• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rock on the Ridge

na, ma ránéztem a tankra, kikotortam egy tízforintos átmérőjű cladophora csomót a parvula közül, és döntöttem. a parvula repül. elég volt belőle.
a helyére még nem tudom, mi kerül, lehet, hogy a hydrot fogom szőnyegesíteni. nagyon zavar, hogy virít a homok a parvula közt, pedig mindent megkap. mostmár tényleg mindent, és jó ideje.
 
kikotortam egy tízforintos átmérőjű cladophora csomót a parvula közül

Nekem is akad itt-ott, most már legalább tudom mi ez :D gyorsan utána olvastam, s az elmúlt hetek egyik legszörnyűbb tényével kellett szembesülnöm:

"Egyetlen algaevő sem fogyasztja el." :eek:(n) -- overkill -- ragasztok egy Lemmy képet az akvárium oldalára :D
 
úgy látom, a parvula olvassa a topicomat [ezért kértem @viktorlantos kollegától, hogy állítsa vissza a követés kijelzését, tudni akarom, milyen nicken teszi!!!! :punch:], mivel azóta, hogy befenyegettem, hogy repül, előszedte a nehéztüzérséget.

egyrészt rákapcsolt az ecset, másrészt megjelent a spirogyra... vannak szép hosszú nagyon szakadós, és nagyon sikamlós egyenes zöld hajszálak a tankban :(
hát mit mondjak, meg vannak számlálva a napjai a kockának.
meg nem szűnik, de át fogom alakítani valamikor tavasszal, azt hiszem. kár érte, de csökkentenem kell a macerát vele, a nagy tankra fókuszálok amúgyis.

ez azt jelenti, hogy a mostani közel sem ideális szívóág elhelyezést is megvariálom, és a poppy helyett beszerzek egy spin lilyt is, hátha az segít az ecset ellen is majd.
 
224. nap - kiszedtem a technikát, csináltam egy nagytakarítást előtte, bevetettem a ledszalagos plusz fényt, a csajok kottaállványát is a hajszárító tartására, szóval próbáltam olyan formába hozni, amilyenbe csak lehet. hát, nem nagyon lehet :D

de azért legyen két fotó.
ennél több készült, a fotómasinám minden képességét megpróbáltam latba vetni, RAWban is vannak a képek, de annyira képtelen vagyok velük bármit kezdeni, hogy inkább maradtam a telefonnal készülteknél, azokból lett egy végeredmény lightroommal [1] és egy paintshoppal [2]. a döntést az érdeklődőkre bízom, melyik lett jobb.
ihol-e:
224th_day_1_lr.jpg

224th_day_2_ps.jpg
 
Aztatat mondja meg valaki, mitől lett tele a kocka planáriával ÉS hydrával egyszerre... Majdnem egy éves, hónapok óta semmi nem jön bele, csak megy... :(
 
Ezek a dögök egyszer csak megjelennek a semmiből. Én is hónapok óta nem láttam egyet sem, erre ma mit látok csúszni mászni az üvegen... pedig már azt hittem megszabadultam tőle....:mad:
 
Ezek a dögök egyszer csak megjelennek a semmiből. Én is hónapok óta nem láttam egyet sem, erre ma mit látok csúszni mászni az üvegen... pedig már azt hittem megszabadultam tőle....:mad:
Bakker de érdekes ,nekem sem volt soha eddig ,ma meg én is észrevettem kettőt,olyan 3 mm-esek lehettek,és rózsaszínes,bordós volt a színük.Ott szorítottam az akvárium előtt térdelve ,hogy vegye már észre egy galaxy vagy neon őket:facepalm::)
Sorry az offért
 
Aztatat mondja meg valaki, mitől lett tele a kocka planáriával ÉS hydrával egyszerre... Majdnem egy éves, hónapok óta semmi nem jön bele, csak megy... :(
Sokaig kepesek a talajban is bujkalni,mikor szedtem szet a 15 literest erdekes kis joszagokkal talalkoztam,nem voltak sokan de nemelyik jo kover volt. A hydra meg hol van hol nincsen ez is erdekes dolog.;)
 
f@sza... :)
egyébként még aznap megkapták az első fenbendaninos kezelést, ma kapják a másodikat, már ma nem láttam egyet se, de nem állok le. épp amikor vinném át a növényeket a másikba basszus.
a galaxyk nekem le se tojják őket. ezek bakker olyan bambák, hogy végignézik, amig a kaja lehullik a földig az orruk előtt.
 
Hú, hát nem irigyellek, ettől mindenki retteg!

Anna egyszer azt mondta, a jó kis csapvízben annyiféle élősködő úszkál, hogy jobb nem tudni, mit is iszunk meg!
A planária lényegében kiírthatatlan, egy mikronnyi darabkája is képes megújulni, az akváriumok főnixmadara, a hamvaiból is újjászületik.
Ráadásul az is örök igazság, hogy ami megeszi a planáriát, az előbb bekajálja a garnélákat.
Esetleg próbálj csapdázással minél többet összegyűjteni: a fehérjedús kajára csapatostól rontanak, aztán egybe kiveszed őket és spurizz velük a fajansz zuhataghoz!

A hydra talán csak az egész apró bébi garnélákra vagy ivadék halakra veszélyesek, és őket talán könnyebb eltávolítani az üvegről.

Nálam hála Istennek csak kagylós rákok pattognak mostanság, hol több, hol kevesebb, és azok is elég idegesítőek.

Sok sikert és türelmet a küzdelemhez.
Csilla
 
Back
Oldal tetejére