• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tomb of the Ancient One

Andravor

Főkertész
Az első akváriumom nem mondható divatosnak.egy cseppet sem bánom ezt.Egy működő életteret szerettem volna létrehozni,amiben növény és állat egyaránt jól érzi magát.A layout kialakitásában eléggé megkötötte a kezem,hogy az aki mindkét oldalról egyenlő fontosságú.Még ennek az akinak a tervezése közben gyűjtöttem be egy fát a GA-ból,ami akkor nem került be,mert nem tudtam a víz alatt tartani.Ma már úgy gondolom jobb így.

Most külön akit szántam neki,de nem zökkenőmentes az indulás:

Használtan vettem egy Atman 30l-es nanot.sajnos élőben nem egy szépség és már bánom,hogy nem nyitott aki lett.Kaptam hozzá Aquabasis-t meg Manadot,meg egy Eheim pickup 2006-ot.

Volt egy kis bazalt zúzalék a tér kitöltésére mindenhol azt használtam,erre ment táptalaj ahova ültetni tervezek,és a Manado.Erre nem nagyon térnék ki,röviden annyi,hogy soha többé nem fogom még csak a kezembe sem venni ezt az ipari hulladékot.Inkább gyűjtök egy hónappal tovább vmi normálisra.
Persze fel voltam készülve erre,szinte mindenhol pet palackból kivágott müa csíkokkal stabilizáltam a talajt,óriási gond nincs is,csak a min teljesítményre állított kis szűrő is felkapja a tetejét,meg feltöltés közben szívtam vele.

Amivel azonban nagy gond van az a fa.Amikor vásároltam direkt rákérdeztem,hogy ugye nem lesz szívás a felúszással.Megnyugtattak,hogy ugyan dehogy.Na ehhez képest 1,5hónapja ázott egy vödörben,ma ki is főztem és természetesen azonnal felúszott feltöltés közben lebontva a fél domboldalt.Eléggé elkeseredett(és dühös) vagyok,nincs ötletem mit tehetnék:( Szívesen vennék minden megoldási javaslatot!

DSC01478.JPG
 
Tegyél rá egy nagyobb követ, ami lent tartja a helyén! ;)


Most még nem tudok mosolyogni ezen:(Egy öklömnyi kő van a tetején.ha most vettem volna és tudnám,hogy egy hónapig kell rajta tartanom,nem lenne gond.de másfél hónap ázás után miben reménykedjek?:confused:
 
Én is áztattam az enyémet egy jó ideig, aztán az akiban is le kellett súlyoznom még úgy 3 hétre. Ne csinálj belőle akkora problémát, sokunknál előfordul.
 
Most még nem tudok mosolyogni ezen:(Egy öklömnyi kő van a tetején.ha most vettem volna és tudnám,hogy egy hónapig kell rajta tartanom,nem lenne gond.de másfél hónap ázás után miben reménykedjek?:confused:


ugh nehéz most okosat mondani. bent a boltban is van egy akvárium ezekkel a fákkal. a workshopos. azóta is jól elvan mi menetrendszerint lekaptuk a súlyozó köveket 3 hét után :(
 
ugh nehéz most okosat mondani. bent a boltban is van egy akvárium ezekkel a fákkal. a workshopos. azóta is jól elvan mi menetrendszerint lekaptuk a súlyozó köveket 3 hét után :(


Úgy néz ki,hogy úgyis kell barkácsolnom az aki világításán,kell még külső szűrő,meg én nem akarok Manadoba ültetni, elég volt feltölteni az akit(most cseréltem vizet,az is élmény volt),úh akarok 2-3cm ADA-t fölé,de ez úgyis köv fizu lesz.addig van ideje ázni még.
 
Mivel a fa a köveken ül, két oldalon vékony damillal kösd a kőhöz. 1-2 hónap múlva elvágod, kiszeded a damilt. Vagy meg is feledkezel róla, mert benövik a növények... :) Így a layoutot sem rondítja a súlyozókő!

Nekem még soha 1 fa sem úszott fel, igaz mindig vasfát veszek... (Ezek közül is az ADA vasfa volt a legjobb.)
 
Mivel a fa a köveken ül, két oldalon vékony damillal kösd a kőhöz. 1-2 hónap múlva elvágod, kiszeded a damilt. Vagy meg is feledkezel róla, mert benövik a növények... :) Így a layoutot sem rondítja a súlyozókő!

Nekem még soha 1 fa sem úszott fel, igaz mindig vasfát veszek... (Ezek közül is az ADA vasfa volt a legjobb.)


Ne is mond.A múlt héten voltam ozmóvízért a camponánál,és megláttam egy olyan vasfát valami gyíkok alatt,hogy nem tudtam levenni a szemem róla.kicsit könyörögnöm kellett érte,de odaadták.egy ezresért:)
Jó,nem mondom büdösnek büdös,de beleraktam flóraszeptes vízbe és nem is akar felúszni:)énis maradok a vasfánál ezentúl.a damil jó ötlet,de nem merem megmozdítani a köveket a Manado miatt.
És ha odaragasztanám FBS-sel?nagyon hülye ötlet?
 
Ragaszd! :) Gél állagú pillanatragasztó is jó. :) De ha ragasztod, annak később nyoma lesz... A damil hosszabb távon jó, ha máshol/máshogy berakva is akarod egyszer használni a fát/követ.

Bármilyen fixálási megoldás jó! Válaszd a Neked kézenfekvőt... :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére