• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Nagyjából jól számolod. 10m álló vízoszlop az 1bár,de ez nem minden esetben, mert számolni kell a víz tömeggel is. Minél nagyobb a tömeg annál nagyobb a víz oszlop nyomása.
Szia!
Szerintem ezeket a mondatokat kicsit fogalmazd át, mert így, szó szerint, nem állja meg a helyét. Félrevezető lehet. Értem, hogy mit szerettél volna írni, de nem pont az jött le. ;)
 
Mi benne a félrevezető? mit nem értesz ebből?:confused::cool:

Én értem, csak ha kitartasz az eredeti mondatod mellett, akkor félek, hogy Te nem érted...
- egy 10 méteres vízoszlop nyomása mindig 1bar, a víz tömegétől függetlenül (ha nincs túlnyomás). Ha túlnyomás van, akkor is 1 bar az 10 méteres vízoszlop nyomása (az oszlop alján), csak hozzájön a túlnyomás értéke.
- A nyomás számításánál, hogy számolsz a víz tömegével is?
- Szerintem a vízoszlop nyomása, kizárólag a magasságától függ, és nem a tömegétől. ...Vagy igazából már nem is tudom, hogy ugyan arra gondolunk-e?
(most ne menjünk bele, hogy "de nem is a tömegtől, mert P=F/A, meg 9,81m/s2 stb"...)
Attól tartok, mennél jobban belemegyünk, annál problémásabb a dolog. o_O
Hagyjuk az egészet.
Aki érti miről van szó, az jó, aki meg nem, annak meg úgysem tudjuk (akarjuk) itt elmagyarázni. ;)
 
Én értem, csak ha kitartasz az eredeti mondatod mellett, akkor félek, hogy Te nem érted...
- egy 10 méteres vízoszlop nyomása mindig 1bar, a víz tömegétől függetlenül (ha nincs túlnyomás). Ha túlnyomás van, akkor is 1 bar az 10 méteres vízoszlop nyomása (az oszlop alján), csak hozzájön a túlnyomás értéke.
- A nyomás számításánál, hogy számolsz a víz tömegével is?
- Szerintem a vízoszlop nyomása, kizárólag a magasságától függ, és nem a tömegétől. ...Vagy igazából már nem is tudom, hogy ugyan arra gondolunk-e?
(most ne menjünk bele, hogy "de nem is a tömegtől, mert P=F/A, meg 9,81m/s2 stb"...)
Attól tartok, mennél jobban belemegyünk, annál problémásabb a dolog. o_O
Hagyjuk az egészet.
Aki érti miről van szó, az jó, aki meg nem, annak meg úgysem tudjuk (akarjuk) itt elmagyarázni. ;)
Én nagyon is jól értem, szakmai tapasztalatból írtam. Tényleg ne mennyűnk bele,mert hosszú lenne példákkal leírni, mert csak offojuk a topicot. De majd egyszer ha találkozunk, és remélem, akkor beszélhetünk róla.;)
 
Sziasztok.. Sikerült beüzemelnem az RO készüléket. Igaz még az Y elágazás nincsen kész mert Jó csatlakozó hiányban vagyok még. A Mérések alapján. 1l Ro tiszta víz 4 percbe telet a készüléknek. Első mérés 18ppm lett. Ami számomra meglepő volt.:D. Koszos víz 1l-t 2 perc alatt készítette el 450ppm. Holnap újabb próba lesz.. Az arány eddig eléggé jónak tűnik.. arány: :D : :(:(...
 
Beüzemeltem végre az ozmó készüléket, kb. 30l vizet gyártottam, szűken volt csak elég, több nem ment, mert a bekötéshez beépített T-idom egyik szára a művelet alatt elkezdett csöpögni. És egyre jobban csinálta.. Apu szétszedte aztán, újra kócolás közben megrepedt a cső. Szóval holnap folyt. köv vízszerelés ügyileg. Remélem sikerül holnap nem anyaghibás T-idomot venni.
Kb. 10l/óra sebességgel jön le a víz, 12 ppm-es vizet gyártott így elsőre.
 
Igen, 200 a vége. Felette szűrőház csere.
Én úgy nézem, hogy az se fog beleférni. Nem bírtam, ki és megnéztem az én 2x100-as rendszerem szűrőházának belső átmérőjét, és mérőszalaggal ugyan, de 52mm-t mértem. Vagyis ha az 50 gallon/litereshez való szűrőháznak is ez a belső átmérője, akkor a táblázat szerint 125-ös a max. amit bele lehet tenni.
Szerk.:
Viszont ami érdekes, hogy a Purepro membránjaira meg 50-200 gallonig ugyanazt az 4,45 centis D átmérőt írják.
 
Utoljára módosított:
Én úgy nézem, hogy az se fog beleférni. Nem bírtam, ki és megnéztem az én 2x100-as rendszerem szűrőházának belső átmérőjét, és mérőszalaggal ugyan, de 52mm-t mértem. Vagyis ha az 50 gallon/litereshez való szűrőháznak is ez a belső átmérője, akkor a táblázat szerint 125-ös a max. amit bele lehet tenni.
Többféle membrán ház létezik. Ha jól láttam a képen a legelterjedtebb van, én is ilyet használok évek óta. Régebben 50 GDP-t, vagy másfél éve 2x 200 GDP-t. Teljesen ugyan az a mérete, legalább is PurePro-nál biztosan.
ro.JPG
 
Van egy ilyen készülékem: https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-ro-keszulek-vizlagyito-190-l-nap-50-gpd.html

A fórumon olvastam, hogy használat után maradjon víz az eszközben.
A kérdésem az lenne, hogy ez csak a membránra vonatkozik, vagy a teljes gép (előszűrő, szénszűrő) így legyen letárolva a következő használatig?

Köszönöm a válaszokat.
Teszel Teszel egy-egy csapot a rossz és jó vízre és kész. Nem kell ezt túlbonyolítani. Használat után elzárod őket és a bejövő víznél is elzárod a csapot és kész.
 
Back
Oldal tetejére