• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Azért furcsálltam csak, mert kb. a JBL novo prawn-ra hasonlító galacsinok, amivel (is) etetem a Corykat, de én ennyit nem szoktam adni nekik. Visszalapoztam, felfrissítettem a memóriám. Hát persze, most hoztál friss RC állományt. Így máris érthető a mennyiség.
Majdnem, NanoPrawn-ot kapnak. : ) Az így is durván nagy állományom ráadásul hamarosan tovább nő, petés kb. minden nőstényem, akit csak látok. : D Még a véletlenül bekerült sakura is. :D
 
Majdnem, NanoPrawn-ot kapnak. : ) Az így is durván nagy állományom ráadásul hamarosan tovább nő, petés kb. minden nőstényem, akit csak látok. : D Még a véletlenül bekerült sakura is. :D
:woot: ..akkor nem is lőttem nagyon mellé. Hasonló volt a szemcse, csak zöldebb.
Gratulálok a család gyarapodásához! Őket nem viszed ivartalanítani az állatorvoshoz? :ROFLMAO:
 
:woot: ..akkor nem is lőttem nagyon mellé. Hasonló volt a szemcse, csak zöldebb.
Gratulálok a család gyarapodásához! Őket nem viszed ivartalanítani az állatorvoshoz? :ROFLMAO:
Őket nem kell, elvileg van valamiféle önszabályozásuk, ha nem elég az élettér, a kaja, akkor leállnak a szaporodással. :)

A vízben ismét vannak hydrák, szóval a víz elvileg megint remek. Majd ma ismét mérem a pH-GH-KH triót. Valami tápanyag hiányom tuti, hogy van, a limnophila nagyon kis satnya, kicsik a levelek. Felfelé viszont nő, mintha húznák, szóval lehet, hogy növelni kell a fényerőt. Félek, hogy akkor meg a limnobiumok sülnek meg. Így magasabbra kell emelnem a lámpát. Akkor viszont lehet, hogy megint kevés lesz a fény. Nagy dilemma ismételten. Az tuti, hogy fizukor tápváltás, szerintem sikerült megromolnia a Profitonak. És jön a macro is. Még meg se kaptam a fizetést, de már a havi akváriumi keretet előre elköltöttem belőle. \o/
A fűtő stabilan tartja a hőmérsékletet 25 fokon. Fázós vagyok, úgyhogy nagyon jó érzés pancsolni az akváriumvízben, amikor kint a lakásban 22 fokos hideg tombol. :D
 
Ezt áthozom ide, hogy ne más topikjában sírjak :D
Ezért félek a hightechtől, minél több a tényező, annál nagyobb a hibafaktor. Egy idő után a tapasztalat megmutatná, hogy mit és hogyan kell jól csinálni, de addig el kéne jutni. És én félek a csalódástól. :(
Ezeket a leveleket agyon dicsérik a leírások, kíváncsi vagyok a valóságban is működnek-e.
Nem kell felni a hightol. Sokkal gyorsabban reagal a problemakra igy szemmel lathato a javulas is.
Szerintem fel kell tenni a kérdést: Kell nekem a high-tech? Minek? Tetszik a jelenlegi akvám vagy nem? Ha egyébként a különleges igényű növények nem indokolják, akkor érdemes a borotva élén táncolni? Ha viszont mindenképpen olyan, és csak olyan növény felel meg, ami speciális technikát igényel, akkor nincs választási lehetőséged. Fel kell vállalni a kockázatot.
Szerintem már feltűnt nektek, hogy hajlamos vagyok mindent maximálisan túlparázni. A hightechre váltást valójában egy dolog akadályozza, a pénz nem megfelelő mennyiségű havi beáramlása. :D Összeszedhetném darabokban, minden hónapban egy kisebb alkatrész vásárlásával, de nő vagyok, mindent egyszerre, és azonnal akarok. ;)
Az a legnagyobb félelmem inkább, hogy ráköltöm a sok-sok pénzt, aztán lemérgezem az állatokat, felrobbantom a szekrényt, stb-stb. Tudom, nem robban, csak pukkan egy jó nagyot. Csak olyan jó látni a buborékokat más növényein, és az egészségtől kicsattanó zöldségeket. Amit persze low-ban is el lehet érni, csak mint mondtam, mindent azonnal, most, és persze minden működjön tökéletesen, hibátlanul, elsőre. Talán a felkeményedett víz és a magas pH számlájára írható, hogy a limnophila csúnyácskán nő, de közben a cabomba meg egész jól érzi magát, lassan megint vághatom a tetejét. És a legcsúnyább dolog, hogy elkezdett ecsetesedni nem csak a buce levele (ez szerencsére úgy tűnik már múlik), hanem az MC egy levélsora is kiszőrösödött. Azt egy az egyben leszedtem, van még, nem szórakoztam a carbo-val.

Tetszik az akváriumom, persze tudom, hogy mit lehetne rajta javítani (növelni a méretét, hogy még több növényt ás pandát pakolhassak bele :D ). Az egyetlen kényesebbnek tűnő növénykém a blyxa japonica, de egyelőre ő is bírja a kiképzést.

Mostanában biztos, hogy nem lesz co2, majd tápváltással és ro-val próbálom kicsit helyrepofozni a benti állapotokat, aztán meglátjuk, mi történik. Remélem a legjobbakat.
 
Megjelent a zöld pontalga. Úgy látszik a betta kiesésével már nincs elég halkaki, hogy pótolja a foszfátot. Gyorsabban eljöhetne már az a fizetésnap, el is költöm egy részét növénytápra. :whistle:
 
Újabb lakók, agancs és hajalga. :ROFLMAO: Szerencsére elenyésző mennyiség, kézzel is eltüntethető. A zöld pontot hétvégén áttöröltem, elég szépen lejött.
Egy red cherry kiszáradt tetemét most találtam meg az akvárium mellett, nem tudom hogy sikerült kijutnia. Lehet,hogy kirántottam tegnap takarítás közben, vagy csak úgy érezte, hogy vándorútra kell mennie. Senki más nem próbált meglógni, úgyhogy nem a vízminőséggel volt gondja.
A sakura úgy néz ki elengedte a petéket, ugyanis a hasában nincsenek, és ma megláttam egyetlen hófehér miniatűrkét.
Mindenki más úgy néz ki, hogy jól van, elhullás nincs, minimális növény fonnyadás, de ezt most a felborult tápellátásnak tudom be. Hamarosan javul a helyzet.
01.jpg
 
