• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Túl egy vízcserén, és egy gyors szűrőtisztításon. A kisebbik akvából megmaradt anubiasok beköltöztek a 30asba. Lassan, de biztosan minden nő. Jobb oldalon elöl átrendeztem kicsit a HM-et és bonsait, sarokban marad a HM, az jobban bokrosodik, és így annyira nem nyomja el a bonsaikokat.
Találtam egy kis ecset algát az egyik anubiason, miután elengedett róla a ragasztó és közelebbről meg tudtam vizslatni. Szegény pont az áramlás közepében volt, így nem csoda, hogy kiszőrösödött, most lejjebb került. Még a buce levelének szélén látok, ő kapott egy carbo fürdőt, majd meglátjuk használ-e. Máshol nem találkoztam vele, se fán, se a köveken, remélem csak átmeneti jelenség, és nem fél év után dönt úgy az alga, hogy meglátogat.
DSC_0008.JPG DSC_0009.JPG DSC_0011.JPG DSC_0012.JPG

Csere előtt GH 23, KH 11, utána GH 16, KH maradt 11. Másfél liter ozmóval kevertem a cserevizet, ennyit ért. Kíváncsi vagyok meddig.
 
Utoljára módosított:
Túl egy vízcserén, és egy gyors szűrőtisztításon. A kisebbik akvából megmaradt anubiasok beköltöztek a 30asba. Lassan, de biztosan minden nő. Jobb oldalon elöl átrendeztem kicsit a HM-et és bonsait, sarokban marad a HM, az jobban bokrosodik, és így annyira nem nyomja el a bonsaikokat.
Találtam egy kis ecset algát az egyik anubiason, miután elengedett róla a ragasztó és közelebbről meg tudtam vizslatni. Szegény pont az áramlás közepében volt, így nem csoda, hogy kiszőrösödött, most lejjebb került. Még a buce levelének szélén látok, ő kapott egy carbo fürdőt, majd meglátjuk használ-e. Máshol nem találkoztam vele, se fán, se a köveken, remélem csak átmeneti jelenség, és nem fél év után dönt úgy az alga, hogy meglátogat.
View attachment 40841 View attachment 40842 View attachment 40843 View attachment 40844

Csere előtt GH 23, KH 11, utána GH 16, KH maradt 11. Másfél liter ozmóval kevertem a cserevizet, ennyit ért. Kíváncsi vagyok meddig.
Látom, nem éhezteted az élőlényeket. Svédasztalról válogathatnak. (y)
 
Ha az elúszott csodalevelekre gondolsz, akkor azok kb. csak a jótékony hatások miatt vannak bent (guava, állítólag fertőtlenít, meg jót tesz a garniknak, sőt, a hajhullásra is jó!), főztem én már őket kicsit is, sokat is, de nem érdekli a garnélákat. :'D Ha lesüllyednek, alá szoktak bújni, de ennyi. :ROFLMAO:
Ma szemtanúja voltam egy amano vedlésének. Amikor fél szemmel figyeli az ember az akváriumot, és azt látja, hogy egy nagy fehér valami süllyed le a talajra feldobott tappancsokkal, az ijesztő tud lenni. :D
 
Ha az elúszott csodalevelekre gondolsz, akkor azok kb. csak a jótékony hatások miatt vannak bent (guava, állítólag fertőtlenít, meg jót tesz a garniknak, sőt, a hajhullásra is jó!), főztem én már őket kicsit is, sokat is, de nem érdekli a garnélákat. :'D Ha lesüllyednek, alá szoktak bújni, de ennyi. :ROFLMAO:
Ma szemtanúja voltam egy amano vedlésének. Amikor fél szemmel figyeli az ember az akváriumot, és azt látja, hogy egy nagy fehér valami süllyed le a talajra feldobott tappancsokkal, az ijesztő tud lenni. :D
Hajhullás ellen biztosan nem jó. Az összes Oto-d kopasz! :ROFLMAO:
 
