• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes totális amatőr egyből a "mély vízbe"...

És kikerült a "súlyozókő" is(y)

igen, nem igazán illett a képbe, na megy egyel kevesebb kő amit takarítani kell :D



A lakók közül kifelejtettem egyet, van egy sziámi algaevő is, kíváncsi vagyok mekkorára fog megnőni, de ha úgy alakul, van helye rokonoknál egy nagy aksiban.
 
igen, nem igazán illett a képbe, na megy egyel kevesebb kő amit takarítani kell :D



A lakók közül kifelejtettem egyet, van egy sziámi algaevő is, kíváncsi vagyok mekkorára fog megnőni, de ha úgy alakul, van helye rokonoknál egy nagy aksiban.
Maximális hossza 15 cm. :eek:Úgy tűnik 64L-ben nem fog ez a veszély fenyegetni.:)
 
egyszer már feltettem ezt a kérdést, de nem érkezett rá érdemben válasz. most újra felteszem :)

a képen látható a co buborékjaim mozgásának iránya, a nagyja az akvárium felénél távozik, a bal oldalra alig jut valami, legalábbis sokkal kevesebb mint a jobb oldalra.

ez mennyire számít? a co úgyis feloldódik a vízben és odajut mindenhova, vagy a buborékoknak illene érintkezni a növényekkel?

sajnos szerintem a szűrővel kicsit mellényúltam, jobb lett volna legalább egy 1200l/h a mostani 750l/h-nál...

0m8hz4vkfx37uklge3ew.jpg
 
egyszer már feltettem ezt a kérdést, de nem érkezett rá érdemben válasz. most újra felteszem :)

a képen látható a co buborékjaim mozgásának iránya, a nagyja az akvárium felénél távozik, a bal oldalra alig jut valami, legalábbis sokkal kevesebb mint a jobb oldalra.

ez mennyire számít? a co úgyis feloldódik a vízben és odajut mindenhova, vagy a buborékoknak illene érintkezni a növényekkel?

sajnos szerintem a szűrővel kicsit mellényúltam, jobb lett volna legalább egy 1200l/h a mostani 750l/h-nál...

View attachment 24709

CO2 ki is tud menni a vízből, ha nagyon kevergeted... Ha jól látom, jelenlegi szűrőd kapacitása is 10x térfogat/óra felett van, közel 2x ekkora szűrő mekkora vihart kavarna ilyen kis akváriumban?

Ráadásul halakat is alig lehet látni az akváriumban...

Dec 28-i képen mintha több növény lett volna az akváriumban, ezeket kiszedted?
 
Utoljára módosított:
egyszer már feltettem ezt a kérdést, de nem érkezett rá érdemben válasz. most újra felteszem :)

a képen látható a co buborékjaim mozgásának iránya, a nagyja az akvárium felénél távozik, a bal oldalra alig jut valami, legalábbis sokkal kevesebb mint a jobb oldalra.

ez mennyire számít? a co úgyis feloldódik a vízben és odajut mindenhova, vagy a buborékoknak illene érintkezni a növényekkel?

sajnos szerintem a szűrővel kicsit mellényúltam, jobb lett volna legalább egy 1200l/h a mostani 750l/h-nál...

View attachment 24709
A boborekoknak nem kell feltetlenul talalkozni a novenyzettel. A beoldott mennyiseg a lenyeg. A szuro ki be folyo jol van elhelyezve a dc is es a difi is. Ha nagy bubikat ereszt a difi hamar felszal es csak egy resze oldodok be. Minnel aprobb a bubi annal jobban oldodik be mert tobb idot tolt a vizben. Probald visszabb venni hatha jobb a hatas. Viszont mivel minden a helyen van hagyatkozz a dc re. Jo a szine? Akkor minden oke.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
CO2 ki is tud menni a vízből, ha nagyon kevergeted... Ha jól látom, jelenlegi szűrőd kapacitása is 10x térfogat/óra felett van, közel 2x ekkora szűrő mekkora vihart kavarna ilyen kis akváriumban?
Ráadásul halakat is alig lehet látni az akváriumban...
Dec 28-i képen mintha több növény lett volna az akváriumban, ezeket kiszedted?

