• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Tücsköt latvanyosan vadasszak. Kezhez szoktathato jopofa kis allatok. Vitamin es asvanyianyag potlasra erdemes figyelni.
Leld oromod benne.
 
Tücsköt latvanyosan vadasszak. Kezhez szoktathato jopofa kis allatok. Vitamin es asvanyianyag potlasra erdemes figyelni.
Leld oromod benne.
Köszi, az örömlelés már megtörtént a képek nézegetésével is. :D Aztán tegnap megtörtént a végső elhatározás.
 
No, sivatagos területről evezzünk vissza a vízre....
Zöld pontyom, izé pontom még mindig van, és újra elő is jön, hiába törölgetem. GA algaismertetője szerint foszfát hiányra utal.Tippek: a drága manado talajom magába szippantja. Szuper. Jöhet a foszfát teszt is. \o/
Reménykedtem, hogy át tudok állni heti 1 vízcserére, de az akvárium erősen tiltakozik. Ma reggelre nagyon csúnya skim jelent meg a víz tetején, gyorsan kicseréltem 5 litert. Így maradni fog a heti 2 csere.
A garnéláknak pedig valami nagyon nem tetszik. Mind a táp, mind a Carbo más, így nem igazán tudom belőni, hogy melyik nem jön be nekik. Nem hiszem, hogy magával a vízminőséggel lenne gondjuk, mert az Amanok teljesen nyugodtak, és a legtöbb red cherry is. Piciket is látok, petések is vannak.Viszont szinte minden nap találok odabent hullát, de mindig csak 1-2 darabot. Azt tudom elképzelni, hogy mivel mindenhol ott vannak, az áramlás telibe kapja az említett egyedeket, és érzékenyek a nagy dózisra. Lassan szoktam adagolni, hogy minél jobban feloldódjon, de eddig nincs változás. Holnaptól majd kikapcsolt szűrő mellett adagolom a tápokat és az Excelt. :(

Azért kicsit visszasírom azt az időt, amikor a legnagyobb problémám az volt, hogy lassan nőnek a növények.:notworthy:
 
Szerintem, ha kikapcsolt szűrő mellett adod, még kevésbé fog eloszlani, ott marad koncentáltan, ahova adod - lásd carbos algairtás.
Pont emiatt volt eddig járó szűrő mellett adva. De az nem vált be. :unsure: Bár a fene se tudja, hogy tényleg az-e bajuk, csak másra nem tudok gondolni.
 
Ma vettem egy nagy levegőt, és megcsináltam a karbantartást. Kikerültek a szürke kövek, beraktam az ajándékba kapott lávaköveket. És visszaraktam a nagyobbik gyökeret, mert nem bírtam, hogy szárazon van. levakartam az üvegről a zöld pontot, illetve a beecsetesedett mc-t szétkaptam. Pár szálat raktam vissza, amik nagyjából tiszták voltak, a többit nem mertem. A jobb sarokból a HM bekerült hátra, elég szép magasra nőtt, és az a rész ott még mindig nagyon üres volt. És még mindig az, mert most a HM mélyre lett dugva, hogy lent is maradjon. Remélem senki se akarja majd kiásni.
A jobb oldali rész majd még át lesz alakítva. Egyelőre súlyozásra szolgál az összeragasztott lávaköves microsorum kupac és a ronda fehér lapos kövem a zöld szőrrel a tetején. :D Az anubiasok kaptak egy enyhe exceles fürdőt, sajnos az egyik tövön kifehéredett egy levél széle, remélem nem nyírtam ki nagyon.
Pár kép:
DSC_0005.JPG DSC_0007.JPG DSC_0011.JPG DSC_0009.JPG DSC_0003.JPG DSC_0002.JPG
Szerintem buborékot legel. :D
DSC_0013.JPG

Nincs szívem kidobálni a nyesedéket, de annyira kevés, hogy elajándékozni se látom értelmét. Szóval a fűszeres polcon épült egy menedék:
DSC_0012.JPG
A legnagyobb tárolóban moha van, csigákkal. A letakart kerek tálban és a fűszertartóban megpróbálom átnevelni az mc-t. Az a halottnak tűnő szobanövény munkahelyről van mentve, megpróbálom kigyökereztetni, hátha erőre kap.

A garnélák kicsit kiborultak a pakolászás miatt, az egyik amano még mindig nagyon úszkál, úgyhogy most pár napig valami atombiztos tetőt kapnak éjjelre.
 
Rövid hírek:
- Vannak megint kisgarnik. \o/
- A fa, ami eddig nem penészedett, penészedik. A másik, ami penészedett, nem penészedik. Wtf...:confused:
- Az egyik glosso-mc csomóból szabályos időközönként (kb 1 sec ) egy nagyon apró buborék emelkedik fel. Nem hittem volna, hogy látok ilyet ebben az akvában. :notworthy:
- Ottókára rádőlt egy szelet uborka. Szerencsére személyi sérülés nem történt, az áldozat saját uszonyain hagyta el a baleset színhelyét. (Valójában le se kakilta, még percekig nyalogatta az ubit, mielőtt kijött volna alóla. )
Névtelen 2.jpg

Holnap vízcsere, szerintem egy kis szűrőcső takarítást is megejtünk, mindkét ág műanyagos része erősen barna algásnak tűnik. Mondjuk a nyomó csak kívülről, de a szívó belülről trutyis. Le kéne forráznom azt a penészes fát, de olyan szépen megindult rajta az a pár anubias, nem akarom őket zargatni. :(
 
Valahogy így érzem magam:13030a4faff116d4b7198b55c2300d60.gif

Kipróbáltam a vízcserét 1 órával a lámpa felkapcsolódása után. És tényleg bubizik utána szinte minden. :D Először azt hittem, hogy csak bent ragadt a levelek alatt a víz visszatöltése közben bevitt sok-sok buborék, de miután lepöcköltem őket, visszatértek. Az mc-ből pedig folyamatosan jönnek az apróságok. :)


Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Vízcsere, zöld pontalga régi diákigazolvánnyal üvegről történő lehúzása, limnobium megritkítása...
@Szabó Henrik TDS mérője nálam landolt, köszönöm szépen még egyszer! Kalibrálni kell majd, de azért nem bírtam ki, hogy ne mérjek rá az itthoni vizekre: Csapvíz 265, akváriumvíz 295, a páramentesítő által generált víz 25! :D Ha hetente nem kéne tisztítani a tartály alján lerakodó trutyit, lehet, hogy megkockáztatnám a használatát.
Sajnos ma szomorú dologra lettem figyelmes, az oto farokúszójának egy darabja hiányzik, a szakadásnál pedig fehér bolyhocska található.
DSC_0014.jpg
Baktopur megrendelve, holnap hozom haza, és kezdődhet a kezelés. Remélem megmarad szegényem, a viselkedésén egyelőre nem látszik semmi, teljesen véletlenül vettem észre, amikor az uborkán nyammogott. :( A pandák jól vannak, rajtuk semmi elváltozást nem figyeltem meg. Akartam volna hozni társakat szegénynek, hátha most megmaradnak, de amíg ez nem rendeződik, addig nem költöznek be uszonyosok.

Növényfronton annyi változás történt, hogy a hét közepén kaptam 3 szál vízicsillagot egy adag limnobiumért cserébe, ezeket beraktam hátra. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle. A többi növény se kapcsolt még turbóba.
A stagnálásért a kevés fényt szeretném hibáztatni, ezért kiszedtem a limnobiumok felét. A maradék is befedi az akvárium felét, és a kiszedett adag is elég lenne szerintem még két nanora, szóval nem csodálom, hogy odalent félhomály uralkodott. Meglátjuk mit produkálnak.
Random kép gépelés közben:
1105.jpg
 
A baktopur első napja túlélve. Én enyhén infarktust kaptam, amikor a kicsit több mint 1 milliliternyi gyógyszertől haragoszöld színű lett az akvárium vize. Gyorsan be is írtam a halbetegséges topikba, hogy ez normális-e. Aztán eszembe jutott, hogy manapság mindent lefilmeznek és feltöltenek YouTube-ra, így rákerestem, és a találatok videóin is zöld volt a víz. Úgyhogy kicsit megnyugodtam, és töröltem a kérdésemet. A nap azzal telt, hogy aggódtam az itthon levőkért - az akváriumon túl még a terráriumba vásárolt friss kínai égő is aggodalmat okozott, de nem égett le a lakás. Mondjuk nem is melegít semmit...
Reggel bedobtam egy darab Dennerle Cookies Special Menu-t. És az egyik panda rá is kapott, de most, hogy hazajöttem, pont ott van a tabletta, ahol reggel hagyták. És nagyjából akkora is. Egyrészt piros pont a Dennerlének, a Neptun tápja 2 perc alatt szétesett, másrészt fenékbe lesznek rúgva a pandácskák, ha nem eszik meg. :D
Ma még arra is figyelmes lettem, hogy az akvárium egyik hol vizes, hol nedves sarkában feltapadt egy kis riccia, és szép emers formát vett fel. Remélem ott is marad és növöget. Kiköltözött egy darab a fűtőszál tetejére is, de az nem néz ki túl jól, a másik szép, egészséges zöld színű. Drukkolok neki. (y)
 
Az oto elpusztult estére. :( Elég csúnya volt már a farka, úgy néz ki a pici teste nem bírta. Remélem, hogy a pandákkal nem lesz probléma, vizslatom őket reggel és este, de semmilyen foltot, sérülést nem látok rajtuk. Holnap lesz egy hatalmas vízcsere, hogy a gyógyszer kiürüljön, amennyire lehet. Hétfőn veszek Catappa kivonatot, talán megelőzésnek jó lesz.
Megérkezett a foszfát tesztem. A reagenses és a sima víz is pont ugyanolyan kristálytiszta volt, ebből arra következtetek, hogy a béka segge alatt van a színt...Úgyhogy azt is adagolnom kell.

Kicsit más: a munkahelyi sügéres akváriumunk túl van telepítve. A türkiz aranysügéreink valamiért iszonyatosan jól érzik magukat abban a korántsem megfelelő akváriumban. Munkatárs benézett ma a szűrő mögé, oda szoktak elbújni a nőstények, ha ikra és kis hal van a szájukban. Nem nőstényt talált ott, hanem egy megcsócsált halacskát. Aki még élt. Kiszabadítottuk, kiúszott, mintha semmi sem történt volna, de a többiek azonnal elkezdték kergetni. Így kiszedtük egy vödörbe. Az első pár percben úgy tűnt, hogy bármikor elpusztulhat, nem tudott egyenesen úszni, fejtetőre állt, oldalra dőlt. Aztán megnyugodott, tudott rendesen úszni, odajött, ha valaki fölé hajolt megnézni, hogy él-e még. A vödörben nem maradhatott, vissza nem tudtuk tenni, így reménykedve, hogy felépülhet, hazahoztam. Sajnos az állapotán nem sokat segített az utazás, fura módon fejjel lefelé úszkál egy 15 literes műanyagdobozban. Tudom, hogy kicsi. Hosszú és lapos, tud úszkálni. És most nincs is olyan állapotban, hogy nagy úszótérre legyen szüksége. Ötletem sincs, hogy ennyire súlyos sérüléseknél van-e lehetőség valamilyen kezelésre. Vagy van-e egyáltalán értelme. Egy normális akvarista valószínűleg lecsapta volna a fejét, vagy lehúzza azon a wc-n, de én nem tudtam megtenni. :( Úgyhogy lehet, hogy lesz egy sügérem. Vagy még egy döglött halam. Természetesen, ha túléli, keresek neki gazdát, vissza nem akarnám, és nem is tudnám vinni.
 
Sajnalom a kis otot. Szurkolok a sugerkenek. (Nalam a dara tizedel. Tudom mit erzel...)
Köszi. Sajna szegénykém tegnap óta fejjel lefelé úszik, ha megpiszkálom, megfordult, de ha elmegyek onnan, vissza az előző pozícióba... A színe se az igazi. Eközben a farkán már látszik, hogy kezd visszanőni az uszony. Nem hittem volna, hogy ennyire gyors lehet a regeneráció. Valami immunerősítő, meg antibakteriális dolgot kéne adagolnom neki, csak még nem igazán tudom, hogy mi lenne jó.

Ma vízcsere, és szűrőtisztítás. Kicseréltem a perlont is. A fura módon még mindig penészedő vékonyabbik fát leforráztam, hátha segít a problémán. Bal oldalról kiszedtem a kisebbik lávakövet. Valahogy túlzsúfoltnak éreztem az akváriumot vele. Most csak a jobb oldal van túlzsúfolva. :'D De így lesz helye újabb növényeknek. :D Visszatöltés után nagyon bubizott minden, a microsorum levelei még mindig tele vannak.

Tegnap jó nagy hülyeséget mondtam a foszfátról. Vagyis azért voltam hülye, mert megmértem. Mivel a baktopurra az volt írva, hogy semmilyen szert ne adagoljunk mellé, én a növénytápokat is hanyagoltam, biztos, ami biztos. Úgyhogy hétfő óta semmit sem öntöttem bele. Ha a manado csak minimálisan is elszívja, akkor se volt túl valószínű, hogy marad a vízben hétfő óta. :notworthy: Úgyhogy az a 0 körüli érték teljesen reális volt. Most adagoltam bele felelőtlenül 2 nyomás macro-t, így 0,4-es értéket adott ki. Szóval 2 nem kell, ellenben a napi egyet érdemes lesz tartani. Most egy hétig megpróbálom így, ha továbbra is hiányt mutat, akkor jön a plusz foszfát adagolása.

A mai napon kaptam egy nagy csapat csoki garnélát, hála @W.Márk felajánlásának. Ezúton köszönöm neki még egyszer. Aktívszént nem sikerült vennem, ezért még nem mertem őket berakni az akváriumba. Két RC került vissza, mint tesztalanyok. Eddig nem láttam rajtuk, hogy bármi problémájuk lenne. Vagy este, vagy holnap reggel csatlakozik hozzájuk a sötét csapat.
01.jpg
Kezdek arra a következtetésre jutni, hogy inkább visszarakom az esőztetőt, vagy lecserélem a lilyt egy poppyra. Annyira tolja előre a vizet, hogy az ellentétes sarokban lévő magas növények egy csoportba gubancolódva előre vannak hajolva. Ha a limnobium gyökere már hosszú, rácsavarodik növényekre, és minden gond nélkül kitépi a manadoból.... :confused:

Gyors kép, siettem, és a kezem is remeg tegnap óta, úgyhogy nem igazán sikerült éles képet lőni a telefonnal.
02.jpg
 
Köszi. Sajna szegénykém tegnap óta fejjel lefelé úszik, ha megpiszkálom, megfordult, de ha elmegyek onnan, vissza az előző pozícióba... A színe se az igazi. Eközben a farkán már látszik, hogy kezd visszanőni az uszony. Nem hittem volna, hogy ennyire gyors lehet a regeneráció. Valami immunerősítő, meg antibakteriális dolgot kéne adagolnom neki, csak még nem igazán tudom, hogy mi lenne jó.

Ma vízcsere, és szűrőtisztítás. Kicseréltem a perlont is. A fura módon még mindig penészedő vékonyabbik fát leforráztam, hátha segít a problémán. Bal oldalról kiszedtem a kisebbik lávakövet. Valahogy túlzsúfoltnak éreztem az akváriumot vele. Most csak a jobb oldal van túlzsúfolva. :'D De így lesz helye újabb növényeknek. :D Visszatöltés után nagyon bubizott minden, a microsorum levelei még mindig tele vannak.

Tegnap jó nagy hülyeséget mondtam a foszfátról. Vagyis azért voltam hülye, mert megmértem. Mivel a baktopurra az volt írva, hogy semmilyen szert ne adagoljunk mellé, én a növénytápokat is hanyagoltam, biztos, ami biztos. Úgyhogy hétfő óta semmit sem öntöttem bele. Ha a manado csak minimálisan is elszívja, akkor se volt túl valószínű, hogy marad a vízben hétfő óta. :notworthy: Úgyhogy az a 0 körüli érték teljesen reális volt. Most adagoltam bele felelőtlenül 2 nyomás macro-t, így 0,4-es értéket adott ki. Szóval 2 nem kell, ellenben a napi egyet érdemes lesz tartani. Most egy hétig megpróbálom így, ha továbbra is hiányt mutat, akkor jön a plusz foszfát adagolása.

A mai napon kaptam egy nagy csapat csoki garnélát, hála @W.Márk felajánlásának. Ezúton köszönöm neki még egyszer. Aktívszént nem sikerült vennem, ezért még nem mertem őket berakni az akváriumba. Két RC került vissza, mint tesztalanyok. Eddig nem láttam rajtuk, hogy bármi problémájuk lenne. Vagy este, vagy holnap reggel csatlakozik hozzájuk a sötét csapat.
View attachment 43324
Kezdek arra a következtetésre jutni, hogy inkább visszarakom az esőztetőt, vagy lecserélem a lilyt egy poppyra. Annyira tolja előre a vizet, hogy az ellentétes sarokban lévő magas növények egy csoportba gubancolódva előre vannak hajolva. Ha a limnobium gyökere már hosszú, rácsavarodik növényekre, és minden gond nélkül kitépi a manadoból.... :confused:

Gyors kép, siettem, és a kezem is remeg tegnap óta, úgyhogy nem igazán sikerült éles képet lőni a telefonnal.
View attachment 43325
Hogy vannak az RC garnélák?
 
Hogy vannak az RC garnélák?
Sajnos nem jól. A múltkor, mikor beraktam a köveket, néhány napig folyamatosan pusztultak mindenféle és minden mennyiségű vízcsere ellenére. Néhány darab élte túl. Voltak kicsik is azóta, de ők meg még annyira pindurkák voltak, hogy a gyógyszeres kezelés alatt nem tudtam kiszedni őket, nem valószínű, hogy megmaradtak. :( Ezért félek egyelőre nagyobb tömeget berakni, nem tudom, hogy elég tiszta-e már nekik a víz. A tesztalanyok egyelőre jól vannak, kapirgálnak, semmi stressz nem látszik rajtuk.
Most, hogy leforráztam a fát, le kellett szednem róla az Anubiasokat, de visszaragasztani már nem mertem, nehogy megint belefussak egy mérgezésbe, inkább maradtam a kötözésnél. Tudom, kicsi az esélye a pillanatragasztó oldódásának, és a legutóbb se volt belőle baj, de nem merek kockáztatni.
 
Back
Oldal tetejére