• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Phantom Menace

Andravor

Főkertész
Az első akváriumom nem mondható divatosnak.egy cseppet sem bánom ezt.Egy működő életteret szerettem volna létrehozni,amiben növény és állat egyaránt jól érzi magát.A layout kialakitásában eléggé megkötötte a kezem,hogy az aki mindkét oldalról egyenlő fontosságú.Még ennek az akinak a tervezése közben gyűjtöttem be egy fát a GA-ból,ami akkor nem került be,mert nem tudtam a víz alatt tartani.Ma már úgy gondolom jobb így.

Most külön akit szántam neki.

Szívesen várok ötleteket a benövényesítéshez.Ami biztos,hogy a lávaköveken moha lesz.Sikerült beszereznem jutányos áron taiwan mosst,a hátsó falon az lesz.Van egy dobi flamem ezt a fa víz alatti karjaira terveztem,ill kapok egy nagy adag karácsony mohát amiket a lenti kövekre szánok.Tervezett rögzítés pill ragaccsal,remélem túlélik.Bal hátra a befolyó mellé(ezek belátható időn belül remélem lecserélődnek diy akrilra) hydrocotyle sp. japan a terv,csak rá kellene jönnöm,hogy vegyem rá hogy horizontálisan tejeszkedjen,ne vertikálisan.a másik akimba oszlopként nő,oldalra egy centit se.Esetleg a fára is teszek belőle,ki tud nőni a vízből,fel tud futni a fára vajon?
Szóval szívesen várok ötleteket az üres helyekre!
Co még kérdéses,szeretnék a low tech világgal is ismerkedni.(addig amíg nem lesz valami 'jóáras' használt szett)

Micro+macro+carbo természetesen megy majd,világítás a világ legundorítóbb függesztett diy borzadványa:D atman nano szett tető 13w pc-vel+18w/1500lumen 7000K-s 5630-as led+egy melegfényű led spot(3w) hogy kompenzálja a 7000K-t,mert túl kék nekem.
Szűrés 2213-as substrat proval,meg purigennel,ami remélem,hogy nem döglött be a tárolás,postázás alatt:nailbiting:
Az aki mögé csinálok majd egy hátteret,hogy eltűnjön a technika.

DSC01502.JPG


DSC01506.JPG
 
Tényleg ennyire érdektelen ez a próbálkozás?:(úgy érzem,hogy tudásbázisnak használható ez az oldal,de fórumként,közösségként nulla segítséget ad(lehet velem van a baj?):(
 
Nem rossz, de a kövek íve természetellenes hatást kelt. Jó lenne egy kép szemből is, mert ezek a perspektívák félrevezetőek lehetnek. Jó lenne pl azt is tudni, hogy merről fogod nézni... :)
Szóval kevés az infó, ahhoz hogy bármilyen tanácsot adjunk. Ültess és meglátod milyen lesz, onnantól biztos több bejegyzésed érkezik.

Ja és én kérem ki a fórum nevében, hogy azt mond közösségként nulla segítséget ad ez a fórum. Saját tapasztalatból mondom! :)
 
Tényleg ennyire érdektelen ez a próbálkozás?:(úgy érzem,hogy tudásbázisnak használható ez az oldal,de fórumként,közösségként nulla segítséget ad(lehet velem van a baj?):(

nem vagy egyedül. deeday is ezt tette szóvá pár napja, meg nekem is csak lebeg a kérdésem az éterben... :S
[persze leccgó naplóját tömi mindenki dumával... :p :D]
 
úgy érzem,hogy tudásbázisnak használható ez az oldal,de fórumként,közösségként nulla segítséget ad
Szia!

Egyrészt kőkeményen tombol az uborkaszezon. Másrészt sajnos ez van, ezzel nem tudsz mit csinálni. A fórumon nem sok igazán profi scaper van, ergo a többség a profikra koncentrál, másrészt az a kevés profi nem azzal foglalkozik, hogy a naplókat bogarássza önszorgalomból 24/7.

Sajnos ez van, az én naplómban sem tobzódnak a hozzászólások ezerrel, de nálam amúgy is mindegy, mert nulla forintos projekteket tolok, szóval fejleszteni nem tudok semmit, addig meg úgyis csak egy útkeresés ez a hobbi, amíg nem tudod vödörrel önteni bele a pénzt. :)
Ne felejtsd el, hogy elsősorban magadnak építed az akit! Ezt szerintem sokan elfelejtik és inkább a közösség felé szeretnék produkálni magukat, ami néha bejön, de többnyire nem. Én is az utóbbi cipőben járok, de hát ez már csak ilyen. :D

A hangsúly szerintem egyébként a tudásbázison van, a közösség nem igazából a fórumon van, hanem a fórum mögötti sokszor személyes ismeretségekben.
Én pl privát üzenetben zaklatom azokat, akiknek kíváncsi vagyok a véleményére az akváriumommal kapcsolatban. Célravezetőbb, mintha csak várod, hogy a naplódba írjanak.

Bocs, remélem nem voltam sértő senki felé, pusztán jó tanácsként írom, mert már én is beleestem ebbe a hibába, ahogy már sokan mások is előttem/utánam. :)

A fotókról egyébként sajnos sok minden nem jön át, mert kicsit rossz szögben kaptad le. Próbáld meg telibe fotózni, azokból a fókuszpontokból, amik számítanak. ;)

A kövek mohásítását én egyébként dsm módszerrel próbálnám megoldani. ;)
A hydrora pedig kíváncsi vagyok, nálam sem akar az aljzaton terjedni... :S
 
Ezt szerintem sokan elfelejtik és inkább a közösség felé szeretnék produkálni magukat, ami néha bejön, de többnyire nem.

csak ehhez szólnék hozzá: valahol ez a hobbi erről szól. a versenyek propagálása is csak erősít ezen. ez már régen nem az, amikor magadnak otthon összeraksz valamit, hanem az írott-íratlan szabályok alapján szeretnél valami olyasmit alkotni, ami mások tetszését is megnyeri. legalábbis szerintem. valahol az tök természetes, hogy idejön valaki, látja a szebbnél szebb naplókat [hiszen a szépek pörögnek], és azonnal kapja az ívet, hogy összeállítson ő is valami "ütőset" - aztán várja a reakciókat, de néha hiába. ezt az a mezítlábas kislány/kisfiú, akit ipari áramütésként ért a lelkesedés felhorgadása, nehezen dolgozza fel.
és szerintem ez a kissrác mindannyiunkban benne lakozik valahol - különben nem ilyesmivel ütnénk agyon a kevés szabadidőnket.
 
ezt az a mezítlábas kislány/kisfiú, akit ipari áramütésként ért a lelkesedés felhorgadása, nehezen dolgozza fel. és szerintem ez a kissrác mindannyiunkban benne lakozik valahol - különben nem ilyesmivel ütnénk agyon a kevés szabadidőnket.
Figyu a könyvedet mikor promózod Én biztos megvenném ennyi okossággal :D
 
csak ehhez szólnék hozzá: valahol ez a hobbi erről szól. a versenyek propagálása is csak erősít ezen. ez már régen nem az, amikor magadnak otthon összeraksz valamit, hanem az írott-íratlan szabályok alapján szeretnél valami olyasmit alkotni, ami mások tetszését is megnyeri. legalábbis szerintem. valahol az tök természetes, hogy idejön valaki, látja a szebbnél szebb naplókat [hiszen a szépek pörögnek], és azonnal kapja az ívet, hogy összeállítson ő is valami "ütőset" - aztán várja a reakciókat, de néha hiába. ezt az a mezítlábas kislány/kisfiú, akit ipari áramütésként ért a lelkesedés felhorgadása, nehezen dolgozza fel. és szerintem ez a kissrác mindannyiunkban benne lakozik valahol - különben nem ilyesmivel ütnénk agyon a kevés szabadidőnket.

Írhatnék erre sok mindent, de ikább csak annyi, hogy érdemes megnézni Tibi, vagy Atti első naplóit, hogy miben különböznek a mostaniaktól. :)
Nyilván én is szeretném, hogy az egész fórum az én naplóimban toporzékoljon, hogy mekkora király vagyok, de hát a valóság mégis csak az, hogy örülök, ha egyszer magamnak fog tetszeni igazán az az akvárium, aztán vagy fejlődök, vagy nem. Sajnos ez a fórum (mint minden más) ilyen.
Ugyanakkor nem hiszem, hogy Andravor azért építi ezt az akit, mert ezzel akarja megnyerni az AGA contestet, persze ez nem zárja ki ennek a lehetőségét... :)
Nekem is volt egyszer egy ilyen kifakadásom, természetesen hasztalanul, de remélhetőleg tanultam belőle. :D
Azóta úgy fogom fel, hogy saját magamnak írom a naplót és kb mindig odabiggyesztem a postjaim végére, hogy köszönöm, ha elolvastad.

Nem akarom itt maga piadeszkára emeltetni itten, de a jó akvárium összehozásához való infó itt van a fórumon, meg a neten. A lényeg úgyis az, hogy legyen egy jó elképzelésed és azt próbáld megvalósítani, aztán majd az x-edik akváriumnál remélhetőleg elkezd kikristályosodni a saját stílusod.
Vagy nem. :D De akkor is van egy jó hobbid! :D

Bocs a szófosás miatt... :p
 
Nyilván én is szeretném, hogy az egész fórum az én naplóimban toporzékoljon, hogy mekkora király vagyok, de hát a valóság mégis csak az, hogy örülök, ha egyszer magamnak fog tetszeni igazán az az akvárium, aztán vagy fejlődök, vagy nem. Sajnos ez a fórum (mint minden más) ilyen.

szerintem félreérted, nem azt mondom én, hogy úgy építs, hogy mások elismerésére várj, csak azt, hogy valahol természetes, ha egy ilyen fórumon az embernek ez jól esik.
 
szerintem félreérted, nem azt mondom én, hogy úgy építs, hogy mások elismerésére várj, csak azt, hogy valahol természetes, ha egy ilyen fórumon az embernek ez jól esik.
Ó, ebben egyetértünk valóban. :)
Én ilyen kor mindig megszoktam nézni, hogy éppen hányan követik a naplómat, és azt képzelem, hogy azért követik, mert tetszik nekik nagyon, csak túl félénkek, hogy értem rajongjanak. :D :D :D
 
Mi is volt a kérdés?
sp. japan a terv,csak rá kellene jönnöm,hogy vegyem rá hogy horizontálisan tejeszkedjen,ne vertikálisan.a másik akimba oszlopként nő,oldalra egy centit se.Esetleg a fára is teszek belőle,ki tud nőni a vízből,fel tud futni a fára vajon?
Sp. japant én beletunkolom néhány centinként a talajba - ha már annyi helyen ereszt gyökeret, kapaszkodjon is (ha hosszú szálként nem hagyja magát, jöhet az olló)! Amennyire tudom, ki tud futni a fán az akiból. :)

Ha jól látom, a másik fő kérdés a további növényesítés lenne, de abban tapasztalathiány miatt nem tudok segíteni. :(
 
Kerdore vonni hogy miert nem fogjak a kezed a naploban szerintem legalabb annyira rosszul esik, mintha leirnam hogy megint egy akvarium amiben noveny sincs es elvarjak hogy segitsunk azonnal. Mikozben kozel 7 eve kismillio esetben segitettunk mar. De a tobbseg evek ota onzetlenul teszi.

Meg akkor is ha van benne valami amit irsz. En is amondo vagyok, hogy nyar van a hobbi reszben alszik, van aki nem mer hozzaszolni. Aki mer az eppen elment a naplo mellett vagy tobb ingerre var - mint pl ez a bejegyzes ;) lehet tudatos volt? :)

Ne add fel sok a segedlet a forumon, epitsd ugy ahogy neked tetszik. Ebbol tanulsz. A tobbiek segitenek hogy vegzetes hibat ne csinalj. Epits jot szepet es meglatod senkit sem hagy majd hidegen a dolog. Ha meg nem jon hozzaszolas ne add fel. Kerdezz ra megegyszer barati hangnemben. Mindenki a szabadidejebol segit amit csaladtol, munkatol vagy a pihenoidejebol szan a valaszra. Relax talan ez a legfontosabb tanacs az egesz hobbiban.
 
Back
Oldal tetejére