• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Azt viszont nézd meg hogy jól van összeszerelve. Gyárilag is tévedhetnek. :)
Nem szivárog sehol, a folyásirány stimmel. Ezen kívül sok minden mást nem tudok leellenőrizni, mert mint említetted bonthatatlanok az előszűrők. Illetve a kezelési utasításnak valamint a józan észnek megfelelően van összerakva.
Szal, eléggé meg vagyok így lőve. :)
 
Nem szivárog sehol, a folyásirány stimmel. Ezen kívül sok minden mást nem tudok leellenőrizni, mert mint említetted bonthatatlanok az előszűrők. Illetve a kezelési utasításnak valamint a józan észnek megfelelően van összerakva.
Szal, eléggé meg vagyok így lőve. :)
Ha a szerelési szempontjából minden stimmel, én azt javaslom hogy vegyél egy 2l flakon ioncserélt vizet (pl. Spar). Annak általában 3-5 TDS körül szokott lenni, és ahogy Jopet is írta ellenőrizd le a ADWA TDS mérőt, hát ha az a hibás (hisz Romániában gyártják) . Ha a ioncserélt vízre is többet mutat, akkor a mérő a hibás. Ha jót mutat akkor a RO készülék a hibás. Ha garanciális, akkor cseréltesd le az egész készüléket, ne csak a szűrőket.:)
 
Az eszköz egy novicsentó Adwa a GA tól. Ebben azért bíznék... :)
Azért nekem mért már érdekeset, pedig az enyém is szinte új. ( "Fekete Pénteken" vettem. )
Volt, hogy 3 mérésre 3 igencsak különböző eredményt mutatott. Kicsit meglepődtem mikor ez előző napi 160TDS-es érték helyett másnap 70-et mutatott a műszer, majd 110-et, és a végén megint 160-at, mindezt pár perces eltérésekkel kivárva a homokórát.
 
Azért nekem mért már érdekeset, pedig az enyém is szinte új. ( "Fekete Pénteken" vettem. )
Volt, hogy 3 mérésre 3 igencsak különböző eredményt mutatott. Kicsit meglepődtem mikor ez előző napi 160TDS-es érték helyett másnap 70-et mutatott a műszer, majd 110-et, és a végén megint 160-at, mindezt pár perces eltérésekkel kivárva a homokórát.
Konklúzió! nem szabad többször mérni egymásután, az ADWA mérővel.:LOL::ROFLMAO: Nekem is az van és tudom milyen.:DEzt viccnek szántam.(y)
 
Konklúzió! nem szabad többször mérni egymásután, az ADWA mérővel.:LOL::ROFLMAO: Nekem is az van és tudom milyen.:DEzt viccnek szántam.(y)
Ha először mutat 160-at, és harmadszorra, 70-et akkor talán érteném is a viccet ;)
Biztos, hogy valamiféle "vízkő" jellegű lerakódás marad az érzékelőn, ami hamar leoldódik, ez keveri meg a mérést.
 
Utoljára módosított:
@Micro, @Victor : Sajnos/szerencsére nem a mérő hibásodott meg. Az ioncseréltre olyan szép 0-ás értéket adott, hogy csak na.
Így biztossá vált, hogy a membrán és vagy az egész motyó rossz. Indul a csere, kérdés mikorra lesz meg, mert az utsó darabot hoztam el.... :(
 
Pneumatikai bolt. Vagy egyenesen a ga-bol. Az picit dragabb de csak egyszer kell megvenni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Egy sima alap RO szűrőt meddig lehet „pihentetni”?
Leszereltem kb féléve és most újra elő vettem, hogy felszerelem.
Még maradt benne víz is. o_O

Membrán cserével újra használható vagy inkább kuka az egész?
Vagy első körben mérjek rá TDS mérővel és ha jó az eredmény, akkor nincs semmi baj.
 
Egy sima alap RO szűrőt meddig lehet „pihentetni”?
Leszereltem kb féléve és most újra elő vettem, hogy felszerelem.
Még maradt benne víz is. o_O

Membrán cserével újra használható vagy inkább kuka az egész?
Vagy első körben mérjek rá TDS mérővel és ha jó az eredmény, akkor nincs semmi baj.
Mosasd át alaposan aztán 10 l Ro után mérd meg.
 
Pneumatikai bolt. Vagy egyenesen a ga-bol. Az picit dragabb de csak egyszer kell megvenni.
Az a gond, hogy az RO készülékek csőméretezése czolos, míg a levegős rendszereké meg metrikus. Jártam úgy, hogy összekombináltam de volt, hogy folytatott, és van amit többé szét se lehetett szedni.
Szerintem érdemes valamelyik víztisztítós cégtől megrendelni, de a postaköltség miatt, pl hozzácsapni pár előszűrőt, azt úgyis gyakran kell cserélni.
 
Az a gond, hogy az RO készülékek csőméretezése czolos, míg a levegős rendszereké meg metrikus. Jártam úgy, hogy összekombináltam de volt, hogy folytatott, és van amit többé szét se lehetett szedni.
Szerintem érdemes valamelyik víztisztítós cégtől megrendelni, de a postaköltség miatt, pl hozzácsapni pár előszűrőt, azt úgyis gyakran kell cserélni.
Az előszűrőt kb fél évente írják cserére, tudom függ a víz minőségétől. De a fél évet nem úgy számolják , hogy körülbelül nap használatkor ennyi idő alatt tömődik el? Ha hetente egyszer használom akkor tovább bírja...
Illetve most fogom beüzemelni még csak aztán meglátjuk hogyan muzsikál. Kíváncsi leszek mennyi idő alatt készít vizet és mennyi lesz a jó és rossz víz aránya. A nagyon rossz az arány akkor meny mellé egy másik membrán. Remélem a panelben lévő víznyomás elbírja majd, mert megnéztem mennyi a földszinten. Ott 6,5 bar volt. Én mondjuk a 6. -on lakom. Olvasta olyat hogy a víznyomás esését úgy kell számolni hogy 1m-ként 0,1bar a nyomás esés.De javítsatok ki ha nem így van... Gyors számolással. 1,62bar a nyomás esés, akkor még van cirka 4,8bar a rendszerben.
 
Remélem a panelben lévő víznyomás elbírja majd, mert megnéztem mennyi a földszinten. Ott 6,5 bar volt. Én mondjuk a 6. -on lakom. Olvasta olyat hogy a víznyomás esését úgy kell számolni hogy 1m-ként 0,1bar a nyomás esés.De javítsatok ki ha nem így van... Gyors számolással. 1,62bar a nyomás esés, akkor még van cirka 4,8bar a rendszerben.
Nagyjából jól számolod. 10m álló vízoszlop az 1bár,de ez nem minden esetben, mert számolni kell a víz tömeggel is. Minél nagyobb a tömeg annál nagyobb a víz oszlop nyomása.
Ahol folytonos nyomás van, mint pl. nyomásfokozó, ott nem eshet a nyomás. A legtöbb 10 emeletes panelekben szokott lenni nyomásfokozó.
És általában a RO készülékek 100-125 Psi-re vannak minősítve, az meg 8 bar körüli, ennyi meg nincs a panel hálózati nyomás.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére