• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Pine scent of the river bank

DeKol

Kertész szaki
Újabb év újabb akvárium

Mint ahogy írtam ez előző akváriumom naplójába a tavalyi akváriumomat felszámoltam.
Volt egy elképzelésem amit már egy ideje tologatok tologatok, mivel nem volt meg hozzá a konkrét kivitelezési tervem.
Most úgy gondoltam hogy megpróbálom. Szerencsémre kéznél volt egy ugyan olyan méretű , de repedt akvárium mint amit én használok. Így ebben az akváriumba tudtam tervezgetni. De már az elején rá kellet jönnöm hogy nem fog sikerülni azt bele passzírozni amit elképzeltem egy ilyen kicsi akváriumba. Jöttek a kompromisszumok de végül a tervezés fázison tovább lépett a dolog.

A tervem egy sablonosnak mondható dolog volt , de nem nagyon láttam még ilyen kis méretbe megvalósítást.

Kövek kiválasztásánál meg volt az első gond hogy mégis mi legyen. Két lehetőség közül tudtam választani (szerencsére mind a kettőből van itthon pár kiló) egyik lehetőségem a seiryu kő volt a másik a láva kő.
Végül a láva kő mellet döntöttem, mivel nekem kis darabok kelletek. És ennek a kis daraboknak csak a lávakő felülete felelt meg.Másik nyomos indok az a víz stabilitása.Tavalyi akváriumba a seiryu látványosan keményítette a vizemet.

Talaj választásnál nem nagyon kellet gondolkoznom hogy mit fogok használni. Előző akváriumba bizonyított már a ISTA talaj így most is azt választottam. Annyi eltéréssel hogy most nem a Shrimp soil-t hanem a Plant soil-t választottam, mert most nem terveztem akváriumba nehezebben tartható garnélákat.Mivel a tartalékom elfogyott és már nem találtam sajnos régi fajta táptalajt így Sera Floredepo-t.

Világítással kapcsolatban is változást hozott ez az akvárium. Tavaly sikerült két darab solar duo boy 26w-t beszereznem. Úgy terveztem hogy ezt a két világítást fogom használni az akvárium felett. Így is történt, felkerült az 52watt az akvárium felé, de számomra kevés fényt produkáltak a jó be vált világításommal szemben.Egy fénymérőt is kölcsön kértem hogy teszteljem a két fajta világítás fényerejét. Végül is a solar duo boy 26w páros győzött a én általam készített 26 wattos világítással szemben, de csak 200-300 lux volt a különbség. Ezért úgy döntöttem hogy a jól bevált 26 wattos DIY világítást használom.

Növények terén szakítani akartam a tőlem szokásos sok fajta növénnyel. Ezért megpróbáltam a lehető legkevesebb fajta növényt ültetni.Elképzeléshez már alapból társult a HC gondolata is, és mivel mező hatást szeretnék elérni ezért még került be egy kicsi parvula is és UG is szerepet kapott.Ezzel kb be is fejeződött a ültetett növények listája. Került még a lávakőre Riccardia is és a hátfalhoz Lángmoha került.


Elsőnek a kövek megfelelő felületének kiválasztásával kezdtem, amit utána egy véső segítségével leválasztottam a nagy lávakő darabokról. Ezek után összeraktam a megtervezett képet, de rá kellet jönnöm hogy ez egy nagyon instabil lett. Végül vettem egy tubus FBS-s ragasztót és műanyag dokumentum fedőlapot. Ehhez rögzítve már stabilan állt a két "fal"

2014-10-13%2B18.51.57.jpg

2014-10-21%2B22.53.28.jpg


Indítás után nálam állandó vendég a barna alga.
Évek óta ahogy elindul az akváriumom mindig megjelenik a barna alga. Általában elég kemény támadást kapok tőle. Növényeim nagy részét szinte teljesen belepi és egy részét teljesen elnyomja. Így most már szinte mindig számolnom kell ezzel a dologgal ha új akváriumot indítok. Ennél az akváriumnál is meglátogatott a barna alga.

2014-11-08%2B09.31.59.jpg


Végül egy nagy hajrával és egy kicsit szerencsétlen fényképezéssel pont beértem a idei év első versenyre . Sok mindennel megküzdöttem. Kezdve a Cyano bacival utána egy hétvégei alkalommal jöttem rá hogy egyik hétvégén se ment a világítás magától ( Ki tudja hogy mióta működött így az akvárium ) . Fotózás szerintem egy külsős ember szemével egy kabarénak tűnhetett. Előtte lévő nap, szokásos vízcsere, tápoldat kihagyása. Fotózás napján CO2 kivesz, világítás fotózásik kikapcsolt állapotba. Elkészítettem a szokásos kis foto kartonos keretet az akváriumnak megfelelően. Kivettem a szűrő csöveit, felállítottam az állványt. Majd kapcsolnám be a fényképezőt és erre kiderült hogy lemerült. Gyorsan töltőre raktam de tudtam hogy legalább egy óra. Itt döntenem kellet. Hogy elhalasztom a fényképezést vagy a szűrőbe lévő baktériumnak adok egy pofont a nagyobb állási idő miatt. Végül a várakozás mellet döntöttem.Úgy gondoltam hogy itt már nem érhet több szerencsétlenség. Erre a háttérvilágításért felelő lámpát valami érdekes módon sikerült leejtenem és az izzóm szépen eltört. Fotózás közben és után a szobám úgy nézett ki mint egy háborús övezet. De a lényeg hogy sikeresen elkészült a versenyfotó és a nevezés is megtörtént :)

Mivel hamarosan úgyis ki kerülnek a fotók ezért én is ki rakom ide közszemlére:

S%C3%B3lyom%2BG%C3%A1bor.jpg


Általában ezek a versenyfotóim úgy készülnek hogy lövök vagy 300 képet és abból kiválasztok 10 darabot , amit végül tovább szűkítek.
Jelen esetbe szerintem ez a kép lett a legjobb, de például nekem jobban tetszik a fodrozós felszínes kép, ami készült, csak ott a élességgel és a halak pozíciójával voltak gondjaim

kettes.jpg
 
Back
Oldal tetejére