• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Szevsztok!
Kicsit megáztattam a fürdőszobát tegnapelőtt este. Az RO egy kis elosztóval van fixen bekötve, de az elosztó idom (amibe a kis csap van bele tekerve) talán 3/4-es, és az összes fali csatlakozásom 1/2-es, emitt két db bronz szűkítővel tudtam bekötni, amiből az egyik megrepedt, gondolom a túl hideg víz miatt lehetett, mert gyorsabban akart zsugorodni, mint az acél elosztó... A kérdésem: Létezik ilyen kis elosztó 1/2-es kivitelben, illetve mi a neve?
Így néz ki a cucc:
FT06.jpg?lastmod=1513245564.jpg
 
Szevsztok!
Kicsit megáztattam a fürdőszobát tegnapelőtt este. Az RO egy kis elosztóval van fixen bekötve, de az elosztó idom (amibe a kis csap van bele tekerve) talán 3/4-es, és az összes fali csatlakozásom 1/2-es, emitt két db bronz szűkítővel tudtam bekötni, amiből az egyik megrepedt, gondolom a túl hideg víz miatt lehetett, mert gyorsabban akart zsugorodni, mint az acél elosztó... A kérdésem: Létezik ilyen kis elosztó 1/2-es kivitelben, illetve mi a neve?
Így néz ki a cucc:
View attachment 46943
Igen: bekötő idom. Én itt szoktam vásárolni, még talán hozzád is viszonylag közel van.;)
 
Szevsztok!
Kicsit megáztattam a fürdőszobát tegnapelőtt este. Az RO egy kis elosztóval van fixen bekötve, de az elosztó idom (amibe a kis csap van bele tekerve) talán 3/4-es, és az összes fali csatlakozásom 1/2-es, emitt két db bronz szűkítővel tudtam bekötni, amiből az egyik megrepedt, gondolom a túl hideg víz miatt lehetett, mert gyorsabban akart zsugorodni, mint az acél elosztó... A kérdésem: Létezik ilyen kis elosztó 1/2-es kivitelben, illetve mi a neve?
Így néz ki a cucc:
View attachment 46943
Inkább tegyél be egy T idomot és azt szűkítsd le. Az rondább, de megbízhatóbb.
 
Kérdés: áramlásszabályzóból a 100gpd membránhoz a 300-ast vagy a 450-est?
Konkrétan nincs megkötve. Ha nagyobb átfolyásút teszel rá, akkor több víz megy pocsékba, viszont a membrán tovább bírja. Ha kisebbet, akkor előbb elhasználódik a membrán, de jobb lesz a tisztított viz - "szenny"víz arány.
 
Akkor marad a gugli. :)
Mondjuk full gyp vagyok megnézem milyen van most fent, azt 75 gpd membránhoz adták. Most 100-ast raktam bele.

Re: közben született válasz is, köszi!
Tehát ha jól értem minél kisebb átfolyású áramlásszabályzó minél nagyobb gpd membránhoz = nagyobb tisztavíz hozam viszont csökkenő membrán élettartam.
 
Akkor marad a gugli. :)
Mondjuk full gyp vagyok megnézem milyen van most fent, azt 75 gpd membránhoz adták. Most 100-ast raktam bele.

Re: közben született válasz is, köszi!
Tehát ha jól értem minél kisebb átfolyású áramlásszabályzó minél nagyobb gpd membránhoz = nagyobb tisztavíz hozam viszont csökkenő membrán élettartam.
Valahogy így. Az áramlásszabályzó (fojtás) azért kell, hogy a víz ne csak a membránt megkerülve - a legkisebb ellenállás felé - folyjon át a rendszeren. Valahol az arany középutat kell megtalálni.;)
 
Kérdés: áramlásszabályzóból a 100gpd membránhoz a 300-ast vagy a 450-est?
Én a 100-ashoz 500-as szabályzót kaptam, és membrán duplázáskor is maradt ez. 2x100-as új membránokkal , 5 Bar nyomás mellett, 1 liter RO mellett 0,8 liter mellékvizet csinált. Ezek után én a 450-esre szavazok.
 
Megnéztem, a 75 gpd-eshez alapból 420-ast adtak. Szóval ja, 450 vagy 500 a jó 100 gpd-es membárnhoz. Köszi.
 
Szevsztok!
Kicsit megáztattam a fürdőszobát tegnapelőtt este. Az RO egy kis elosztóval van fixen bekötve, de az elosztó idom (amibe a kis csap van bele tekerve) talán 3/4-es, és az összes fali csatlakozásom 1/2-es, emitt két db bronz szűkítővel tudtam bekötni, amiből az egyik megrepedt, gondolom a túl hideg víz miatt lehetett, mert gyorsabban akart zsugorodni, mint az acél elosztó... A kérdésem: Létezik ilyen kis elosztó 1/2-es kivitelben, illetve mi a neve?
Így néz ki a cucc:
View attachment 46943

Nemrég kötöttük be a RO készüléket, T-idommal először, ami megrepedt. Kaptunk vízszerelési üzletben egy mosógép bekötő idomot, bemenet-kimenet 1/2", rajta egy y - csapos kiállással, ami 3/4. Az eladó szerint a T-idomos megoldást amúgy is nehéz rendesen letömíteni.
Így néz ki:
001.JPG
 
Profi lett! :)

De jó lenne ha én is be tudnám kötni fixre.... de nem tudom, hacsak a fürdőszobaszekrény alá be nem rakom a hordózás meg marad pincéból felhozásos módon... hm... most belelkesedtem. :D
 
Profi lett! :)

De jó lenne ha én is be tudnám kötni fixre.... de nem tudom, hacsak a fürdőszobaszekrény alá be nem rakom a hordózás meg marad pincéból felhozásos módon... hm... most belelkesedtem. :D

Apum keze munkáját dícséri a bekötés, a hordót én is tologatom, gurulós virágtartóra van téve, amíg lejön a víz nem zavar, de hogy állandóan ott lebzseljen, ahhoz kicsi a hely. A RO készülék fixen van, kap még majd egy kapcsolós mágnesszelepes automatizálást.
 
Ha jol ertem a RO rendszert akkor a szenyviz tisztaviz aranyat harom dolog adja meg:
1. Nyomas ajanlott 5bar.
2. folytas
3. Membran tipus (GDP)

Mi van ha 2bar nyomasom van? Es 100GDP membran. Nem lehet a folytassal kompenzalni a kissebb nyomast. Mondjuk egy 300/350 folytokkal? Milyen aranyt erhetek 2barnal?
 
Ha jol ertem a RO rendszert akkor a szenyviz tisztaviz aranyat harom dolog adja meg:
1. Nyomas ajanlott 5bar.
2. folytas
3. Membran tipus (GDP)

Ezek közül max az első kettő ami igaz. Nagyobb membránnal nem változik az arány. Amivel sokat lehet javítani, ha az 1. membrán rossz vízét átnyomod egy másik membránon. De ehhez nem elég még a 4 Bar sem nagyon.
Ezt meg ajánlom mindenkinek elolvasára: http://www.ro-bolt.info/forum/viewtopic.php?f=36&t=1039
 
Back
Oldal tetejére