• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rencefölde

dantesix

Főkertész
Sziasztok!
Két hete újraindítottam a munkahelyi akváriumot, csak még nem volt időm-erőm bemutatni. Előre bocsátom, hogy már a DSLR-em mellett a telefonom is megadta magát, úgyhogy végképp meg van nehezítve a dolgom a képekkel. Az indítás másnapján készült pár kép, egyelőre csak ezeket tudom majd megmutatni.
Ami még tudni kell, hogy felkészültem lelkiekben, hogy a növény választásom csődbe full, van is B terv, persze nem ez a cél. Illetve a következő fejlesztés a világítás lesz. Na de a lényeg:

Méretek: 45x30x30
Szűrő: Eheim 2213, substrat pro-val tele, és egy 100as Seachem Purigen
CO2: 95g-os tropica rendszer occsó mágnesszeleppel
Világítás: 2x20W Wave Cosmos (de az egyik majd felére csökkent erővel) és 1x13W Haqos Stellar
Fűtés: Hydor 200as külső fűtő
Aljzat: Tropica táptalaj + ADA Amazonia + ADA Powder Amazonia
Dekor: manten kövek
Tápozás: Green Aqua Micro Macro + Carbo
Növények: Riccardia, Parvula, Acicularis, UG
Halak/Garnélák: ha már látszik, hogy A vagy B terv lesz, akkor úgy is tanácsot kérek :)
Takarító brigád otok és amanok személyében érkeznek majd, amint biztonságosnak látom a helyzetet.

Indítás dátuma: 2015.09.15.

WP_20150915_005_zpslq1btpvh.jpg
WP_20150915_006_zps7vvahvkj.jpg

Ami a képekhez képest változott:
Bekerült a riccardia, és 2 plusz doboz UG(a 4 alap mellé) egy héttel később. Az egyik UG GA-ból(mint a többi) a másik Barcelonából az AQA Espai boltból való (a boltról majd a megfelelő topikban). Igazából szerencsém volt, mert ez nagyon friss volt, és könnyebben tudtam kimostni a zseléből, ami amúgy egy horror meló. Egyébként egy ilyenbe is jutott még az UGból, ez most a vízszint tetejénél van, amennyire lehet.

A helyzet amúgy az, hogy a parvula meg az aci hozza a formáját, nyúlnak, terjeszkednek. Ez utóbbinak azért egyelőre az UG miatt inkább gátat szabok. Viszont az UG vegyes. Bezöldült az első ültetés, ami kicsit fakóbb volt, pár egy-két szál el-el engedett, de azért bizakodó voltam. Aztán most hétvégén azért a harmada legalább feljött. Ami pozitív, hogy nem teljes pamacsok jöttek fel, hanem csak az ültetések részei, hol kisebb, hol nagyobb része. Cserébe 70-80%-ánál enyhén barnás cucc jelent meg. Az új ültetések egész jók, bizakodok nagyon. Remélem nem hiába. Viszont még nem merem a takarító brigádot hívni, mert kikapálják az összes UG-t, akkor szerintem elszáll a szívem. Egyelőre izgulás van. :)

Egy nagy kérdés még foglalkoztat. A jobb oldali hegyoldal mögötti sarokot arra gondoltam, hogy teszem azt geotextilel kibélelve feltöltöm, és vmi emers részt hoznék létre, de egyelőre nincs tippem sem hozzá, hogy mivel. :)

Szóval egyelőre ennyi. Kérek kölcsön a napokban egy fényképezőgépet valakitől, hogy legyen friss riccardiásított kép is, mert azért az sokat dobott rajta szerintem. :)

És akkor várom az észrevételeket az újabb kísérletemhez! ;)
Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok!
Két hete újraindítottam a munkahelyi akváriumot, csak még nem volt időm-erőm bemutatni. Előre bocsátom, hogy már a DSLR-em mellett a telefonom is megadta magát, úgyhogy végképp meg van nehezítve a dolgom a képekkel. Az indítás másnapján készült pár kép, egyelőre csak ezeket tudom majd megmutatni.
Ami még tudni kell, hogy felkészültem lelkiekben, hogy a növény választásom csődbe full, van is B terv, persze nem ez a cél. Illetve a következő fejlesztés a világítás lesz. Na de a lényeg:

