• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Szia! Most csatlakoztam a forumhoz szeretnék kérdezni brutál a vizem az akiba kh 26gh 30 112l. Ha 50l vizzel ozmo keverem mik lehetnek értékek? Persze utánn víz cserekor csak lágy megy vissza 2hetente kb 20,25% növények levelei lukadnak kevés pont alga tápozás tf planter napi 1ml mic heti 2ml sok a hal kb 39db liqvi carbo napi 2ml villágitás 1db sima 18wcső +ody1x24w nappali 6500k 1csö plant növényes .napi 14ora világitás .2db belsö szürö 600,400l/h válaszokat elöre is köszönöm.
hALI!

Nem értek a hightec-hez, de először a kiváltó okot keresném meg. A feltöltő víz ilyen? Valamelyik kő keményíti meg? Egyáltalán: milyen problémát jelent nálad a kemény víz?
 
Szia ! Lotech 05w/l lukadnak a levelek ezért gondolom hogy lágyitani kénne 60l lágyitok és töltöm be akiba csapvizem is kemény 26 ph 7,2
 
Szia ! Lotech 05w/l lukadnak a levelek ezért gondolom hogy lágyitani kénne 60l lágyitok és töltöm be akiba csapvizem is kemény 26 ph 7,2

Mondjuk nem ez a megfelelő topik szerintem, mert a kérdésed simán a vízlágyítás témaköre, nem a pH-Gh-Kh összefüggései :) De ennél nagyobbat sose hibázz! :)

Ha sok a növény, szerintem simán kevés a táp. Heti 2 ml / 112 l? A gyártói adagolás 10-12 ml-t ajánl heti szinten. Ha megfelezem, akkor elég lehetne, de ezt nagyon kevésnek gondolom.

Másik: kemény vízben is nagyon szépen lehet növényezni, szerintem nem ez a kiváltó ok. Amúgy nem kell ezt túlagyalni, szépen kezd el a szokásos vízcseréknél, hogy az első 3 alkalommal csak lágy vízzel cserélsz, utána meg valamilyen keverési arányt használsz, pl. 1 rész kemény 3-4 rész lágy. Azt jó lenne tudni, hogy a csapvized milyen, hogy van-e valami az akváriumban, ami extrán keményíthet.
 
Csapvizem 26német keménységü. Akiba nincs semmi ami keményitene soder a talaj de hal sok van azért gondolom a heti 2 ml mac napi 1ml mic
 
Csapvizem 26német keménységü. Akiba nincs semmi ami keményitene soder a talaj de hal sok van azért gondolom a heti 2 ml mac napi 1ml mic

Ok, ezt írtad: "tf planter napi 1ml mic heti 2ml", a tf planter maga a "mic" :) A macro okés a heti 2 ml, kb. mindegy, hogy adod vagy sem, ha sok a hal. A micro érdekes, abból mindenképpen többet adnék.
 
Köszi a választ! Planterböl mennyit gondoltál? Napi szinten. Most ugye napi 1ml az heti 7ml nek felel meg amit adok. +carbo 2ml /nap
 
Csapvizem 26német keménységü. Akiba nincs semmi ami keményitene soder a talaj de hal sok van azért gondolom a heti 2 ml mac napi 1ml mic
A sóder az tényleg sóder, vagy csak mosott kavics (>2mm)?
Amikor indítottam az akit, megpróbáltam "olcsósítani" a talajt, sóderrel. Fél napig mostam (nem túlzok), majd kb. 200°C-on kiégettem fertőtlenítési céllal. Sajnos ez után jöttem rá, hogy a sóder jó része mész(kő) ami a csigák, kagylók házából megmarad. Ez csillog amikor nézi az ember a sódert. Szóval, ha ez a talajod, akkor szerintem hiába a RO víz, meg vízkezelés, igen gyorsan visszakeményedik.
 
Én meg ne kevergetnék csapvízet! Nem tudjuk 100%-ék mi van a csapvízben. Full RO víz csere és Gh+ szal vissza sózni. A mic-mac-ot meg megprobálni belőni a megfelelő értékre.

Szerintem hagyjuk ezt a vonalat, elavult dolog a csapvíztől rettegni :) Két dolog van a csapvízben, ami kellemetlenségeket tud okozni, az oldott klór és a vízkeménység. Előbbi simán, kockázatmentesen kezelhető, utóbbival meg csodásan együtt lehet élni.
 