Szia

maga a kép régi, csak ezen volt megrajzolva a co irány.

ez a mostani állapot, a végén a videonak van egy teljes kép az akváról.


akkor azt mondod, hogy elég a 750liter/óra az algamentes 64literhez? úgy olvastam sok helyen, hogy inkább nagyobb legyen, túlszűrni nem lehet az akvát.
 
hagyatkozz a dc re. Jo a szine? Akkor minden oke.

sötét zöld, nem lime, azt látom, hogy a bubik nagyon ritkán bújnak be a drop checkerbe( vagy nem attól függ a szineződése?)

egyelőre nem mertem emelni a co-n, a halacskákat nehogy túlterheljem.

per pillanat kb 2,5 bubi/mp-el megy a co.
 
sötét zöld, nem lime, azt látom, hogy a bubik nagyon ritkán bújnak be a drop checkerbe( vagy nem attól függ a szineződése?)

egyelőre nem mertem emelni a co-n, a halacskákat nehogy túlterheljem.

per pillanat kb 2,5 bubi/mp-el megy a co.
Nem kell a bubiknak belemenni. Vedd visszabb szerintem hogy olyan apro bubikat nyomjon hogy szinte csak libeg a vizben. A bubiknak tobb ido kell a beoldashoz. Mondjuk kell hozza flow is ami lent tartja. De ha apro akkorr lent kell maradnia.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nem kell a bubiknak belemenni. Vedd visszabb szerintem hogy olyan apro bubikat nyomjon hogy szinte csak libeg a vizben. A bubiknak tobb ido kell a beoldashoz. Mondjuk kell hozza flow is ami lent tartja. De ha apro akkorr lent kell maradnia.

köszi, megpróbálom
 
Szia

maga a kép régi, csak ezen volt megrajzolva a co irány.

ez a mostani állapot, a végén a videonak van egy teljes kép az akváról.


akkor azt mondod, hogy elég a 750liter/óra az algamentes 64literhez? úgy olvastam sok helyen, hogy inkább nagyobb legyen, túlszűrni nem lehet az akvát.

Szerintem ezen a videon teljesen vállalható mennyiségű alga van... Kövek kicsit zöldek, de mást nemigazán láttam. Ha ennyi marad, nem aggódnék sokat...

Szerintem kövesd az ADA jellegű tápozást, mivel ilyen talajod van. Nem véletlen, hogy nem tolják bele a makrókat literszámra. Az, hogy mi váltja ki az algásodást, körülményfüggő, tehát az, hogy a "sok táp nem okoz algásodást" szvsz nagy általánosságban nem igaz. Eleinte a növényeidnek alkalmazkodniuk kellett, és kicsit kevés is volt belőlük, azért lehetett nehezebb az indítás. Én biztos, hogy nem a szűrés fronton keresgélnék, jelenleg is 10x felett vagy, ráadásul kevés hallal. Ha jól nőnek a növényeid, akkor szerintem kapnak elég CO2-t és inkább arra koncentrálnék, hogy a körülmények stabilak legyenek (Persze mindenképpen az élőlényekre biztonságos szint alatt maradjon a CO2 szint). Minnél több jól növő növény van az akváriumban, algának annál kevesebb esélye lesz. Ha nagyon sok különböző fajta algát látsz az akváriumban, lehet, hogy a körülmények gyorsan változtak, és mikor melyik nőtt....

Vizet mivel cserélsz? Ha RO, semmiképpen nem raknék bele 100% RO vizet visszasózás / csapvízkeverés nélkül.
 
Szerintem nagyon tolod neki a CO-t, nem porlaszt szépen(nincs idő a beoldódásra), én visszavenném 80bubi/perc. Így a fele pocsékba megy és nem a vízbe. A DC nem ad hajszálpontos mérési eredményt, csak megközelítőt érték, hogy nyugodt legyen az ember nincs hirtelen PH eltolódás. Ha biztosabbra akarsz menni akkor mérj KH-t és PH-t. A neten vagy itt is találsz CO táblázatot és meg tudod saccolni a beoldódás mértékét. Persze az is csak saccolás lesz, de legalább tudni fogod merre is kellene menni. A szűrőd bőven elég ,felesleges tornádót rendezni a víz alatt. Szépen alakul, de szerintem még nagyon nincs meg a normális biológiai egyensúly.
 
