• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rolling The Dice

long time no see---


(Ismeri valaki egyébként a faszbúkos arcot, aki teljesen irreálisan olcsón ajánlgat opti akváriumokat? Az csalás, ugye?)

Nekem nemrég egy akvarista haverom/Dezső egy tengeris bolt kiürítése kapcsán mindent -90% áron vett meg. Tehát pl.egy 300ezres lámpát 30ezerért! Lehet, hogy ő is onnan szedte a cuccot, és még így is keres rajta, vagyis nem feltétlenül kamu.

tumblr_nrags4LcpS1rfc73zo3_1280.jpg


tumblr_nrags4LcpS1rfc73zo1_1280.jpg
 
A fotó és a hardscape zseni. A víz feletti rész is. Nekem a víz alatti olyan táphiányos, co2 hiányos, magányos :) A szemem azt mondja nem jó, de mégis természetesnek hat :)

A fotóval viszont bekeretezhető kép lett belőle bármelyik kiállításra :)
 
A fotó és a hardscape zseni. A víz feletti rész is. Nekem a víz alatti olyan táphiányos, co2 hiányos, magányos :) A szemem azt mondja nem jó, de mégis természetesnek hat :)

A fotóval viszont bekeretezhető kép lett belőle bármelyik kiállításra :)
igen, detto ugyanezt gondolom, illetve hát a makacs tények :D És köszi! (Visszakerestem, hogy miket csináltál a múltkori képpel)
 
igen, detto ugyanezt gondolom, illetve hát a makacs tények :D És köszi! (Visszakerestem, hogy miket csináltál a múltkori képpel)

egyébként tényleg tök érdekes. visszanéztem az előző alkotást és amikor pofozgatva van a víz alatti rész. fény, co2, jóságok. és ott a mostani.... ami tényleg természetesebb lett.
száműzted a világos és színes növényeket (vagy kipusztultak :) ) de tényleg valahogy mégis atom!

2013-64-normal-big.jpg




19153677233_791bf1340b_b.jpg
 
A mostani sokkal tisztább, én nem tudom eldönteni, hogy melyiket szeretem jobban. Mondjuk ehhez gyakorlatilag nem nyúlok, csak néhány levelet nyesek le időnként a cryptokról meg a microsorumokrol, de tényleg ennyi. Nem is tápozok, vagy hát az ötletszerűbbenél is ritkábban, ahogy mondod :)
 
Majd mesélj már róla 2 szót, hogy pontosan mit kapott az akvárium az elmúlt hetekben. Táp, világítás stb.
Jó, tehát konkrétan a múlt hónapban:

Fény: 2x24W akvárium-odüsszeia, most megnéztem a timert: 7.5 órában.
Táp: micro-macro, szerintem talán egyszer vagy kétszer 2-3 nyomásnyit
CO2: az valamikor kifogyott, nem tudom pontosan, most újra van.
Vízcsere: 2-3 hetente 50% már nem is annyira lágy vízzel (az RO-val is kellene csinálnom valamit majd :D )-- ilyenkor olyan 5-8 levél eltávolítása

ennyikeh
 
Aztán most hétvégén kipucoltam rendesen, üvegestől, mindenestől, és kiderült, hogy tök jól néz ki. De amúgy nem is algásodott, minimális zöldpont volt csak az üvegen, amit leakapartam, a többi meg a képen is látszik.
 
Back
Oldal tetejére