Szia!
Az a hasáb ubi kővel a tetején, olyan mint egy csapda. Csodálod, hogy nem esznek belőle? :sneaky:
A csiguszod eszméletlen jól néz ki. Nem takar sokat a fényből, a fenti növény?
Azok ott fülbevalók, jobb kívül? :pompous:
Hali!
A kő nem zavarja őket, esznek belőle rendesen végre. :D
A növény megszűri, de a garniknak ez nem baj, nem sül ki a szemük. Kísérletezek, hogy mekkora fényerővel világítsak most, mivel emeltem is a világítási időn, ráadásul a limno teteje elkezdett szép pirosas színt felvenni. Amiket le kellett csípnem, mert már nagyon a tetején volt. :(
Jepp, fülesek. :D Ott maradt, és nem volt kedvem újrafényképezni, kicsit macera.
A csigusz nevében is köszönöm. Most alszik, miközben két garnéla takarítja a házát. Így szép az élet. :ROFLMAO:
 
A csigusz nevében is köszönöm. Most alszik, miközben két garnéla takarítja a házát. Így szép az élet. :ROFLMAO:
Tök jól nézhet ki, ahogy kapirgálnak rajta. Kár, hogy nem fotóztad le. Jól jártál ezzel a csigusszal, hogy véletlenül bekerült valamelyik növénnyel. Ilyen szép csiguszt én is elfogadnék bármikor. Nagy kár, hogy az ismert boltokban nincsenek. Ha valami úton-módon lenne még egy, az az enyém. Stipistop :cool:
 
Tök jól nézhet ki, ahogy kapirgálnak rajta. Kár, hogy nem fotóztad le. Jól jártál ezzel a csigusszal, hogy véletlenül bekerült valamelyik növénnyel. Ilyen szép csiguszt én is elfogadnék bármikor. Nagy kár, hogy az ismert boltokban nincsenek. Ha valami úton-módon lenne még egy, az az enyém. Stipistop :cool:
Nevelek egyet egy marék riccia társaságában, nem tudom megéli-e a felnőtt kort, de ha gondolod, a tiéd. Kivéve, ha kék, mert akkor marad. :ROFLMAO: Kíváncsi vagyok meddig fog nőni nálam a nagyobbik.
 
Nevelek egyet egy marék riccia társaságában, nem tudom megéli-e a felnőtt kort, de ha gondolod, a tiéd. Kivéve, ha kék, mert akkor marad. :ROFLMAO: Kíváncsi vagyok meddig fog nőni nálam a nagyobbik.
Igazán jó fej vagy, örülnék neki. ;) Drukkolok, hogy ne kéküljön. Épp most olvastam róluk. Egy éves korukra tehető a 2cm-es nagyság és a 3cm-t nem igazán növik túl.
A tiéd kb. mekkora is? :woot: hát izé.. a csigusz. :ROFLMAO:
 
Igazán jó fej vagy, örülnék neki. ;) Drukkolok, hogy ne kéküljön. Épp most olvastam róluk. Egy éves korukra tehető a 2cm-es nagyság és a 3cm-t nem igazán növik túl.
A tiéd kb. mekkora is? :woot: hát izé.. a csigusz. :ROFLMAO:
Háááát, ő most fél éves kb, és már bőven megvan a 2 cm. :'D Nem igazán volt eddig konkurenciája, ha a kajáról volt szó. Most akad hólyagcsiga, de amit látok, azt kiszedem. Ma is megöltem egyet, pedig szegénykém ment a nagy csigusz után, halál cuki volt. Nem lehet a csigákat ivartalanítani?:ROFLMAO:

szerk.: Megmértem, még csak másfél centis. :p
 
Tök jól nézhet ki, ahogy kapirgálnak rajta. Kár, hogy nem fotóztad le. Jól jártál ezzel a csigusszal, hogy véletlenül bekerült valamelyik növénnyel. Ilyen szép csiguszt én is elfogadnék bármikor. Nagy kár, hogy az ismert boltokban nincsenek. Ha valami úton-módon lenne még egy, az az enyém. Stipistop :cool:
postakürt csiga néven azért beszerezhető ;)
 