Tegnap kíváncsiságból megmértem a keménységet: GH 15, KH 11, pH 7.5. Utóbbit úgy néz ki egy atomkatasztrófa se mozdítaná ki a helyéről.
Vízcsere nem történt szombat óta, a párolgást töltöttem vissza ozmóval tegnap előtt. És így hozta ezeket az értékeket a tegnap este. Ezek szerint nagyjából megállt a manado keményítő hatása (és a bekerült kövek tényleg nem birizgálják a vizet). Ennek örülünk, féltem, hogy 2 naponta kell majd cserélni benne a vizet, hogy tartani tudjam az értékeket. :oops:
Az rc (vagy sakura?) csemeték a fűtő mellett lebzselnek előszeretettel, így elég szépen meg tudtam őket figyelni. Fura mód nem a szokásos halovány, átlátszó testük van, hanem hófehérek. Tudnám értékelni, ha ilyenek is maradnának. :LOL:
Egy hete kb. leálltam a Profito adagolásával. Se a szaga, se az állaga, se a színe nem tetszik, nagyon úgy néz ki, hogy megromlott. Azt hiszem egyszer sikerült a vízelőkészítő fecskendőjét használni a táp kimérésére, és ez nagyon összekutyulhatta odabent a dolgokat. Megköthetett valamit, amit nem kellett volna? Fene se tudja. Lehet, hogy a nyári meleg nem tett neki jót. De nem mertem tovább beleönteni az akváriumba.
Nem tudom, hogy a táp leállításának lehet-e hozzá köze (amit kétlek, tekintve, hogy a heti adagot öntöttem bele naponta), de már sokadik napja nagyon erős az olajos hártya a víz felszínén. Minden reggel és este leitatom papírtörlővel, de visszatér.
A limnobiumom annyira elszaporodott, hogy hamarosan megy egy adag az ingyenes topikba. Kicsit csúnyácskák a régebbi levelek, de lehet, hogy másnál kikupálódnak. Elég durva növekedésbe kezdtek a kis drágaságok, alig egy hete nyestem le a gyökereiket, hogy ne fojtogassák a limnophilát, és megint szinte a talajig ér egy részük.
Az állatkák jól vannak, tegnapelőtt egy evőpálcikára feltűztem nekik 3 karika főtt uborkát, alig maradt belőle valami. A pandák reggelente az elülső jobb sarokban várják a reggelit, délutánonként pedig folyamatosan kergetőznek. Nagyon szeretnék még nekik társakat hozni, de nem merek. :( Az ottókának viszont megpróbálok legalább 1 túlélőt szerezni, lehet, hogy csak beképzelem (tuti, hogy beképzelem), de magányosnak tűnik. Csak félek az újabb hulláktól. :(

Képem nincs, le akartam a tömeget fotózni reggelinél, de sietnem kellett. Meg kapirgálok odabent úgyis a hétvégén. Meg szerezni kéne végre valami hátteret is. :D
 
Játszottam a Photoshoppal. :D
DSC_0004_1.jpg
Tudom, köze nincs a szép fotókhoz, de szeretem az élénk, színes dolgokat.
Ennyire duzzadt meg a limnobium állományom:
DSC_0003.JPG
Sajnos csak leállított szűrőnél terülnek el ilyen szépen, amúgy egy sarokba zsúfolódva várják a végítélet napját. Egy tenyérnyi adagtól kénytelen leszek megszabadulni, bármennyire is sajnálom.

A szekrényt kicsit felturbóztam, megpróbálom hang szigetelni.
DSC_0006.JPG
Majd lámpaoltás után kiderül, mennyire sikerült. :D Mondjuk beraktam a szűrő mellé most minden egyéb megmaradt szivacsot is.
 
Rövidített verzió: Vízcsere. Dennerle lily. Új tápok. Excel. Eredmény: Valószínűleg kinyírtam egy adag garnélát.
Hosszabb:
Tegnap bevásároltam. Árulónak érzem magam, de a tervezett GA-s mic-mac helyett TF lett belőle. Ha nem válik be, még mindig válthatok. Bedobtam még egy Dennerle lily-t is, hát nem gondoltam volna, hogy ez ilyen ici-pici. :O De már nem volt pofám azt mondani, hogy inkább mégsem kérem. Meglátjuk hogy válik be. Kapott még egy U alakú csövet is, mert érdekesen van megoldva a csatlakozója. A csövek összeillesztése nagyon viccesen sikerült (vagy inkább nem sikerült). Próbáltam ráhúzni a 12/16-os csövet, nem sok sikerrel. Pedig melegítettem is, hogy nyúljon, de nem volt hajlandó rámenni. Az U alakú cső viszont valóban 12/16-os, így a lily 16/22-es méretébe túl kicsi volt. Volt itthon 16/22-esnek is mondható átlátszó műanyag cső, azt ráhúztam a lilyre, az U csövet körbetekertem teflonszalaggal, beleerőlködtem a lilybe, és az egészet belehúztam az átlátszó csőbe. Tartani szépen tart, viszont a műanyag tetején kibuggyan a víz, és nagyon-nagyon lassan csordogál is. Ezt majd még orvosolni kell, valószínűleg még több teflonnal.
A szűrőcsöveket is kitakarítottam. Nem tudom, hogy ennek tudható-e be, de akkor cunamit csinál a lily, hogy fojtani kellett a szűrőt. Elfeküdt még olyan növény is, ami az eddigi áramlásnak ellenállt. A buborékok magába szippantása viszont nagyon tetszik. :D
Megnyírtam kicsit a limnophilát, a myriot és a cabombát is, szépen nődögél ott hátul mindenki. Az MC nagyon nem tetszik, nem tud megtapadni ezen a sima felületű kövön, ahol nincs leragasztva, ott lebeg.

Vízvisszatöltés után jöhettek a tápok, illetve a @tsokee -éktól kapott Excel. Utóbbi beöntése után nagyjából 30 másodperccel a garnélák őrült tekerésbe kezdtek. Látszott, hogy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nem tetszett nekik valami, próbáltak vízközelbe jutni, kimászni. Nem tudom, hogy ő pánikoltak-e jobban, vagy én, de lecseréltem újabb 5 litert. A garnélák továbbra is menekülni akartak, úgyhogy egy újabbat. És egy újabbat. A tekerést abbahagyták, de egy kupacban gubbasztottak a szűrő szívóágánál még délután is. Hullákat egyelőre nem láttam, de lehetnek a dzsungelben. :( Reggel kiderül.
Úgy látszik kisebb adagot kell beadnom mindenből. Remélem megszokják.
De ma tuti, hogy atom biztosan le fogom takarni a tetejét!

Szintén Tsokee-ék jóvoltából már van csoda RO készülékem is, ezúton is köszönöm nekik még egyszer. :D Már csak be kéne szerelnem. Valahogy. Valahova. De meglesz! Egyszer.

@-Led- a csiguszod még él, és nődögél is. ;) Egyelőre nem látok rajta semmi bekékülésre utaló jelet.
A homályos paca a csiga, a telefon az istenért se akart rázoomolni.
DSC_0003.JPG
 
Vízvisszatöltés után jöhettek a tápok, illetve a @tsokee -éktól kapott Excel. Utóbbi beöntése után nagyjából 30 másodperccel a garnélák őrült tekerésbe kezdtek.
Mennyit raktál bele? Ha jól számolunk, neked nagyon kevés kell, 0,75 ml 1-2 naponta. Egyébként nekünk úgy sem sikerült kinyírni a garnikat, hogy algagyilkolós karbózás közben véletlenül az egyik direktben kapott egy nagyobb adagot :whistle:
 
Mennyit raktál bele? Ha jól számolunk, neked nagyon kevés kell, 0,75 ml 1-2 naponta. Egyébként nekünk úgy sem sikerült kinyírni a garnikat, hogy algagyilkolós karbózás közben véletlenül az egyik direktben kapott egy nagyobb adagot :whistle:
0,7-et, ahogy az ajánlás írta. Az Easy Carbo-t nálam se érzik meg, a kis hülyék rendszeresen beleúsztak a fecskendőbe, amikor az ecsetet próbáltam vele irtani. Nem biztos, hogy az Excel volt, lehet, hogy a 3 trutyi együtt ütött be. Majd óvatosan adagolom, és majd emelem lassan, hogy szokják.
 
:rolleyes:
DSC_0001-2.JPG DSC_0002.JPG DSC_0003-1.JPG

Hullákkal nem találkoztam, ha van is, csak elenyésző mennyiség valahol a bokrokban. És senki nem lépett meg az éjjel. AZ amanok azért megijesztettek, nem láttam őket most délután, pedig reggel, amikor levettem a barkácstetőt, még megvoltak. Nem tudtam róluk elképzelni, hogy annyi rafináltak lennének, hogy megvárják, amíg szabad az út, és csak utána lépnek meg. Szerencsére csak a fűtőtesten pihentek csoportosan.

Ma nem öntöttem be semmit, nehogy túladagoljak valamit, holnaptól pedig csökkentett dózisban kapják a napi dolgokat.
 
Rövidített verzió: Vízcsere. Dennerle lily. Új tápok. Excel. Eredmény: Valószínűleg kinyírtam egy adag garnélát.
Hosszabb:
Tegnap bevásároltam. Árulónak érzem magam, de a tervezett GA-s mic-mac helyett TF lett belőle. Ha nem válik be, még mindig válthatok. Bedobtam még egy Dennerle lily-t is, hát nem gondoltam volna, hogy ez ilyen ici-pici. :O De már nem volt pofám azt mondani, hogy inkább mégsem kérem. Meglátjuk hogy válik be. Kapott még egy U alakú csövet is, mert érdekesen van megoldva a csatlakozója. A csövek összeillesztése nagyon viccesen sikerült (vagy inkább nem sikerült). Próbáltam ráhúzni a 12/16-os csövet, nem sok sikerrel. Pedig melegítettem is, hogy nyúljon, de nem volt hajlandó rámenni. Az U alakú cső viszont valóban 12/16-os, így a lily 16/22-es méretébe túl kicsi volt. Volt itthon 16/22-esnek is mondható átlátszó műanyag cső, azt ráhúztam a lilyre, az U csövet körbetekertem teflonszalaggal, beleerőlködtem a lilybe, és az egészet belehúztam az átlátszó csőbe. Tartani szépen tart, viszont a műanyag tetején kibuggyan a víz, és nagyon-nagyon lassan csordogál is. Ezt majd még orvosolni kell, valószínűleg még több teflonnal.
A szűrőcsöveket is kitakarítottam. Nem tudom, hogy ennek tudható-e be, de akkor cunamit csinál a lily, hogy fojtani kellett a szűrőt. Elfeküdt még olyan növény is, ami az eddigi áramlásnak ellenállt. A buborékok magába szippantása viszont nagyon tetszik. :D
Megnyírtam kicsit a limnophilát, a myriot és a cabombát is, szépen nődögél ott hátul mindenki. Az MC nagyon nem tetszik, nem tud megtapadni ezen a sima felületű kövön, ahol nincs leragasztva, ott lebeg.

Vízvisszatöltés után jöhettek a tápok, illetve a @tsokee -éktól kapott Excel. Utóbbi beöntése után nagyjából 30 másodperccel a garnélák őrült tekerésbe kezdtek. Látszott, hogy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nem tetszett nekik valami, próbáltak vízközelbe jutni, kimászni. Nem tudom, hogy ő pánikoltak-e jobban, vagy én, de lecseréltem újabb 5 litert. A garnélák továbbra is menekülni akartak, úgyhogy egy újabbat. És egy újabbat. A tekerést abbahagyták, de egy kupacban gubbasztottak a szűrő szívóágánál még délután is. Hullákat egyelőre nem láttam, de lehetnek a dzsungelben. :( Reggel kiderül.
Úgy látszik kisebb adagot kell beadnom mindenből. Remélem megszokják.
De ma tuti, hogy atom biztosan le fogom takarni a tetejét!

Szintén Tsokee-ék jóvoltából már van csoda RO készülékem is, ezúton is köszönöm nekik még egyszer. :D Már csak be kéne szerelnem. Valahogy. Valahova. De meglesz! Egyszer.

@-Led- a csiguszod még él, és nődögél is. ;) Egyelőre nem látok rajta semmi bekékülésre utaló jelet.
A homályos paca a csiga, a telefon az istenért se akart rázoomolni.
View attachment 41623
Ugye milyen kicsinek tűnik (illetve az is) a Dennerle Lily. Az egy márkán belüli akasztós belsőszűrőhöz való kiegészítő, ezért ekkora. Ettől független jól funkcionál és tökéletesen végzi a dolgát, még nagyobb akváriumban is. (126l) Nekem is a toldással volt a legnagyobb gondom. Abszolút nem szép látvány, főleg amikor egy kicsit fakul a toldalék cső. Csúnya! Átgondolva, talán jobb választás lett volna akkoriban egy Eheim lily, már csak azért is, mert 360 fokban állítható, míg a Dennerle Lilkónak csak függőleges csatlakozással, fixen használható. Egyébként, bár már késő, én szívesen neked adtam volna a Lilyt, mert az esőztetőt használom, tágított lyukakkal.
Van RO-d? Akkor megszűnik az edzés, a cipekedés? Mennyit tápozol most az új tápcsaláddal? (Vigyázd a csigám!)
 
Ugye milyen kicsinek tűnik (illetve az is) a Dennerle Lily. Az egy márkán belüli akasztós belsőszűrőhöz való kiegészítő, ezért ekkora. Ettől független jól funkcionál és tökéletesen végzi a dolgát, még nagyobb akváriumban is. (126l) Nekem is a toldással volt a legnagyobb gondom. Abszolút nem szép látvány, főleg amikor egy kicsit fakul a toldalék cső. Csúnya! Átgondolva, talán jobb választás lett volna akkoriban egy Eheim lily, már csak azért is, mert 360 fokban állítható, míg a Dennerle Lilkónak csak függőleges csatlakozással, fixen használható. Egyébként, bár már késő, én szívesen neked adtam volna a Lilyt, mert az esőztetőt használom, tágított lyukakkal.
Van RO-d? Akkor megszűnik az edzés, a cipekedés? Mennyit tápozol most az új tápcsaláddal? (Vigyázd a csigám!)
Amikor írtad, hogy visszarakod az esőztetőt, gondoltam rá, hogy elkunyizom tőled, ha úgysem használod, de utána azt is írtad, hogy majd a nyitott tetőnél visszarakod, úgyhogy nem írtam semmit. ;) Nekem annyira nem jön be ez a lily, úgy érzem túl erősen nyomja a vizet és nem érvényesül a lényege, hogy "elegyengesse" a kiáramló vizet. Majd valamikor be lesz szerezve egy normális méretű lily (remélhetőleg nem üvegből, mert úgyis összetöröm), de a már említett TerraPlázán becsúszott a táskánkba egy ilyen drágaság:
DSC_0001.JPG
Úgyhogy egy darabig most spórolás van. :D
RO van, de még mindig nem szereltem össze. Úgy terveztem, hogy ma megyek barkácsboltba, de közbejött valami. :D Mértem a vizet, nem olyan vészes, hogy hoznom kelljen vizet, úgyhogy még egy darabig kibírják RO nélkül.

A növénytápokról még sokat nem tudok nyilatkozni. Macro 2 naponta megy bele 1 ml, Excel naponta 0,5 ml. A micro-t elvileg hetente kéne egyszer 3ml-t, de én valahogy soknak érzem egyszerre azt a mennyiséget, így 3 naponta nyomok bele 1ml-t. Zöld pont az üvegen továbbra is jelen van, és az ecset is feketedik az MC-n. Szerencsére máshol nem, és a növénykén is csak néhány levélen. Ha lesz erőm és bátorságom, akkor ki fogom venni a köveket és lecserélem őket lávakőre, akkor pedig az mc kap egy lágy carbo fürdőt, a nagyon ecsetes leveleket meg leszedem róla.

Ma kicseréltem a perlont, és kitakarítottam a rotort is végre. Csak rájöttem, hogy hol kell szétszedni. :D A limnobiumot ritkítani kell, mert már nagyon egymáson vannak a levelek. A limnophila ismét nyírásra szorul, és a rotala is ültethető állapotba került. Aminek nagyon örülök, az a glosso, nagyon szép indákat növesztett, sok új hajtása van, és gyönyörűen látszik az akvárium szélén, hogy lenyúlnak a gyökerei. :)
 
