• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocks by the River (80l)

Ja igen, fordítva. Szóval a bal oldalt a jobb oldal mintájára. Jobb oldalt nincs is csúcsos kő.
Még tanulnom kell, hogy melyik a bal kezem.:confused:

egy cipőben járunk (sose fogod megtanulni ha eddig nem sikerült, nekem sem megy) és a véleményünk is megegyezik.
 
egy cipőben járunk (sose fogod megtanulni ha eddig nem sikerült, nekem sem megy) és a véleményünk is megegyezik.

Igazából nekem megy, csak most nem...:oops:

Bocs a sok offért, nem lesz több.

Nem tudom, neked segítenek-e ezek a vonalak, én még sosem használtam, de biztos zavarnának. Inkább rajzold be azon a papíron. Úgyis csak érzésre megy az egész.
Arra még szerintem figyelj, hogy a bal jobb oldalon az alsó kövek textúrálatlanok, bal oldalt pedig nagyon tagoltak. Növénnyel, mohával finomul majd, de nekem most azért így furcsa.
 
A teljes bal oldalt újra fogom építeni. Ez jár a fejemben. Egyébként a két oldal közé dekorhomok fog kerülni, ami majd takarja a kövek egy részét.
 
hyvabana.jpg

Ez a mai átalakítás eredménye. Én már jobbnak érzem. A magasság is kezd elfogadható lenni. Te hogy gondoljátok?
 
Szia Cheetah!

Én valahogy bántóan hegyesnek (csúcsosnak) érzem a bal oldali (rendezői bal) felső követ. Valahogy túl durva kontrasztot ad a szelídebb jobb oldallal. Nem tudom. Kicsit diszharmonikusnak érzem egyelőre, de lehet a növényesítés finomít majd rajta.

Üdv: Robi
 
Egyet értek az előttem szólóval. Az a cápauszony nagyon nem illik a képbe de a többi része, a jobb és bal oldal is tetszik
 
Frodo nem fogja tudni eldönteni, hogy Tibi nanoján vagy a te aksidon keresztül visz a helyes út :)

Leszámítva a csúcsot, pöpec (y)
 
Na, a cápauszonyt tegnap reggel megszüntettem. Több apróbb kő vette át a helyét. Erről kép most nem készült. Viszont most csütörtökig a Mátrában pihenek. Addig áll a projekt. Talán jövőhét közepe, vége felé elindulhat az új akvárium.
 
Na, ma hazaértünk a nyaralásból. A feleségemmel eldöntöttük, h holnap megszünik a jelenlegi akvárium. Ugyhogy ma ki is szedtem belőle annyi követ, amennyit csak tudtam. Talán így már fogjuk tudni mozgatni. Az új akvárium átesett az első feltöltésen..nem csorog sehol sem. Kitakarítottam. Készen áll,h holnap berendezzem. Szurkoljatok, hogy minden rendben legyen és semmi se törjön el.
 
Na akkor legyen ez a napló egy rendes napló!

2013.07.19: A telepítés napja. Nem volt egyszerű a régi akváriumot áthelyezni ideiglenes helyére, de sikerült, mire jó a gurulós tv állvány, ha nem erre! most a vendégszobában vegetál az akvárium félig feltöltve egy EasyCrystal 300-as belső szűrő társaságában. Az átmozgatáskor semmilyen élőlényt nem szedtem ki, a vizet minimálisra szívtam le, majd ezt töltöttem vissza is, amennyit feltétlenül muszáj volt. Az új akvárium berendezése már gyerekjáték volt.
Képek:
A felhasznált anyagok:
DSC_4330.JPG


Berendezve, feltöltés előtt:
DSC_4340.JPG


Azóta elkezdődött a vízcserék nem túl bonyolult folyamata. Kezdetben nem volt benne növény sem, mivel rettenetesen poros volt a víz, gondoltam, ha egy kicsit letisztul, már mehet bele a növényzet.
Szóval 20-án csak vízcsere volt. Majd 21-én délben szépen megvagdostam a régi akváriumot, kiszedegettem belőle növényeket, ezek kerültek bele. Az ültetés bravúrjának érzem, hogy teljesen feltöltött állapotban lettek a növények beültetve. A sessiliflora elsőre ki is jött, de nem adtam fel, végül minden bekerült, amit akartam.

Délután megkapta az aznapi vízcserét is. Az ammóniám a tesztek szerint nem brutális (még). Remélem nem is lesz nagyobb, mert minél hamarabb szeretném megszüntetni a régi akváriumot. Egyébként 2 sakura a régi aksiból kezdettől fogva átkerült véletlenül az új aksiba. Eddig jól vannak, nem látok rajtuk semmi negatív változást, reméljük így is marad.

Este végül csak csattintottam egy képet a jelenlegi állapotról:
DSC_4343.JPG


A sessiliflora csak ideiglenesen van bent, az ammóniabumm kezelése miatt. Ezen kívül lesz még egy pár növény, ami be fog kerülni majd, de ők már csak ha beállt a rend. Hydropiper, bonsai, brasiliensis és uniflora a terv. Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle, ezek teljesen újak lesznek, úgyhogy várok velük még. Egy két apróbb változás lesz még... ma megyek a GA-ba és próbálok egy kicsit bizniszelni a fiukkal, remélem hajlandóságot mutatnak majd! :)
 
szerintem szuper lett, a sessin egyből megakadt a szemem, de látom hogy csak az algák ellen vetetted be
hajrá!!
 
Az a baj a sessiliflórával, hogy kezelhetetlenül gyorsan nő. A régi aksim dugig van már vele.
Hetente nő vagy 5-10 centit. Így aztán nem való ebbe az aksiba. Egyébként most tényleg jól néz ki, csakhát nem marad így. Lehet műnövényekkel kellene próbálkoznom? :) (Ez csak vicc volt)
 
Helló cheetah! Tök jó lett az aki nagyon tetszik (y).
Arra lennlk kíváncsi ez milyen háttér fólia amit használsz? Nagyon ütős és Én is szeretnék már rakni valami hátteret az akinak.
 
Én kincsesládára gondoltam levegőztető gyanánt. Megyek is a GA-ba keresek! :)

A vatin most láttam egy frankó díszágyút akiba, rögtön eszembe jutottál! :D
A hülyeséget félretéve, nagyon jó lett az akid, gratula!!! (y)
Szépen összehoztad!
 
Back
Oldal tetejére