• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Akkor ma szeletelünk.(y) Szerintem az eladó már ki fog röhögni, hétfőn és kedden is voltam bent, megvehettem volna egyszerre minden cuccot, csak valami mindig kimaradt.

Egy jó kenyérvágó késsel simán lehet szűrőszivacsot profin félbevágni (minden irányból). :)
 
Egy jó kenyérvágó késsel simán lehet szűrőszivacsot profin félbevágni (minden irányból). :)
Volt otthon sniccer, sikerült vele kivételesen nem az ujjamat leszelni. :D Pedig nagyon igyekeztem. Öcsém 5 évesen olyan szinten elvágta az ujját szikével, hogy amikor hazaértem az iskolából nem láttam mást, csak a vérben tocsogó konyhát, és vérfoltokat a fürdő felé. Ha az ember 5 km-re lakik a legközelebbi lakott településtől, ez kicsit sokkoló tud lenni. :ROFLMAO:
 
Csak nekem fura boltból hozod a vizet? (n)
Mivel így is szűkösen vagyunk, sehova sem tudok elhelyezni egy RO készüléket, bármennyire is szeretnék. Nem 30 literes marmonkannával járom a várost, 3 litert szoktam hetente elhozni, hogy a párolgást visszatöltsem lágy vízzel, és egy kicsit hígítsam a vízcseréknél a csapvizet.
 
Mivel így is szűkösen vagyunk, sehova sem tudok elhelyezni egy RO készüléket, bármennyire is szeretnék. Nem 30 literes marmonkannával járom a várost, 3 litert szoktam hetente elhozni, hogy a párolgást visszatöltsem lágy vízzel, és egy kicsit hígítsam a vízcseréknél a csapvizet.
Van ilyen szolgáltatás? Vagy ez haveri alapon?
 
[QUOTE="
Lenne még egy szakmai kérdésem. A világítás eddig este 5től ment este 10-ig. Tudom, nem szerencsés, de így értünk haza, és az időzítő nem volt megengedve. A Profitot és a carbot is ekkor kapta meg az akvárium. Mivel most már biztos lábakon áll a lámpa, engedélyezve lett az időzítőre kapcsolás. Viszont ha átállok a napközbeni világításra, a carbot csak reggel tudom belerakni, legkésőbb fél 8-kor el kell indulnom. AZ EasyCarbo viszont 6 óra alatt lebomlik, úgyhogy a világítást is érdemes lenne reggel bekapcsolni, ha jól sejtem... A világítást a mostani 5 óráról fel szeretném emelni (fokozatosan, persze, 6-7-re), és mivel nem éjfélig szeretnék világítani nekik, be kell kapcsolnom valamikor délután. Akkor viszont a kezdeti órákban nincs carbo.
Melyik a szerencsésebb, ha reggel adom a carbo-t és a világítást, vagy maradjon az esti, az a plusz 1-2 óra carbo nélküliség nem okoz gondot? Vagy cseréljem le az EasyCarb-ot Excel-re, és minden gondom megoldódik? :D
][/QUOTE]
Nem tudom volt e mar valasz a Carbo/Excel kerdesre, de en ugy adagolom hogy reggel is mikor elmegyek meloba meg este is adok egy adagot mikor hazamegyek, es szepen fejlodik minden. Mondjuk nalam high tech van szoval lehet hogy az excell csak placebo:)
 
Azért gondoltam az Excelt, mert az ugye 24 órás, mindegy neki, hogy mikor kapcsolom a világítást napközben. Az EasyCarbo emiatt necces csak, amúgy nincs vele gondom, csak az idejével. De jövő héten valószínűleg szerzek Excellt, és probléma letudva. :D
Kétlem, hogy akkora placebo lenne, a fél világ használja, valakinek csak feltűnt volna. : D
 
Utoljára módosított:
Azért gondoltam az Excelt, mert az ugye 24 órás, mindegy neki, hogy mikor kapcsolom a világítást napközben. Az EasyCarbo emiatt necces csak, amúgy nincs vele gondom, csak az idejével. De jövő héten valószínűleg szerzek Excellt, és probléma letudva. :D
Kétlem, hogy akkora placebo lenne, a fél világ használja, valakinek csak feltűnt volna. : D

Low-techben megkerdojelezhetetlen a hatasa, high techben nem tudom mennyit befolyasol. Majd egyeszer lehet kiprobalom.
 
Tegnap elérkezett az általam várva várt nap, és szétrobbanthattam az akváriumot. Még a hét elején vettem 5 liter manado-t, illetve növénybeszerzésbe kezdtem. Ismételten köszönöm @BlackOut -nak és @Luigi13 -éknak a növényeket. BlackOut-tal beszélgettünk kicsit, és azt mondta, hogy ki se bontsam a manado-t. Meg kéne tanulnom, hogy hallgassak az okosabbra. :D
Tegnap még elmentem kövekért a Depoba, sajnos lávakövük csak nagyon nagy volt, így két, ököl méretű, szürkés-feketés követ hoztam haza. Nem seiryuu, de meg nem mondanám a nevét, pedig az eladóhölgy elárulta. Elvileg nem piszkálja a vízparamétereket. Reméljük így van. Az akváriumvíz nagy részét leszívtam egy dobozba, abban ment a szűrő, amíg bénáztam a két akváriummal.
Kihalásztam a halakat és a garnélákat, meglepetésemre nem 4, hanem 5 túlélő red cherry van. Ééééés egy rakás apróság, mert persze nem tudtak volna még 2 napot várni a peték elengedésével. A tegnapi karbantartási idő fele arra ment el, hogy vadásztam a piciket egy műanyag csővel.... 15-nél hagytam abba a számolást, plusz, akik még a szűrőben vannak. Mert tuti vannak.
Először a kis akváriumot raktam össze. Kapott minimális táptalajt, rá egy kis manadot. Átkerült a nagyobbik gyökér, aminek egy újabb elforgatási lehetőséget találtam. Ráragasztottam néhány anubiast, és a cladophora néhány darabját. Olyan, mintha zöld szőrös zoknit húztam volna a fára. :ROFLMAO: Kíváncsi vagyok hogy fog viselkedni. A mohából ment még egy nagyobb kőre, ez bekerült a fa alá. Ültettem még bele hm-et, limnophilát, cryptot, és microsorumot. Na, ez egy vicces dolog volt, ugyanis nem olvastam utána, hogy mégis hogyan is kell ültetni, csak a nagyobbik akváriumnál váltak gyanússá a gyökerek. Úgyhogy a kicsiben most ültetve vannak, és nem kötözve-ragasztva, úgyhogy azt még meg kell oldanom. :confused: Már itt is gyanús volt a manado,de gondoltam csak azért jönnek fel újra és újra a szálak, mert keveset raktam bele...hát nem...
A kicsi kész, jöhet a nagyobbik. A második legmacerásabb dolog a táptalaj és a bazalt zúzalék különválasztása volt. Jobb ötlet híján egy fém szűrőn keresztül átmostam a bazaltot, és hagytam leülepedni a tálban a talajt. Volt még két marék nem felhasznált, azt beraktam alulra, remélem nem okoz sok gondot. A manadot átmostam, jó sok úszkáló szemcse, meg por volt benne. A kövek berakásánál rakhattam volna valami emelésre őket, eléggé besüppedt alattuk a talaj, ahogy töltöttem fel vízzel. És itt jön az, amit BlackOut mondott, hogy borzalmas ültetni bele. A vicc, hogy nem is a kisgyökeres növényekkel van a gondom, hanem a szálas, jelenleg még gyökér nélküliekkel: limnophila (frissen nyírt, a gyökeresek a helyükön maradnak), cabomba, myrio, bacopa, rotala, ludwigia. Gyakorlatilag a növényeim fele nem akart bent maradni, ha egyet betoltam, egy másik kijött. :arghh: Jelenleg úgy néz ki, hogy mindegyik bent van, remélhetőleg így is marad.
Az egyik kőre rákerült egy tenyérnyi méretű montecarlo, és egy kis tő microsorum. A fára ment 3 tő anubias. A jobb oldali kőre ment a maradék micro. Kövek köré raktam be a blyxat, nagyon remélem, hogy nem annyira CO2 igényes, mint ahogy írják. Sajnos ez elkerülte a figyelmemet, amikor utána néztem. :( Nagyon szép növény, úgyhogy nagyon-nagyon megy neki a drukk. Előre került a túlélő parvula és lilaeopsis, középre-előre egy kis glosso, jobbra pedig a hm és egy kis amania bonsai. Alacsony tövek egyelőre, majd ha megnőnek, hátra kerülnek. Ott jelenleg a limnophila, kétféle bacopa, cabomba és a myrio lakik. Remélem hamar gyökeret eresztenek, és megnőnek, mert most nagyon üres így a hátsó rész.
Kaptam még egy jó nagy adag lomariopsist, az egyik csomója nem akart a földön maradni, az egyelőre kapott egy követ a tetejére. Majd ráragasztom valamire, ha továbbra is ellenkezik.
DSC_0003.JPG DSC_0006.JPG DSC_0005.JPG

Ma reggel pedig sikerült eláztatnom a szobát. Hangosabban berreg a szűrő, mint szokott, gondoltam levegős, hát rázogattam kicsit. Sikerült annyira, hogy szétcsúsztak a csövek. És nekem csak két kezem van két lyukat befogni és elzárni a csapokat. :cry: Mázli, hogy párom elment már dolgozni, kiborult volna... :oops: Kitisztítottam a csöveket, hátha az fogja vissza, de sajna nem, nagyon úgy néz ki, hogy megérett a rotor a tisztításra. Már csak meg kell találnom a topikot, ahol megmutatták hogy kell szétszedni. :cautious:

Várok egy-két hetet, hogy beálljon a kicsi is, használt akváriumvizet kapott, és jó sok növényt. Aztán beköltöztetek valami színes apróságot. ;)
 
Sikerült annyira, hogy szétcsúsztak a csövek.
Jaj az milyen rossz. Én is megcsináltam már kétszer. Ma már nem kezdek úgy neki, hogy a lavórt oda ne készíteném baj esetére, az felfog 10 mp csobogást, addig elzárom amit el kell. Valamint fém bilinccsel szorítom már le a csöveket. :(
Klassz az akvárium, grat. Egy háttér nagyon feldobná ami eltünteti a göröngyös tapétát a háttérből. Elég csak egy opál tejfehér matrica.

Hogy lehet beilleszteni ilyen kis képet amire rákkatnintva nagy lesz? Én ha képet illesztek be mindenképpen nagyként teszi be.
 
Jaj az milyen rossz. Én is megcsináltam már kétszer. Ma már nem kezdek úgy neki, hogy a lavórt oda ne készíteném baj esetére, az felfog 10 mp csobogást, addig elzárom amit el kell. Valamint fém bilinccsel szorítom már le a csöveket. :(
Klassz az akvárium, grat. Egy háttér nagyon feldobná ami eltünteti a göröngyös tapétát a háttérből. Elég csak egy opál tejfehér matrica.

Hogy lehet beilleszteni ilyen kis képet amire rákkatnintva nagy lesz? Én ha képet illesztek be mindenképpen nagyként teszi be.
Köszi.:)
Lesz majd háttér persze, csak mindig kimegy a fejemből.
Ha külső tárhelyről linkeled a képet, akkor adott a méret, én ide töltöm fel, és akkor meg lehet adni, hogy a teljes méretet, vagy az előnézetit rakja-e be.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ma megejtettem egy vízcserét. 5 litert leszívtam a kicsiből, és nagyból pótoltam vissza, így ment egy kis baci és tápanyag is. Mivel a kicsi 10es csak egy kísérleti darab, olyan "ahogy esik úgy puffan"-féle akvárium, csak kevés manadot kapott. Aminek az lett az eredménye, hogy egy apró félresikerült mozdulatnak hála a teljes limnophila "bokor" kijött a helyéről, és az istenért se sikerült visszaimádkozni. Így fogtam a régi fekete talajom megmaradt részét, és ráborítottam arra a területre...:cautious:
Vettem két marék lávakövet, és rákötöztem a microsorumokat a kicsiben. Kicsit fonnyadnak a leveleik, a többiek egyelőre jó bírják.
A nagyban (vicces, hogy nagynak hívom a 30 literes akváriumot :ROFLMAO:) szintén foszladozik, a blyxával egyetemben, de egyelőre nem vészes az állapotuk. Nagyon reménykedek benne, hogy csak a környezetváltozás miatt van, és nem a co2 nélküliség okozza. Ha mégsem válnak be, akkor Pogostemon Helferivel fogok próbálkozni, most ő a kiszemelt. A glosso se nagyon akar a helyén maradni, ezért a gyökeres részeket lesúlyoztam egy-egy darabka lávakővel. Így, hogy az úszónövénnyé alakulást kizártuk, neki is már csak két választása van, vagy meggyökerezik,vagy eltűnik.
Faunás látogatásom másik eredménye 4 darab fiatal amano garnéla lett. Kicsik, szóval vagy fiatalok, vagy van egy csapat Tyrionom. (y) A népvándorlást megelőzendő szerkesztettem valami védelem félét a csövek fölé. Remélhetőleg nagyobb hatékonyságú, mint a múltkori. Meg most nem lesz átalakítás, ami miatt el akarhatnának költözni. Egyelőre békésen takarítanak.
20170911_202955.jpg 20170911_203039.jpg
Ijesztően pocsék képeket csinál a telefonom sötétben, bocsi. o_O De itt most úgysem a szépség volt a lényeg... :whistle:
 
ötletes a kerítés :)
Blyxa nálam nagyon macerás... megvan CO2 nélkül viszont előszeretettel mállik a levele minden kis változásra. Úgyhogy adj neki esélyt hogy megszokja a helyét. Utána szép bokor tud lenni lowtech-ben is.
 
ötletes a kerítés :)
Blyxa nálam nagyon macerás... megvan CO2 nélkül viszont előszeretettel mállik a levele minden kis változásra. Úgyhogy adj neki esélyt hogy megszokja a helyét. Utána szép bokor tud lenni lowtech-ben is.
Köszi, ezt jó hallani. :D Nagyon megtetszett, úgyhogy - a bucém feltámadásából tanulva - amíg egy apró gumó van belőle, bent marad. Csütörtök óta vannak bent, úgyhogy még nyugodt vagyok bármilyen foszlás, barnulás, sárgulás miatt. Majd ha 2-3 hét múlva is ez van, akkor elkezdek aggódni, és változtatni. Pár napja átállt a világítás is, reggel 8-tól megy egyelőre délután 2-ig, egy hét múlva emelem még egy órát 3-ig, és szerintem ott meg is állok majd. Még ezt is meg kell szoknia mindegyiknek. : )
 
Ha esetleg járnál erre valamikor -amikor én is ráérek- akkor beugorhatsz egy kis Aquadepo-s Buce Theia-ért. :) (Jössz-viszed alapon gondoltam.)
Óóó, ilyen ajánlatot nem lehet visszautasítani. ;) Bármelyik hétköznap 6 után (kivéve most péntek, mert már elígérkeztem garnélákért), meg a hétvégék jók nekem, úgyhogy mondj egy időpontot, és repülök. :D
 
Back
Oldal tetejére