• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocks by the River (80l)

cheetah

VIP kertész
Sziasztok!

Lassan végéhez közeledik első növényes akváriumom pályafutása. The Dream Within
Ami nem is sikerült annyira rosszul, a HAC 2012 normál kategóriában 24 helyezést ért el. Amit igazából szerintem meg sem érdemeltem. Ráadásul olyan magasra tette a lécet, hogy nem vagyok benne biztos idén meg tudom ezt ugrani. Mindenesetre szeretném, és nagyon fel kell kötni a gatyámat...

Az új koncepció már kialakulóban van, sőt azt hiszem már ki is alakult. Az én drága feleségemmel sikerült konszenzusra jutni. Találtunk egy olyan inspirációt, ami neki is tetszik (az iwagumi stílus nem jön be neki sajnos), és nekem is tetszik.

Az inspiráció Robertus Hartono - Reaching akváriuma lett:
Robertus_Hartono_Reaching_1280.jpg


Mivel ez csak egy inspiráció szeretném elkerülni azt a hibát, hogy másoljak. Ezért több részen is változtattam képzeletben. Az egyik, hogy szeretnék bele egy dekorhomokos folyómedret kialakítani, illetve a seriyu kövek helyett (több okból is) dragon köveket választottam, másik változtatás, hogy kevesebb mohával próbálom megoldani a dolgot. Ezt még nem tudom hogy fog sikerülni. Igyekszem pár növényt a régi aksiból átemelni.

A régi üveg is cserére szorult. A 6000 forintos üveges által készített aksiban nem bízom meg a továbbiakban, úgyhogy a GA-ból rendeltem egy akváriumot, igaz nem OPTI, de nekem nagyon tetszik és minőségi ugrás a mostanihoz képest. Ez is természetesen egyedi méret lett.

Most pedig jöjjenek a részletek:

A technika:
Akvárium: 65x31x40 (SZxMéXMa) brutto 80 liter
Szűrés: TetraTec EX1200 (kerámiagyűrű+szivacs/2l Substrat Pro/2l Substrat Pro/szivacs+perlon+Seachem Purigen)
CO2: 10kg hegesztőpalack, UpAqua reduktor, Sera Flore Active 500 reaktor, JBL ProFlora buborékszámláló, Green Aqua Dropchecker, Tetratec CV4 visszafolyásgátló
Világítás: Quad 4x24W + moonlight LED (3x6500K T5 és egy plant T5)
Táptalaj: JBL AquaBasic Plus 5L
Aljzat: ADA Amazonia 2x9L
Dekor: ADA La Plata Sand Big 2x2kg
Táp: Green Aqua Micro+Macro, EasyCarbo (4ml/nap)

Növények:
- Pogostemon helferi
- Staurogyne repens TC
- Hydrocotyle Tripartita Japan
- Glossostigma elationides
- Ludwigia sp.
- esetleg egy kis limnophila sessiliflora (de ez inkább csak az elején az ammónia bumm miatt)

A nyár miatt az indítás időpontja még nem tisztázott. Egy kicsit nehezebb lesz, mint az első indítása, mert itt át kell logisztikázni a növényeket és az élőlényeket. Egy ideig biztosan párhuzamosan fog menni a kettő. ami nem kevés bonyodalommal fog járni.

képek később lesznek, amint elkezdődik az átalakítás. Szurkoljon mindenki, hogy a legkisebb veszteséggel tudjam azt a kb. 150 darab sakurát átmenteni :)
 
Ne sértődj meg , de egy valamit nem értek, ha ADA talajt és dekorhomokot használsz, akkor miért JBL Aquabasic Plus táptalajt és nem Tropica Substrate-t teszel alá??
Ez egy kicsit olyan számomra, mint a replica autók, Ferrari vagy Lamborghini karosszéria Polski Fiat vagy Bogar motorral???
 
ezen én is elgondolkodtam, de a mostaniban is ez van és teljesen elégedett voltam vele, nem éreztem azt hogy gond lenne ezzel a táptalajjal. Nagyon jó szolgálatot tett. néha már így is kezelhetetlen volt a növények növekedése. Van ugyan fűkaszám, de az aksiban nem szeretném használni. :)

A JBL Aquabasic Plust azért én nem hasonlítanám a bogár motorhoz, inkább egy normális BMW motor az szerintem. :)
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy akvárium mozgatás hogy valósítható meg.

Konkrétabb leszek:
a jelenlegi aksiban van 5 liter táptalaj, 10 liter manadó, növények, stb. A köveket kiszedném a vizet leszívnám, amennyire tudnám. Fogom-e tudni így mozgatni? Nem fog az üveg repedni? (6mm-es üveg)

Ugyan ez a kérdésem az új aksira (8 mm-es üveg). Ha nem a helyén tervezném meg a scapet és beleraknám a köveket kb 15 kilót, plusz 5 liter táptalajt és valamennyi (mondjuk 9 liter) amazóniát, akkor a helyére fogom tudni cipelni (persze segítséggel) az akváriumot. Vagy ne is próbáljam meg a layoutot előre megcsinálni?
 
Én egy 60x30x40-es akit, 6mm-es üvegből sikeresen kivittem az udvarra egyedül. Kb. 15l talaj és a talajig víz volt benne. Ha ketten vagytok menni kell, alá lehet rakni egy fa lapot és átcsúsztatni a helyére majd.
 
Jut eszembe nincs valakinek véletlenül, kölcsönbe ilyen üveg megfogó tapadókorongos valami... nevét nem tudom, amivel meg lehet emelni az üveget?
 
Vizet leszívva 2 embernek egy akkora aki is simán mozgatható, mint az enyém. Egyedül a végleges helyre rakásnál nehéz kicsit pontosan beállítani, de az is megoldható.
Nem lesz gond.
Legózni azért én a helyén legóznék.
 
ja, csak a legózást már most megkezdeném, amíg a másik akvárium a helyén van
A régit szeretném minél tovább a helyén tudni, mert ha azt megbolygatom, akkor annak nem sokat adok már. Márpedig egynéhány növényt át kellene belőle mozgatni...
 
ja, csak a legózást már most megkezdeném, amíg a másik akvárium a helyén van
A régit szeretném minél tovább a helyén tudni, mert ha azt megbolygatom, akkor annak nem sokat adok már. Márpedig egynéhány növényt át kellene belőle mozgatni...
ennek a legnagyobb veszélye, hogy felborulnak a kövek és az üvegnek ütődve megrepesztik. De építgetni attól még lehet, max a nagyobb darabokat kiveszed belőle a cipekedés idejére.
Egyébként is jó talán először pontosanmegépíteni, utána teljesen szétszedni, mindent letakarítani, és a táptalajtól fogva újraépíteni, de akkár már mindent a végső scape-nek alárendelve (én enélkül össze-vissza kavargatnám a táptalajt az tuti).
 
Ez egy jó ötlet. táptalaj nélük beleönöm az amazóniát, bejátszom a layoutot, megvitatjuk itt a fórumon, fotózgatom és ha megvan a végleges forma akkor kövek ki, amazónia ki. akváriumot helyére rak, megtakarít, majd mehet bele a táptalaj és a megálmodott scape.
Valahogy így gondoljátok?
 
Ez egy jó ötlet. táptalaj nélük beleönöm az amazóniát, bejátszom a layoutot, megvitatjuk itt a fórumon, fotózgatom és ha megvan a végleges forma akkor kövek ki, amazónia ki. akváriumot helyére rak, megtakarít, majd mehet bele a táptalaj és a megálmodott scape.
Valahogy így gondoljátok?
sőt, ahogy látom, a dekorokat is érdemes a végső fázisban átpucolni még egyszer. Egyébként igen. Ez egyébként is nagy szabadságot ad a rendezgetéshez mert nem kell az üvegen kívül semmire sem vigyáznod.
 
A dekorok tegnap estek át egy nagymosáson. a 20 kiló követ kb 3 órán át suvickoltam körömkefével és fogkefével vízben áztatva. Ma újra nekik esek, mert vannak rések, ahol megtapadt még a föld, sár, azt le akarom mosni róla.

Remek, akkor még a héten nekiesek a scape-nek... Az üvegre ragasztok belülről pukifóliát, akkor véletlen baleset sem lesz, csak a frontüvegre nem teszek, hogy belássak.
 
A dekorok tegnap estek át egy nagymosáson. a 20 kiló követ kb 3 órán át suvickoltam körömkefével és fogkefével vízben áztatva. Ma újra nekik esek, mert vannak rések, ahol megtapadt még a föld, sár, azt le akarom mosni róla.

Remek, akkor még a héten nekiesek a scape-nek... Az üvegre ragasztok belülről pukifóliát, akkor véletlen baleset sem lesz, csak a frontüvegre nem teszek, hogy belássak.


Sőt, a követ akár ki is főzheted...
 
muszály? GA-s Dragon kövek. kétszer mosom át és fogkefézem... nem akarom még mosogató gépbe tenni :)
 
Back
Oldal tetejére