• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A friss nyírástól eltekintve nekem eddig ez a kinézete tetszik legjobban. A fát tekergősen bevette a riccardia, eltüntetve a vastag szár simaságát. Mögötte dús, átmenetes növényzet van, ami nem keretezi be a képet, mert egyrészt a tükröződés miatt végtelennek hat, másrészt ad egyfajta háromszög kompozíciót a kép egészének. A fa gyökerei között megvan az átláthatóság finom részletekkel. Stb. stb. Ha nem is pont így, ahogy írom, de költő sem vagyok hogy szavakkal fessem le. Egyszóval szuper.
 
A legutóbbi nyírás előtt kép tényleg nagyon baba... nekem eddig az viszi a prímet.

Félve kérdezem: meglesz itt is az 50 oldal? :D
 
Köszi srácok a véleményeket! Reméljük bontás előtt még leszünk... :)
Azt meg tudom, hogy sok a duma, de sajnos innen mobilról nem látom: Érdemes már kiadni könyvben? ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
az akvárium intenzíven vörösödni kezdett
Határozottan jól áll neki!:woot: No meg a buja növényzet, a polip nem kevésbé buja hónaljszőrzete és bajsza is. A vasat meg nyugodtan nyomassad a dobozon lévő 10 ml/100 l/hét adaggal, meg fogja hálálni a rotalád.
Ilyen szép vörös, sőt még ilyenebb is tud lenni, ha megkapja a vasat, meg a fényt, meg a CO2-t:
DSCF2205.JPG

A Tengeri Lowban közben vöröske lakhelyet váltott, aminek nem sok értelmét látom, tekintve, hogy ez éppen ugyan akkora, mint az előző volt.
Tudod, mi is költözünk néha 62 m2-es panelból 62 m2-es panelba, lehet ő is így volt vele:ROFLMAO:
 
Ahogy észreveszem az akvárium intenzíven vörösödni kezdett.
No még nem a növények, (bár ennek érdekében jövő héttől adagolok 1ml/hét Easyferrot is) hanem az üveget idő közben ismét egyre nagyobb számban megszálló garnélák miatt.
View attachment 25528

View attachment 25529

A Tengeri Lowban közben vöröske lakhelyet váltott, aminek nem sok értelmét látom, tekintve, hogy ez éppen ugyan akkora, mint az előző volt. :p
View attachment 25530

Jó szórakozást mindenkinek a Superbowlhoz! (és most nem az akváriumomról beszélek...) :ROFLMAO:
Ez nekem nagyon tetszik! Hogy vágás előtt, vagy után van-e, azt nem tudom, de szerintem ez az eddigi legjobb arca a polipnak!(y)
 
meglesz itt is az 50 oldal? :D

Ijesztgetsz itt engem, aztán most nézem, hogy még alig vagyok a felénél. :) Literre meg tán a tizedénél. :ROFLMAO:

A vasat meg nyugodtan nyomassad a dobozon lévő 10 ml/100 l/hét adaggal

Fogalmam sincs a mennyiségről, de 60 literre már jelenleg is 3ml/nap micro megy bele, tesztem meg még nincs, hogy lássam hol lesz már vas-tag, ezért gondoltam szép óvatosban... ;)

Tudod, mi is költözünk néha 62 m2-es panelból 62 m2-es panelba, lehet ő is így volt vele:ROFLMAO:

Viszont mi elég ritkán költözünk oda-vissza. Ellenben Vöröske ma reggelre már megint a régi kecóban ébredt. :D

szerintem ez az eddigi legjobb arca a polipnak!(y)

Köszi, de egyelőre megtartom a Root Octopus nevet a Polipot Belle helyett... :rolleyes::D
 
Fogalmam sincs a mennyiségről, de 60 literre már jelenleg is 3ml/nap micro megy bele, tesztem meg még nincs, hogy lássam hol lesz már vas-tag, ezért gondoltam szép óvatosban...
High tech-ben az pont az ajánlott adag micro. A vas ezen felül mehet és az a heti 6-7 ml simán mehet. Mondjuk 2-3 adagra elosztva, ha naponta nem akarsz pepecselni.;)
Viszont mi elég ritkán költözünk oda-vissza. Ellenben Vöröske ma reggelre már megint a régi kecóban ébredt.
A kis tétova Vöröske nem tud dönteni. Tudod, mint életünk párja, amikor reggel többször is átöltözik, aztán végül az első ruciban megy dolgozni:) (tudom, ez aljas rágalom és soha nem fordult még ilyen elő fujj, fujj, fujj:ROFLMAO:)
 
Apám! Olyan sok oldala van ennek a polipnak, hogy az már gömb(akvárium):D

A Háború, és Békének közel 1500 van, mégse tetszik! :D
És ha már itt tartunk, Igazából nem is tudom, egy polipnak van egyáltalán oldala? :)

Hogy szuperál a doki? Vizsgáltad esetleg, hogy mennyit megy és milyen időközökkel?

Időközök? Lustább vagyok én annál. De szívesen megnézem neked a TA Brothers Review-n, ha érdekel. :p:D
Tapasztalatok? Azért egy tartós teszt még erősen várat magára, de még mindenki él, és már én is bele tudnám magyarázni, hogy mintha szürkülne, vörösödne az alga, mintha a növények is jobban éreznék magukat, mintha a gyerekeim is szófogadóbbak lennének...
Nem, nem. ennyi idő után még semmi olyan amit egyértelműen a dokinak tudhatnék be. Talán, hogy jobban fogy a víz... :rolleyes:
 
A Háború, és Békének közel 1500 van, mégse tetszik! :D
És ha már itt tartunk, Igazából nem is tudom, egy polipnak van egyáltalán oldala? :)



Időközök? Lustább vagyok én annál. De szívesen megnézem neked a TA Brothers Review-n, ha érdekel. :p:D
Tapasztalatok? Azért egy tartós teszt még erősen várat magára, de még mindenki él, és már én is bele tudnám magyarázni, hogy mintha szürkülne, vörösödne az alga, mintha a növények is jobban éreznék magukat, mintha a gyerekeim is szófogadóbbak lennének...
Nem, nem. ennyi idő után még semmi olyan amit egyértelműen a dokinak tudhatnék be. Talán, hogy jobban fogy a víz... :rolleyes:
:LOL:Mindig jót röhögök az eszmefuttatásaidon. Na jól van, lehet tényleg hamarabb látod viszont ezeket az infókat a csatornán, mint a saját akvádban. :D
 
Figyelj rá, hogy ne a dc alá/közelébe tedd a dokit, mert kihat a színvisszajelzésre. Én véletlenül majdnem alá tettem a minap (az áramlat besegített) és láttam, ahogy egyből bekékült a reagens.
 
[emoji38]Mindig jót röhögök az eszmefuttatásaidon. Na jól van, lehet tényleg hamarabb látod viszont ezeket az infókat a csatornán, mint a saját akvádban. :D
Hát remélem is, hiszen csak ezért íratkoztam fel. :D
Kellett már egy médium ami a gyártókat megszégyenítő alapossággal tárja fel nekünk akvakertészeknek is a mosógépek titkait. ;)

Figyelj rá, hogy ne a dc alá/közelébe tedd a dokit, mert kihat a színvisszajelzésre. Én véletlenül majdnem alá tettem a minap (az áramlat besegített) és láttam, ahogy egyből bekékült a reagens.
Eddig felette volt majdnem sárga. o_O
Akkor most kezdjek el rettegni, vagy bízzak benne, hogy valaki általam nem ismert személy romlott DC reagenst adott neked? :D
Komolyra fordítva, köszi a figyelmeztetést! Mivel nekem a difi is itt van, hamar rájöttem, hogy jobb ha inkább átmozgatom...

Tapatalk-kal küldve...
 
Sziasztok!

Végül nem kell emelnem az 1ml/hét :ROFLMAO: vas adagolásomon, mert mint kiderült van a vízben bőven.
A múlt héten vettem a GA-ban vas tesztet, és annak tanulsága szerint 0,6ml/l szinten van az akváriumban.
Amúgy ha már teszt, akkor gyorsan idekanyarítom, miből hogy állok:
NO3 40
NO2 0,5
GH >7
KH 6
ph 6,8
Cl 0
CO2 25
PO4 0,2
FE 0,6
A nitritem egyébként valamiért folyamatosan ennyire magas, de most egyáltalán nem zavar, mert a polip állapotában rohamos javulás tapasztalható.
És most nem arra gondolok, hogy @BlackOut Viktornak köszönhetően némi Pogostemon Erectussal, és Ludwigia Palustrissal gazdagodott a flora :notworthy:, hanem annak hogy az alga igen látványosan visszaszorult, és már bizony csak igen elvétve találok az akváriumban. :)
Most már csak egy kis türelem kell...
32822330262_177b03a21a_c.jpg
 
Egy kicsit rövidebb záridővel szabad kérni ennek a képnek a párját? Csak hogy ne égjenek ki ennyire a részletek:)
Nem tudom, koncepció-e, de nagyon jó kis kesze-kuszaság van, ami nekem nagyon tetszik(y)
 
Egy kicsit rövidebb záridővel szabad kérni ennek a képnek a párját? Csak hogy ne égjenek ki ennyire a részletek:)
Nem tudom, koncepció-e, de nagyon jó kis kesze-kuszaság van, ami nekem nagyon tetszik(y)

Hát ugyanezt már nehéz lesz. :p:D
Ugyanakkor gyorsan lőttem neked egy hasonlót. ;)
A Flickr-en meg tudod nézni kinagyítva is, bár nem tudom mennyire érdemes... :rolleyes:
Ha a kuszaságra gondolsz, az nem a tervezés eredménye, mindösszesen most nem nyúltam az ollóhoz, de ha a kevert növényeken, akkor igen, már az előtér is azért MC parvula combo, mert cél volt a természetesebb hatás. :)
32870731131_aa0b7e9da8_c.jpg
 
Hát ugyanezt már nehéz lesz.
üsse kavics, vállalható kompromisszum ez is;)(y)
Ha a kuszaságra gondolsz, az nem a tervezés eredménye, mindösszesen most nem nyúltam az ollóhoz, de ha a kevert növényeken, akkor igen,
mindkettőre gondoltam:)
Ez a kép már sokkal többet mutat(y), így már látszanak a vöröses színek is és már az előtérben középen és jobbra lévő növényzet is csak egy kicsit égett ki. Meg a jobb hátsó (talán HM) bokor is majdnem jól látszik.
Fehéregyensúllyal tudsz játszani? Csak a saját kínlódásaim miatt kérdezem, mert nem mindegy, melyik beállítással lövöm, teljesen más a színek telítettsége, valóshoz való közelsége.
Hátul középen ludwigiád van? Annak a színe nagyon szép, a rotalán kicsit talán még lehet turbózni. Esetleg ha van, a tövéhez kicsi vasas táp tabi, vagy rúd szerintem dobna rajta sokat, mint a GA-ban a színorgiás akinál.
 
A Ludwigia színe még Viktor érdeme. Mondhatni készen kaptam. ;)
A képet kérésed szerint 1/125-el lőttem, de bevallom, arra már nem vettem a fáradtságot, hogy a fehéregyensúlyra is rámérjek. Bármit is mondanék, de nem a kompakt gép ebben az egyenletben a legszűkebb keresztmetszet. [emoji14]
A táptabi meg tényleg jó ötlet, csak még mindig nem döntöttem el, mennyi időre tervezzek még a polippal.
Reményeim szerint lassan jön a jó idő, én meg végre nekiállhatok valami újat összelegózni az erkélyen.
Azért lehet hogy még letolok pár felest. Mármint jbl tápgolyóból. :)
Köszönöm!


Tapatalk-kal küldve...
 
Back
Oldal tetejére