• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Phantom Menace

Az aksival kapcsolatban lehet nem hydro tripartitad van hanem verticillata. Az no fuggolegesen. Tripartitat felszabdalod leukteted es leomlik pl egy korol farol. Kevesbe hajlamos az aksibol kinoni. Mohak mellett probalkozhatsz marsileaval, ricciaval, staurogynevel, sagittaria, tenellus, anubias petite, acicularis a kovek moge, cryptok stb. Van kb 100 noveny ami mukodne. Nez meg Patzu, Piga aktualis naploit vagy Cecska uj nanojat ezek kello inspiraciot adhatnak. Termeszetesen nem csak ok, sok jo naplo van mostansag csak ez most kapasbol ami beugrott
 
Most, hogy ennyire pörög ez a napló kezdek irigykedni, mert az enyémben jelenleg nem történik semmi:D:ROFLMAO:

Ez csak egy rossz vicc volt nehogy komolyan vedd;)

Ami az akidat illeti:
a fénykép tényleg baromi rossz szögből készült, így könnyen lehet, hogy félrevezet minket és ezért rossz tanácsokat adunk, illetve sokan nem is szólnak bele, mert valljuk be őszintén, így baromi nehéz. Szóval készíts egy fotót szemből.

Az én véleményem:
A fa nem kell bele, nekem soknak hat ennyire sok kő mellett és sokat is árnyékol. Vagy esetleg nem ebben a formában/irányban/méretben stb.
A fő köved nagyon nagy és hangsúlyos ez jó. Kellene mellé egy közepes méret(talán ami az aki tetején van?), mert a többi kő nagyon kicsi mellette. A kicsi köveket én átrendezném a helyedben valamilyen szabálytalan alakzatba. Ez a 3/4 körív nagyon mesterséges hatást kelt, ilyen nincs a természetben. Nyugi én is elkövettem ezt a hibát, kaptam is a beszólásokat rendesen. Azóta persze részben eltüntettem a "virágágyást" mohával:)

Az akváriumodat elnézve én sok lehetőséget látok benne. A lávakövek és a kis kocka láttán rögtön Andris barátom paludáriuma villant be. Tudom nem Low-tech, ráadásul emers is meg submers is, de azért nézd meg. Szerintem meríthetsz belőle ötleteket.
Paludárium - Down by the Riveside | Magyar Akvakertész Fórum
 
Örülök,hogy jó hangulat lett végül:)és köszönöm az ötleteket,linkeket.

Nem elismerés kell,meg like-ok.Konkrét kérdéseim voltak.Ötleteléshez kellett volna egy kis segítség.főleg emers témában.
Egyébként feltettem konkrét kérdéseket,az ahhoz tartozó topikokban is,és a kutya nem válaszolt.Tehát ez nem a naplómról szól,amit magamnak is írhatnék,nem online módon,hanem más tapasztalataiból,ötleteiből,véleményéből való építkezésről.szerintem egy ilyen jellegű fórumnak erről (is) kell szólnia.Egyébként úgy látom(elég sokat olvastam,évekre visszamenőleg is) régebben talán jobban betöltötte ezt a funkciót.Na mindegy zárjuk ezt a témát,meg lehet,hogy a naplót is,mert felküldtem a mohát a kövekre és a fára pillanatragaccsal(Loctite és UHU,mindkettő gél),és gyönyörűen kifehéredett az egész,úh ha ez ilyen marad akkor kuka az egész.ezt eddig nem olvastam sehol:(a köveken esetleg esélyes hogy bebokrosodik,de az ágakon a flame felfelé nő...:(
 
Örülök,hogy jó hangulat lett végül:)és köszönöm az ötleteket,linkeket.

Nem elismerés kell,meg like-ok.Konkrét kérdéseim voltak.Ötleteléshez kellett volna egy kis segítség.főleg emers témában.
Egyébként feltettem konkrét kérdéseket,az ahhoz tartozó topikokban is,és a kutya nem válaszolt.Tehát ez nem a naplómról szól,amit magamnak is írhatnék,nem online módon,hanem más tapasztalataiból,ötleteiből,véleményéből való építkezésről.szerintem egy ilyen jellegű fórumnak erről (is) kell szólnia.Egyébként úgy látom(elég sokat olvastam,évekre visszamenőleg is) régebben talán jobban betöltötte ezt a funkciót.Na mindegy zárjuk ezt a témát,meg lehet,hogy a naplót is,mert felküldtem a mohát a kövekre és a fára pillanatragaccsal(Loctite és UHU,mindkettő gél),és gyönyörűen kifehéredett az egész,úh ha ez ilyen marad akkor kuka az egész.ezt eddig nem olvastam sehol:(a köveken esetleg esélyes hogy bebokrosodik,de az ágakon a flame felfelé nő...:(

Szia!
Ebben a "sportban" talán a türelem és kitartás a legfontosabb! Ha majd régóta csinálod, akkor erre magadtól is rá fogsz jönni.
A témához kapcsolódóan a ragasztáshoz tudok hozzászólni, mert a többit elmondták előttem. Van olyan topic, ami a moha ragasztásával foglalkozik (moha ragasztása szuperglue ragasztóval) vagy valami ilyesmi, abban is szó van arról, hogy ez a ragasztó kiválóan működik, viszont víz alatt fehér foltot hagy. Én is ilyennel ragasztottam a mohát a fámra, csak éppen ezért apró pöttyöket tettem fel, mert azokat úgy is benövi a moha. Egyébként meg ne aggódj, mert majd be fogja nőni a moha, nem fog látszani, nem lesz azzal gond.
 
Nem elismerés kell,meg like-ok.Konkrét kérdéseim voltak.Ötleteléshez kellett volna egy kis segítség.főleg emers témában. Egyébként feltettem konkrét kérdéseket,az ahhoz tartozó topikokban is,és a kutya nem válaszolt.
Mostanság a tematikus topikok tele vannak kezdők kérdéseivel. A problémát én abban látom, hogy ezekre a kérdésekre legtöbbször ott a válasz nem is egyszer kétszer, hanem sokszor. Csak vissza kellene olvasni kicsit. Én csak a magam nevében nyilatkozhatok, de hidd el nem annyira izgalmas századszorra is megválaszolni ugyan azt a kérdést. Ezért aztán egy idő után csökken a lelkesedés.
 
Mostanság a tematikus topikok tele vannak kezdők kérdéseivel. A problémát én abban látom, hogy ezekre a kérdésekre legtöbbször ott a válasz nem is egyszer kétszer, hanem sokszor. Csak vissza kellene olvasni kicsit. Én csak a magam nevében nyilatkozhatok, de hidd el nem annyira izgalmas századszorra is megválaszolni ugyan azt a kérdést. Ezért aztán egy idő után csökken a lelkesedés.

Erre próbáltam célozni én is az ajánlott topic emlegetésével.
 
Mostanság a tematikus topikok tele vannak kezdők kérdéseivel. A problémát én abban látom, hogy ezekre a kérdésekre legtöbbször ott a válasz nem is egyszer kétszer, hanem sokszor. Csak vissza kellene olvasni kicsit. Én csak a magam nevében nyilatkozhatok, de hidd el nem annyira izgalmas századszorra is megválaszolni ugyan azt a kérdést. Ezért aztán egy idő után csökken a lelkesedés.



Teljesen megértem a dolgot,én is látom ezeket a kérdéseket.Én három hétig napi 8 órában olvastam,"tanultam" ezt az oldalt mielőtt a kisujjamat megmozdítottam volna,és azóta is megteszek mindent,hogy elkerüljem a felesleges kérdéseket.kevés időm van mostanában,épp ezért pofátlanságnak tartom,ha valaki másokét pocsékolja lustaságból,vagy mert úgy egyszeűbb.gugli a barátom;)Én azért tettem fel a kérdéseket, mert a TI véleményetekre(ami mögött sok tapasztalat áll,úgy láttok dolgokat ahogy én még nem) lettem volna kíváncsi.Na de megkaptam ,amit köszönök,úh tényleg ne beszéljünk erről a részéről tovább:)
 
Moha egy kicsit meg tud égni ha sok a ragasztó. De bízva a hihetetlen regenerálódási képességben innen még lehet nyerni.

Legtöbbször csak nagyon apró pöttyöt teszünk a mohák alá ha már mindenképp ragasztani kell.
 
Én három hétig napi 8 órában olvastam,"tanultam" ezt az oldalt
Én fél évig;)

A mohák egyébként 1 milliméternél kisebb darabból is simán újra tudják építeni magukat, szóval ne aggódj van esély.
Apropó moha, ha érdekel tudok adni Fissindens fontanus-t.
 
off
nekem van a legnagyobb kukim
on

kíváncsian várom, mi lesz belőle. Eddig én a kötözős módszert alkalmaztam, de a következő nanoban lehet hogy szerencsét próbálok ragasztóval is :)
 
Mi is volt a kérdés?

Sp. japant én beletunkolom néhány centinként a talajba - ha már annyi helyen ereszt gyökeret, kapaszkodjon is (ha hosszú szálként nem hagyja magát, jöhet az olló)! Amennyire tudom, ki tud futni a fán az akiból. :)

Én próbáltam sp japant kifuttatni egy gyökéren, de rafinált növény. Rögtön rájön, hogy jobb bent, mint kint, és ráadásul az emmers levelek sokkal kisebbek is, nekem egyáltalán nem sikerült tetszetősre a dolog, pedig az akvárium egyébként felrobban a növényektől és wabi kusa-ban is boldog az sp japan. De átmenetben nem az igazi.

Növényesítés: ha lowtech, akkor én biztos nem hagynám ki az anubias nana-t, az gyakorlatilag saválló növény. Esetleg Microsorum, az is el van low tech-ben, bár szebb, ha kap co2-t. Egyébként meg moha, moha, moha. Mindenképp ajánlom, hogy próbálj meg beszerezni nyírásból megfelelő mennyiséget itt a fórumon, és használd a faágakra.

Ha pedig upgrade-elni akarsz jóárasan, szerintem érdemes megpróbálkozni az webshop link moderálva-en. Viktor talán nem fog szeretni ezért, de az ő vevőközönségüknek nem igazán konkurencia a villanyöböl. Másrészt, aki beszerzi a maga is kínai mágnesszelepét meg első difijét, az végül úgyis a GA-ban köt ki, ha másért nem, növényért, kőért, fáért, néhány kevéssé hamisítható cuccért.

Fátylat a korábbi emo kirohanásra :), hosszú út áll még előtted, ahogyan mindannyiunk előtt. És ha kommenteket szeretnél, akkor tessék fotózni. Anélkül nagyon nehéz mit mondani.
 
Én próbáltam sp japant kifuttatni egy gyökéren, de rafinált növény. Rögtön rájön, hogy jobb bent, mint kint, és ráadásul az emmers levelek sokkal kisebbek is, nekem egyáltalán nem sikerült tetszetősre a dolog, pedig az akvárium egyébként felrobban a növényektől és wabi kusa-ban is boldog az sp japan. De átmenetben nem az igazi.
ugyanez van az én lowtech-embem is
 
És ha kommenteket szeretnél, akkor tessék fotózni

Az első akim tele van képekkel,nem ezen múlik.Vagy az annyira tökéletes,hogy nincs is mit hozzáfűzni?:shame:

sp japanról letettem,valahol láttam hogy HM et futtatott ki a vízből vki,de az istennek sem találom meg még egyszer azt a naplót.
Faágon flame lesz/van elég is lett egy doboz.Kapok ajándékba egy befőttesüveg karácsony mohát,azt gondoltam a lenti kövekre.
Köszi a tippeket
 
ha érdekel tudok adni Fissindens fontanus-t

Köszönöm,nekem is van egy szép nagy bokorral.úgy vettem észre,hogy igazán szép színt csak nagy fénymennyiség alatt lehet kihozni belőle,úh elvetettem ebben az akiban.

photo.jpg
 
Szóval ennyire sikerült elcseszni a ragasztást.tudtam hogy van moharagasztós topik,de nem gondoltam,hogy van mit elrontani ezen.Na mindegy, adok neki mondjuk két hónapot,utána drótkefe ha nem jön rendbe:(

DSC01543.JPG
 
Szóval ennyire sikerült elcseszni a ragasztást.tudtam hogy van moharagasztós topik,de nem gondoltam,hogy van mit elrontani ezen.Na mindegy, adok neki mondjuk két hónapot,utána drótkefe ha nem jön rendbe:(

Igazán természetes hatást szerintem akkor tudsz elérni, ha ledarálod a mohát, és bedörzsölöd a kövekbe. Esetleg utána olvashatsz a joghurtos verziónak is. Így el lehet indítani szárazon, mint egy wabit.

Én a kövek elrendezésén is alakítanék, mert így nagyon művi, egy fröccsöntött műgyanta akvárium dísz hatását kelti. A dekorfát pedig száműzném, mert túl nagy, ráadásul ott fent nem valami szép szerintem.
 
Azokkal a kövekkel tényleg kezdhetnél valamit.:punch: Annyi fantázia van bennük, mint az én riolitomba volt.:poop:
Az a fa ott úszik(lebeg)?
Azt nagy követ én kivenném amit összeragasztottál:) és a fát tenném oda egy kis talajemeléssel. Előtte meg lehetne akár egy patakmeder.
 
Back
Oldal tetejére