• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pepe tanul

pepe0419

VIP kertész
1842230320141109_200611_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Megpróbálok egy szintet lépni a halas-kavicsos akváriumtól.

Akvárium: 100*40*40 bruttó 160l normál üveg, csúnya merevítésekkel, tönkrement frontüveggel - csere lesz 100*40*45 10-es üvegből merevítők nélkül, színtelen szilóval
Szűrő: ATMAN AT-3338 1200l/h 1 réteg szivacs, ülepítőben 1 sor kerámia a tálakban siporax és 1 perlon
Szkimmer: Eheim Skim 350 20 órától 2,5 órán át
Fűtés: 150W automata 24°C
Világítás: 3 db T5, 2*21W + 1*39W 6500K, 15cm-re a vízfelszíntől napi 7 óra (eddig hétvégén 11 órát ment, most visszavettem)
Talaj: 20l Manado (új dolog életemben), Aquabasis plus táptalaj (ez is újdonság)
Tápozás: napi 2 ml Macro, 2 ml Profito, 6 ml Carbo és 2-3 db CO2 tabletta (megtaláltam pakoláskor, elfogy, nem veszek).
Vízcsere: heti 1x, 30-40%, csapvíz + 14ml Easy Life Filter Medium
Dekoráció: Lávakövek, kerámiatálak
Növények:
Hydrocotyle Tripartita Japan
Ludwigia repens
Alternanthera roseafolia
Echinodorus magdalensis (nem szeret nálam :( )
Echinodorus osiris
Gymnocoronus spilantoides
Bacopa amplexicaulis
Eleocharis acicularis Parvula mini
Elatine Hydropiper
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Egeria densa
Bacopa caroliniana
Cryptocoryne Petchii Pink
Cryptocoryne Wendtii
Microsorum pteropus
Microsorum pteropus ’Narrow’
Hygrophyla pinnatifida
Anubias barteri ’Nana’
Karácsonyi moha
Limnophilla aquatica (halvány a színe, nem érzi jól magát)
Myriophyllum mattogrossense
Bolbitis heudelotii
+ ecset, staghorn, zöld pont, por- és fonal alga - még kezelhető

Halak: kb. 50 db Neon, 10 db Otocinclus affinis
Garnélák: RC és 13 db Amano
Tornyos maláj és csigaevő csiga

Azt már látom, hogy így most nem jó az irány. A lávaköveken és a falakon megjelent a poralga, a köveken, növényeken van még staghorn és pontalga, némi ecset és fonal. Bár még kezelhető.

Rögtön kérdeznék is. Ha jól számoltam, kb. 90-100l víz van az akiban. Ehhez a mennyiséghez Co2 nélkül gyanús, hogy erős a világítás és sok a táp is. Jól gondolom?

Megrendeltem a citromsavas CO2-t, a kiegészítőket hozzá úgy, hogy jövőre nagynyomásúra is válthassak akár.

Feltöltés után:
121778932320141029_221326_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


6 naposan
66433550020141104_200247_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

111667948320141104_200301_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

125762600820141104_200308_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


11 naposan
100732262220141109_200554_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

17534881620141109_200602_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

12660103220141109_200606_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

109303019120141109_200805_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

112460735020141109_200917_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


kéthetesen
104010448920141112_194505_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

71103923820141112_194953_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Sajnos a képeken is látszik, hogy a frontüvegről nem sikerült leszednem a foltot, így új akváriumot kell vennem.
Ami abban változik, hogy középre kerülnek körben a lávakövek a közepén egy kiemelt tisztással (Environment talajjal!), két oldalra a tálak a Cryptokkal, jobban lesüllyesztve, marad a Manado a nagyobb növényeknek.

Várom észrevételeiteket, hogy az újrarendezés jobban sikerüljön 2 hónap múlva.
 
Utoljára módosított:
Miért nem látszanak a képek? :( se Drive, se a képfeltöltés nem megy. Én vagyok a béna, biztosan. :(

Megoldva...
 
Utoljára módosított:
A világításod elméletileg nem sok, 160l re jó a 81w, viszont co2 adagolásánál már kevés lesz.
Ha co2 is adagolsz majd akkor lehet a tápozást s érdemes hozzáigazítani.
 
Üdv!
Jó lenne a dolog de azok a kerámiatálak marhára nem illenek a képbe. Nem is nagyon látom értelmét. Valamint a kövekkel is "játszhattál" volna kicsit;)
 
Üdv!
Jó lenne a dolog de azok a kerámiatálak marhára nem illenek a képbe. Nem is nagyon látom értelmét. Valamint a kövekkel is "játszhattál" volna kicsit;)
@Luigi13 -ék is így kezdték ha jól emlékszem,a két oldalon kerámitálak voltak az akváriumukban(Level:))...igaz náluk pár hét alatt semmi sem látszódott már belőlük,mert ugy benőtte a sok növény(y);)
 
A világítást bruttó literre számoljuk? Mert akkor tényleg kevés lehet majd. Amúgy tudom üzemeltetni 3*39W-al is, csak most két gyengébb cső van bent (21w/db), mert nem mertem megkockáztatni a túl sok fényt.
De most tuti sok, mert algásodok eléggé. Bár szépek így is a kövek, olyan természetesek és a garniknak és az otoknak is van kaja, de azért nem ez az ideális :)
20141115_183355_resized_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A tálak azért vannak, mert az előző installban a crypto teljesen benőtte a talajt és átszőttek mindent a gyökereik, ezért így akartam kordában tartani, csak elszúrtam. Tettem alá szűrőszivacsot, ami megemelte majd 2 centire, a manado meg összeesett. Amúgy úgy terveztem, hogy a "gyep" majd eltakarja a nagyját, meg a crypto. Egyszer...

A kövek így tetszettek, főleg, hogy ott is "fugáztam" volna, és a barlangok tetszenek a rákoknak. De persze szívesen meghallgatom, hogy hogyan lenne jobb, nem igen van érzékem ehhez az esztétikai dolgokhoz, mondhatni szépérzékem. Kivéve a Feleségem "kiválasztása", bár az meg lehet, hogy kémia volt ;) Az új elrendezésben amúgy körbe lesznek letéve a kövek, krátert képezve, úgy, hogy ezeket eltördelem ha kell, és veszek is pár kisebbet még.

Még egy algás kép:
20141115_183401_resized_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Én a neonok hadserege:
20141115_183341_resized_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Bocsi a képekért, telóval készültek, de rátesz egy lapáttal a bal oldalt, fent középen és jobbra fent az üvegen lévő levakarhatatlan foltosodás.
 
Igazából jók ezek a lávakövek. Sajnos megtapad rajt az alga is de kiválóan lehet mohásítani. A növények majd biztosan alakítják majd az összképet ilyen fényerő mellett :) Most ,hogy vissza vetted 7 órára talán az alga is lemorzsolódik, na meg az otok és a garnélák legalább nem éheznek :)
Brutál kis holland aki lehet ez ha bedúsul! Szépek a neonok is. Illenek a képbe(y)
 
A mai vízcsere alkalmával kicsit algátlanítottam az üvegeket és érvényesítettem a horizontális politikát, megnyírtam a Ludwigiát, hogy legyen esélye másnak is, illetve a kövek mögé hátra betettem a levágott szárakat, ott eddig nem volt semmi, vagyis az Echinodorus próbálkozott.
20141116_191056_resized_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos az üveget még mindig 3-4 naponta kell a zöld pont és poralgától takarítani, és a köveken is már 2-3 mm-es zöld algacsomók vannak, de még kezelhető.
 
Igen-igen emlékszem :) -szerintem hamar kikerül majd innen is :)

Valóban, nálunk az Úrágyában és a Level-2-ben is voltak kerámia tálak.Igaz a sarkokban és azzal a céllal, hogy ne keveredjen a talaj a dekorral, illetve hogy legyen egy vastagabb talajréteg, ahová ültettünk. Mindkét akváriumban hamar "láthatatlanná" tettük.

P1270674 by Luigipapa13, on Flickr

P1270809 by Luigipapa13, on Flickr

P1280842 by Luigipapa13, on Flickr

P1290094 by Luigipapa13, on Flickr

Itt nem látom különösebben értelmét. Ha lehet vedd ki, vagy próbáld álcázni!
 
Kivenni nem fogom, de a mohás eltakaráson már gondolkodtam, csak nincs elég mohám még. :) A cryptot nem engedi túlzottan elterjedni, csak nem jól sikerült az elhelyezés.
 
Megpróbáltam egy kis csomag mohából a maximumot kihozni @Luigi13 ötletét keletiesen adaptálva :) Hétvégén vízcserekor majd még kicsit megigazítom, hogy lejjebb is legyen, ma csak ennyire tellett :)
P1020762_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1020771_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képeket fényképezővel csináltam, de így sokkal rondább a frontüveg :(
A jobb felső képen elmozdítottam a mohát tartó kavicsot, így látszik a kő eredeti színe
 
Kövezzetek meg, de nekem nagyon tetszik az algás:) Garnélák is bírják, legelnek egész nap, amíg nem burjánzik nagyon el a fonal, addig nem kefélem :)
 
A neonok szinte mindig a talaj felett suhannak egyik oldalról a másikra, mintha nem éreznék magukat biztonságban, ha világítok. Villanyoltás után fent is úszkálnak. Milyen "sötétítést" tudok csinálni, hogy a MC és a Parvula mini nem szenvedje meg? Valamilyen úszó növény? Békalencse? A többi növényt nem szeretném leárnyékolni, de a halaknak is stresszmentes környezetet szeretnék.
 
Dobok fel újabb képeket. Ami az akit illeti, a Ludwigia az egyetlen, ami megbízhatóan növöget, a többi csak módjával. A moha beindult, lassan eltakarja a tálakat, a hínár is alakul. Vettem egy adag Staurogyne repenst a Hydropiper helyére, utóbbi teljesen kipusztult. Elindult a Wabi projektelem is a metszésekből maradt darabkákból.
Kaptam Dukenukem kollégától nagy adag Parvula minit, azzal dúsítottam, illetve betelepítettem egy sziámi algázót, sajnos sok helyen van még fonal, most már a Montecarlo között is. Próbáltam irtani Carboval, a kövekről gyönyörűen lejött, a Tripartita Japant nem bántja, de az MC nem szereti töményen, megég. A Myriophyllum elég satnya, nem üde zöld, lehet, hogy kevés a fény neki. Amúgy mindenki megvan. Az Echinodorus is talán magához tér, hoz pár új levelet, amelyek megmaradnak talán.
Lassan talán visszaszorul mindenféle alga, egyre kevesebbet kell az üveget is tisztítani.
P1020834_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1020839_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A tölcséréért külön bocsi, az üveg első szériáját összetörtem, még szerencse, hogy nem volt drága :) Januárig ezt az erősen DIY megoldást kell elviselnem :)
 
A hétvégi karbantartás előtt ma lőttem pár fotót, ma 2 hónapos az akvárium.
A tápozást átállítottam hetire, találtam egy üveg Nutron Flora tápot itthon, most az megy, heti 1x a vízcsere után 40ml, és kapnak még 5-6 ml Macrot is. Ezen kívül napi 7-8ml Carbo megy be.
Világítás (elvileg) 81W, napi 7 óra. A csövek előtétjét cserélni kell, mert túlhajtják a csöveket.
Alga kezelhető, némi zöld pont és por, kevés fonal és kezd visszaszorulni, néhány pötty ecset és staghorn.
Halak és garnélák is gyarapodtak, kb. 70 neon, 2 sziámi algázó, 10 oto, 18 amano és 50+ RC, elég sok kicsi is van.
Növények közül az MC, az Egeria és a Myriophyllum nem az igazi, MC alig nő, algás, Egeria egyes szárai is eléggé algásodnak, bomlanak, a Myrio is satnya.
A Gymnocoronis Spilanthoides nem ide való (bal hátsó sarok), túl nagyok a levelei, de legalább nő, mint a gomba (heti 6-8cm!), így maradhat egyelőre.
A DIY tölcsért száműztem, nem bírtam tovább, visszament az Atman gyárija. A CO2 szettet még várom keletről, örülnék, ha megjönne a két ünnep között.
P1020884_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1020901_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1020902_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A növények egy része, főleg az MC elég szépen bubiznak, pedig ma véletlenül a carbo-t sem kapták meg, tehát csak a halak által előállított CO2 volt a vízben.
P1020879_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Boldog Karácsonyt mindenkinek!
 
Tegnap este mértem egy ph-t az évek óta nem használt, bontott neptun teszttel és meglepődtem a színén, a skáláról le sem olvasható, az csak 7.5ig mért, az volt a kék, de a tesztem színe sötétkék lett, 8 feletti lenne a pH-m? A garnéláknak semmi bajuk. Szerintem rossz a teszt. Vagy tényleg a full siporax töltet viszi így el a pH-t?
 
Tegnap este mértem egy ph-t az évek óta nem használt, bontott neptun teszttel és meglepődtem a színén, a skáláról le sem olvasható, az csak 7.5ig mért, az volt a kék, de a tesztem színe sötétkék lett, 8 feletti lenne a pH-m? A garnéláknak semmi bajuk. Szerintem rossz a teszt. Vagy tényleg a full siporax töltet viszi így el a pH-t?

Mérj egyet a JBL tatyóval is ma!
 
Back
Oldal tetejére