• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydrocotile Sp.

Hamarosan be szeretném venni a repertoáromba ezt az aranyos növényt.Érdekelne, hogy mindenképp aljzatba kel- e ültetni???Vagy úgy is fel tudja venni a tápanyagokat mint az anubias fajok(simán a vízből)?Mert több helyen láttam köveket dekorálva és nem úgy tűnt, hogy az aljzattól kúszott volna fel.Vagy csak egy kis üregecske volt feltöltve aljzattal és ebbe volt beleültetve??Erre szeretnék választ kapni,akinek van a növénykével tapasztalata,hogy miképp kell ültetni :roll:
 
Földön, vizen, levegőben. Mindenhol megél :) Leültetheted, de akkor is gyönyörű lesz, ha valamilyen dekorra teszed, szikla repedésekbe stb.
 
Sziasztok!

A Japan változatot ki lehet emersen fára növeszteni? Vagy ez csak folyamatos kötözéssel valósítható meg? :)

Andris
 
Andris87 said:
Sziasztok!

A Japan változatot ki lehet emersen fára növeszteni? Vagy ez csak folyamatos kötözéssel valósítható meg? :)

Andris

Ha már kinőtt a vízből nem kell neki kötözés, nő majd amerre tud.
 
Víz alatt nő ez a növény,mint egy gyorsúszó.Nem kell szárazon sem kötözni,szerintem ott is könnyen nő,rövid időn belül Csipkerózsika effektus lesz a lakásból, ha nem tartjuk kordában. :)
 
Köszi a válaszokat! Nagyon szépen nő, nekem is valami hasonló a tervem vele :)
Az a legjobb mikor kívülről is eléri már a talajszintjét :D Wabi-nano :idea:
 
Egy kis segítség kellene Hydrocotyle Tripartita Japan, lánykori nevén Hydrocotyle sp. Japanomhoz. Nagyon szépen fejlődik, hozza veszettül a leveleket, és terjeszkedik. Viszont.

A fa árnyékában egyik pillanatról a másikra, elkezdett elsötétedni a levele, és elfonnyadt. Most kivágtam, és megpróbálok majd oda frisset ültetni.
Logikusnak hangzik, hogy mivel ott kevesebb a fény... de eddig jól elvolt. Ennyire érzékeny lehet? (0,6W/l LED)

Tapasztalt már valaki más is ilyet?
 
Satu said:
Egy kis segítség kellene Hydrocotyle Tripartita Japan, lánykori nevén Hydrocotyle sp. Japanomhoz. Nagyon szépen fejlődik, hozza veszettül a leveleket, és terjeszkedik. Viszont.

A fa árnyékában egyik pillanatról a másikra, elkezdett elsötétedni a levele, és elfonnyadt. Most kivágtam, és megpróbálok majd oda frisset ültetni.
Logikusnak hangzik, hogy mivel ott kevesebb a fény... de eddig jól elvolt. Ennyire érzékeny lehet? (0,6W/l LED)

Tapasztalt már valaki más is ilyet?

Ha a többi helyen szép akkor szerintem nem a fény!Az árnyékosabb részeken nálam kisebb leveleket hoz ,ennyi!Nem kapott a nyaka közé tömény carbo-t?Azt már jobban el tudnám képzelni!
 
gézsé said:
Ha a többi helyen szép akkor szerintem nem a fény!Az árnyékosabb részeken nálam kisebb leveleket hoz ,ennyi!Nem kapott a nyaka közé tömény carbo-t?Azt már jobban el tudnám képzelni!

A carbot alapból máshova öntöm, de előfordulhat, mert a nagytakarítás után vettem észre, akkor meg nem a szokásos rend szerint mennek a dolgok.
Kezdő lévén, izgulok ilyenkor, mint szűz lány az első randin. :)
Igen, ahol több a fény, ott nagyobbak a levelek nálam is.
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy véleményetek szerint a Hydrocotyle Tripartita Japan megélhet 0,5,-0,6 w/l fénynél napi carbo-val co2 nélkül low-tech körülmények között?

Köszi előre is!
 
Sziasztok!

Egy barátomtól kaptam hydro japan-t ami 10-15cm hosszú,véleményetek szerint fog még nőni vagy pótoljam a hiányzó részeket másikkal?

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Egy barátomtól kaptam hydro japan-t ami 10-15cm hosszú,véleményetek szerint fog még nőni vagy pótoljam a hiányzó részeket másikkal?

Köszönöm előre is!

Nálam a Hydrocotyle Sp. Japan már a gyomnövény kategóriába tartozik, annyira képes rámászni mindenre. Ráadásul gyorsan teszi, és nehéz kiirtani. Attól függ, hogy mire akarod ráfuttatni, de high tech körülmények között elég rendesen nő.
 
Köszönöm a válaszod!

Az alapkoncepció egy kő középen egy 39x21cm alapterületű low-tech akváriumban és szeretném ha körbefutná üvegtől az üvegig,jelenleg 2db tő van benne 2hete ami hozza az új leveleket szépen de hajtást nem.
 
Back
Oldal tetejére