi. Géllel ragasztani érdemes szerinted?
 
Back
Oldal tetejére