• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Naspolya

Én nem venném ki a köveket a moha közül, hiszen szerintem pont úgy fog mutatni valamit.
A mederbe meg próbáld belenyomkodni a kavicsokat jobban, hogy csak éppen kilátszanak, hátha más hatást érsz el vele. (Csak egy ötlet.)
 
Én csinálnék még 5-10 harisnyás lávakövet, a mostani sor mögé és a tetejére helyezném 2-3-as csoportokban, nekem ez a mederoldal így kicsit szabályos. A fekete kövek 2/3át kivenném, szerintem ennyi nem kell. Csak apróbb köveket hagynék bent, hogy minél nagyobbnak hasson a meder. :)
Tetszik a harisnyás megoldás, kíváncsi vagyok milyen lesz, ha benövik a növények teljesen.
üdv: l
 
Sziasztok!

HoZee said:
Én nem venném ki a köveket a moha közül, hiszen szerintem pont úgy fog mutatni valamit.
A mederbe meg próbáld belenyomkodni a kavicsokat jobban, hogy csak éppen kilátszanak, hátha más hatást érsz el vele. (Csak egy ötlet.)
Köszönöm Zoli, a benyomkodás tervben van, a partoldal meg 2-3 hónap múlva fog alakulni igazán, addig is kell itt-ott sűríteni, lyukakat beültetni.

lagen said:
Én csinálnék még 5-10 harisnyás lávakövet, a mostani sor mögé és a tetejére helyezném 2-3-as csoportokban, nekem ez a mederoldal így kicsit szabályos. A fekete kövek 2/3át kivenném, szerintem ennyi nem kell. Csak apróbb köveket hagynék bent, hogy minél nagyobbnak hasson a meder. :)
Tetszik a harisnyás megoldás, kíváncsi vagyok milyen lesz, ha benövik a növények teljesen.
üdv: l
Köszönöm, igen lagen, bár én inkább eggyet-eggyet előbbre tennék, hátul már így is szűk a hely!
A kavicsokból megpróbálom legközelebb az apróbbakat meghagyni, kiderül hogy mutat jobban!
A harisnya a női lábon mutat a legjobban, itt remélem hamarosan nem fog látszani belőle semmi!

Várom továbbra is az észrevételeket!

Köszönettel! A.ttila
 
HoZee said:
Én nem venném ki a köveket a moha közül, hiszen szerintem pont úgy fog mutatni valamit.
A mederbe meg próbáld belenyomkodni a kavicsokat jobban, hogy csak éppen kilátszanak, hátha más hatást érsz el vele. (Csak egy ötlet.)


:!: Osztom HoZee véleményét! +1

Üdv:W-rig
 
Sziasztok!

Tervezem a medrek vályúsítását, közepén nagyobb, széle felé kissebb kavicsokkal benyomkodva.
Kitakarítottam ma a kétszáz literes hordót amiben áztatok és találtam az alján 10 szál vékony fűz ágat, arra gondoltam, hogy a fákkal egy vonalban betűzködöm mintha gyökerek lógnának a mederbe.

A.ttila
 
Sziasztok!

Készítettem képet a rőzséről ami a gyökerek alapjául szolgál darabolás után.

IMG
 
Sziasztok!

Tegnap bedobáltam a rőzsét!
Az egyenes partvonalat szépen megbontja.
De a kavicsokon még fogok változtatni!
A hátsó részre öntöttem még egy kis homokot, mert onnan felöltéskor kicsit lemostam (hiába a locsolókanna sem tökéletes).

A növények szépen begyökeresedtek.
Levágtam a Bolbitis régi leveleit.
Algát csak egy fonál pamacsot találtam.
Az Ancik nem túrtak ki semmit, viszont az üveg szép tiszta:
A Redek szaporodtak, láttam kis garnikat.

A szűrők csendben végzik a dolgukat!

Pumpáltam bele 10 nyomásnyi Green Aqua Macro, majd hétvégén rakok micrót is - megkezdődik a teszt!

Kiegészült az algaevő brigád: 5db Otocinklus, 2db Sziámi, 5db Amanó garnéla.
Bekerült a mélyhűtőbe egy kis Holland zöld eleség is, miután nincs sok ennivaló alga (nehogy éhezzenek).

Totál kép:
IMG.jpg

Remélem még sötétednek a gallyak:
IMG.jpg

IMG.jpg

Hétvégén meglesz az első vízcsere, majd halasítunk (figyelem low-tech, igazi növényesben ki ne próbáld!!!) !

A.ttila
 
Valóban, a kis faágak megtörik a szabályos partvonalat. De így picit sántít az egész scape, vagy csak én érzem így? :? Ha a természetre gondolsz, ott se csak úgy kinőnek a kövekből a gyökerek/ágak. Ha talán még tennél több kis kavicsot a folyómederbe, úgy tudnád finomítani az összképet, szerintem.
 
"De így picit sántít az egész scape, vagy csak én érzem így?"
Valahogy túl szabályosnak látom az egész képet.A gyökerek valóban nem csak úgy kinőnek,hiszen valahol kell lennie egy fának is amiből ered ;) Lehet ,hogy kellene egy fatörzset is kitalálni-alkotni bele,hogy így teljes legyen a kép.
Szerintem.
 
Sziasztok!

Még hiányzik a Bolbitis erdő, ezért sántít a kép.
Amikor felnőnek a 40cm-es ernyők mindjárt más lesz!
Csak addig várni kell egy fél évet!

Sebaj, türelemből van a legtöbbem!

Köszönöm az észrevételeiteket!

A.ttila
 
Szevasz!

Én is osztom stevo és Tamás véleményét, valami fatörzs esetleg nagyobb gyökér még hiányzik. Abból eredhetnének a vékonyak . . .
De az tény, hogy a csavartfűz jó ötlet volt kicsit szerintem is megtörte a partvonal szabályosságát. A Bolbitis erdő pedig biztosan dob még rajt, nem keveset. :thumbup:
üdv: l
 
Sziasztok!

Ma megcsináltam az első vízcserét, 70 litert kivettem, 4/5 előkezelt csapvíz, 1/5 ozmó ment vissza .
Pumpáltam bele tiz nyomás micrót .

Megérkeztek a halacsok is: 20db Kék neon, 20db Serpa lazac, ugyan ennyi Szumátrai díszmárna, 5-5 Zebra-Leopárd dánió.
A neonok és a dániók beengedés után elfoglalták a folyómedret, a szumik és serpák bevetették magukat a Valisnériák közé.
Pár perc után vígan úszkáltak együtt.
Klári nénitől hoztam át még 10 Cseresznye garnélát.
Így már tele a tank!

Kiváncsi vagyok hogy reágálnak a növények az CO2 szint emelkedéséhez!

A.ttila
 
Sziasztok!

Túl van az akvárium egy hetes magányon, a család sielni volt.
Ma telefonáltak, hogy minden rendben, látszólag nem volt elhullás sem.
Egy kevés alga megjelent, majd a jövő héten megyek karbantartani és megszemlélem.

Egy hét múlva képekkel jelentkezem, már én is nagyon kíváncsi vagyok!

A.ttila
 
Sziasztok!

Meg volt a második karbantartás és vízcsere (20l ozmó, 50l kezelt csap)!

Az egyik szűrő beszívója eléggé tele volt növény törmelékkel, ezért elég hangosan dolgozott.
Leszedtem egy csomó mohát, Najast, Lomariopsist és rögtön csendesen működött tovább.

Nyomtam 10-10 pumpányi GA microt, macrot.

Fonal alga jelent meg, de fel fért egy hurkapácára.
Van zöld pont az üvegen, meg az Anubias levelein.
Az előtéri homok meg megbarnult egy kicsit.

A Valisneria kivételével még nem indultak be igazán a növények.

Sajnos az összes garnéla eltünt, a Szumikra gyanakszom.

A halak jól vannak két sovány Szumátrai díszmárna kivételével (azoknak nem jutott garnéla).

Képek:
IMG.jpg

IMG.jpg

IMG.jpg

A.ttila
 
Köszönöm István!

Annak is örültem hogy ezt a szolídabb társítást sikerült összehozni!
A gyerekek válogatták, kezdetben a Vitorlástól, a Bettáig szinte mindent szerettek volna!

A.ttila
 
Ez az akváriumod tetszik a legjobban!Nagyon jól mutatnak a szigetek pereméből kinyúló gyökerek :thumbup:
A háttér választás is tök jól sikerült.A szumátraiak nagyon jól harmonizálnak a layouttal :thumbup: (más halak nélkül még pöpecebb lenne ;))
A garnélákat valószínű ők ehették meg :( kicsit csipkelődősebb,agresszívebb fajta.Egy észrevétel: a dekorhomokba lerakott fekete kavicsok túl szabályosan lettek elhelyezve,kicsit jobban(össze-vissza) szórd szét őket :)
 
Köszönöm Atti!

A kavicsok elrendezése nekem sem tetszik (pedig csak szórtam, mégis nagyon egyenletes lett, mintha gép adagolta volna futószalagra), valószínűleg méretben is variálok.
Lehet kell elől az aljzatot is porszívózni legközelebb, akkor majd játszom a kavicsokkal is.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma voltam karban tartani.
Megelégedésmre az a kép fogadott amit egy hónappal korábban hiányoltam!
Szépen beindultak a növények!
A lávaköveken a Lomariopsis és a Jávai moha verseng a helyért (a hohát a Sziámi algázók legelik, ami miatt egyenlőre vesztésre áll).
A többi növény is rendedesen terjeszkedik dúsul (a kis Echino fél méteres indán nevelgette a gyermekeit, a Valisnéria is lefutott a folyó ágyba, a Sagitáriák is elfoglalták a nekik szánt helyet, a Cryptók alá sem lehet már annyira belátni és a Bolbitis erdő is végre lombosodik)!

Pontalga volt az üvegen, amit leplasztikoltam.
A fonalat feltekertem hurkapálcára.
Más alga szerencsére nincs.

Láttam viszont két hatalmas Amanó garnélát, tehát még is meg vannak csak a múlkor nem mutatkoztak.
A halak viszont kicsit vékonyak, ezért több eleség etetésében állapodtunk meg a Tulajdonosokkal!
A Szumátrai márnák és a Serpa lazacok közül 4-5 hiányzott a létszám ellenőrzésnél.

Mától GA tápot kapnak a növények is és megemeltem a világítás időtartamát egy órával (15-21 óráig).

A szűrők rendesen nyomják a vizet, majd legközelebb az egyiket kitakarítom.

Fénykép sajnos most nincs!

A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére