• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

jelölöd ezzel a zöld (hydro) kupakkal. :D

Igen, de rózsaszínre cserélem, jelezve, hogy egyáltalán nem savas.
PH 7 körül, de jelenleg csak JBL teszttel tudom mérni, mert a "görbe" szondát megpróbáltam megigazítani, és hát követtem @matrai kolléga példáját a figyelmetlenségből törés Manten rögös útján. :p
Ugyanakkor én meg sem próbáltam megtartani berendező keretnek... :D

Hogyhogy 13as lilyre váltottál? :)

Szerinted? :D Annyit rágtátok a fülemet miatta, hogy végül csak beadtam a derekamat.
Persze a szűrőt így is ugyanígy fojtani kell, és az áramlás se lett jobb, de legalább most vehetek még egy tisztító kefét is...

Vagy esetleg valamiféle moha?

Egyelőre maradok a Riccardia Fissi keveréknél, mint eddig, de ki tudja?
Ha Cate Blanchett játszhat 13 szerepet egy filmben, akkor talán még a polipnak is belefér néhány új arc bontás előtt... ;)
14443032_a4f3f9aeb88401f9966606abcf30fdf8_wm.jpg

Respect Művésznő!
emoji122.png
 
Szép egészséges most. Bár polipot már csak nyomokban tartalmaz. Olyan ez mint a mogyoró ami az ételek 90%-ban ott lehet nyomokban a címkék szerint.... :)

A diffúzort nem akarod kitolni a szélére? Ez a difi brutál jól porlaszt. Lehetetlen, hogy nem lenne elég a CO2. Így max azt tudom elképzelni, hogy a polip csápjára pozicionáltad játékosan. :)
 
Bár polipot már csak nyomokban tartalmaz.

Itt már csak a múlt idő az indokolt, mert ma felszabadítottam a Hydro rémuralma alól őkelmét.
Sehogy nem tudtam vele megbarátkozni, nagyon nehéz volt rendben tartani, a fából tényleg nem látszott már semmi, és az aljnövényzetet is rettentően beárnyékolta, szóval mennie kellett.
Persze nem mondom, hogy nem bírok ki már egy percet sem nyugton ülni, de azért @Jopet erőteljesen rossz hatással van rám, még ha nem is a maximalizmusa terén! :ROFLMAO:

A diffúzort nem akarod kitolni a szélére? Ez a difi brutál jól porlaszt.

A sarokban a régi kínai diffivel rengeteg CO2 ment kárba, a szemben lévő oldalon meg ott a low tengeri, de gazából a csere óta még meg sem próbáltam. Eddig. ;)
 
Tepözaraztam?Az milyen megoldás?

Elég őrült, hogy őszinte legyek. :D
Az első darabot felrakod valahova, ahol magától is megmarad, aztán a többit szépen egyesével felrakosgatod egymás után, úgy hogy a darabok egymásba kapaszkodjanak.
Kizárólag csak mazochistáknak! (A nyolc darab Amano, már csak a feladat nehezítése érdekében van bent. :ROFLMAO:)
 
Sziasztok!

Hát mit ne mondjak, jól érzik magukat nálam a növények.
Az elmúlt alig két hétben minden úgy bedúsult, hogy már az Uropthalmoidesek is csak bozótvágóval jártak.
A Montecarlo 6-8cm-re hízott, a Myrio pedig akkora leveleket kezdett növeszteni, mint egy kisebb lapulevél.
Ez szerintem egy egész jó érv kis akváriumban a lágy víz ellen. :p:D
Közben így húsvét előtt végre befutott a karácsonyi ajándéknak még november elején rendelt CDN is.
Reménykedve benne, hogy nálam nem okoz @Jopet szerű galibát, a legkisebb fokozaton beüzemeltem.
A gömbvillámot viszont becs szavamra nem én tettem az akváriumba...
31791152594_7a750fb435_c.jpg
Aztán jött a hétvége, és én égető kísértést éreztem rá, hogy eszeveszett nyirbálásba kezdjek:
32511753231_3823bd7cc3_c.jpg
A vagdosás közben aztán az is beugrott, hogy miért is ne upgradelhetném az üveg skimmert az ilyen átalakítások utáni időre, valami előszűrős megoldásra.
Ezért aztán gyorsan neki is estem a szűrőmhöz kapott egyik szivacsnak és kihasítottam belőle egy kis kockát.
Jelentem a mérnöki pontossággal tervezett, és kivitelezett találmányom nagyon szuperül teszi a dolgát. Ráadásul kissé lejjebb is nyomja, és fojtja a skimmert, ami ismét két érv mellette.
Az egyetlen hátránya, hogy már négyszer kellett takarítanom, de ilyenkor egyszerűen egy petri csészét rakok a helyére, aztán mehet is vissza szedni a koszt. ;)
 