Szerintem ezen a videon teljesen vállalható mennyiségű alga van... Kövek kicsit zöldek, de mást nemigazán láttam. Ha ennyi marad, nem aggódnék sokat...
Szerintem kövesd az ADA jellegű tápozást, mivel ilyen talajod van. Nem véletlen, hogy nem tolják bele a makrókat literszámra. Az, hogy mi váltja ki az algásodást, körülményfüggő, tehát az, hogy a "sok táp nem okoz algásodást" szvsz nagy általánosságban nem igaz. Eleinte a növényeidnek alkalmazkodniuk kellett, és kicsit kevés is volt belőlük, azért lehetett nehezebb az indítás. Én biztos, hogy nem a szűrés fronton keresgélnék, jelenleg is 10x felett vagy, ráadásul kevés hallal. Ha jól nőnek a növényeid, akkor szerintem kapnak elég CO2-t és inkább arra koncentrálnék, hogy a körülmények stabilak legyenek (Persze mindenképpen az élőlényekre biztonságos szint alatt maradjon a CO2 szint). Minnél több jól növő növény van az akváriumban, algának annál kevesebb esélye lesz. Ha nagyon sok különböző fajta algát látsz az akváriumban, lehet, hogy a körülmények gyorsan változtak, és mikor melyik nőt....


köszönöm kimerítő válaszod.

azért azt el kell mondani, hogy volt 1 blackout kb 1 hete (elzárva maradt szinte teljesen az egyik csapom, és így negyedgőzzel ment a szűrőm 1 teljes napig, ne tudd meg hogy nézett ki az aki 1 nap után, levakarhatatlan zöld fonal és szürke haj szerű vattacukrok mindenfelé).

a videon látható állapot tegnapi.

leírom a jelenlegi adatokat az aki életéről, hátha lát valaki hibát a folyamatban.

7 hetes az akvárium, 64L.

Talaj : ADA amazonia

szűrő : eheim ecco pro 750liter/óra

fény: Odyssea Quad 4x24W T5 (ma emeltem fel 15cm magasságra az akitól, eddig rá volt ültetve)

blackout után 1 hét alatt fokozatosan visszamentem a fénnyel 6órára , 14-20óráig 2x24w 6500k = 6óra
közben bekapocsol , 16-19óráig 1x24w növényes cső = 3óra (1 csövet kicsavartam)

Co2 : 2,5 bubi/mp, ezen megpróbálok módosítani kicsit kevesebbre, meg kap egy tisztító fürdőt ma a diffuzor, hogy kisebb bubik menjenek be, megpróbálok beállni lime-ra.

Tápozás :

ADA Step1 3ml/nap
Ada Bryghty-K 3ml/nap
Sachem Excel folyékony co 3ml/nap.

Vízcsere: heti 15liter(kb 25%)

Halak kb 1 hete vannak, 18 zöld neon, 2 algázó géb, 1 sziámi algaevő, 1 oto, kb 10 amano garnéla.

Csak a halak kapnak enni egy ollóhegynyit naponta, megeszik mindet, az algaevők nem kaptak még idáig semmit(kéne nekik valami?)

Foszfátom van még itthon, por, akárhányszor mértem az akvában, 0 ,(ez a zöld algáknak pont kedvező úgy hallottam), viszont az ADA tápozás mellé meg nem ajánlják, ha jól tudom, egyenlőre nem adagoltam.

A kevés és kicsi növények miatt bekerült 1 hete ideiglenesen vízfelszini úszónövényből 1 dobozzal, gyorsan növők, remélem elszívják a maradék tápot az algák elől :)

Tényleg az a baj ezzel az akvakertészettel, hogy minél többet olvasok róla, annál bizonytalanabb leszek, hogy jól csinálom-e, állandóan találok hozzáértőktől ellentétes infókat.
 
Tényleg az a baj ezzel az akvakertészettel, hogy minél többet olvasok róla, annál bizonytalanabb leszek, hogy jól csinálom-e, állandóan találok hozzáértőktől ellentétes infókat.
Az nem baj. Kellenek az ellentetesek is. Sok infohoz ido kell mire rajossz hogy tulajdon keppen hogy kell ertelmezni. Meg vannak a low alapok. Nekem megis egy low akvariumomban 50literben 36wattnyi neon fennyel 0 tappal napi 7 ora szuressel tokeletesen mukodik a rendszer egeszseges buja novenyekkel. 0 alga 20 db hallal. Meg sem ajanlom senkinek hogy ezt tegye mert nincs 2 egyforma akva es ha neki nem igy alakul lehet talalgatni hol a hiba. Pedig nalam mukodik. Mindenkinek ra kell jonni mi zajlik odabent a hsz-ek csak utmutatok. Egy ajanlas akar 3fele vegkifejletet is letre hozhat hiaba csinalod ugyan ugy mind a haromban. Meg kell ismerni es megfigyelni.


Szabó Henrik 70/883-4940
 
köszönöm kimerítő válaszod.

azért azt el kell mondani, hogy volt 1 blackout kb 1 hete (elzárva maradt szinte teljesen az egyik csapom, és így negyedgőzzel ment a szűrőm 1 teljes napig, ne tudd meg hogy nézett ki az aki 1 nap után, levakarhatatlan zöld fonal és szürke haj szerű vattacukrok mindenfelé).

a videon látható állapot tegnapi.

leírom a jelenlegi adatokat az aki életéről, hátha lát valaki hibát a folyamatban.

7 hetes az akvárium, 64L.

Talaj : ADA amazonia

szűrő : eheim ecco pro 750liter/óra

fény: Odyssea Quad 4x24W T5 (ma emeltem fel 15cm magasságra az akitól, eddig rá volt ültetve)

blackout után 1 hét alatt fokozatosan visszamentem a fénnyel 6órára , 14-20óráig 2x24w 6500k = 6óra
közben bekapocsol , 16-19óráig 1x24w növényes cső = 3óra (1 csövet kicsavartam)

Co2 : 2,5 bubi/mp, ezen megpróbálok módosítani kicsit kevesebbre, meg kap egy tisztító fürdőt ma a diffuzor, hogy kisebb bubik menjenek be, megpróbálok beállni lime-ra.

Tápozás :

ADA Step1 3ml/nap
Ada Bryghty-K 3ml/nap
Sachem Excel folyékony co 3ml/nap.

Vízcsere: heti 15liter(kb 25%)

Halak kb 1 hete vannak, 18 zöld neon, 2 algázó géb, 1 sziámi algaevő, 1 oto, kb 10 amano garnéla.

Csak a halak kapnak enni egy ollóhegynyit naponta, megeszik mindet, az algaevők nem kaptak még idáig semmit(kéne nekik valami?)

Foszfátom van még itthon, por, akárhányszor mértem az akvában, 0 ,(ez a zöld algáknak pont kedvező úgy hallottam), viszont az ADA tápozás mellé meg nem ajánlják, ha jól tudom, egyenlőre nem adagoltam.

A kevés és kicsi növények miatt bekerült 1 hete ideiglenesen vízfelszini úszónövényből 1 dobozzal, gyorsan növők, remélem elszívják a maradék tápot az algák elől :)

Tényleg az a baj ezzel az akvakertészettel, hogy minél többet olvasok róla, annál bizonytalanabb leszek, hogy jól csinálom-e, állandóan találok hozzáértőktől ellentétes infókat.

Szerintem össze fog jönni a dolog, csak kell egy kis idő... Lényeg, hogy a növények jól növekedjenek. Ha ez megvan, és továbbra is algásodik, akkor már "csak" át kell billenteni a rendszert a növények javára. Sajnos, ha már van elég sok alga, lehet, hogy hiába csinálsz mindent jól, nem kopik ki elég gyorsan... Blackout elég nagy beavatkozás, ha olyan alga nő, amit könnyű kézzel/csipeszel/stb kiszedni, akkor próbáld azt, akár levelek levágása árán is.

Ahogy @xpcxp67 írta, CO2 trükkös és simán lehet, hogy némi variálgatás segít, a lámpamagasság állítgatása mellett. Viszont ehhez idő kell, hogy lásd a hatást.... és lehetőleg ne intézd el a halakat CO2-vel.

Minnél nagyobb egy növény (tömeg) növekedése, annál több tápanyagot kell felvennie ehhez. Lehet, hogy ha a növények megnőnek, már az is önmagában elég lesz az alga ellen. CO2 mellett illik pl rotala-nak gyorsan megnőni. Minnél több gyorsan növő növény van az akváriumban, annál kisebb lehet az algásodás esélye.
 
Utoljára módosított:
Az nem baj. Kellenek az ellentetesek is. Sok infohoz ido kell mire rajossz hogy tulajdon keppen hogy kell ertelmezni. Meg vannak a low alapok. Nekem megis egy low akvariumomban 50literben 36wattnyi neon fennyel 0 tappal napi 7 ora szuressel tokeletesen mukodik a rendszer egeszseges buja novenyekkel. 0 alga 20 db hallal. Meg sem ajanlom senkinek hogy ezt tegye mert nincs 2 egyforma akva es ha neki nem igy alakul lehet talalgatni hol a hiba. Pedig nalam mukodik. Mindenkinek ra kell jonni mi zajlik odabent a hsz-ek csak utmutatok. Egy ajanlas akar 3fele vegkifejletet is letre hozhat hiaba csinalod ugyan ugy mind a haromban. Meg kell ismerni es megfigyelni.


köszönöm a segítséget, most a lámpa magasság állítás és a co finomítás után kivárok egy hetet, meglátjuk mi változik.
 
Minnél nagyobb egy növény (tömeg) növekedése, annál több tápanyagot kell felvennie ehhez. Lehet, hogy ha a növények megnőnek, már az is önmagában elég lesz az alga ellen. CO2 mellett illik pl rotala-nak gyorsan megnőni. Minnél több gyorsan növő növény van az akváriumban, annál kisebb lehet az algásodás esélye

köszönöm a segítséget és a biztatást.

igen, ezért is raktam be úszónövényeket, hátha így együtt jobban elszívják az alga elől a tápot.

a rotala nagyon megindult az elején, és a föld feletti gyökereivel egy hatalmas kavalkádot hozott létre, ezért kiszedtem az egészet és toppoltam őket, majd ritkábban visszaültettem.

1 hét múlva beszámolok a fejleményekről...
 
köszönöm a segítséget és a biztatást.

igen, ezért is raktam be úszónövényeket, hátha így együtt jobban elszívják az alga elől a tápot.

a rotala nagyon megindult az elején, és a föld feletti gyökereivel egy hatalmas kavalkádot hozott létre, ezért kiszedtem az egészet és toppoltam őket, majd ritkábban visszaültettem.

1 hét múlva beszámolok a fejleményekről...

Amikor nagyon sok növényt hirtelen kiszedsz belőle, lehet, hogy segít az algának.... Persze növényeket vágni / ritkítani kell, hogy legyen helyük nőni, de én pl sosem szedem le a vizen úszó növényeket egyszerre, hanem fokozatosan, figyelve a mellékhatásokat...
 
Szia!

Írtad, hogy hasonló az akváriumunk, valóban az:)
Amit nem értek, hogy miért pánikolsz, szeritnem teljesen rendben van a videó alapján ami feltűnt és más mint nálam az a csövek a lámpában, ha jó látom gyári csöveket használsz?
Én ezeket cseréltem osramra, ég és föld a különbség a gyári csövekkel csak stagnáltak a növények szóval ezeket lehet cserélni kellene, Osram T5HO 865 vagy valami hasonlóra.
A világítási időt is fele lehetne pöckölni 6.5 majd 7 órára nekem ez is használt a növekedésben, mást látszólag mindent jól csinálsz.
 
Szia!
Írtad, hogy hasonló az akváriumunk, valóban az:)
Amit nem értek, hogy miért pánikolsz, szeritnem teljesen rendben van a videó alapján ami feltűnt és más mint nálam az a csövek a lámpában, ha jó látom gyári csöveket használsz?
Én ezeket cseréltem osramra, ég és föld a különbség a gyári csövekkel csak stagnáltak a növények szóval ezeket lehet cserélni kellene, Osram T5HO 865 vagy valami hasonlóra.
A világítási időt is fele lehetne pöckölni 6.5 majd 7 órára nekem ez is használt a növekedésben, mást látszólag mindent jól csinálsz.

Szia

Egy újabb téma, aminek jobban utánaolvasok :) a világítás... megfontolom a csövek cseréjét, mert elég stagnálós állapotok vannak a növényeket tekintve, a a kövek barnulása meg zöldülése viszont annál látválnyosabb... :( Talán mióta felemeltem a lámpát, azóta jobban szineződnek a kövek

Tudtok ajánlani olyan fénycsövet(árakat figyelmen kívül hagyva, inkább kiadok többet), ami tényleg minőségi? Vagy az már komplett lámpacseréve járna inkább?

Az az állapot a blackout után volt nem sokkal, most megint jóval zöldebbek és barnábbak a kövek, egyszerűen nem tudom mit kezdjek velük.

Ha sikerül összehangolnom mindent jóra, a barnulásnak és zöldülésnek fogyatkozni kellene? vagy eltűnni semmiképp nem fog, csak nem jön több elő? (fel is teszem töltőre az elektromos fogkefét :) )
 
Back
Oldal tetejére