Méretek: 45x30x30
Szűrő: Eheim 2213, substrat pro-val tele, és egy 100as Seachem Purigen
CO2: 95g-os tropica rendszer occsó mágnesszeleppel
Világítás: 2x20W Wave Cosmos (de az egyik majd felére csökkent erővel) és 1x13W Haqos Stellar
Fűtés: Hydor 200as külső fűtő
Aljzat: Tropica táptalaj + ADA Amazonia + ADA Powder Amazonia
Dekor: manten kövek
Tápozás: Green Aqua Micro Macro + Carbo
Növények: Riccardia, Parvula, Acicularis, UG
Halak/Garnélák: ha már látszik, hogy A vagy B terv lesz, akkor úgy is tanácsot kérek :)
Takarító brigád otok és amanok személyében érkeznek majd, amint biztonságosnak látom a helyzetet.

Indítás dátuma: 2015.09.15.




Ami a képekhez képest változott:
Bekerült a riccardia, és 2 plusz doboz UG(a 4 alap mellé) egy héttel később. Az egyik UG GA-ból(mint a többi) a másik Barcelonából az AQA Espai boltból való (a boltról majd a megfelelő topikban). Igazából szerencsém volt, mert ez nagyon friss volt, és könnyebben tudtam kimostni a zseléből, ami amúgy egy horror meló. Egyébként egy ilyenbe is jutott még az UGból, ez most a vízszint tetejénél van, amennyire lehet.

A helyzet amúgy az, hogy a parvula meg az aci hozza a formáját, nyúlnak, terjeszkednek. Ez utóbbinak azért egyelőre az UG miatt inkább gátat szabok. Viszont az UG vegyes. Bezöldült az első ültetés, ami kicsit fakóbb volt, pár egy-két szál el-el engedett, de azért bizakodó voltam. Aztán most hétvégén azért a harmada legalább feljött. Ami pozitív, hogy nem teljes pamacsok jöttek fel, hanem csak az ültetések részei, hol kisebb, hol nagyobb része. Cserébe 70-80%-ánál enyhén barnás cucc jelent meg. Az új ültetések egész jók, bizakodok nagyon. Remélem nem hiába. Viszont még nem merem a takarító brigádot hívni, mert kikapálják az összes UG-t, akkor szerintem elszáll a szívem. Egyelőre izgulás van. :)

Egy nagy kérdés még foglalkoztat. A jobb oldali hegyoldal mögötti sarokot arra gondoltam, hogy teszem azt geotextilel kibélelve feltöltöm, és vmi emers részt hoznék létre, de egyelőre nincs tippem sem hozzá, hogy mivel. :)

Szóval egyelőre ennyi. Kérek kölcsön a napokban egy fényképezőgépet valakitől, hogy legyen friss riccardiásított kép is, mert azért az sokat dobott rajta szerintem. :)

És akkor várom az észrevételeket az újabb kísérletemhez! ;)
Köszi, hogy benéztél!
Nagyon brutal ez a szikla a jobb oldalon,En eddig mindig ott szivtam meg ezzel az uvegnek eresztett kovel hogy nem birtam mellette takaritani [emoji20]
Nekem bejon a hegymaszo fal nem mindennapos scape,a lampak arabol mar kijonne egy 2*24 watt T5 is azt nem kene ennyi pilacs fole [emoji16]
Varom a friss kepeket [emoji6]
 
Nagyon jók a kövek,csak a kicsi középen nem illik bele,más a textúrája.szerintem...
Amúgy nagyon jónak ígérkezik.
 
Nagyon brutal ez a szikla a jobb oldalon,En eddig mindig ott szivtam meg ezzel az uvegnek eresztett kovel hogy nem birtam mellette takaritani [emoji20]
Nekem bejon a hegymaszo fal nem mindennapos scape,a lampak arabol mar kijonne egy 2*24 watt T5 is azt nem kene ennyi pilacs fole [emoji16]
Varom a friss kepeket [emoji6]
A kő nekem is nagyon bejött, kb minden féle szögből. :) Remélem az acival tudom majd kicsit kompenzálni, bár még sosem volt dolgom vele, ezért akartam őt is kipróbálni. :)
A pilácson sokat gondolkodtam, igazából tök véletlen, hogy 3 van fölötte. De amint elkészül a vezérelhető elosztóm otthonra, egyből nekiállok ide is és a 30as fölé egy-egy COB ledes DIY lámpának, de már most látom, hogy túlságosan eleresztettem a fantáziámat. :D
 
Nagyon jók a kövek,csak a kicsi középen nem illik bele,más a textúrája.szerintem...
Amúgy nagyon jónak ígérkezik.
Ezt aláírom, én is nagyon érzem, a GAban vagy 1 órán át áttúrtam az összes követ, de ez így is hibás lett. Viszont azért is van beljebb a talajban, hogy a környező növényzet takarja majd a nem kívánatos részeket, illetve egy részén már riccardia figyel. Ezzel sem dolgoztam még, remélem érvényesíthetem az akaratomat itt is. Viszont üresen rosszabb volt. Mivel picit mélyen van, cserélni már nem fogom tudni csak nagy áldozatok árán. Ez sajnos tanuló pénz. Már csak kármentés folyik. És köszönöm szépen, igyekszem. :)
 
Nagyon örülök ennek a naplónak. Kb 1 éve szemezgetek az UGval, nagyon kiváncsi leszek mire jutsz vele. Nagyon szurkolok.
 
Mai kép:

A Riccardia egyelőre csak fel lett ragasztva, ha rendesen odatapad, még fazonírozva lesz....remélem. :D


Nagyon örülök ennek a naplónak. Kb 1 éve szemezgetek az UGval, nagyon kiváncsi leszek mire jutsz vele. Nagyon szurkolok.
Itt egy közelebbi kép:


Ezen rajta van kb minden, a jelenlegi állapotról. Jobb lent az a kráter szerűség, az valaha egy UGnek adott helyet, most pár szál még ott van, a többi a tövénél barnulva elengedett. Láthatsz rajta pár pamacsot, akik olvadoznak, bár a kép nem adja vissza sajnos, de azok is barnulnak a tövüknél. Illetve középen lent és balra tőle, azok elég jó állapotban vannak. A bal oldalt középen, a nagyobb pamacs mögött, az új ültetés.
Nem akarok semmit mondani, hogy mi lesz a vége, mert nem tudom, és elkiabálni vagy leírni sem szeretném. Olyan, mintha egyik másik erőre kapott volna, és már növekedne. De sok egyszerűen feljött. Egyik sem kezdett el szépen bezöldülni még. Mind ilyen fehéres-zöldes, a spanyolt leszámítva, annak alapból élénkebb színe volt, most is olyan, de még erről nem nyilatkoznék 2 nap után. :)
Everka észrevétele miatt lett a powder az amazonia felett. És pár külföldi fórumon is néztem, igaz sokan UG esetében DSM-et kiáltanak(ez sem 100%os ;) ), de jó páran vannak akiknek így is sikerült. Remélem, ha mást nem, legalább okosabb leszek a próbálkozás után. :D

szerk.: senki se akadjon ki a DC-n, az ott enyhén sötétebb limezöld...még. :D
 
Azért lelkiekben készülj fel, hogy egy másik növény után kell nézned.
Ami meg is marad és elindulna, ki fog mászni az aljzatból. Ezeken az agyagos talajokon ritkán lehet megtartani a növényt.
 
Hali!
Régebben én is szemezgettem az UG-val, sőt anno 3 cserép beültetésre is került párszor… Amit olvastam (net), hallottam (Debrecen)róla ill. saját tapasztalat, hogy marosi homokban vagy kvachomokban kapaszkodik csak meg, ezekben az agyaggolyócskákban nemigen. Ráadásul ha még egyszer rászánod magad, sokkal több kis pamacsra szedd szét. Tudom, nehéz.
A vége nálam parvula mini lett.(Hasonlóan agyagos talajban) Sztem nálad is jól mutatna...
Szép lesz ez, csak idő kérdése :)
 
Hát olvastam olyanról, akinek ADA talajban maradt meg, bár gyanítom, hogy náluk közrejátszott, hogy UG mellett vagy moha is volt, vagy más növény is (asszem HC). Most egyelőre ez így sikerült, tapasztalatnak jó volt. :)
Még jó pár pamacs(igyekeztem én is minél apróbbra szétszedni) tartja magát. Úgyhogy most jön a B terv. HC-t ültetek, ha a maradék UG megmarad, az bónusz. :)
A rencefélék közül meg maradnak a szárazföldiek, azok otthon jól érzik magukat, már csak vmi mutatós tálba kellene őket ültetnem, remélem lassan virágozni is fognak. :)
 
Hát leírom a nagy bajom. Költözik az iroda....de nem tudjuk mikor. Lehet, hogy 2 hét múlva, de az is lehet, hogy 3 hónap múlva. Senki sem tudja, csak azt, hogy megyünk. Így viszont a költöztetés miatt eléggé fáj a fejem, mert egyrészt a scape nem így lett megtervezve, és hát a jobb oldali álló kő tuti borul, és talán egy lesz, ami nem fog elmozogni. A talajról nem is beszélve. Másrészt nem tudom, hogy lesz-e arra lehetőségem, hogy egyszerre átvigyem az új helyre és ott menjen tovább az akva. Ha kell egy köztes hely, akkor haza nem vihetem. Máshova meg hát macerás. Nem tudok semmit, ez a legrosszabb. Minden bizonytalan. Talán egy költöztetést kisebb áldozatokkal kibírna, de kettőt?
Emiatt a dilemma miatt nem is nyúltam a vízcseréken kívül az akvához, ez nagyon is látszik rajta, nagyon ramatyul fest most. Pedig egy UG pamacs még tartja magát, sőt, egész jól néz ki. Viszont a HCt az alga rendesen elintézte. Ha nem hagyom persze nem ez lenne, de most öljek bele még sok időt, és lehet mire jól nézne ki, össze is dőlne a költözésnél?

Amit tehetnék, szerintem, hogy az új wabiból hátramaradt montecarlot még belerakom, és reménykedek, hogy benővi az egész talajt a HCval, és akkor talán az nem indul meg a költözésnél. Csak így ez eléggé elkeserített...öljek bele időt+pénzt, hátha még költözés előtt elkészül, aztán ha nem így jártam? Valószínű ez lesz, mert ha már van, nekikezdtem, legalább próbáljam meg, csak nehéz így rávenni magam, hogy ekkora a bizonytalanság...
 
be715d32b331bad554489a2ae01db1ef.jpg

Ennyi maradt az UG-ból. :) Na jó, nem ennyi. Mert ez az egész egy pici pamacsból nőtt ki, és terjed rendesen. :) (amúgy ez úgy majdnem egy tenyérnyi)

Totál is lesz, de most nyírtam, vízcsere stb, és elég koszosak még a csövek is, erre már nem volt erőm.
(Igazából a kövek is gyászosak. :oops: ) A riccardia meg lassan elfoglalja a bal oldali köveket...:D

A költözésről annyit, hogy már meg van a dátum. Már csak a hogyan a kérdéses. :)
Ha lehet, akkor egyben szeretném megoldani...:)
 
Jelentem úgy néz ki, hogy minden rendben levágott. Sajnos az egyik lámpa sérült, az most könnyen billen. :-D
 
HAH! Nyilván elfelejtettem a lámpák időkapcsolóját automatára állítani, tehát péntek déltől világított 0-24...a riccardia itt-ott megsínylette, persze ez a kis felkavarodással is együtt jött. Mindettől függetlenül nincsen semmi nagyobb gond, 1 garnélát kajoltak a többiek reggel, amikor megjöttem, de az otok rendben vannak, amanok is, nem látszik egyelőre semmi nagyobb elhullás. :)

Most, hogy megtörtént a költözés, most már raknék bele halakat is. Kérdés, hogy milyet. :)
Szeretnék mindenkit megkérni, hogy adjon tippet nekem! :)
 
HAH! Nyilván elfelejtettem a lámpák időkapcsolóját automatára állítani, tehát péntek déltől világított 0-24...a riccardia itt-ott megsínylette, persze ez a kis felkavarodással is együtt jött. Mindettől függetlenül nincsen semmi nagyobb gond, 1 garnélát kajoltak a többiek reggel, amikor megjöttem, de az otok rendben vannak, amanok is, nem látszik egyelőre semmi nagyobb elhullás. :)

Most, hogy megtörtént a költözés, most már raknék bele halakat is. Kérdés, hogy milyet. :)
Szeretnék mindenkit megkérni, hogy adjon tippet nekem! :)
Ez ugyan egy nemet honlap, amit linkelek, de eleg sok faj leirasa szerepel.
Galaxy razbora nagyon szep szerintem. Nekem az Amanda lazacok nagyon felösek, en öket nem ajanlanam, de hallottam, hogy masnal nem ennyire stresszesek. Nekem endler guppik vannak a nanoban, nagyon jol erzik magukat, beusszak a teljes akvariumot, igaz össze-vissza....:ROFLMAO:
Na es persze a törpe pancelosharcsa, ök nagyon jo fejek. (Corydoras pygmaeus).

http://heimtier-land.de/zierfische/nano-und-minifische/?p=1
 
Back
Oldal tetejére