• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Totálisan igazad van, ez a termék legjobb az ilyen célokra. Sajnos ebből a legkisebb kiszerelés is 1500ft, ez a méret pedig 3-4000ft. Otthon nekem is ez van mert tudom hogy évente többször is használom és rengeteg bosszúságtól megkímélem magamat ;)
Az ára e körül van, jó tippeled. De ha úgy vesszük a legkisebb kiszerelés is sokáig elég, mert nem kell sok belőle egy menetet feltömíteni . Szinte atom biztos. Elég sokat dolgozok vele,(napi szinten) és nem emlékszem hogy lett volna folyás vagy szivárgás.
 
Egyetértek a teflon egy rakás kaki. Mondjuk nekem is most azzal van tömítve az RO a membráncsere után, mert nem volt itthon más...

Ha biztosra akarsz menni akkor ezt a menettömítőt használod. Annyira kell csak figyelni, hogy a becsavarási irányra ellentétesen tekerd fel. (Mondjuk ez minden ilyen menettömítőre igaz, teflonra is.)
Teflonszalagnál meg kell reszelni a menetet hogy ne csússzon el össze-vissza, stb, szóval csak a szívás van vele.
 
Kérdés: most mértem meg a tegnap készített víz tds értékét és 71 volt, a csapvízé pedig 330. Nem túl magas az RO értéke? Tárolva pedig egy lágyvízzel kimosott 5 lityis flakonban volt.
Szerk: gh/kh-t nem tudok mérni
 
Kérdés: most mértem meg a tegnap készített víz tds értékét és 71 volt, a csapvízé pedig 330. Nem túl magas az RO értéke? Tárolva pedig egy lágyvízzel kimosott 5 lityis flakonban volt.
Szerk: gh/kh-t nem tudok mérni
Ha új a készülék, ez magas.
 
Tök új. Összesen eddig kb 40 litert gyártottam vele próbaként.
Persze gyártás előtt átjárattam a rendszert ahogy kell. (Membrán kiköt, előszűrők átmosva, stb)
A membrán tömítéseit nézted? mert akkor úgy tűnik hogy a szűrés mellett szökik a víz. Próbáld újra szétszedni, nem e került a tömítéshez valami kosz.
 
A membrán tömítéseit nézted? mert akkor úgy tűnik hogy a szűrés mellett szökik a víz. Próbáld újra szétszedni, nem e került a tömítéshez valami kosz.
Köszi a tippet. Szétkapom és majd kiderül. Remélem csak valami triviális probléma és nem a membrán vacak...
Faunás a cucc, szal ha igen, akkor max csere.
 
@joesalty Nem lehet,hogy csak a TDS mérőd csal felfelé? A csapvizednek is - bár lehetséges hogy ennyi - elég magas a TDS-e. Teszteld le desztillált vízzel, vagy másvalakinél "tuti" RO-val. Kár lenne mindent szétszedni, miközben lehet hogy csak ez a hiba :)
 
@joesalty Nem lehet,hogy csak a TDS mérőd csal felfelé? A csapvizednek is - bár lehetséges hogy ennyi - elég magas a TDS-e. Teszteld le desztillált vízzel, vagy másvalakinél "tuti" RO-val. Kár lenne mindent szétszedni, miközben lehet hogy csak ez a hiba :)
Ez is igaz lehet(y)
 
@joesalty Nem lehet,hogy csak a TDS mérőd csal felfelé? A csapvizednek is - bár lehetséges hogy ennyi - elég magas a TDS-e. Teszteld le desztillált vízzel, vagy másvalakinél "tuti" RO-val. Kár lenne mindent szétszedni, miközben lehet hogy csak ez a hiba :)
Újramértem mindent:
Csapvíz 277
Jó víz 70
Rossz víz 380

Az eszköz egy novicsentó Adwa a GA tól. Ebben azért bíznék... :)

Egyébként szétszedtem a membránt, de alig bírtam kibányászni annyira belecuppant, átmostam megint 15 percig, utána membrán vissza és kb 30 perc járatás és akkor mértem mindent megint.
 
Bal oldali, azzal az eltéréssel, hogy csak 2 előszűrő van és a membránház.
De, mindezek előtt van egy 50 mikronos, 1 mikronos és egy aktívszenes előszűrő 10” házakban.
A 4-ik szűrő, az egy SiO 2 szűrő. Van aki használ, van aki nem. Ennél a típusú készüléknél, a membránon kívül , minden egyben van(öntött). Itt ha valahol átereszt, az gyári hibás, ez csere. A membránnál, lehetnek más hibák,mivel az szétszedhető. Kosz által gumi tömítés megsérülés. Rosszabbik esetben, membrán tömítés háznak, gyári hibás vagy esetleg a membrán.
 
A 4-ik szűrő, az egy SiO 2 szűrő. Van aki használ, van aki nem. Ennél a típusú készüléknél, a membránon kívül , minden egyben van(öntött). Itt ha valahol átereszt, az gyári hibás, ez csere. A membránnál, lehetnek más hibák,mivel az szétszedhető. Kosz által gumi tömítés megsérülés. Rosszabbik esetben, membrán tömítés háznak, gyári hibás vagy esetleg a membrán.
Hmmm... csak hangosan gondolkodva, ha a membránházat közvetlenül a nagy 10" aktívszén után kötöm, azzal segíthetek valamit vagy sem.
Az én olvasatomban nem, mert max a készülék két előszűrőjét iktatnám így csak ki, de a membrán ugyan az lenne.
Ergo ugyan úgy magas tdses víz jönne ki belőle.
Vagy tévedek?
 
Bal oldali, azzal az eltéréssel, hogy csak 2 előszűrő van és a membránház.
De, mindezek előtt van egy 50 mikronos, 1 mikronos és egy aktívszenes előszűrő 10” házakban.
Még azt kérdezném, hogy összeszerelve vetted, vagy neked kellet összeszerelni?
 
Back
Oldal tetejére