• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nigrolandia 200 liter

Nigro

Alapító
Admin
Bár a blogomon is lehet követni az akváriumom alakulását, de mivel alig van valaki, aki a H.A.C. előtt hajlandó megosztani az akváriuma változását, gondoltam, hogy legalább legyen mit kritizálni, megosztom a 200 literes akváriumom alakulását.

A berendezés 2009.05.21-21.-én történt. Tehát lassan 5 hónapos az akvárium.

A berendezésről készült post is.

142.jpg


6 liter ADA Power Sand Speciál, 18 liter ADA Amazonia II és 6 kg Branco homok került bele aljzatnak.

A hardscape-hez Red Moor fát és Seiryu követ használtam.

221.jpg

A Red Moor-okra rákötöztem a jávai mohát.

24.jpg

Ezután nekiláttam a növények beültetésének. Kicsit a szegény ember vízzel főz szituáció állt fenn, mivel csupa maradék növényből gazdálkodtam. Sok minden a Viktoréknál berendezett ADA nanoból maradt meg, a többi pedig a régi akváriumból. Sajnos később kiderült, hogy pár növénynél túl sok volt a várakozás és ők feladták a harcot.

Az ágak közé Microsorium pteropus var. Narrowt erősítettem, előtéri növénynek pedig Eleocharis parvulat választottam. A hátsó régiókba Eleocharis acicularist ültettem. Maradt egy kis HC is a berendezésből, de ez nagyon rosszul nézett már ki. Sajnos az akvi költöztetésekor ezek a növények sokáig egy nejlonzacsiban szinte szárazon vártak a sorukra. A lustaságom...

Egy hét múlva belekerült még a régi vágyam két tő Rotala sp. Green, és a másik kedvencem a Ludwigia arcuata.

30.jpg

A Branco homok nem volt jó döntés. Két hét alatt totál eltűnt. Hála a garniknak, az aljzat meredekségének és az én lustaságomnak. Végül valahogy még jobban is tetszett így, mint fehér előtérrel.

Sajnos az algamizériát nem sikerült elkerülnöm. Az úgynevezett "zöld víz" effektus ütötte fel a fejét nálam.

2.jpg

A kiváltó ok általában induló akváriumoknál, a túl erős fény.
Ha tisztában lettem volna az előjelekkel, talán gyorsabban le tudtam volna küzdeni. Ugyanis a víz napokig tartó "felhősödése" zavarosodása, a zöld víz előjele/előszele.

Ez ellen az alga ellen több hatékony módszer is ismeretes.

1: Sötét kúra. Itt írtam róla.
2: Diatom filter használata. Még csak nem is hallott senki róla, bárhol kerestem...
3: UV sterilizátor alkalmazása (a leghatékonyabb megoldás)
4: Árpaszalma kivonat elhelyezése a szűrőben. Ilyenről sem hallott még senki...
5: Daphnia öntése az akváriumba. (ez működhet, de csak akkor, ha nincs még hal az akváriumban)

Elvégeztem a sötét kúrát. Jó lett az eredmény, de nem tűnt el teljesen az alga. Nem zavaróan, de még zöld maradt a víz. Ezen sem a sűrű vízcserék, sem az új perlonvatta a szűrőben nem segített.

Bevetettem hát az UV lámpát. Itt azt kell tudni, hogy csak akkor tud hatékonyan működni, ha lassan megy át rajta a víz. Nálam azonban elég erős a szűrés, és csak keresztülrohant rajta. Végül megoldottam, úgy, hogy a 700 l/h-s szűrőre külön kötöttem és így az eredmény 1 hét alatt meglátszott. Az alga eltűnt, az UV szűrőt kiiktattam, az akvárium szép tiszta lett.

Két hónap múlva 07.27.-én az akvárium így nézett ki:

2.jpg

Egy hónapra rá 08.30.-án nyírás előtt pedig így:

4.jpg

Végül 2009.09.25.-én így nézett ki:

3res.jpg
 
Utoljára módosított:
Re: Nigro 200 literes akija

Szép nagyot nőttek a növények, főleg a parvula...Bárcsak nálam is ilyen gyors lenne :)
Egy problémám van az akiddal(lehet csak nekem szúrja a szemem). A microsorium középről kikerült, (vagy csak én nem látom az utolsó képen?)
és szerintem az szép foltja volt az akinak. Kicsit izgalmasabb volt vele az összkép, de ez tényleg csak az én szerény véleményem..Lehet hogy élőben teljesen más képet látnánk, de így a képeken nekem hiányzik egy kicsit.
 
Re: Nigro 200 literes akija

Azt hiszem hasonlóra számítottunk... ;)

Erős megvilágításon konkrétan mit értesz? Hány Watt van a 200 l felett?
 
Re: Nigro 200 literes akija

160W van fölötte és ezt azonnal bekapcsoláskor meg is kapta....
 
Re: Nigro 200 literes akija

Gratulálok,nagyon tetszik.Ami feltűnik,hogy a Micro....Nana eltűnt középről.Jobb az összhatás nélküle.A másik szigorúan csak kérdés lenne,nem kritika.A V alakú nyírásnál hibának számít,ha az egyes növénycsoportokba más növény keveredik?Persze ha verseny szempontból nézzük.Ilyenkor nekiáll az akvarista és kigyomlálja?Nekem ez a Ryuboku stílus tetszik,magam is ilyet csináltam a múlthéten.
 
Re: Nigro 200 literes akija

Szia Ati!

Én egy szót írnék: gyönyörű! Tőled ez lehet elvárni, és meg is kaptuk :) .Külön szeretném megdicsérni a Ludwigia arcuata-t, eszméletlen szép.
 
Re: Nigro 200 literes akija

Gratulálok Nigro szaktárs! :)
Egy-két észrevétel.
Nekem is egy kicsit zavaró az első bokorban a növénykeveredés. Itt szerintem ha az egyiket kigyomlálnád, a másik be tudna sűrűsödni, javulna az összkép. Értelemszerűen a Ludwigiát hagynám ott meg, de ez nem kérdés.
Ugyanitt a mohás fa is egy kicsit zavaró számomra, kár hogy a szabadon álló ágakon nem ragadt meg. Gondolom az újrakötözéssel ezt akarod megoldani.
Lehet nem látom jól, de a középen található mohacsomóra is ráférne a nyírás, nem túl szerencsés, ha túl nagy bokrot képez.
Nagyjából ennyit találtam, de ennek ellenére tényleg nagyon tetszik, valamikor megnézném már élőben is. ;) Fura a mészköved a jobb sarkában. :lol:
 
Re: Nigro 200 literes akija

Nagyon jol nez ki az aki. Nekem jobban tetszik így, hogy nem látszik elől a homok:)
 
Re: Nigro 200 literes akija

Nagyon szép! Gratulálok Nigro! Ha jól látom a Nikonnal készített képet raktad fel ide, ezek szerint a Nikon nyerte a fotóversenyt? :)
A Branco homok nem volt jó döntés. Két hét alatt totál eltűnt. Hála a garniknak, az aljzat meredekségének és az én lustaságomnak.
Én is így jártam az orinocóval. Nálam el nem tűnt, de a kettő eléggé összekeveredett és így nem túl szép.


Te ültetéskor a parvulát visszavágtad? Én igen, és most sajnos barna és algás. (Ha jól tudom ez azért van mert visszavágtam.) A tied nagyon szépen nő, ezért kérdezem.
 
Re: Nigro 200 literes akija

Gratula Nigro! Nagyon tetszetős lett!! Nekem viszont tetszik, hogy egybenőtt a két növény , így valahogy természetesebbnek tűnik az egész! Pazar:)
 
Re: Nigro 200 literes akija

Csak röviden: GYÖNYÖRŰ :!: :p
A Microsoriumot én is sajnálom, miért kerűlt ki?
 
Re: Nigro 200 literes akija

Nah végre már nagyon hiányzott hogy nem publikáltad ;)

Bár a Narrow-t szeretem, szerintem nem baj, hogy az utolsó állapotban már nincs. Sokkal finomabb természetesebb lett a hatás lett így.
Nagyon jó lett a nyírás.

Tudom hogy milyen volt a startnál és nagyon szép lett a végeredmény a "bakik" ellenére. Az UV dolog érdekes. Még sosem próbáltam, de lehet egyszer én is letesztelem.
 
Re: Nigro 200 literes akija

peti44 said:
Ha jól látom a Nikonnal készített képet raktad fel ide, ezek szerint a Nikon nyerte a fotóversenyt? :)
Nyilván a Canon nyerte, csak nem meri hivatalosan is elismerni... :D

peti44 said:
Te ültetéskor a parvulát visszavágtad? Én igen, és most sajnos barna és algás.
Nyilván nem vágta vissza, Nigro nem a munkás fajta - lazán, olaszosan él. :D Ennek a konkrét esetben meg is volt az előnye. Én visszavágtam, meg is szenvedek vele, de a nehezén már túl vagyok. A Parvulát nem szabad visszavágni, most már én is tudom.
 
Re: Nigro 200 literes akija

keymaker said:
Nyilván nem vágta vissza, Nigro nem a munkás fajta - lazán, olaszosan él. :D Ennek a konkrét esetben meg is volt az előnye. Én visszavágtam, meg is szenvedek vele, de a nehezén már túl vagyok. A Parvulát nem szabad visszavágni, most már én is tudom.

Meg én is tudom... :roll: Máskor nem vágom vissza, de a tropicás videón úgy láttam hogy visszavágta.
--------------------------------
Az aki nagyon szép lett, a bal oldali parvula szőnyeg durva. Hány cserép növényt ültettél? Én 4-et, és kezd szépen terjeszkedni, remélem sikerült elől egy szép szőnyeget csinálnom, már látok messzebb is szálakat a talajból kinőni, a helferi és a hydro között is látok szálakat .
Még1X grat
 
Re: Nigro 200 literes akija

keymaker said:
peti44 said:
Ha jól látom a Nikonnal készített képet raktad fel ide, ezek szerint a Nikon nyerte a fotóversenyt? :)
Nyilván a Canon nyerte, csak nem meri hivatalosan is elismerni... :D
:D (nekem amúgy a nikonos kép tetszik jobban :roll: )
Én visszavágtam, meg is szenvedek vele, de a nehezén már túl vagyok. A Parvulát nem szabad visszavágni, most már én is tudom.
Hát akkor ma is tanultam valamit. Sajnos elég rondán néz ki, nem tudom, hogy életben marad-e.

inadsz said:
de a tropicás videón úgy láttam hogy visszavágta.
Én is azért vágtam vissza mert a tropicás videón is visszavágják.



Bocsi az OFF-ért nigro!
 
Re: Nigro 200 literes akija

Nigro a tápozást hogy oldod meg?

Ada, vagy EI, vagy...?
 
Re: Nigro 200 literes akija

Parvulából két cserép lett ültetve, mert nagyon untam a szálanként való lenyomkodást... Eleinte féltem, hogy megőszülök, mire benövi a teret. De ez az ADA aljzat sokkal durvább növekedésre serkent, mint a régi "sima" aljzataim. Ez leginkább a parvula szőnyegen látszott.
A "V" bemetszést direkt így csináltam, mert úgy éreztem, természetesebb hatást kelt így, mintha élesen elválna a két növény. De egyébként terveztem, hogy kipróbálom elválasztva is. Na majd a következő nyírásnál olyat csinálok. Szerencsére ez is olyan, mint az ember haja. Csinálhatok akármilyen kakastaréj frizurát, a következő nyírásnál szinte bármi mást lehet belőle csinálni. Na jó! Derékig érő göndört nem. :)
A Micro addig nem zavart, amíg benne volt, de utána úgy éreztem egységesebb, letisztultabb lett. Nekem így most jobban tetszik. Most betettem egy Bolbitis-t nem pont oda. Pár hétig nézegetem, aztán döntök. Szerintem így lehet eljutni a legjobb végső kompozíció felé. Elsőre sosem lesz tökéletes. ;)
Köszi a dicséretet és az észrevételeket!
 
Re: Nigro 200 literes akija

histi said:
Nigro a tápozást hogy oldod meg?

Ada, vagy EI, vagy...?

Most a GA tápokat tesztelem. Egyelőre teljes megelégedéssel.
 
Re: Nigro 200 literes akija

Kicsit off: Én visszavágtam a Parvulát és semmi negatív hatása nem volt. Voltak barna szálak, de azokat ledobta a növény és szép, új leveleket eresztett. Én maradok a Tropicas tanításnál. :ugeek:
 
Re: Nigro 200 literes akija

Én is visszavágtam, melynek semmiféle negatív következménye nem lett nálam se.

Nigro, nagyon pöpec a tank! Én azért még megnézném, hogy hogy mutatna egy-két boci a parvula gyepeden, hátha úgy alakul ki a végső elrendezés :lol:
 
Back
Oldal tetejére