• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Nekem van egy ilyen feleslegben, a RO szettben benne volt, ugyanúgy, mint a bejövő ági menetvágós izé, ha kell, a tiéd.
Odamérem a fürdőszobaszekrény aljához az RO masinát hogy egyáltalán befér-e, ha igen, akkor lehet élek a felajánlással, köszi!
 
Na közben agyalok folyamatosan... a fürdőben a mosdó alatt van hely az RO-nak, a szennyvíz és a betáp kérdését is el tudom intézni a csapról. (Nyilván amit bekötő idomot adtak az RO-hoz 1/2"-os, a csap meg 3/8"-os, vehetek másikat... :( és ha már kell mennem RO boltba, veszek szennyvízbilincset is). Egy szívás lesz csak vele: a szifon nálam fém, jó vastag ráadásul, abba kell majd 6-os lyukat fúrni, ráadásul a bilincs is kicsit nagy rá, szóval még alá is kell valamivel tömnöm hogy meg lehessen szorítani... jó móka lesz. :D

Ha felszereltem akkor annyi csak a macera utána, hogy a 120 literes hordót a fürdő másik felébe tudom csak parkoltatni, szóval a tisztavíz csöve végigmegy majd az egész fürdőszobán. Viszont nem kell majd állandóan fel-le szerelni a zuhanyról, tök jó. :D
 
Sziasztok!


Tavaly augusztus közepén cseréltem a (D&D 190liter nap) vízlágyítomba membránt és szűrőket.

Most 55-60 at mérek a tds mérömmel ez hogy lehet?

Ennyire piszkos a víz? egyszerűen nem értem...

Hetente 60liter vizet csinálok vele
 
Sziasztok!


Tavaly augusztus közepén cseréltem a (D&D 190liter nap) vízlágyítomba membránt és szűrőket.

Most 55-60 at mérek a tds mérömmel ez hogy lehet?

Ennyire piszkos a víz? egyszerűen nem értem...

Hetente 60liter vizet csinálok vele
Szia, azon van öblítőszelep?
Pontos a műszered?
 
A víz az elég gyorsan lejön szóval a 190liter/nap az reális csak nagyon piszkos, veszek akkor előszűrőket aztán meglátom mi lesz...
 
A víz az elég gyorsan lejön szóval a 190liter/nap az reális csak nagyon piszkos, veszek akkor előszűrőket aztán meglátom mi lesz...
Ha piszkos a víz, akkor érdemes gyakrabban cserélni az 5 mikronos előszűrőt. Nálam most kevesebb mint 2 hónap után koszosabb, mint fél év után szokott lenni, szóval cserélni kell. A szén után viszont mindenképp érdemes berakni még egy szűrőházat egy 1 mikronos betéttel, mert az összeszed minden maradékot és a szén port is. Szerintem ezeknek a pici RO gépeknek ez a legnagyobb hibájuk.
 
Előző membránom bírta vagy másfél, két évig. Pedig akkor még nem is nagyon öblítettem használat után.
A mostani membránt többet használom (kb. heti 120 liter ro vizet gyártok vele) de mindig öblítek, remélem ez is bírja vagy egy évig alsó hangon. (Előszűrőket nyilván félévente cserélem.)

De igazad van, egy három előszűrős masina sokkal jobb meg komolyabb. Tovább is bírja.
 
Ha piszkos a víz, akkor érdemes gyakrabban cserélni az 5 mikronos előszűrőt.
Szerintem mindenképpen érdemes már a bejövő vízre tenni egy szűrőt. Pár éve , mikor kicseréltem az udvarban a ház és a vízóra közti csövet, tettem fel egy 10 colos szűrőházat, egy 5 mikronos mosható szűrőbetéttel és nem bántam meg. Azóta megszűnt a csapok szűrőinek állandó pucolgatása mindenféle apró szemcséktől, meg ami nem látszik, hogy ezek a kis szemcsék koptatják az egykaros csapokat. Sőt én azt gondolom, hogy még a bojler után is érdemes feltenni valamit, főleg ha már koros. Utána már az RO előszűrőjének is kevesebb dolga akad, a moshatót meg könnyű tisztítani, de nekem még nem kellett. Illetve a kosz leülepszik az átlátszó pohár alján, ahol van egy csap amivel simán csak leeresztem.
 
Nekem is van szűrő a bejövő ágon, de kb. 4 éve mióta felrakták nem pucoltam. Lehet érdemes lenne? :D
 
Ezek közül max az első kettő ami igaz. Nagyobb membránnal nem változik az arány. Amivel sokat lehet javítani, ha az 1. membrán rossz vízét átnyomod egy másik membránon. De ehhez nem elég még a 4 Bar sem nagyon.
Ezt meg ajánlom mindenkinek elolvasára: http://www.ro-bolt.info/forum/viewtopic.php?f=36&t=1039
Jó az írás, érdemes elolvasni. Nekem azért felmerült pár gondolat.

Itt írja, hogy gyakori előszűrő kombinációk:
1. "1/5 mikron + CTO + CTO (ez nekünk a legjobb)"
2. "5 mikron + granu. szén + 1 mikron (ez a szégyentelen ivóvizes rettenetek sajátossága, azonnal gyanút keltő kivitel)"

Kérdések:
1. Miért kell 2 CTO? És miért ez a legjobb?
2. Mitől gyanút keltő kivitel? Azt értem, hogy a GAC szűrőbetétek porolnak, de azért van mögöttük az 1 micronos szűrő, nem!? Ebben az összeállításban miért rosszabb, mint egy CTO? vagy 2 CTO?
3. Láttam olyan összeállítást, hogy 5 micron+GAC+CTO, erről kinek mi a véleménye?

4. Továbbá az aktívszenes utószűrőre írja, hogy felesleges. Ez egy tartály nélküli rendszernél érthető, de a tartályos rendszernél is felesleges? Pláne, ha ivásra is használja az ember!?

Ha valaki hozzá jobban értő elmondja a véleményét, azt előre is köszönöm!


Ezt meg csak úgy beszúrom, mert @Etele kérdezte korábban, és hátha mást is érdekel, de a fenti linket nem olvassa végig.

Átfolyásszabályzók ajánlott méretei:
190l/nap – 300; 330ml/perc
275l/nap - 420ml/perc
375l/nap – 520; 550ml/perc
576l/nap – 650; 800; 850ml/perc
 
Back
Oldal tetejére