• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rolling The Dice

Orchidea pls :(
az volt megbeszélve, hogy három hónap múlva virágzol, nem???

-- közben co2 nélkül mûködünk, mert az atomizer pajzsán egy mikrogramm gáz sem hatol keresztül :((

f90c3847d637c38b03781eb2d27ffa31.jpg
 
Szóval equisetum/zsurló ügyben úgy látszik nincs nagyon tapasztalatunk, gondoltam teszek egy próbát.
Úgy csináltam, hogy gyorsan és fájdalommentesen eltávolítható legyen, ha arra kerül a sor.

Szóval kb innen indultunk, bár ez már az az állapot, hogy magasnyomású mosoval kislagoltam a gyökeréből amit lehetett:
tumblr_nmk260kTcF1trz70do3_1280.jpg


ezt szedtem tövekre, direkt különböző méretekben:
tumblr_nmk260kTcF1trz70do1_1280.jpg


Azután megcsináltam a mozgatható zsurlóbombákat: a gyökérre 1-2-3 osmocote golyó, arra mohatőzeg, és jól összecérnáztam (poliészter!!)

tumblr_nmk260kTcF1trz70do2_1280.jpg


ahogy látjátok, kavicsot tettem az aljukra stabilizátornak.

Na ebből tettem az akváriumba, különböző szintekre, és különböző mértékben elmerítve -- el fogom mesélni, hogy mi történik :)
Amúgy funkcionálisan olyan mint egy fésülésmentes vivipara, csak szebb ezekkel a fekete osztásokkal. Gyönyörű a zöld színe -- szuper növény -- ráadásul egy élő kövület, mint Harrach Péter.
na, ezzel a van, hogy a zsurlo remekul erzi magat, de az izeinel a viz alatt kis gyokereket ereszt, ami nem tul szexi. Mintha csak azok csinalnak, amik mar elertek a vizfelszint egyebkent.

az atomizerrol visszamentem a diffuzorra, mert a 3 bar sem nyomja at a gazt rajta - wtf

kizben @toderiktol vettem egy ati lampat, de nem akarodzik cserelni, meg az arnyekban is mintha ellennenek a hc meg foled. monte carlo, es igy legalabb lassan nonek :) de nem sargulank, vagy pusztulnak igy harom (vagy negy?) het utan

alga nincs, az ido szep, a gyerekek jol vannak.
 
Ugye az inline up aquás kütyüről van szó? Az egyetlen megoldás a polcra helyezés és a difi bevetése volt?
nem helyeztem sehova, otthagytam bekötve, csak lehúztam róla a co2 csövet, és visszadugtam a diffúzort. Nem tudom mi más ötlet lehet még. Ez egyszerűen csak nem működött. De kicsit sem.
 
Persze a Te kezedet is dicséri,de jól látszik,hogy egy ügyesen kiválasztott dekor hányféle képpen működhet zseniálisan!
Egy szóval: ÁLLAT!:D
 
long time no see---

csak röviden: a dolgok szép lassan kezdenek összeérni talán, lent és fent is.
Alul, a gyepszinten amúgy az MC bírja jobban, bár helyenként a HC is él -- viszont a 3.5 hónap alatt egyszer sem nyírtam őket, ennyit az oda jutó fény mennyiségéről :D

Ahhoz képest, hogy milyen rettentően elhanyagolom (2-3 heti vízcserék, ötletszerű tápozás, a CO2-t most vettem észre hogy tök üres -- már ki tudja mióta) nagyon stabil a rendszer, alga csak annyi van, amitől természetesnek hat a dolog. Én így hívom legalábbis :D

Kezd olyan állapotba kerülni, hogy le lehet majd kapni az emlékkönyvbe.

De közben már a nagyobb projektre készülődök!!
(Ismeri valaki egyébként a faszbúkos arcot, aki teljesen irreálisan olcsón ajánlgat opti akváriumokat? Az csalás, ugye?)

telcsikés képek, for your viewing pleasure:

tumblr_nrags4LcpS1rfc73zo3_1280.jpg


tumblr_nrags4LcpS1rfc73zo1_1280.jpg
 
Back
Oldal tetejére