Amikor írtad, hogy visszarakod az esőztetőt, gondoltam rá, hogy elkunyizom tőled, ha úgysem használod, de utána azt is írtad, hogy majd a nyitott tetőnél visszarakod, úgyhogy nem írtam semmit. ;) Nekem annyira nem jön be ez a lily, úgy érzem túl erősen nyomja a vizet és nem érvényesül a lényege, hogy "elegyengesse" a kiáramló vizet. Majd valamikor be lesz szerezve egy normális méretű lily (remélhetőleg nem üvegből, mert úgyis összetöröm), de a már említett TerraPlázán becsúszott a táskánkba egy ilyen drágaság:
View attachment 41971
Úgyhogy egy darabig most spórolás van. :D
RO van, de még mindig nem szereltem össze. Úgy terveztem, hogy ma megyek barkácsboltba, de közbejött valami. :D Mértem a vizet, nem olyan vészes, hogy hoznom kelljen vizet, úgyhogy még egy darabig kibírják RO nélkül.

A növénytápokról még sokat nem tudok nyilatkozni. Macro 2 naponta megy bele 1 ml, Excel naponta 0,5 ml. A micro-t elvileg hetente kéne egyszer 3ml-t, de én valahogy soknak érzem egyszerre azt a mennyiséget, így 3 naponta nyomok bele 1ml-t. Zöld pont az üvegen továbbra is jelen van, és az ecset is feketedik az MC-n. Szerencsére máshol nem, és a növénykén is csak néhány levélen. Ha lesz erőm és bátorságom, akkor ki fogom venni a köveket és lecserélem őket lávakőre, akkor pedig az mc kap egy lágy carbo fürdőt, a nagyon ecsetes leveleket meg leszedem róla.

Ma kicseréltem a perlont, és kitakarítottam a rotort is végre. Csak rájöttem, hogy hol kell szétszedni. :D A limnobiumot ritkítani kell, mert már nagyon egymáson vannak a levelek. A limnophila ismét nyírásra szorul, és a rotala is ültethető állapotba került. Aminek nagyon örülök, az a glosso, nagyon szép indákat növesztett, sok új hajtása van, és gyönyörűen látszik az akvárium szélén, hogy lenyúlnak a gyökerei. :)
Nem, nem. Tévedés! Azt írtam, hogyha eljutok odáig, hogy fedél nélkül haladunk tovább, akkor csak üveg kifolyó jöhet szóba. Látod, megspóroltál volna magadnak 2500Ft-ot. Bár úgyis elköltötted volna valami másra :LOL: Az Eheim lily (bár fura a formája, szokni kell) az áramlás csökkentésében is jól szolgált volna, mert felfelé lehet állítani, akár teljesen. Ha korábban találok rá, akkor azt vettem volna meg, nem a Dennerlét.
Mi az a kis állatka? Ez ilyen axolotl féleség? Tiéd? Milyen kis lábnyomai vannak a homokban. Jópofa. Ez most akkor terráriumban van, víz nélkül? Na jó.. Csinálj neki egy naplót! ;)
 
Nem, nem. Tévedés! Azt írtam, hogyha eljutok odáig, hogy fedél nélkül haladunk tovább, akkor csak üveg kifolyó jöhet szóba. Látod, megspóroltál volna magadnak 2500Ft-ot. Bár úgyis elköltötted volna valami másra :LOL: Az Eheim lily (bár fura a formája, szokni kell) az áramlás csökkentésében is jól szolgált volna, mert felfelé lehet állítani, akár teljesen. Ha korábban találok rá, akkor azt vettem volna meg, nem a Dennerlét.
Mi az a kis állatka? Ez ilyen axolotl féleség? Tiéd? Milyen kis lábnyomai vannak a homokban. Jópofa. Ez most akkor terráriumban van, víz nélkül? Na jó.. Csinálj neki egy naplót! ;)
Leopárd gekkó. :D
Az Eheim lily-t pontosan egy héttel azután pakolták fel a Faunában a webshopba, hogy elhoztam a Dennerlét. Amúgy az jött volna velem haza. :'D
 
Back
Oldal tetejére