Szerintem hagyjuk ezt a vonalat, elavult dolog a csapvíztől rettegni :) Két dolog van a csapvízben, ami kellemetlenségeket tud okozni, az oldott klór és a vízkeménység. Előbbi simán, kockázatmentesen kezelhető, utóbbival meg csodásan együtt lehet élni.
Szerintem hagyjuk ezt a vonalat, elavult dolog a csapvíztől rettegni :) Két dolog van a csapvízben, ami kellemetlenségeket tud okozni, az oldott klór és a vízkeménység. Előbbi simán, kockázatmentesen kezelhető, utóbbival meg csodásan együtt lehet élni.
Egyetértek:) 
 
Sziasztok.
Full RO vízzel üzemeltetem az akváriumot immár két hete, megmértem a paramétereket és a következő értékeket kaptam:
NO3( nitrát) 18
NO2 (Nitrit) 0
GH 3
KH 0
pH 6.6

Valahol olvastam hogy a KH-t érdemes lenne valahol 3 környékén tartani, kérdés hogy mivel tudnám ezt én emelni? visszasózásra Dennerle remineral+ használok 110 körüli TDS-re.
 
Sziasztok.
Full RO vízzel üzemeltetem az akváriumot immár két hete, megmértem a paramétereket és a következő értékeket kaptam:
NO3( nitrát) 18
NO2 (Nitrit) 0
GH 3
KH 0
pH 6.6

Valahol olvastam hogy a KH-t érdemes lenne valahol 3 környékén tartani, kérdés hogy mivel tudnám ezt én emelni? visszasózásra Dennerle remineral+ használok 110 körüli TDS-re.

Jó hír: működik a biológiai szűrés, és tök jó a pH. Nincs szükséged a Kh-ra. Amúgy lágy vízben nincs 1-2°nk-nál magasabb Kh. A Kh-t mindig a Gh-hoz igazítjuk, az ideális a 2-1 arány, de imnt mondtam, igazából nincs rá szükség.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: szódabikarbóna, pár csipet, aztán méréssel igazolhatod Magadnak.
 
Jó hír: működik a biológiai szűrés, és tök jó a pH. Nincs szükséged a Kh-ra. Amúgy lágy vízben nincs 1-2°nk-nál magasabb Kh. A Kh-t mindig a Gh-hoz igazítjuk, az ideális a 2-1 arány, de imnt mondtam, igazából nincs rá szükség.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: szódabikarbóna, pár csipet, aztán méréssel igazolhatod Magadnak.

Igazából magamban én is így akartam feltenni a kérdést hogy foglalkozzak én ezzel a KH dologgal vagy igazából egészséges ez így és ne foglalkozzak vele de gondoltam nem leszek ennyire drasztikus :D
Köszönöm szépen a válaszod! :)
Még annyi hogy ugye a CO2 szintet a KH és pH táblázat alapján lehet következtetni. Na ilyenkor ha nulla akkor mire hagyatkozzak? DC-ben megmondom az őszintét hogy kicsit nehezemre esik megbízni mert az új folyadék ellenére is, folyamatosan a sárga és a zöld határán van (lime szín felett picivel) reggelre se változik ez a dolog, akármennyi beoldásom is van a vízbe. A folyadék működik mert takarításnál ahogy kikerül a vízből, vissza változik kék színné egy is idő eltelte után de vissza helyezve a vízbe ugyanúgy felveszi azt az állapotot és nem változik jelentős mértékekben.
 
Üdv.

Mértem az akváriumban víz értékeket:
Az egyik:
Ph:5
Gh:10
Kh:0.

Másik:
Ph:6
Gh:11
Kh:0.

Vízlágyító készüléket használok és visszasózom gh plusszal, de az nem emeli a kh-t, ezért alacsony a ph. Most tettem hozzá kezelt(Prime) csapvízet, de csak tisztított vizet szeretnék használni.
Mivel tudnám emelni a kh-t, tanácsok termék?
Köszönöm a segítséget.
 
Üdv.

Mértem az akváriumban víz értékeket:
Az egyik:
Ph:5
Gh:10
Kh:0.

Másik:
Ph:6
Gh:11
Kh:0.

Vízlágyító készüléket használok és visszasózom gh plusszal, de az nem emeli a kh-t, ezért alacsony a ph. Most tettem hozzá kezelt(Prime) csapvízet, de csak tisztított vizet szeretnék használni.
Mivel tudnám emelni a kh-t, tanácsok termék?
Köszönöm a segítséget.
Szódabikarbónával vagy ami nálunk bevált:
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-alkaline-buffer-vizkezelo-300gr.html
esetleg a sót cserélhetnéd csak gh+ról gh/kh+ra
 
Utoljára módosított:
Üdv.

Mértem az akváriumban víz értékeket:
Az egyik:
Ph:5
Gh:10
Kh:0.

Másik:
Ph:6
Gh:11
Kh:0.

Vízlágyító készüléket használok és visszasózom gh plusszal, de az nem emeli a kh-t, ezért alacsony a ph. Most tettem hozzá kezelt(Prime) csapvízet, de csak tisztított vizet szeretnék használni.
Mivel tudnám emelni a kh-t, tanácsok termék?
Köszönöm a segítséget.

Szódabikarbóna a legjobb, ha csak Kh-t szeretnél. Megjegyzem, hogy ha Gh 10-11°nk vízben akvarizálsz, akkor én nem visszasóznám a vizet, hanem simán csapvíz-RO víz keverékét használnám. A visszasózás (tehát a lágy, savas víz) az Gh 5°nk alatt érdekes, felette pazarlás és felesleges is (nem utolsó sorban természetellenes is, mivel sehol nincs olyan víz, aminek a Gh-ja magas, a Kh-ja alacsony/nulla :) ).
 
Sziasztok!

Életemben először megmértem a garnélás aksim pár paraméterét, mert szépen lassan hullik az állomány, és a kicsik sem maradnak életben. 4 hónapja költöztetve volt az akvárium, és azóta nem akar visszaállni a rend. Szóval amiket mértem:

pH: 8.8
GH: 26 nk°
KH: 15

Egyelőre ennyi, nitrit szintet majd később tudok mérni. Ami esetleg lényeges lehet: 4 napja lett 5ml Profito adagolva, és kb 4 órája 1ml Carbo. Az akvárium 49 literes.
Valaki hozzáértő kielemezné nekem ezeket az értékeket? Én ebből annyit látok hogy betonkemény a víz. Garniknak ez már túl sok? Növényekre milyen hatással lehet?
 
Sziasztok!

Életemben először megmértem a garnélás aksim pár paraméterét, mert szépen lassan hullik az állomány, és a kicsik sem maradnak életben. 4 hónapja költöztetve volt az akvárium, és azóta nem akar visszaállni a rend. Szóval amiket mértem:

pH: 8.8
GH: 26 nk°
KH: 15

Egyelőre ennyi, nitrit szintet majd később tudok mérni. Ami esetleg lényeges lehet: 4 napja lett 5ml Profito adagolva, és kb 4 órája 1ml Carbo. Az akvárium 49 literes.
Valaki hozzáértő kielemezné nekem ezeket az értékeket? Én ebből annyit látok hogy betonkemény a víz. Garniknak ez már túl sok? Növényekre milyen hatással lehet?
nem szoktam méregetni és nem is igazán értek hozzá, de a ph elég durvának néz ki. Én inkább amiatt aggódnék nem a keménység miatt. Tuti hogy annyi?
 
Sziasztok!

Életemben először megmértem a garnélás aksim pár paraméterét, mert szépen lassan hullik az állomány, és a kicsik sem maradnak életben. 4 hónapja költöztetve volt az akvárium, és azóta nem akar visszaállni a rend. Szóval amiket mértem:

pH: 8.8
GH: 26 nk°
KH: 15

Egyelőre ennyi, nitrit szintet majd később tudok mérni. Ami esetleg lényeges lehet: 4 napja lett 5ml Profito adagolva, és kb 4 órája 1ml Carbo. Az akvárium 49 literes.
Valaki hozzáértő kielemezné nekem ezeket az értékeket? Én ebből annyit látok hogy betonkemény a víz. Garniknak ez már túl sok? Növényekre milyen hatással lehet?
Szia.
Valóban magas a vízkeménység, viszont a 8,8 ph-ban nagyobb problémát látok. Ha megnézed valamelyik növény és Neocaridina garnéla igényét 7,5 max.8 ph-t írnak. Szerintem a 8,8-at se a növények, se a garnélák nem tolerálják.

Biztos jól mérted, nem régi a teszt?
 
ADWA AD-12 digitális műszerrel mértem, úgyhogy szerintem pontos. Ha lejjebb viszem a keménységet a pH is lejjebb megy igaz?
 
Back
Oldal tetejére