Háááát, ő most fél éves kb, és már bőven megvan a 2 cm. :'D Nem igazán volt eddig konkurenciája, ha a kajáról volt szó. Most akad hólyagcsiga, de amit látok, azt kiszedem. Ma is megöltem egyet, pedig szegénykém ment a nagy csigusz után, halál cuki volt. Nem lehet a csigákat ivartalanítani?:ROFLMAO:

szerk.: Megmértem, még csak másfél centis. :p
Halál cuki volt, megöltem :ROFLMAO: Nem vagy semmi. :)
Azért megnézném a helyi állatorvos arckifejezését, amikor beviszed a kis csigát ivartalanítani.
Az én hólyagcsigám már akkora, hogy jól látszanak a szarvai. Nálam nem szaporodik, legalábbis mindig csak őt látom egyedül.
Mini pajzscsigusz viszont van bőven.
 
postakürt csiga néven azért beszerezhető ;)
A Csigafarmon (ha konkurencia, akkor bocsi, szedjétek ki nyugodtan a szövegből) van, még hólyagcsigát is árulnak. o_O Mondjuk lehet, hogy eleségnek szánják.

Plusz ha beírod ide fórumra, hogy milyen csigát keresel, tuti, hogy lesz valakinél ilyen elszaporodva. :D
Halál cuki volt, megöltem :ROFLMAO: Nem vagy semmi. :)
Azért megnézném a helyi állatorvos arckifejezését, amikor beviszed a kis csigát ivartalanítani.
Az én hólyagcsigám már akkora, hogy jól látszanak a szarvai. Nálam nem szaporodik, legalábbis mindig csak őt látom egyedül.
Mini pajzscsigusz viszont van bőven.
Megakadályoznám, hogy nem kívánt csiguszok szülessenek, igazán értékelhetnék. :D Nálam is volt egy nagyobb darab, de szerencsére nem a 30asban, hanem a szétszedett kicsiből kikerülő növények között akadtam rá, napokkal később. De ma sajnos ő is leszlalomozott wc-n. Pedug szépek, tetszenek, de nem kockáztatok meg egy inváziót. :(

Ohh, és tényleg. Köszi! :) Tányérként kerestem.
Azért hívom tányércsigának (azon kívül, hogy elfogadott név rá), mert amikor olvastam a csigákról, a postakürtöt mindenki szidta, és én nem akartam, hogy postakürt csigám legyen. :D Úgyhogy maradtam a tányércsiga elnevezésnél. : P
 
Na szóval kis túrás után::bookworm:
A postakürt csiga is egy, a tányércsigák közül. A Planorbidae, azaz tányércsigák családjába tartozik. Szóval Mesi cseppet sem tévedtél :)
A WC-s rész szadizmus. Majd egyszer meglepnek a kagylóból és akkor nézhetsz nagyokat :wideyed:
 
Reggeli életképek:
Gyí te paci! :D Pocsék mobilos kép, de a lényeg azt hiszem látszik. A víz tetején "kiszállt", és most ott kotorászik tovább.
csigusz.jpg

Pandácska pedig bevette a lesz*rom tablettát. Szemrehányóan bámul, amiért a fejére esett a táp, de nem érdekli.
panda.jpg

Itt pedig a reggeli csoportos elfogyasztása látható.
kaja.jpg
 
Szia!
Ezek nagyon jó pillanatok (y)
Pandácska óriási figura :ROFLMAO: Melyik táp ez, amit beszórtál? Ilyen sokat megesznek? El kell gondolkodnom azon, hogy lehet hogy keveset etetek :unsure:
 
Szia!
Ezek nagyon jó pillanatok (y)
Pandácska óriási figura [emoji23] Melyik táp ez, amit beszórtál? Ilyen sokat megesznek? El kell gondolkodnom azon, hogy lehet hogy keveset etetek :unsure:
Több mint 60 garnélám van rá, ott tobzódtak egész délelőtt. :D Amúgy garnéla táp, csak a pandák is imádják. A végén már az oto is rákapott. [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Több mint 60 garnélám van rá, ott tobzódtak egész délelőtt. :D Amúgy garnéla táp, csak a pandák is imádják. A végén már az oto is rákapott. [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Azért furcsálltam csak, mert kb. a JBL novo prawn-ra hasonlító galacsinok, amivel (is) etetem a Corykat, de én ennyit nem szoktam adni nekik. Visszalapoztam, felfrissítettem a memóriám. Hát persze, most hoztál friss RC állományt. Így máris érthető a mennyiség.
 
Back
Oldal tetejére