• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények termesztése

Czola86

Kertész szaki
Sziasztok! Tudja valaki, hogyan termesztik a növényeket, hogy meg is érje 400-500Ftokért eladni? Milyen körülmények között, milyen eszközökkel, stb? Sajnos googlen se találtam semmi hasznosat.
 
Szerintem a többségünk nem termeszti, hanem ahogy dúsul a növényzet, a lenyírt feleslegen túladunk vagy ingyen felkínáljuk ha ezekre a lehetőségekre gondolsz.
 
Én olcsóbban is találtam. Párszáz forintért is. Mikor megkérdeztem miért ilyen olcsó azt mondtakák: pont azért mert egyébként drága, igy legalább nagyobb a forgalom. Hmh...
 
A növényeket nem csak üvegházakban emers módon vagy mesterséges tavakban nevelik.Melegvízű patakokban,tavak lefolyóiban pl. Hévíz,thermálvizes üdülőhelyek leeresztőcsatornáiban gyönyörűen növekedik minden.Melegvízből pedig nagyon jól állunk. :)
Ez egy viszonylag olcsó értékesíthetőséget eredményezhet.
Fontos a növények megfelelő előkészítése a nyílt területekről származó növényeknél,maláj tornyost,szitakötőlárvát nekem is sikerült már behurcolnom.
A lakhelyemhez közel pl.:Bacopa,Saggitaria,Ludvigia,Echinodorus,Limnophila,Ludvigia,Hygrophila......fajokat termelnek.A srácoktól pár jó szóért,egy kis segítségért,esetenként pár sörért és a barátság kedvéért mindig kaphatok valamit :)
 
Sziasztok! Tudja valaki, hogyan termesztik a növényeket, hogy meg is érje 400-500Ftokért eladni? Milyen körülmények között, milyen eszközökkel, stb? Sajnos googlen se találtam semmi hasznosat.
Gondolj csak wabizásra,ugyan ezt csinálják nagyban.A növények nagy része nevelhető emersen.
 
Sziasztok.
Tud valaki valamilyen házi megoldást növény zselé készítésre. Mármint amiben tarthatnám. Vagy ha nincs erre praktika lehet vásárolni ilyen terméket.
Segítségeteket megköszönöm.
 
Sziasztok.
Tud valaki valamilyen házi megoldást növény zselé készítésre. Mármint amiben tarthatnám. Vagy ha nincs erre praktika lehet vásárolni ilyen terméket.
Segítségeteket megköszönöm.

Ajánlom figyelmedbe a "Kertészeti növények mikroszaporítása" c. könyvet. Ebben találsz recepteket a "zselé" előállítására. Jó, ha van egy mikrobiológiai laborod otthon :), + minden növénynek más receptúra kell, valamint jó sok pénzed hozzá, mert itt pár gramm hozzávaló vegyszer is 10-20-40 ezer forintban van árazva és egy ilyen "zselébe" azért beleraknak akár 8-10 féle vegyszert + hormont is. Hidd el, nagyon drága mulatság lenne és a zselének nem is az a célja, hogy ebben tartsák a növényt. A zselé a gyártástechnológia része: az in vitro sejtszövet tenyészeteket ebben nevelik addig a méretig, amíg megfelelő akklimatizáció után értékesíthető v. beültethető az akváriumba.

Amúgy az említett "zselé" fő komponense ez:
Agaragar
 
Sziasztok.
Tud valaki valamilyen házi megoldást növény zselé készítésre. Mármint amiben tarthatnám. Vagy ha nincs erre praktika lehet vásárolni ilyen terméket.
Segítségeteket megköszönöm.
Amennyiben csak otthon szeretnéd szaporítani az állományodat, akkor szerintem nem szükséges zselézgetni. Nálam HC és parvula nevelkedik az ablakban, simán gombás dobozban. Virágföld, és manadó talajba van ültetve, és akváriumvízzel locsolgatom, pára miatt pedig le van takarva folpakkal.
 
Amennyiben csak otthon szeretnéd szaporítani az állományodat, akkor szerintem nem szükséges zselézgetni. Nálam HC és parvula nevelkedik az ablakban, simán gombás dobozban. Virágföld, és manadó talajba van ültetve, és akváriumvízzel locsolgatom, pára miatt pedig le van takarva folpakkal.
És milyen arányban van a manadó meg a virágföld? És általános virágföld? Nem erjed meg a talaj? Köszönöm a hozzászolást.
 
Olyan 2 centi virágföld, és egy centi manado, vagy kavics van alatta, de a befőttes üvegben ami nő HC, az még jobban fel van töltve.
Hemiathus callitrichoides (HC) | Page 12 | Magyar Akvakertész Fórum
Sajnos ami a tálcában nőtt, az a nyáron megégett, és nem is jött helyre , így kidobtam, de az üveges verzió brutális, majd ha lesz türelmem, akkor átültetem :)
20320165_cd6e2368a46af13939904d2b62912dbf_xl.jpg
Parvula is szépen terjeszkedik, bár azt nem tudom, hogy a hosszabb szálak végei miért sárgulnak be, de érdekes módon ez a jelenség ugyanúgy megvan az akváriumban is. De ott szép, mert megnyírtam ;)
20320163_d690784c8df6f0ee86779122612a710b_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Latom Viktor keszulsz a nagy akvarium novenyesitesere,csak igy tovabb,de szerintem mar nincsen szabad parkany nalatok :D
 
Nagyon jól néz ki gratula és más növényekkel próbálkoztál? És a virágföldtől ilyen jól beindul?
 
Latom Viktor keszulsz a nagy akvarium novenyesitesere,csak igy tovabb,de szerintem mar nincsen szabad parkany nalatok :D
Most csak ez van, meg van egy 6 literesben ha jól tudom Ludwigia glandulosa, sajna ez a sima napfény alatt nem olyan szép piros(vörös), Majd holnap lefotózom. Családi házban amúgy jó sok párkány van, itt a nappaliban, például egy 2,5 méteres ablak van. Lehet kellene még próbálkoznom 1-2 növénnyel, de a leendő tervemhez inkább nagyra növő növények kellenek, ha eljön az ideje azt valószínűleg inkább veszek.
Akkor majd felugrok a GA-ba, aztán meglátom mi a készlet, mert így nem tudom mi tetszene.
Parvula nálam is ilyen, kevés neki a páratartalom.
Jó, de az akváriumban is ilyen , igaz, ott csak bepróbáltam így csak GA tápokat és carbot kap, nincs a talaj alatt táptalaj se. Ha jól emlékszem a fotós összejövetelen vettem, csak jártam már úgy ilyen fűszerű növénnyel, hogy nem maradt meg, így kisebb volt a kockázat, ha csak a felét ültetem el víz felett. De ahhoz képest, hogy nincs alatta táptalaj, egész szépen elterjedt.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok .
Azt szeretném megkérdezni milyen anyag az amibe a növényeket teszik a boltokba. kosár és benn az a kender szerű anyag arra lennék kíváncsi és hol szerezhető be?
Válaszotokat is előre is köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére