• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

ADWA AD-12 digitális műszerrel mértem, úgyhogy szerintem pontos. Ha lejjebb viszem a keménységet a pH is lejjebb megy igaz?
Csak tippelek:
Ha Osmo vízzel csinálnád a vízcseréket, akkor a kh szépen lassan csökkene. Amíg magas, addig felrántja a ph-t. Ez eltart egy darabig.
 
Tök jó... most néztem ki magamnak egy szűrőt biológiai töltettel, substrat proval, ami szintén emelné a pH-t... Osmo vízre nincs lehetőségem, de gondolom a desztvíz is megteszi?!
 
Tök jó... most néztem ki magamnak egy szűrőt biológiai töltettel, substrat proval, ami szintén emelné a pH-t... Osmo vízre nincs lehetőségem, de gondolom a desztvíz is megteszi?!
Amíg nem volt Osmo készülékem, addig kevertágyas gyantát használtam. 10 literes vödörbe tettem a vizet, beleraktam egy belső szűrőt, amibe harisnyába töltött kevertágyas gyantát tettem 1dl-t. 1-2 óra elég volt, persze ez a víztől is függ, mennyi ideig tart.

Pár hónap után meguntam és megvettem a vízlágyítót.
 
Mostanaban nem lesz Osmo keszulekem sajnos. Azt hiszem most komolyan el kell gondolkodjak hogyan tovabb. :( 2-3 hetente jarok haza Pestre, ott rendben lehetett a viz mert nem volt gond a garnikkal. Jobban jarok ha onnan hozok 20-30 liter vizet a vizcserekhez es akkor elobb utobb visszaall a pH.
Szia! Ha már úgyis vinni akarod a vizet, vegyél akvarisztikából ozmót (40 ft/l körül van) vagy kunyizd be magad egy akvakertészhez, akinek van készüléke. Otthon pedig akár keverheted is az ottani csapvízzel, máris barátibb lesz. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Az a helyzet hogy nem nagyon szeretek kéregetni, így is rengeteg segítséget és szívességet kaptam egy-két akvarista kollégától, amit ezúton is nagyon köszönök! A mostani GA Black Friday akkor nem a külső szűrő vásárlásé lesz, hanem az Ozmó készüléké... Amióta kitaláltam a szűrőt azóta az algák visszaszorultak, mintha meghallották volna mire készülök. Talán nagyobb probléma most a pH mint a szűrés, lehet hogy nem is a szűrés elégtelensége (amire némi algán kívül konkrét bizonyítékom nincs) okozza a lassú pusztulást, hanem a magas keménység és a pH. Ha ez így van akkor pedig az Ozmó készülék a jobb befektetés.

Átcsobbanok az RO készülékes topikba megtudni melyiket érdemes venni. :)
 
@BoMa, én nem hiszem el ezt az eredményt. 2:1 Gh:Kh aránynál nehezen elképzelhető ez a pH. Mielőtt bármit is csinálsz, javaslom, hogy vegyél egy csepptesztet (JBL) és azzal is mérd meg! Nálam 21/20 a csapvíz és csutkára 7,4-7,5 a pH-ja, van olyan akváriumom, ahol talaj nélkül brutálisan szellőztetve 7,8 a pH kb. Gh 16 és Kh 12-14 mellett.

Ha valóban ilyen magas a pH, mert éppenséggel lehetséges, akkor az ammónia gyilkolja a garnikat, itt már 20-25% az NH3 és 80-75% az NH4 arány (hőmérsékletfüggő).

EDIT: milyen garnélák? Azt sehol nem látom..
 
@BoMa, én nem hiszem el ezt az eredményt. 2:1 Gh:Kh aránynál nehezen elképzelhető ez a pH. Mielőtt bármit is csinálsz, javaslom, hogy vegyél egy csepptesztet (JBL) és azzal is mérd meg! Nálam 21/20 a csapvíz és csutkára 7,4-7,5 a pH-ja, van olyan akváriumom, ahol talaj nélkül brutálisan szellőztetve 7,8 a pH kb. Gh 16 és Kh 12-14 mellett.

Ha valóban ilyen magas a pH, mert éppenséggel lehetséges, akkor az ammónia gyilkolja a garnikat, itt már 20-25% az NH3 és 80-75% az NH4 arány (hőmérsékletfüggő).

EDIT: milyen garnélák? Azt sehol nem látom..
Pedig ennyi, csepp teszttel is megmertem mindent. A csapbol is 7.8-as pH folyik...
Az ammoniat mibol gondolod? Ez uj nekem. De igazad lehet mert alga is van benne, tobb mint normalis... Ha sikerul csokkenteni ezeket az ertekeket akkor az ammonia szint is csokken vagy ahhoz erosebb szures kell?

En sem ertem semmi extra nincs az aksiban a talaj is csak sima aproszemu bazalt.

Orange garnélák, blue dream/velvet garnélák es nehany babaulti maradt meg.

Szerk: a cseppteszt neptun volt, nem tudom az mennyire megbizhato.
 
Sziasztok, újra itt!

2. vízcserén vagyok túl, és jelenleg az értékek: GH:11 KH:7. A pH a neptun cseppteszt szerint még mindig eléggé sötétkék tehát 7.5 vagy több. Milyen KH-nál veszít a víz a puffer képességéből?
 
Sziasztok, újra itt!

2. vízcserén vagyok túl, és jelenleg az értékek: GH:11 KH:7. A pH a neptun cseppteszt szerint még mindig eléggé sötétkék tehát 7.5 vagy több. Milyen KH-nál veszít a víz a puffer képességéből?

0-3 °nk között már várhatsz savas pH-t
 
Sziasztok!

Egyetlen helyen olvastam csak, hogy a bazalt par tizedet emel a pH-n. Ezt meg tudna erositeni valaki? Vagy inkabb az aljzatos topikban erdeklodjek? Nekem bazalt van es ha valoban igy van akkor hiaba RO vizezek talajt is kell cserelnem...
 
Ahogy a mondás is szól: segíts magadon... nos, teszteltem a bazaltot és valóban emeli a GH-t. 1-ről 3-ra emelte az RO vizet kb 5 óra alatt. Így kb 2 tizedet emel a pH-n is!
 
Malayás akvában brutál alacsony a pH... 5 alatt van, mérés szerint 4,5 körüli.

Gh+-al sózok vissza, szerintetek emeljek a Kh-n? Van Kh sóm is... mert ezt az alacsony pH-t feljebb kellene nyomnom valahogy.
A kérdés: tolja Kh sót bele?
 
Malayás akvában brutál alacsony a pH... 5 alatt van, mérés szerint 4,5 körüli.

Gh+-al sózok vissza, szerintetek emeljek a Kh-n? Van Kh sóm is... mert ezt az alacsony pH-t feljebb kellene nyomnom valahogy.
A kérdés: tolja Kh sót bele?
En azt tennem hiszen massal nem igazan lehet feljebb vinni a pH-t. 1 ertekkel ha feljebb viszed a KH-t az mar lehet eleg is.
 
Malayás akvában brutál alacsony a pH... 5 alatt van, mérés szerint 4,5 körüli.

Gh+-al sózok vissza, szerintetek emeljek a Kh-n? Van Kh sóm is... mert ezt az alacsony pH-t feljebb kellene nyomnom valahogy.
A kérdés: tolja Kh sót bele?

pH 6,0-6,2 alatt nincs nitrifikáció, nem beszélve arról, hogy a természetben ez azért nem gyakori pH érték. Én tolnék bele a helyedben mindenképpen. Nyelni fogja nagyon, ne spórolj vele :)
 
Szerintem csak simán nem méri jól a pH-t. 4.5 irreálisan alacsony.
A talaj max 5.5-ig viszi ideiglenesen.
4.5 használhatatlan lenne növényes esetén. Az lehet, hogy valami más is drasztikusan leviszi és a két dolog összeadódik.

View attachment 47325

Gondolom az előző ábra azt mutatja, hogy mi történik, ha ugyanazt a csapvizet talaj vagy talaj nélkül méred bizonyos idő elteltével a feltöltés után.

Javítsatok, ha nem jól értelmezem.
 
Back
Oldal tetejére