• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Na aki a fenti alufóliás dobozra azt hitte, hogy az a karácsonyi ajcsi, az bizony tévedett.
Némi pokróccal kiegészítve 3 napra BO-ba vonult az akvárium, melynek valamilyen okból sajnos két Otom látta kárát. :(
Pedig levegőztetőre raktam a Lilyt, és hagytam is helyet a levegőnek az alufóliát a lámpával megemelve az akváriumról.
A bontási hőmérséklet 24C, szóval nem is túlmelegedésről van szó, de ahogy Balu mondta, kár a múlton töprengeni.
Inkább némi aktualitás:
Sajnálattal közlöm mindenkivel, hogy mostanára végképp eldőlt, a Polip sem megy a HAC-ra, pedig ugye azt gondolnátok, hogy nyolc lábbal könnyebb. :p
Az ok egyszerű: a régi formájáról egyetlen vállalható fotót sem lőttem, a jelenlegi meg bármilyen fotón vállalhatatlan. :ROFLMAO:
Azért jövőre már majd tényleg..., úgyhogy ressszkesssetek halacskák! ;) (meg Legendák)
Zárásképpen álljon itt egy bár még vízcsere előtti, de BO, és fazonigazítás utáni képecske...
31906675286_148c352b1e_c.jpg
Bár a HAC-ra nem, de azért nekem és Lecsónak jó lesz...
 
A hátsó stem-ek még ha megnőnek, szerintem nagyon tuti lesz. :)

Köszi! A növényesítése nekem is tetszene... :p
Egyelőre csak a bal oldalt akarom hagyni nőni. Majd a háromszög után eleresztem kicsit... ;)

A difi bal hátra lett eldugva?

Nem. Az még mindig a kifolyó alatt van, csak kivettem a DC-vel együtt hogy könnyebben manőverezzek az ollóval.
Amúgy csak most vettem észre hogy az a szerencsétlen fakó Wallichii ki is maradt...
Ami hátul van, az a tápadagoló. Mert 60 literre mint tudjuk feltétlenül kell. :cool:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem már, tehát vannak történések bőven.
Először is a low tengeriben vöröske új lakást keres. Egyelőre az általam felkínált új kvártélyt túl tágasnak találta, így visszaköltözött a sajátjába, de majd csak belenő... :p
31934131750_6324a3d428_c.jpg
Szintén a low tengerihez kapcsolódó, hogy megpróbálkoztam benne életben tartani ~40 Amano bébit. Persze a külön gondozás hiánya, (és talán a lakóhelyén garnélákon is élő Ildikó) miatt két hét után csúfos kudarcot vallottam.
Azért egy fotó készült:
32191609201_12e9286b17_c.jpg
A polip idő közben lágy vízre váltott. Szégyen gyalázat, de már visszasóznom is kell a @Jopet-től kipróbálásra kapott replenish-el. :)
A növények láthatóan jól is érzik magukat, de sajnos egyelőre még ilyen-olyan alga is van itt-ott, aminek csak az Amanok örülnek.
31934170560_399e72c8e0_c.jpg
Van még olyan beteg rajtam kívül, aki az algákat fotózza? :D
Aztán a következő képen is kell látnotok újdonságot:
32271964146_81e1a44842_c.jpg
Igen, amin az Oto csücsül az egy kicsi Aquario Neo diffuzor szára, ami egyébként tényleg szép apró bubikat ereget. (y)
Aztán van itt még 13 mm-es lily, mely az eddig használt 17-est váltotta, meg új tartó a tápadagoló csöveinek, de azért mindenről nem készítettem képet, s nem is untatnálak titeket vele.
@Greg Filth kedvéért legyen a záró egy elvadult dzsungelesebb kép az akváriumról, mely viszont biztos nem marad így, főként hogy a polipon csücsülő hydroval sehogy nem tudok kibékülni... :rolleyes:
Holnap keresünk valami új, a gazdához jobban illő sérót. ;)
31934170380_fe59a1e694_c.jpg

Boldog Új Évet Mindenkinek!
 
Hát a bubimentes akváriumod nagyon jól fest. Ez - hogy a háttérnövényesítés vonala követi a polip (háromszög-)alakját - szerintem nagyon jól áll neki.
Kár hogy ilyen precíz vagy, hogy a mentességet is jelölöd ezzel a zöld (hydro) kupakkal. :D
 
Nagyon jó lett! :)
Tökre más arcát mutatja így magasra hagyott Stem növényekkel. :)
Hydro helyére Montecarlo? Bár lehet, hogy túlságosan "homogénnek" hatna, tekintve hogy a gyep is MC.(n)
Vagy esetleg valamiféle moha? Mondjuk Fissidens?
 
Back
Oldal tetejére