A nyiras elotti allapot szupi volt! :)

Na igen. Értek én a romboláshoz... :p
Igazság szerint kissé beijedtem a sok MC felszakadós sztoritól, de félek túl hamar lesz ismét ilyen.
A jobb oldalra, a DC alá nem lenne érdemes kipróbálni valami stemmet? Talán még a Rotala folytatásában is alacsonyabban... (?)
 
miért is ne upgradelhetném az üveg skimmert az ilyen átalakítások utáni időre, valami előszűrős megoldásra
Nagy mumusod neked ez az előszűrés :)
Tudod, nekem is van egy ilyen soha ide nem érő skimmerem (mint a te dokid), ha megjön végre, én is kipróbálom ezt a módszert, mert nálam is gyakori az úszkáló növény a hűbelebalázs mivoltom miatt :)
 
Nagy mumusod neked ez az előszűrés :)
Tudod, nekem is van egy ilyen soha ide nem érő skimmerem (mint a te dokid), ha megjön végre, én is kipróbálom ezt a módszert, mert nálam is gyakori az úszkáló növény a hűbelebalázs mivoltom miatt :)
Nem mumus az, csak időnként megkisért. ;)
A skimmerről meg van az a régi reklámszöveg, hogy "karácsonykor, ha megkapod gondolj majd rám!" :D

Tapatalk-kal küldve...
 
Utoljára módosított:
Láttatok ti már ilyet? :eek:

Régóta izgatja a fantáziámat az üvegtől néha több centire lehulló Helenák rejtélye.
Ezért mindig is feltételeztem, hogy valamiképpen járnak a vízen, és a próbálkozásaikat folyamatosan láttam is, de eddig soha nem sikerült teljesen elkapni a pillanatot, amikor ténylegesen siklanak a vízen.
Azonban a mai napon megtört a jég, mégpedig olyannyira, hogy (persze sajnos csak a mobilommal) felvételt is sikerült készítenem a Messiás szindrómában szenvedő csigámról.
Egyszerűen hihetetlen, ahogy a képen is látható módon, a talpa alatt behorpad a víz...
Amúgy most ráadásul le sem esett, hanem a szárazföldet ismét elérve lecsúszott az üvegen. :alien::blackalien::greyalien:

32652087195_5059fae34c_c.jpg
 
Kisebb vízi csigáknál elég megszokott dolog a "vízen járás". Nálam is, ha etetéskor valamelyik közel jár a felszínhez, akkor hamar kiszagolja a kaját és felkúszik a vízfelületre, majd beszippantja az apró darabokat. De a békalencsét is szeretik, azt is csak így tudják elérni.
 
Ahogy észreveszem az akvárium intenzíven vörösödni kezdett.
No még nem a növények, (bár ennek érdekében jövő héttől adagolok 1ml/hét Easyferrot is) hanem az üveget idő közben ismét egyre nagyobb számban megszálló garnélák miatt.
32731658315_d7dd0f4c47_c.jpg

32691229226_0473e2325e_c.jpg

A Tengeri Lowban közben vöröske lakhelyet váltott, aminek nem sok értelmét látom, tekintve, hogy ez éppen ugyan akkora, mint az előző volt. :p
31917884023_577aa523bd_c.jpg

Jó szórakozást mindenkinek a Superbowlhoz! (és most nem az akváriumomról beszélek...) :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére