• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocks by the River (80l)

ahhoz viszont nagyon koszos volt. Tönkre vágta volna a mosogatógépet :)

Jó ez így. Szeretem ezeket csinálni...ki is kapcsol egy kicsit, meg így érzem, hogy benne van a meló a látványban! :)
 
Ez egy jó ötlet. táptalaj nélük beleönöm az amazóniát, bejátszom a layoutot, megvitatjuk itt a fórumon, fotózgatom és ha megvan a végleges forma akkor kövek ki, amazónia ki. akváriumot helyére rak, megtakarít, majd mehet bele a táptalaj és a megálmodott scape.
Valahogy így gondoljátok?
Az Amazoniára azért figyelj, hogy ne törj össze sok kis agyaggolyót, mert a sok pakolászástól, főleg a nagyobb sziklák alatt sajna előfordul , hogy porózus lesz a talaj, tehát csak óvatosan.
Az egyszer összeraktam és utána szétszedtem dologra csak egyet mondok, hogy nagyon nehéz újra ugyanúgy összerakni, mint elsőre, persze ha 3 kőről van szó akkor OK, de pl. én úgy jártam a kis akival, hogy összeraktam egy háromszög elrendezést, az állt magában pár hónapot, majd szétszedtem, hogy táptalaj is legyen alatta, de amikor összeakartam rakni, sehogy sem akart minden oda kerülni ahova szerettem volna, ezért ugrott az a projekt és lett helyette a csúcsos sziklás elrendezés. Szóval ha ezt az utat választod, a szétszedésről alapos dokumentációt készíts, ha ugyanúgy akarod összerakni.;)
 
Köszönöm Mester az infókat. Nagyon fogok igyekezni.

Az amazoniára vigyázni fogok, túl drága ahhoz, hogy összetörjön. A kövek szétszedéséről meg szerintem videót fogok csinálni, de lehet meg is számozom majd a köveket :)

A lényeg, hogy jó legyen a scape, de majd úgy is tolok fel sok sok képet, és majd megmondjátok hogy min változtassak
 
zu2etuby.jpg


Ez lenne kb a koncepció. Csak gyorsan összedobtam, mert már nem bírtam tovább. Sajnos közel se olyan, mint amit elképzeltem. Az egész olyan lapos a 40 cm magassághoz. Valahogy emelni kellene az egészen, de sajnos egyenlőre ötletem sincs. Most jöhet a segítség
 
Rengeteg iwagumi layout létezik, amelyek magassága még az akvárium magasságának felét sem éri el. Gyönyörű is van bőven hidd el. :) Szerintem jó úton jársz az elrendezéssel...bal oldalt kicsit rendezgetném még...;)
 
Na sikerült egy kicsit megemelnem a bal oldalt. Sokkal jobb lett. Még mindig nem tökéletes. Emésztem még, illetve ki fogom szedni a mostani aksiból a fákat...lehet be fogok tudni valamit tenni belőle. Azért minden véleményt szívesen várok. ;-)
 
Nekem kicsit fura a kép, mert szerintem túl magasról fotóztad. Nem akarom itt adni a nagymenőt, de érdemes legózáskor is onnan fotózni, ahonnan később is fogod, vagyis egy előre megszabott fókuszponthoz igazítani a dolgot.
A harmadoló vonalak emiatt elcsúsznak a képen, nem látszik rendesen a dolog.
Tudnáp csattintani egy képet úgy, hogy telibe fotózod?
 
Tényleg bocs mindenkitől a kép nem sikerült valami jól. Nem ideálisak a fényviszonyok sem, illetve telefonnal készült kézből. Éshát tényleg nem voltam elég körültekintő a nézőpontot illetően.

Ezen okokból kifolyólag ma hajnalban csináltam egy újabb képet, ezt már a profibb géppel, vakuval derítve. Igaz, hogy ez sem tökéletes, mert itt meg a középpont van elcsúszva egy kicsit, de azt hiszem ebből már több minden látszik. Pl. az is, hogy sikerült a baoldalon egy kicsit igazítanom. Jobb lett, de nem az igazi még...

DSC_4286.JPG


Sajnos vékonyabb szigetelő szallagom nem volt egy kicsit zavaróak a harmadolóvonalak.. :)
 
Alakul ez(y) mint púpos gyerek a prés alatt:D
Látszik, hogy érdemes sok időt rászánni a legózásra és nem 5 perc után beönteni a talajt.
 
egész jól fest a helyzet.Én megpróbálnám a középső négyzetben létható tompa követ kicserélni egy csúcsosabbra.:)
 
Egész jó az elrendezés, bár a bal oldali "hegy" nekem olyan, mintha egy boszorkány feje félig be lenne ásva, és a banya az ég felé üvöltene valamit... (még 1-2 foga is van az alsó állkapcson) :ROFLMAO: Lehet, hogy csak én látok bele zorall dolgokat... :alien:
 
Én pedig a jobb oldalról szedném ki az összes csúcsos követ, és olyanra csinálnám, mint a bal oldal. Csak nagyobbra persze. Majdnem a felső csíkig mindenhol.
 
Egész jó az elrendezés, bár a bal oldali "hegy" nekem olyan, mintha egy boszorkány feje félig be lenne ásva, és a banya az ég felé üvöltene valamit... (még 1-2 foga is van az alsó állkapcson) :ROFLMAO: Lehet, hogy csak én látok bele zorall dolgokat... :alien:
Hát én ezt nem látok benne ilyet,vde örülök h ilyen jó fantáziád van. Élőben egyébként meglehetősen máshogy néz ki. A szigszalag is elég zavaró, nemsokára lekerül.
 
Én pedig a jobb oldalról szedném ki az összes csúcsos követ, és olyanra csinálnám, mint a bal oldal. Csak nagyobbra persze. Majdnem a felső csíkig mindenhol.
A jobb oldal eddig mindenkinek tetszett. Beleértve a feleségem és magam is. Szóval ahhoz nem hiszem, h hozzányúlok... A bal oldal viszont még módosításra szorul.
 
egész jól fest a helyzet.Én megpróbálnám a középső négyzetben létható tompa követ kicserélni egy csúcsosabbra.:)
Most h mondod... tényleg. Holnap nekiesek egy kiskalapáccsal, csúcsosabb kövem nincs már. Köszönőm az észrevételed. :)
 
A jobb oldal eddig mindenkinek tetszett. Beleértve a feleségem és magam is. Szóval ahhoz nem hiszem, h hozzányúlok... A bal oldal viszont még módosításra szorul.

Ja igen, fordítva. Szóval a bal oldalt a jobb oldal mintájára. Jobb oldalt nincs is csúcsos kő.
Még tanulnom kell, hogy melyik a bal kezem.:confused:
 
Nem baj, remélem nincs még jogsid. Vagy ha van nem arra közlekedsz amerre én. ;-) El fogok gondolkodni azon amit írtál
 
Back
Oldal tetejére