• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes totális amatőr egyből a "mély vízbe"...

A kő barnulás az gondolom barna alga az mullani fog, zöldülés nem biztos de azért a növények állapota a mérvadó, az általam javasolt OSRAM Lumilux T5 HO 24W/965 jó választás. Többen használják itt a fórumon.
Ezt nem halogatnám nekem órási változást hozott a csövek cseréje ha teheted akkor minél előbb.

Mondjuk személy szerint, az egész lámpával nem vagyok megelégedve majd valamit kiötlök erre, egyenlőre jó lesz. De azt hiszem DIY led felé veszem majd az irányt. Ha ez nem megy akkor marad a gyári LED :)
 
A kő barnulás az gondolom barna alga az mullani fog, zöldülés nem biztos de azért a növények állapota a mérvadó, az általam javasolt OSRAM Lumilux T5 HO 24W/965 jó választás. Többen használják itt a fórumon.
Ezt nem halogatnám nekem órási változást hozott a csövek cseréje ha teheted akkor minél előbb.

köszi, szerintem holnap cserélek is.

a GA oldalán ezt látom : Sylvania T5 meg Sylvania Grolux T5 , ezek jók lehetnek?

A növényesből is raknék bele mindenképpen, amikor az ment(a mostani gyári) akkor jobban ment a bubizás is.

A 965 mit jelent pontosan? ezeknél F865-öt ír. Ja és ezeknél nem írja hogy HO...

Elég keveset tudok egyelőre a csövek adatait tekintve.
 
Szerintem:
865

Első szám 8:

A színvisszaadási index, röviden 'CRI' (Color Rendering Index a fényforrás azon képességét méri, hogy különféle tárgyakat megvilágítva vele, mennyire képes azok színét visszaadni.

8= 80%

Második szám 65: Színhőmérséklet 65= 6500 Kelvin

Néhány színhőmérsékleti adat:

· Háztartási izzólámpa: 2800 K

· Reggeli, délutáni alacsony napállás: 4800 K

· Átlagos napfény, vaku: 5600 K

· Napos idő, árnyékban: 6000 K

· Nappal, kissé felhős égbolt: 8000 K

· Borult, ködös idő: 10 000 K
 
Elnézést valóban 865 akart lenni.... ugyanolyan jó a Sylvania is, ha GA-ban az van, szerintem felesleges a növényes cső de ez ízlés kérdése inkább. A bubizás ugyanúgy meglesz a sima fénycsövekkel is. De ha tetszik a másik cső színe, akkor hajrá de a boltba tuti segítenek ;)
 
Ezt nem halogatnám nekem órási változást hozott a csövek cseréje ha teheted akkor minél előbb.

jelentem, cserélve, egyelőre 15cm magasságból küldöm 3 csővel, 2db Sylvania T5 24W, 1db Sylvania Grolux T5 24W.

jelentkezek majd a fejleményekkel
 
És szemre milyen?

Élénkebben világít mint a másik, sokkal jobban bubiztak a növények is. Most szokásomhoz híven fotózom minden nap az akit közelről, hogy milyen ütemben nőnek a növények, na meg az alga megjelenik-e... így a fotók közt ugrálva tök jól látni, hogy mi változik.
 
egy szakmai kérdés :

múltkor egy nagyobb vízcserénél kilógott az egyik kövem teteje a vízből és kapott egy kis folyékony co (excel) ecsetelést.

azóta figyelemmel kísérem, azon a részen minimális alga sem tudott megjelenni, még a zöldülés és barnulás is teljesen megszűnt, gyönyörű szürkén virít a seiryu teteje :)

szeretnék egy nagyobb ilyesmi karbantartást csinálni az akiban úgy, hogy kihalászok minden élőlényt és addig átmennek egy vödör akváriumvízbe.

a kérdésem az lenne, hogy ha a növények is kapni fognak a tömény co2 ecsetelésből valamennyit (elkerülhetetlen, hogy a kövek melletti növényekre ne jusson belőle) az káros-e rájuk, vagy

meg sem érzik?
 
A növények többsége nem fog repesni az örömtől, sőt :depressed:.
Ha ilyenen gondolkozol, akkor a napi adagot hígítsd fel minimum 4 liter vízzel, és ezzel permetezd le az érintett területet. De érzékenyebb növényekre, még ez a higytás is veszélyes lehet.
Ha könnyen hozzáférhetőek a kövek, akkor talán inább ecsetelést javasolnék célirányosan, minimum ezzel a higítással.
 
A növények többsége nem fog repesni az örömtől, sőt :depressed:.
Ha ilyenen gondolkozol, akkor a napi adagot hígítsd fel minimum 4 liter vízzel, és ezzel permetezd le az érintett területet. De érzékenyebb növényekre, még ez a higytás is veszélyes lehet.
Ha könnyen hozzáférhetőek a kövek, akkor talán inább ecsetelést javasolnék célirányosan, minimum ezzel a higítással.

köszi, igen, az ecsetelésre gondoltam én is.

azóta kipróbáltam egy tő parvulán, ami elég komolyan károsodott a töménytől, még jó, hogy nem kezdtem bele próba nélkül.

marad a hígítás és az ecsetelés.

ui : ez az első scape-em, a köveket elástam, minden mozdíthatatlan.
ezt a hibát nem fogom többé elkövetni :)
 
elmúltunk 3 hónaposak.

kicsit elhanyagoltam mostanában az akit időhiány miatt, ma csináltam egy nagyobb takarítást mulm ügyben meg az üveglapokon, meg egy kicsit nagyobb vízcserét mint szoktam (75%)

rendeltem mini drótkefét a kövekhez de még nem jött meg.

00812.jpg

1 hete kb átálltam a step2-re.

a növények elkezdtek megtisztulni, tiszta barna volt minden, most meg mindenki szép zöld, lekopott egyszerűen mindenhonnan.

a kövekről az alga elkezdett lekopni magától .... a képen látható, hogy a közelebbi köveken foltokban elkezdett eltűnni, pedig tiszta zöld meg barna volt minden.

azért kapnak majd a mini drótkefével, ha megjön...

89kas7wd7rtn9u5hu0gp.jpg

a képen látható 3 kipirosult halacskámnak milyen betegsége van? :(

az amano garnélák már akkorára nőttek, hogy némelyik nagyobb mint az oto harcsa.

a folyékony co-s ecsetelés hatása látható a következő képen, 1 kisebb kövön kipróbáltam, ő 1 hete ilyen szép tiszta.

s2fvruvzwo1qwmculsni.jpg

kapott a látvány miatt az aki egy opál fóliát hátra, és egy rgb ledet mögé, csináltam egy videót róla ahogy kapcsolgatom, igazából bármilyen szín kikeverhető vele :


remélem megjön a drótkefém hamarosan,a nagytakarítás után rakok majd képeket...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére